Smrt je mým řemeslem

Smrt je mým řemeslem https://www.databazeknih.cz/img/books/40_/40482/smrt-je-mym-remeslem-40482.jpg 5 3847 652

Kniha Smrt je mým řemeslem, která poprvé vyšla v roce 1953 popisuje život němce Rudolfa Langa v rozmezí let 1913-1945. jako syn bavorského obchodníka odmítl otcovy plány a vstoupil do armády. Sloužil jako dragoun v Turecku, po skončení války však nemůže najít práci, a tak vstoupí do Freikorps. V roce 1923 jako nacista je odsouzen do vezení na deset let za politickou vraždu, ale brzy je osvobozen, po propuštění jde pracovat na statek jednoho statkáře. Pro svoji nacistickou minulost je vyhledán aby organizoval bojůvky SS, a za tyto zásluhy se stane důstojníkem v Dachau, odkud je převelen do Osvětimi. O rok později, v roce 1942 je již velitelem tohoto tábora, a zde se podaří zvýšit novou metodou zplyňování, vyhlazování vězňů, kterých začíná bát v táboře přebytek. Kniha končí procesem v Norimberku.... celý text

gadaga
25.03.2011 5 z 5

četla jsem ji asi před deseti lety a ted sem ji opet otevřela,a opět přečetla jednim dechem.Na tuhle knihu se nedá zapomenout.mohu pouze dopořučit

WEIL
05.03.2011 5 z 5

Osobně mi z této knihy utkvělo v paměti to, co bylo podstatou úspěchu politiky A. Hitlera.

6 miliónů nezaměstnaných, kteří živořili a mezi ně patřila i hlavní postava této knihy, takže dostal šanci na lepší život.
Že se dopracoval ještě k vyššímu postavení než jiní, to bylo už v hierarchii strany navíc a bylo to rychlé.
A až potom následuje, že dělal co dělal, tedy co se po něm chtělo.

Totéž platí zde i dneska, politikaření, touha za co nejméně práce mít co nejvíc peněz atd.

A v neposlední řadě rostoucí počet nezaměstnaných, o které se nikdo nezajímá, jen když jsou volby.

evickakyticka
05.03.2011 5 z 5

Takto jednoduše a velmi čtivě psanou knihu jsem už dlouho nečetla!! Žádně zbytečné popisování, rozvádění myšlenky, pouze děj ubíhající dopředu. Vůbec to knize neuškodilo. Nejsem ale moc dobrá v historii a proto nevím, jak moc je kniha pravdivá. Nesdílím názor jiných že Rudolf jednal pouze na základě rozkazu, ale ať jiní soudí knihu podle svého. Toto je můj názor. Každopádně doporučuji všem, kdo se zajímá o Rudolfa a čtení ho nijak zvlášť nezajímá.

vranystepan
17.01.2011 5 z 5

Kniha se mi dostala pod ruku v podstatě v době povinné četby na střední škole a po pár přečtených stránkách jsem si jí doslova zamiloval. 'Jen tak mimochodem' popsaná zvěrstva z Osvětimského koncentračního tábora patří bezesporu mezi to nejlepší, co mi literatura 20. století může nabídnout. A co si mě získalo? Sarkasmus, lehkost a nezaujatost celého popisu a prostor k ztotožnění se s hlavním hrdinou.

Zuzkanka
13.01.2011 5 z 5

Knížku jsem četla na doporučení kolegyně a musím říct, že jsem z ní taková rozpolcená. Rudolf byl v podstatě člověk, který si dělal pouze svou práci a snažil se ji dělat, jak nejlépe uměl.. jediný háček byl v tom, že neměl svědomí... a navíc.... byl to přece rozkaz!
Jednoznačně doporučuju..

Terrenz
25.11.2010 5 z 5

Kniha, díky které jsem si dokázala opravdu představit prostředí koncentračních táborů a navíc i z pohledu té druhé strany. Čtivý psychologický román, který by si měl každý přečíst.

Rou
30.11.-0001 4 z 5

Velmi čtivý psychologický román, pohled na provoz koncentračních táborů z 'druhé strany'. Bála jsem se, že hrůzy, které se v nich odehrávaly budou popisovány podrobněji, naštěstí to bylo tak akorát, aby čtenář knihu bez problému dočetl.

eleonen
30.11.-0001 4 z 5

šokující

Alix
30.11.-0001 5 z 5

Nemám k tomu co dodat, opravdu není co. Snad jen, abychom na tu dobu nezapomněli.

Márinka
30.11.-0001 5 z 5

Letos jsme si připomněli 70 let od vypuknutí 2. světové války. Živí pamětníci rok od roku ubývají. Nám mladším zbývají už jen písemná a fotografická svědectví a literatura. Mezi díla, popisující pro lidstvo tak nelichotivé období, patří i příběh "vzorného nacisty" Rudolfa Langa, jehož předobrazem byl válečný zločinec, šéf koncentračního tábora Osvětim, Rudolf Höss. Kniha je psána deníkovou formou. Hlavní "hrdina" vypráví o svém životě od svých třinácti let až po poslední dny strávené v cele smrti. Je to skutečně velmi nezvyklý pohled na válečné hrůzy, líčené jako "svědomité plnění pracovních povinností". To však neubírá na zrůdnosti popisovaného a naléhavosti nezapomenout.

Matej
30.11.-0001 5 z 5

Společně s Remarque-ovou Jiskrou života kniha, které by měl být přečtena.
Koncentrační tábor z pohledu bachaře.. Běhá mi mráz po zádech ještě teď

javirgo
30.11.-0001 5 z 5

Právě jsem dočeta a ještě asi dlouho budu vstřebávat. Velmi depresivní kniha, která ale určitě stojí za přečtení. Jen si ale nedokážu představit, jak se autor dokázal vžít do fašismem zfanatizovaného mozku.