Skúška ohňom

Skúška ohňom
https://www.databazeknih.cz/img/books/51_/51500/skuska-ohnom-51500.jpg 5 5320 5320

V Skúške ohňom, druhom románe trilógie, rozvíja Suzanne Collinsová príbeh Katniss Everdeenovej, kladie jej do cesty nové, nebezpečnejšie prekážky... a prekvapuje čitateľov na každom kroku. Katniss a jej priateľ z Dvanásteho obvodu Peeta Mellark napriek nepriazni osudu prežili Hry o život a zvíťazili. Katniss sa vracia k rodine a k svojmu dávnemu priateľovi Galovi, doma však nič nie je také, ako si predstavovala. Gale si udržuje chladný odstup a Peeta sa k nej obrátil chrbtom. Medzi ľuďmi sa navyše šepká o vzbure proti Sídlu, ktorú mohli podnietiť práve oni dvaja s Peetom. Katniss na svoje zdesenie zisťuje, že nevedomky priliala olej do ohňa nespokojnosti, a teraz má strach, že ju nedokáže potlačiť. Najväčšmi ju trápi, že vôbec nemá istotu, či by to mala urobiť. Čím bližšie je Katnissina a Peetova návšteva obvodov, ktorú majú absolvovať v rámci turné víťazov, tým viac je v stávke. Ak sa im nepodarí presvedčiť obyvateľov Panemu, že sú do seba bláznivo zamilovaní, následky budú hrozivé."... celý text

Literatura světová Sci-fi Pro děti a mládež
Vydáno: , Ikar (SK)

Catching Fire , 2009

TerraNova
11.07.2016 4 z 5

Super! Na první sice nemá, ale to je tak vždycky, první je nejlepší. Ale pořád se těším na další díl. :)

Safrika
11.07.2016 5 z 5

Pro me opet skvele poctenicko! Jsem zvedava, jak to dopadne :).

Monika_cz
09.07.2016 5 z 5

Byla jsem velice potěšena. Čekala jsem něco podobného jako první díl Aréna smrti, pomalu bych řekla, že druhý díl byl lepší jak první. V knize byla velká část z arény, velice dobře popsány myšlenkové pochody Katniss, hlavně její zmatení a nejistota. Hlavní hrdinka často bojuje s nedůvěrou a tím, co je správné. Peeta opět nezklamal svou láskou ke Katniss, ale teď jí nechává, aby se ona sama rozhladla, co vlastně chce. Nejlepší částí je konec, nepokoje a chystaná pomsta Kapitolu. Hned jdu na další díl.

Fortuna
09.07.2016 3 z 5

Jednička byla o něco lepší. Ale líbila se mi aréna se starými splátci, to bylo fajn. Peeta mi tam stále nějak vadí.. Nevím, co si myslet. Vadí mi, když lidi po něčem šílí, proto přistupuji k THG spíš negativně. Ale kniha se čte neuvěřitelně rychle. Líbí se mi, že se u ní nenudíte, má to švih, spád, u ničeho se dlouho nezastavíte. To je fajn. :)

Po dočtení série jsem zhlédla první díl. Ani jsem ho nedokoukala... :)

janyska13
07.07.2016 5 z 5

Druhý díl dočten a čtu dál. :) Začínám mít raději knihy než filmy v této sérii.

Beltrix
19.06.2016 4 z 5

Stejně čtivé jako první díl, leč ten se mi líbil o trochu více. Vražedná pomsta ovšem boduje v jiných ohledech - fakt, že do arény tentokrát vstupují již ostřílení splátci a že mnozí z nich jsou velmi zajímaví a sympatičtí (Johanna), je jen jedním z příkladů. Celkově je tento díl více přemýšlecí než ten první, který byl zaměřen především na děj, tento se soustředí na politiku a celkově pozadí života v Panemu. Jo a za klad považuju, že prostor dostal i Haymitch, ten chlap je prostě skvělej. :)

HannaFuchs
15.06.2016 5 z 5

Za pár dní jsem knihu měla přečtenou. Je to snad jediná série, kterou jsem neprokládala jinými knížkami.
Nejvíc se mi stejně líbí první díl.
Často bývá, že film je hrozný, ale tady to tak není.

Svatoslav
09.06.2016 3 z 5

Oproti první části obrovské zklamání. Autorka se přímo s ďábelskostí vyžívá v podrobném mučivém popisu téměř všeho, že přitom zapomíná na děj. Přitom stačilo tak málo. Celou knížku shrnout v jedné kapitole a zaměřit se závěr, který jako jediný má tempo a graduje odstrašující rychlostí. Takto Vražedná pomsta funguje pouze jako přemostění - vata mezi prvním dílem a závěrečným finálem. Smutné.

Briv
03.06.2016 5 z 5

Druhý díl má taky hodně spád, je čtivý, baví mě. Do popředí zde vstupuje mnohem více politika, na scénu přichází minulí vítězové. Jsem za to ráda, přibyli mi oblíbenci - Johhana i Finnick jsou skvělí i když každý úplně jinak. Konec nečekaný, zve k přečtení třetího dílu:). Nevím, jak to Suzanne Collins dělá, ale naprosto přesně ví, jak psát, aby mě to dostalo a já se od čtení nemohla odtrhnout.

HermionaKnihom
17.05.2016 5 z 5

Ještě na začátku tohoto komentáře - SPOILER pro ty, co knihu ještě nečetli nebo nedočetli.

Toto je můj nejoblíbenější díl série. Při vyhlášení pravidel 75. Hladových her jsem chtěla ječet, jaký je Snow idiot (slušně řečeno). Při scéně v 11. kraji a při bičování Hurikána, jsem byla naštvaná, jak je svět nespravedlivý. Při Peetovu zastavení srdce jsem chtěla brečet. Při scénách s Johannou jsem se chtěla smát. Tato kniha splňuje všechno.

Katniss je navíc neuvěřitelně silná, což pro mě jen plus.

PandaKombajn
07.05.2016 4 z 5

Druhé díly bývají většinou nejslabší ze série. Chvílemi to tato kniha splňovala a chvíly ne. Dost mě stávalo jak se Katniss pořad nemohla rozhodnout koho vlastně miluje a chvílemi jsem na knihu řvala tak už si výběr sakra! No jednoduše kniha se mi líbila ale jelikož jsem absolutně alergická na romantiků tak jsem chvílemi myslela že ji přestání číst. Dávám proto 4*.

Tess.96
21.04.2016 4 z 5

Vražedná pomsta se mi líbila o trochu méně než první díl, první polovina knihy neutíkala tak jak jsem byla zvyklá z první knihy a trošku trvalo než se příběh rozjel. Opět mě dostávaly pasáže z arény, jsou velice napínavé a originálně vymyšlené. Ale první kniha byla o trošku lepší.

Natynababina
21.04.2016 5 z 5

Druhý díl byl stejně skvělý jako první, ale zase odlišným způsobem. Líbí se mi, že se Katniss rozhodla bojovat a už není takový zaprdlá jako v prvním díle. Napínavé, čtivé, příjemné čtení, ve kterém jsem si hrozně rychle oblíbila většinu postav.

svobonís
18.04.2016

Podle mého názoru byla první knížka o trošku lepší, ale i tenhle díl byl velice čtivý a napínavý.

PandaGirl
15.04.2016 4 z 5

I jako první díl, byla tahle kniha strašně moc čtivá. Dokáže čtenáře prostě vtáhnout do děje. Chvílemi to sice bylo táhle nebo lehce nezáživné, ale na kráse to neubírá. Sem tam mi lezla na nervy i sama Katniss, ale mnoho jiných chvílí mi to vynahradilo.
Opět to považuji za skvělý díl, který stojí za přečtení (pokud máte rádi tento druh příběhů).
Rozhodně se v knize dá najít několik neotřelých nápadů a překvapivých okamžiků.

Neo1tex
13.04.2016 5 z 5

Velká deviza této knihy je, že si na nic nehraje a je relativně krátká. Jinak se jedná o velmi důstojné pokračování jedničky.

Black-stars
26.03.2016 5 z 5

Dvojka snad ještě zajímavější než jednička, především propracovanost celé arény a konečně i vývoje jednotlivých postav, především to - že Katnis si konečně uvědomí co pro ni Peeta znamená. :-)

markulka
25.03.2016 5 z 5

Druhý díl nezklamal... Kniha dokáže čtenáře vtáhnout do děje, takže nebyl problém ji během pár dnů přečíst. Všechny okamžiky jsem prožívala s hlavní hrdinkou Katniss, kterou mám mimochodem moc ráda. Úplně nejoblíbenější postavou se však stal Finnick Odair! :D Viděla jsem i film, ale jsem moc ráda, že jsem si přečetla i knihu, protože věci, které mi ve filmu nebyly jasné mi kniha objasnila. Prostě super kniha!

Misha11
23.03.2016 5 z 5

Čekala jsem, že dvojka bude horší. Skoro u všech sérií, které jsem četla to tak bylo, tady ale nikoli.
Vražedná pomsta se mi líbila stejně, jako první díl, díky naprosto skvěle vymyšlené aréně snad ještě trošku víc. Konec byl opravdu wow a nešlo ihned nejít na třetí díl!

Májíczech
12.03.2016 5 z 5