Slovník biblické ikonografie

S náměty Starého a Nového zákona se setkáváme ve všech sférách lidské kultury. Jejich význam dnes širší veřejnosti mnohdy uniká. Slovník biblické ikonografie si klade za cíl napomoci k identifikaci a porozumění především námětům děl výtvarného umění. Do slovníku byla vedle osob a událostí Starého a Nového zákona zařazena ikonografická hesla související s biblickou výpovědí, jako například andělé či alegorie ctnost a neřestí. Heslo ve slovníku je profilováno tak, že jsou v něm uvedeny biblické události, k nímž se bezprostředně vztahují náměty děl a dále odkazy na umělecká díla. Systém odkazů umožňuje snadnou orientaci ve slovníku. V závěru publikace je zařazena výběrová literatura. Autorem textu je historik umění Jan Royt a doprovodné kresby jsou dílem Dagmar Hamsíkové....celý text

https://www.databazeknih.cz/img/books/44_/44140/slovnik-biblicke-ikonografie-ni6-44140.png 4.613
Literatura naučná, Učebnice a slovníky, Umění
Vydáno, Karolinum

Kniha Slovník biblické ikonografie

zeleny.puntik
06.01.2013

Slovník poskytuje informace pro základní orientaci v ikonografických námětech. Nicméně pro podrobné studium nezbývá než se stále obracet k německým pracem, což je škoda :-(

Paulhunterspet
06.01.2012

Skutečně výborná a účelně zpracovaná pomůcka, nicméně doporučuji kombinovat i s Hallem a Rulíškem pro objektivní ikonografický rozhled.