Smrt v zádech

Smrt v zádech https://www.databazeknih.cz/img/books/34_/342896/smrt-v-zadech-nqA-342896.jpg 4 500 145

Devátý thriller Harlana Cobena, který dobyl 1. místo žebříčku bestsellerů New York Times. Myslíš, že víš, co je pravda. Pravda je, že nevíš nic. Maya Sternová přišla téměř o všechno, co drželo její život pohromadě. Coby elitní pilotka se během mise v Iráku dopustila osudové chyby a musela odejít z armády. Její sestra Claire byla zavražděna při loupežném přepadení a brzy nato se před Mayinýma očima stal obětí střelby také manžel Joe. Maya se snaží postarat o malou dcerku a čelit pravidelným nočním můrám. Spolupracuje s policií při hledání Joeových vrahů a pokouší se nějak se se vším vyrovnat. Pár dní po Joeově pohřbu však na nahrávce natočené doma skrytou kamerou zahlédne něco, co její svět znovu převrátí vzhůru nohama…... celý text

Literatura světová Detektivky, krimi Thrillery
Vydáno: ekniha , Knižní klub

Fool Me Once , 2016

Django
28.10.2021 3 z 5

Musím souhlasit, že s hlavní hrdinkou je těžké sympatizovat. Příběh má spoustu děr a nelogických věcí a i pár postav, které se pravidelně objevují, ale vlastně žádný smysl nebo směr příběhu nedávají. Postupné rozplétání vazeb a minulosti spolu se závěrem to drží v nadprůměru, ale rozhodně jsem v tomto žánru četl daleko lepší kousky. Nenadchne a ani neurazí.

jprst
14.09.2021 3 z 5

Z počátku to vypadalo na poutavý příběh se stupňujícím se napětím, ale postupně se se začaly objevovat nelogičnosti a chyběla návaznost některých situací. Závěr byl sice překvapivý, to prostě autor umí, ale jednání hlavní hrdinky mi připadlo nepochopitelné především s ohledem na její citový vztah k malé dceři.

Kekik
09.09.2021 3 z 5

Čtivý thriller se zajímavou zápletkou, ale nedokázala jsem najít cestu k Maye. Nebyla mi příliš sympatická.

Harlan Coben píše skvělé thrillery, a já se moc těším, až si přečtu další. Smrt v zádech u mě sice nemá plné hodnocení, ale autorova tvorba mě baví.

judith141
08.08.2021 3 z 5

I když jsem knihu zdolala za dvě odpoledne, nějak mě nevzala za mé knižní srdéčko. Maya na mne působila velmi zvláštním dojmem, na matku malé holčičky někdy až chladným. Ale vzhledem k její dřívější profesi i pochopitelným. Každopádně jsem pořád čekala ten Cobenův rozjezd, který vlastně přišel až ke konci knihy. Za to zdolání stránek stál za to. Ale za ty zdlouhavé pasáže ubírám hvězdičky.

Janina2609
22.05.2021 4 z 5

“Pronásleduje tě smrt, Mayo”.
Perfektní detektivka s překvapivým závěrem. Příběh má spád, čte se dobře. Jestli je autor skutečně mistrem zápletek uvidím po přečtení jeho dalších knih, tahle je moje zatím první. Doporučuji k přečtení.

tess.de.veles
07.05.2021 3 z 5

Cobena jsen vzdycky mela rada, respektive jeho knihy....Ta minula, co jsem cetla Nenech to byt, me moc nebavila, a tak jsem dofala, ze si touhle knihou zlepsim chuť....Dej byl svizny, napinavy.....ALE ten konec az moc prekombinovany....tedy na muj vkus....V jednoduchosti je krasa....myslim....Jdu na treti knihu od Cobena, titulovanou Cizinec....a doufam, ze nezklame a napravi autorovo renome, ktere si u me ziskal svymi drive vydanymi knihami.

putpuda
11.04.2021 4 z 5

Četla se hodně dobře. Celou dobu mi Maya moc nesedla, protože mi přišla hrozně chladná....ale.....nebudu prozrazovat ;)
Konec mě dost překvapil. Pořád ještě nevím, jestli se mi líbil nebo ne :)
Ale rozhodně to nebyla topka od Cobena...tedy je to jen můj názor...;)

radkanin
16.02.2021 4 z 5

Kniha, ktera vas vtahne hned od prvnich stranek a nepusti do te posledni. Skvele napsane, napinave a velmi ctive. Bavi me styl psani Cobena To, ze nuti ctenare premyslet, byt ve strehu a presto je zamotanec jeste jinak nez se zda. Podezreli jsou v prubehu snad vsichni a kinec je stejne prekvapenim.

andrea4468
06.02.2021 5 z 5

Napínavé, plné překvapení, zápletek....do samotného konce nevíte kdo a proč a pak... Tuhle knihu opravdu doporučuji. Přečteno za jeden den :)

Lumír23
29.11.2020 2 z 5

Mě se nezdá být přínosným příběh, popisovaný očima osoby jenž jej prožívá s tím, že ona osoba, mě jako čtenáři, celou dobu lže. Takhle ani nemám šanci hledat viníka. Že mě napadne, že tam je rozpor, dobrá, ale proč bych měl nevěřit někomu, kdo vypráví, popisuje, co se děje, jak myslí, jaké vzpomínky má??? To je knižní perverze. Nebo prostě nechápu a nelíbí se mi takové manipulování se mnou.

Lenia1606
28.11.2020 5 z 5

Super! Konec parádní!

Annapans
28.10.2020 4 z 5

Závěr byl nečekaný a brilantní, to jednoznačně. Bohužel musím říct, že jsem se druhou půlku knihy nudila. Přišlo mi to zbytečně natahované a stále dokola se omílaly stejně věci, které děj zbytečně natahovaly. Jakoby autor potřeboval vytvořit alespoň 70 stran navíc.

certik003
02.10.2020 5 z 5

Po Cobenovi sem sáhle cíleně, protože je to pro mě sázka na jistotu. A byla i tentorkát, dokonce ještě lepší než jindy, protože po čtivém a napínavém ději přišel hodně nečekaný a překvapivý závěr, který mě naprosto dostal.

stesti.s.knihou
21.09.2020 5 z 5

(SPOILER) Hlavní hrdinka Maya se vypořádává s neobjasněnou vraždou manžela. Krátce po jeho smrti si do domu pořídí kameru, čistě pro jistotu, aby viděla, zda se v její nepřítomnosti neděje něco podezřelého (třeba když chůva hlídá její malou dceru). Jednoho dne na kamerovém záznamu objeví něco, co ji doslova vyrazí dech - na kameře se objevuje její zemřelý manžel Joe, jenž si s úsměvem hraje s jejich dcerkou. Maya okamžitě konfrontuje chůvu s dotazem, co se vlastně děje, ale chůva ji fyzicky napadne, uteče z domu a vezme sebou pro jistotu i flashku s uloženým záznamem. Maya tak nemá žádný hmatatelný důkaz, to jí ale neodradí od pátrání po tom, co vlastně na videu viděla.
Když se k pátrání přidá možná souvislost mezi úmrtím její sestry, ke kterému došlo před pár lety, celá situace se začíná komplikovat. Maya jakožto bývalá členka armády má díky svým kontaktům přístup k mnoha důležitým informacím, které ji krok po kroku odhalují události minulých dní.
Thriller se mi moc líbil, jednoduché napínavé čtení, které vtáhne do děje a zároveň není tuctové. Coben je prostě sázka na jistotu.

Zuzik12
07.09.2020 5 z 5

Harlen Coben je pro mě záruka, že nešlápnu vedle. Další skvělý příběh z pera tohoto spisovatele. Jeho nápady a zvraty - opravdu mistr ve svém oboru a už dlouho se u mě řadí mezi top 10 spisovatelů.

Olous1
21.08.2020 5 z 5

Bravo pane Cobene.Tak tohle byl fantastický čtenářský zážitek. Od začátku knihy do konce vás pan autor nenechá vůbec vydechnout. Jsem velmi spokojená a jdu do dalšího díla.Za mě 100%,určitě si ji přečtete.

MilanCFC
02.08.2020 5 z 5

Konečně opět pětihvězdičkový Harlan Coben! Po poněkud slabších a až skoro průměrnějších knihách Šest let a Chybíš mi hlásíme návrat ke špičce a snad i bezchybnému dílu, od kterého jsem se nedokázal odlepit. Téma a hlavní zápletka zcela jasné, dobře navázané na Cizince, žádné překombinování děje, navíc také trochu toho vojenství, takže jedině dobře. No a pak ten závěr. Ten neuvěřitelný, bravurní, nečekaný a konečně také další nekýčovitý závěr! Coben to měl vše doladěné, vše správně navazovalo a všechno mělo svůj smysl, jestli mi rozumíte. Tomu snad nejde nic vytknout.
Jediný problém bych měl snad jen s překladem (za což autor očividně nemůže). Takové zvláštnosti se v něm objevují, a je mi úplně jasné, jak to bylo v originále a jak se nechal překladatel unést. Nemluvě pak o češtině samotné. Tak či tak každopádně, parádní knížka!

Erummeldë
28.07.2020 4 z 5

Přečteno na jeden zátah. Harlan Coben má úžasnou schopnost vtáhnout čtenáře do děje a nepustit až do konce. Tato kniha nebyla výjimkou, má rychlý rozjezd a pořád graduje. Pokud čtenář čeká na zvolnění a možnost na chvíli knihu odložit, tak se nedočká, protože pořád vychází na povrch nové strhující informace, které Vás nutí pokračovat ve čtení.

Prateri
07.07.2020 4 z 5

Také mám ráda pana Cobena. Pěkně jsem si užila, co tato kniha nabídla. Po dobu četby mi nic nenaznačilo, co chystá závěr knihy. Napětí a šok - to je Smrt v zádech.

Evka27
04.07.2020 4 z 5

Povedená kniha a konečné rozuzlení super.