Smrt v zádech

Smrt v zádech https://www.databazeknih.cz/img/books/34_/342896/smrt-v-zadech-nqA-342896.jpg 4 500 145

Devátý thriller Harlana Cobena, který dobyl 1. místo žebříčku bestsellerů New York Times. Myslíš, že víš, co je pravda. Pravda je, že nevíš nic. Maya Sternová přišla téměř o všechno, co drželo její život pohromadě. Coby elitní pilotka se během mise v Iráku dopustila osudové chyby a musela odejít z armády. Její sestra Claire byla zavražděna při loupežném přepadení a brzy nato se před Mayinýma očima stal obětí střelby také manžel Joe. Maya se snaží postarat o malou dcerku a čelit pravidelným nočním můrám. Spolupracuje s policií při hledání Joeových vrahů a pokouší se nějak se se vším vyrovnat. Pár dní po Joeově pohřbu však na nahrávce natočené doma skrytou kamerou zahlédne něco, co její svět znovu převrátí vzhůru nohama…... celý text

Literatura světová Detektivky, krimi Thrillery
Vydáno: ekniha , Knižní klub

Fool Me Once , 2016

niknikita
16.06.2020 5 z 5

Moje závislost na knihách Harlana Cobena se umocnila.
Naprosto jedinečný příběh je tato Smrt v zádech a další slova jsou zbytečná...

lištička123
11.05.2020 5 z 5

Výborná kniha, napínavá, s dramatickým koncem.

kykyna42
20.03.2020 5 z 5

Super kniha,překvapivé rozuzlení.

Lena081
07.02.2020 3 z 5

Parádní kousek,za mě zatím nejlepší kniha od autora.Konec knihy mě odboural,tak jak to umí jenom Coben!

soukroma
23.11.2019 5 z 5

Báječné, konečně jsem si vydechla: první Coben, u kterého jsem skoro nedýchala, který běžel od první strany do poslední, bez zadýchání, bez vaty, bez zádrhelů, prostě udržel bez problémů moji pozornost a chuť přijít tomu všemu na kloub.
Pár přečtených předchozích autorových knih mne nijak neuhranulo, tahle ale neměla chybu a měla i jisté poselství. Ubylo teenagerů a rodinného života, i když o rodinu/y i děti šlo také. Vždy jsem autorovi vyčítala, že začátek a konec jeho příběhů překombinovaně neladí, tentokrát to, co mne zarazilo na začátku, se do konce vysvětlilo a nezůstala špetka nejasnosti. Možná jsem chvíli dumala nad tím konečným řešením, ale i to jsem usoudila, že bylo vlastně za daných okolností víc než přijatelné...

Pozn.: korektor/redaktor/vydavatel se ovšem nevyhnul mnoha překlepům a hlavně hrubkám - ve shodě přísudku s podmětem v příčestí minulém i tady, na knižní databázi!, chybuje ve zveřejňovaných komentářích nebývale mnoho "čtenářů", a už je patrné, že totéž jaksi proniká i do samotných knih; dříve kdo opravdu hodně četl, sám nechyboval - dnes toto už zřejmě neplatí

Papaj
18.11.2019 5 z 5

Knihu jsem právě dočetla. Jedna z nejlepších a nejnapinavejsich knih od Cobena. Naprosto zdrcující konec u kterého jsem doslova bulela jak želva. Příběh mne pohltil.
Jako matka dvou dětí jsem se do toho tak zacetla, že byl pro mne konec nečekaný a zdrcující.
Lilly mi bylo strašně líto...
A poslední kapitola mě silně dojala!!
Určitě jedna z nejlepších knih co jsem četla.

Maki21
10.11.2019 2 z 5

Už jsem četla několik knih od Harlana Cobena a za mě bohužel zatím nejhorší kniha. Celý děj byl vcelku nudný, a až poslední dvě kapitoly to nějak zlepšily. Bohužel Harlan má i lepší knihy ale ty už jsem popsala v jiných recenzích.

petula6844
03.10.2019 5 z 5

Další skvělá knížka, panečku... a ten konec, nečekaný, mám dalšího oblíbeného autora.

Merry001
09.09.2019 4 z 5

Velice zajímavý a napínavý příběh. Hlavní hrdinka trpící posttraumatickou stresovou poruchou (v kontextu tragické události během zahraniční mise v řadách americke armády) musí řešit složité životní situace - je matkou dvouleté dcery, nedávno ji zavraždili manžela, před lety sestru. Může se zdát, ze dokáže vnímat životní tragédie až moc s nadhledem, ale je to prave kvůli zkušenostem z války a v kontextu událostí, které jsou odhaleny až ke konci knihy. Skvěle drama, úžasný závěr, plusove body za zapracování stále aktuálního problému PTSP, hvězda dolu za několik nelogickych události na posledních 40 stranách. Jednoznačně ale povedena kniha!

Janyssek
04.08.2019 4 z 5

No...ufff...Coben... opět pecka...

TaLu
12.07.2019 4 z 5

Svěží styl psaní, zajímavé postavy, zápletka strhující. Líbilo se mi, jak autor zprostředkovává pro čtenáře neznámá prostředí, například vojenské mise. S čím se vojáci v myšlenkách potýkají, a nejen v myšlenkách. Skrze své zážitky se dostávají do izolace - pochopí jen ten, kdo také prožil. Určitě si přečtu další knihy autora, pokud na ně narazím.
Pozor, možný spoiler:
Když začínám číst knihu, raději nečtu anotaci ani komentáře dříve, než knihu. Tentokráte jsem se podívala na některé příspěvky tady, protože jsem autora neznala a to byla chyba. Uvědomila jsem si, že věty typu: "autor je nepřekonatelný překvapivými závěry", jsou, alespoň pro mě, spoilerem. Čtu, a již dopředu vše zpochybňuji, protože přece přijde to nečekané na konci. A tím, že čekám nečekané, se vlastně ochuzuji o právě čtené. A ještě ke všemu jsem něco takového čekala...
Takže příště komentáře opět až po knize, jen je škoda, že tento autor má prý nečekaný závěr vždy.....tak už to s jeho knihami budu mít takto vždy.

akdar72
26.06.2019 5 z 5

U knih Harlana Cobena se nemohu dočkat konce. Je to jistota nečekaného rozuzlení.

Doloresita
18.06.2019 5 z 5

Vynikajúca kniha!!! Od tohto autora druhá kniha, ktorú som čítala. A opäť 100%-ná. Za jeden večer prečítaná, nedalo sa od nej odtrhnúť. A koniec som vôbec nečakala. :-)

vera4669
17.06.2019 5 z 5

Další pecka jízda s tímto autorem. Po dlouhé době jsem vůbec nečekala takový konec. Od začátku do konce skvělé propracovaná zápletka

jankaander
03.06.2019 5 z 5

Už jsem se těšila na konec. Ten byl asi nejlepší. Moc mě to nebavilo.

jan6775
02.05.2019 5 z 5

velice pěkná detektivka.

85098211
08.02.2019 5 z 5

Zase další peckoidní záležitost od mého oblíbeného spisovatele ;-). Rozjezd sice tentokrát trochu pomalejší, ale potom se už nestačíte divit, jakou zápletku autor (zase jednou) vymyslel! V každé jeho knize najdete skvělý a doslova strhující příběh, který nikdy nezklame. A ty konce a řešení by si mohl dát patentovat, protože jsou pokaždé - ale opravdu pokaždé ;-), naprosto originální a neotřelá. A já tedy opět nemůžu dát méně než plný počet...

harena
05.02.2019 5 z 5

Ano, tak tomuto říkám světový bestseller. Mistrně napsáno, neuvěřitelně napínavé, stránky letí samy až do skutečně překvapivého konce. Kolik teorií už jsem měla a všechny mi pan Coben rozbil na kousíčky. A opravdu se nedá přestat číst. Mistr thillerů Harlan Coben opět nezklamal.

Vikos
30.01.2019 5 z 5

Skvělý :) nečekaný konec.

irefir
07.01.2019 4 z 5

Moc pěkná kniha, takový konec jsem opravdu nečekala!!!