Smrt krásných srnců

Smrt krásných srnců https://www.databazeknih.cz/img/books/28_/288948/bmid_smrt-krasnych-srncu-JsI-288948.jpg 4 2831 306

Povídková kniha, ve které Ota Pavel vzpomíná na šťastné dětství před válkou i neradostná válečná léta. Ústřední postavou je jeho otec Leo Popper, obchodní zástupce firmy Elektrolux.

Štěpánka_010
25.06.2023

Pěkná kniha povídek. Hlavní postavou celé knihy není ani tak autor, jako jeho tatínek, který je hlavou rodiny. Tatínek je místy docela komplikovaná osoba, nicméně snaží se, aby udělal pro svou rodinu to nejlepší. Autor také popisuje osudovou a velmi upřímnou lásku k rybaření, české řece Berounce a Křivoklátsku.

rafan65
03.06.2023 5 z 5

Tady není co dodat, snad jen určitě doporučuji stojí za přečtení. Krásná kniha.

Jana_2
14.05.2023

Nečekala jsem, že mě takové knihy budou bavit.. Ale klidně přečtu někdy znovu :)

Sralinka
01.05.2023 5 z 5

Za mě super svěží a zábavné počtení. Druhá světová jakoby se stala jen tak mimochodem a otravovala perfektní životy postav. Líbí se mi jak se nad ni autor povznesl, protože není středem knihy. Někdo si tu stěžuje že se mu vše pletlo. Já myslím že vyprávěcí styl typu páté přes deváté se ke knize hodí. Jako by to opravdu někdo nadšeně vyprávěl.

adabraz
26.04.2023 3 z 5

Jakožto knížka k maturitě je tohle za mě dobrá volba. Dobře a rychle se čte. Navíc děj není vůbec nudný.

TheMelorry
08.04.2023 4 z 5

Knize jsem se dlouho vyhýbala, ani vlastně nevím proč. Autor píše čtivě, zajímavě, jednotlivé části knihy nepostrádají trochu humoru, pohled na dobu války a leckdy hodně nečekané situace s rodinou.
Ústředním tématem jsou vzpomínky na dětství a případná těžší tématam (židovství, koncetrační tábor, Němci, válečný nedostatek...) jsou podána jen okrajově a očima mladého vypravěče.

simca9342
22.02.2023 5 z 5

"Povinná četba na maturitu"
Příběh otce , který se snažil ze všech sil, aby zachránil své syny ,aby je zachránil. Snažil se je připravit na vše, co přijde, ale nejvíce dbal na jejich fyzickou kondici. Pokud chtěl v rodině mít hodně masa , musel pro to něco udělat. Prodával elektronické spotřebiče, aby si vydělal.
Příběh je nejen vzpomínkou na autorova otce, ale i na Pavlovo dětství za války.

bohejsova
13.02.2023 3 z 5

Kniha byla sice hezká, ale občas se mi vše docela pletlo do sebe a byla jsem zmatená. Jako knihu do povinné četby mohu doporučit.

Vera Silent
11.02.2023 5 z 5

Opravdu krasne a dojemne pribehy a to rikam jako nekdo, loho rybareni nezajima a uz vubec bych neschvalovala zabijeni takovych kvanta ryb. V knize jsou zmineny i hrozna temata koncentracnich taboru a utiskovani Zidu, ale presto se to cte s lehkosti a to je skutecne mistrovske dilo, na kterem ma spoluautorstvi sam zivot.

Ella161
08.02.2023 5 z 5

Autor píše velmi poutavě. Knihu jsem si vybrala k maturitě už jen proto, že se mi líbilo filmové zpracování. V knižní formě to ale bylo ještě mnohem lepší, doporučuji.

sabina5156
27.12.2022 5 z 5

Krásná kniha, která nadchne svou originalitou ve vyprávění a zároveň popisem krásného všedního dne bez jakýchkoli "okrajkovaných" vět. Zároveň nám ale v několika příbězích líčí obrovské strádání a strach z každého následujícího dne, hledání dobra a světla a snaha o co nejnormálnější život v době, která byla vše jen ne normální. Některé příběhy budí hřejivý pocit a možná i naději, jiné jsou toho všeho prosty a přichází jen smutek a beznaděj. Kniha se dá přečíst během hodiny, je náročnější emočně nikoli na soustředění či přemýšlení o ději.

Amare
25.12.2022 4 z 5

Dojemné vyprávění o autorově dětství a především o jeho tatínkovi. Osm povídek, které v sobě spojují těžký život položidovské rodiny po válce, během ní a po ní s místy humornými prvky. Odlehčený popis životních příhod autorova tatínka vyniká na pozadí života plného nejistot a strachu. Dílo je psáno krásným a jednoduchým jazykem, který ve vás vyvolá řadu emocí od radosti až po smutek.

Petr874
26.11.2022 4 z 5

Velmi čtivé a zajímavé příběhy z nelehké doby se špetkou humoru od Oty Pavla. Lepší, než zfilmovaná podoba. Doporučuji.

josef7576
20.10.2022

Krásná.

Geneva
20.10.2022 5 z 5

Tomu říkám beletristická poezie.

Hani77
14.10.2022 5 z 5

Potřebovala jsem nějaké nenáročné a příjemné čtení. Většinu povídek znám a mám je ráda, ale i ty méně známé byly velice příjemné. Jen u té poslední jsem měla na konci slzy v očích ... Určitě doporučuji, povídky se dají číst pořád dokola a nikdy se neomrzí.

adabraz
01.10.2022 3 z 5

Povídky jsou zajímavé avšak dost ponuré, což se z názvu asi dalo čekat. Dobře a rychle se čte.

PastorMal13
22.09.2022 5 z 5

Povídky se čtou pěkně i přesto, že témata povídek nejsou mnohdy nejkrásnější.

Hakate
28.08.2022 4 z 5

Krásná povídková knížka, u které se střídají emoce jak na běžícím pásu. Četla jsem v rámci příprav na maturitu a určitě nelituji.

picris
18.07.2022 4 z 5

Krásné povídky, ve kterých se radost i smutek plně kloubí. Perfektně vykreslená atmosféra dnů příjemných i těch chmurných. Pohled dětskýma očima autora dodává příběhů tu správnou věrnost.