Skúška ohňom

Skúška ohňom
https://www.databazeknih.cz/img/books/51_/51500/skuska-ohnom-51500.jpg 5 5320 5320

V Skúške ohňom, druhom románe trilógie, rozvíja Suzanne Collinsová príbeh Katniss Everdeenovej, kladie jej do cesty nové, nebezpečnejšie prekážky... a prekvapuje čitateľov na každom kroku. Katniss a jej priateľ z Dvanásteho obvodu Peeta Mellark napriek nepriazni osudu prežili Hry o život a zvíťazili. Katniss sa vracia k rodine a k svojmu dávnemu priateľovi Galovi, doma však nič nie je také, ako si predstavovala. Gale si udržuje chladný odstup a Peeta sa k nej obrátil chrbtom. Medzi ľuďmi sa navyše šepká o vzbure proti Sídlu, ktorú mohli podnietiť práve oni dvaja s Peetom. Katniss na svoje zdesenie zisťuje, že nevedomky priliala olej do ohňa nespokojnosti, a teraz má strach, že ju nedokáže potlačiť. Najväčšmi ju trápi, že vôbec nemá istotu, či by to mala urobiť. Čím bližšie je Katnissina a Peetova návšteva obvodov, ktorú majú absolvovať v rámci turné víťazov, tým viac je v stávke. Ak sa im nepodarí presvedčiť obyvateľov Panemu, že sú do seba bláznivo zamilovaní, následky budú hrozivé."... celý text

Literatura světová Sci-fi Pro děti a mládež
Vydáno: , Ikar (SK)

Catching Fire , 2009

arket
31.01.2017 5 z 5

Skvělé. Dech beroucí závěr. Už se těším na trojku.

Rup
28.01.2017 4 z 5

Musím uznat, že autorka psát umí, leč… Leč chybí mi hloubka i šíře. Historie, pozadí celé společnosti i propracovanost jednotlivých postav. Občas se přistihnu, že vím co, ale netuším proč. Jisté věci jsou prostě nedomyšlené. Na jedné straně úžasná technika: sledovací zařízení, silová pole, vznášedla, atd. Na straně druhé, závislost na uhlí! I pohádky mají svou logiku, a zde mi, možná právě kvůli absenci relevantních informací, uniká. Zkrátka taková čtivě napsaná hříčka. A protože čtivě, tak za čtyři, ale k Orwellovi (níže uvedeno) se ani nepřiblížila.

Scheila
08.01.2017 5 z 5

Druhý díl byl míň jasnej než ten první. Skončil hodně otevřeně a tak se už moc těším naa závěrečný... děj byl super. Sice jsem malinko čekala že se do arény vrátí kdyz pořád mluvili.o čtvrt horách. Tak mě to ani neprekvapilo, když to tak bylo. Každopádně to i tak bylo napínavé čtení u kterého se nenudim a zajímá me co bude dál... jen me mrzí její přístup k peetovi a hurikanovi. Hlavu plete oboum a sama.neví co chce. Pořád je nerozhodna. Tohle mi trochu vadí.

KikčaHubáčková
07.01.2017 5 z 5

Úžasná kniha :)

tatafa
06.01.2017 3 z 5

Zajímavý nápad i velice čtivá série. Nicméně nevím proč, ale tato série mne úplně nezaujala, a oproti řadě jiných mne neláká se k ní vracet. Ale přesto doporučuji.

Aniday
03.01.2017 5 z 5

parádní pokračování prvního dílu... jen malinko lituji, že jsem viděla filmy, takže vím, co bude následovat...

Mystygus
11.12.2016 4 z 5

Druhá kniha je pořád knihou dobrou, ale začíná to slábnout.. Hlavou zní - to už tu bylo... Posun v příběhu znatelný, mocenské řešení dále lehce rozvíjeno... Jak psalo více lidí - nutné a lehce násilně prodloužené propojení a příprava pro ukončení celé serie...

whiolet
04.12.2016 4 z 5

Druhá kniha je trochu nudnější než jednička (štvalo mě jak se neustále Katniss zaobírala svými city i když se k ničemu nedobrala),ale druhá polovina knihy mě opravdu bavila

ivca3710
26.11.2016 4 z 5

Druhý díl byl trošku slabší, ale pořád byl úžasný :)

marta0912
30.10.2016 3 z 5

Tenhle díl mě bavil nejméně a ani si ho moc nepamatuji, i když se mi také líbil, ale přišel mi spíš jako vata mezi 1. a 3. dílem.

Ania_x
21.10.2016 5 z 5

Během čtení první poloviny knihy mi došlo, že tato trilogie je vlastně něco na způsob 1984 pro teenagery. Následující část bude obsahovat SPOILERY.
Rozhodně jsem nečekala, že do arény smrti se podíváme znovu. Bohužel to pro mě bylo spíše zklamání. Už jsem nebyla tolik natěšená, jaký probůbec budou mít tyto Hladové hry, byť se od předchozích pochopitelně lišily. Doufala jsem v revoluci. Čekala jsem, že vražedná pomsta bude mířená na Kapitol, ono to však bylo úplně naopak. Vypadá to, že na vzpoury ze stran splátců a krajů si budu muset počkat až do třetího dílu. Snad.
Milým překvapením pro mě byly nové postavy, a to především Finnick. Je to hrdina,ke kterému se člověk musí pročíst.
Úloha druhých dílů v trilogiích je těžká. Musí udržet laťku, kterou nastavil první díl, ale přitom ji nesmí vyzvednout příliš vysoko, protože mají za úkol až díly třetí. Ačkoliv mě Aréna smrti bavila o poznání více, i tomuto dílu dávám plný počet hvězd a jdu vstříc finální části příběhu ze světa zkaženého Panemu.

lakyh
12.10.2016 4 z 5

Pořád velice čtivé a zajímavé, opět jsem přečetl velice rychle, protože mě zajímalo co se tam bude dít dalšího a jak se to bude vyvíjet, myslím, že první díl byl akčnější, tady už to bylo trochu slabší, bylo tam pár i nudnějších pasáží, ale jinak skvělé pokračování a doufám, že v třetím díle to vypukne naplno a bude to nejlepší, čímž zpětně možná přehodnotím na plný počet hvězd, uvidím až si přečtu třetí díl.

anonym02
24.09.2016 5 z 5

Říkejte si,co chcete , ale podle mě je to zatím nejlepší díl.

Bono
22.08.2016

Výborná série a velmi dobré filmové zpracování

Apollka
14.08.2016 4 z 5

Peeta je pořád skvělý, Katiss také. První díl byl lepší, ale Vražedná posta je propracovanější. Každá kniha má něco do sebe. Hunger Games byl skvělý nápad.

iluliacross
13.08.2016 4 z 5

Ano, souhlasím, bylo to slabší než první. Plánuji sice číst i poslední díl, ale to jediné, co mě žene, je zvědavost, jak to celé skončí. Jinak mám pocit, že kvalitativně ty knihy klesají dolů. Nevím proč. Možná si dala autorka s druhým dílem méně práce? Měla do detailu promyšlený první díl a zbytek šila horkou jehlou? Netuším, kde je zakopán pes, ale druhému dílu zkrátka něco chybělo. Snad propracovanost. První díl byl brilantní, Vražedná pomsta už má pár hluchých míst, celé se to tak nějak táhne a očekávaný (nebo neočekávaný?) zvrat přichází až v poslední třetině knihy. Což mi tolik nevadilo, kdyby to bylo dotažené do konce. Co mi leze na nervy, jsou postavy typu šváb - přežijí absolutně všechno a za každých okolností. Takže se obávám, že autorka čtenářům svou hlavní hrdinku akorát znechutí.
I tak hodnotím 4 hvězdami, protože do toho příběhu jsem se svým způsobem zamilovala a jsem plná čekávání, jak to půjde dál.

Lucie.H
06.08.2016 5 z 5

také ůžasný příběh jednička o něco lepší ale i tak jsi tahle kniha zaslouží plný počet hvězdiček

kalache
05.08.2016 4 z 5

...prvním dílem to mělo skončit,což?..

VikyEverdeen
29.07.2016 3 z 5

Druhá kniha je o dost horší než ta první.Než se Katniss dostane do arény kniha je nudná a nezáživná.Film je opravdu o mooooooc lepší.

swayno
24.07.2016 5 z 5

Druhý díl jsem dříve četla, než viděla a jsem za to ráda. Přečteno během dvou dnů, skvěle se to louská, děj se svižný a napínavý.