Královna stínů

Královna stínů https://www.databazeknih.cz/img/books/28_/289317/bmid_kralovna-stinu-CO8-289317.jpg 5 2781 432

Ztratila všechny, které milovala. Celaena Sardothien se vrací zpátky do říše a jediné, po čem touží, je pomsta. Brzy si ovšem uvědomí, že ve hře je mnohem víc – musí osvobodit prince Doriana, kterého pomocí magie ovládá král ze skleněného hradu. Musí zjistit příčinu královy moci! Ale hlavně nesmí zklamat svůj lid, který do ní vložil veškeré naděje.... celý text

Literatura světová Fantasy Pro děti a mládež
Vydáno: , CooBoo

Queen of Shadows , 2015

Arlienen
04.01.2021 5 z 5

Maas umí psát zatraceně dobře! Celou knihu jsem nemohla popadnout dech a nakonec jsem ho přece jen chytla až na konci. Ten konec byl dech beroucí.

Dearbooklife
14.11.2020 5 z 5

tahle série mi pomalu přirůstá k srdci. tenhle díl se mi zatím líbil nejvíc a jen se těším na další :D

Alnima
06.11.2020 5 z 5

Pěkný styl psaní autorky, ale příběh mi přijde, že trochu upadá. Ubirám půl hvězdy.

Tereziee
06.11.2020 5 z 5

(SPOILER) Kvalita této série rozhodně díl od dílů stoupá a příběh je víc a víc propracovaný. Líbí se mi, jak má autorka příběh dokonalé promyšlený a vše do sebe zapadá a dává to smysl. Málokdy se mi u knih stává, abych si zamilovala všechny hlavní postavy. Ale tady to prostě nejde jinak. Aelin, Chaol a Dorian se v tomhle díle konečně všichni setkali a musím říct, že i slzička ukápla. Zamilovala jsem si Nesryn a Lysandru...a zároveň se v tomhle díle víc vykreslila postava Asterin. Doufám, že v dalším díle dostane ještě více prostoru. Taky jsem zvědavá, jak se vyvine linka mezi Dorianem a Manon. No, prostě nezbývá nic jiného než pokračovat dalším dílem, protože tohle...je skvělý ❤️

adela9782
05.11.2020 5 z 5

Nu jak to říct, prostě skvělé, boží wow! Hned se vrhám na další díl :)

DreamerX9
01.11.2020 4 z 5

No co říct? Konečně se to rozjelo! I když až od druhé půlky ačkoliv mi připadá děj druhé půlky jak přes kopírák od dvorů. Každopádně 4 díl hodnotím líp a s Aelin se stala pořádná bojovnice. Líbí se mi že tato spisovatelka nemá žádné ufnukané a naivní princezny nebo povrchní mužské postavy v hlavních rolích. Baví mě že si udržuje podstatu lidských vztahů, přátelství a stejně jako ve dvorech i víru. :)

leník511
21.10.2020 5 z 5

Ze začátku jsem totálně nemohla vystát Aelin a štvalo mě prakticky všechno, co udělala, a jak se chovala k Chaolovi (toho jsem měla první tři díly strašně ráda a pořád mám, ale přišlo mi, že tady neměl moc prostoru...). Pak ale přišel Rowan, kterého jsem si oblíbila o něco víc než v předchozím díle, a Aelin se konečně začala chovat mnohem víc v pohodě. Lyssandru jsem si hrozně moc oblíbila a Aediona celkem taky, akorát mi nepřišel ještě nějak výrazný. No a pak je tady Manon, u které si nemůžu pomoct, ale hrozně jsem si ji oblíbila a její kapitoly mě bavily nejvíc ! Celkově jsem hrozně zvědavá na budoucí vztah Manon a Doriana, kteří se mi k sobě z počátku vůbec nehodili, ale když se na to dívám teď, tak bych naopak řekla, že strašně moc. No ale naopak hrdinka, která mi sedla asi nejmíň, byla Elide... Podle mě na tom bude v dalších dílech líp, ale teď mi přišla taková trochu nezajímavá. Každopádně mě to ale vážně bavilo a zatím za mě nejlepší díl ze série a jsem hrozně zvědavá, co se stane v dalších dílech.

Turante
19.10.2020 5 z 5

Opět super díl, který rozplétá další nitky příběhu. Velké plus za konec.

Wisha
25.09.2020 5 z 5

Tahle knížka byla totální bomba. Od samého začátku napínavá, děj svištěl jako po másle a já u toho zažívala tolik emocí, kolik jsem v životě u žádné knížky nezažila. U Královny stínů jsem se nahlas smála, strachy jsem si kousala nehty, nervózně jsem nadskakovala na židli, úlevně jsem si ovívala obličej záložkou, šokovaně jsem lapala po dechu, rozčileně jsem bouchala do stolu a nedočkavě jsem hltala odstavce se zoufalým přáním, aby se stalo to, co chci, aby se stalo... Zatím z téhle série nejlepší díl. Zbylé tři mě ještě čekají a jsem zvědavá, co přinesou. Umírám strachy o své oblíbené postavy :-)

alenkacermi
23.09.2020 5 z 5

Co napsat? Všechno už tady bylo řečeno a stokrát opakováno...:)
Tahle série je FAKT dobrá. Autorka se zlepšuje. Děj zrychluje. Tep mého srdce běží s hrdiny, jak o závod. A číst.... prostě nemůžete přestat. To se mi dlouho nestalo, abych nechtěla jít spát. Skončil čtvrtý díl a......sakra..... další je půjčený, nějak mi utekl pod rukama, tak honem rezervaci a čekat, až z knihovny zavolají.
Líbí se mi, jak je děj propracovaný, promyšlený. Detaily, které autorka zmíní někdy v prvním, druhém díle, ve čtvrtém rozezní na všechny struny.
Je to prostě lahůdka, jízda, horská dráha a já se ráda nechám svézt. A to horskou dráhu já nerada :)

Rozalin
22.09.2020 5 z 5

ke každému pokračování Skleněného trůnu můžu napsat jen to, že je to úžasné! I když si člověk myslí, že ví tak ho stejně Aelin přesvědčí o tom, že tomu tak není!

zandu
11.09.2020 5 z 5

Tak jo. Další díl za mnou. Klobouk dolů, že autorka dokáže udržet tempo po celou knihu. A to zatím v každém díle. Jen bych uvítala, kdyby tyhle bichle byly rozděleny na dvě části, protože se v kabelce docela pronesou. A to mě čekají ještě další 4 bichličky :-D. Teď si dám změnu v podobě nějakého thrilleru a pak se hned vrhnu na další díl....

VeronikaInken
04.09.2020 5 z 5

Napínavé čtení:) super nové postavy

ydnac
02.09.2020 5 z 5

Nemůžu jinak než chválit celou sérii zas a znovu :-) Každá stránka mi stála za přečtení a moc mě to bavilo. Skleněný trůn má u mě za všechny díly tak 1000 hvězdiček a celý vesmír :-) Smekám nad lidmi, kteří dokáží něco tak úžasného vymyslet, aby vše skvěle zapadlo, zaujalo, bavilo a drželo v křesle s knihou v ruce :-)

tabaluga
22.08.2020 5 z 5

Konečně se to začíná rozjíždět... Celý příběh byl napinavy, plný napětí. Příběh Dorian, Manon... Aelin svými uskoky dokázala řadu věcí. těším se na další díl.

Brunnetka
18.08.2020 5 z 5

Držela jsem pěsti Chaolovi, fakt jo, ale Jeřáb je prostě lepší :)
Rovnou pokračuji dál...

temna.vila
14.08.2020 3 z 5

S Královnou stínů jsem se trošku prala. Příběh jako takový mě bavil, ale bohužel měla kniha pár hluchých míst, která byla zbytečně zdlouhavá. Děj se samozřejmě značně posouvá dopředu a je zde několik klíčových okamžiků pro další vývoj, ale poprvé jsem knihu neměla přečtenu za pár hodin. Věřím, že další díl bude lepší a nebudu se s ním trápit stejně.

Ketfl
12.08.2020 5 z 5

Každý díl je lepší a lepší. Tento jsem si mimořádně užila. Děj nabitý akcí, napětím, jiskrou... člověk nemá šanci se nudit, protože v každé kapitole se něco semele a čtenář prostě musí číst dál a dál. Autorce opravdu klobouk dolu, protože její knihy jsou neskutečně čtivé, nejradši bych ani nešla spát.

Upřímně, úplně jsem odpočítávala stránky, než se tam konečně objevil Rowan (Jeřáb). On a Aelin jsou opravdu skvělá dvojka. Slza mi ukápla u příběhu Asterin. To s tím lovcem mi přišlo fakt hrozně smutné.

Nemůžu se dočkat dalšího dílu. Skvělé! :-)

RosMeggie
09.08.2020 5 z 5

Dočteno před pár týdny, takže mi už moc paměť neslouží, ale přečetla jsem knihu opět jedním dechem. Tohle je jednoznačně jedna z mých nejoblíbenějších fantasy sérií. Nechybí ji totiž nic, je zde pořádná dávka akce a napětí, vztahů a lásky a v neposlední řadě kouzel a kouzelných tvorů, což já ráda. Líbilo se mi číst příběh z více perspektiv. Manon se stala mou oblíbenou postavou, ale na Jestřába prostě nikdo nemá. To je prototyp dokonalého bojovníka a všeho všudy muže, kdo by ho nemiloval..? :D

xoxo,
Rose

NelatyLivre
28.07.2020 5 z 5

Úžasná séria!!
Séria Trón zo skla je veľmi dobre prepracovaná. Milujem všetky tie taktiky, boje, odhaľovania právd. Sarah J. Maas má veľký talent na písanie fantastických kníh.
Milujem všetky tie nové postavy. Manon, Lysandra, Aedon, Elide, Dorian.. a kopec ďalších.
No musím sa priznať, že mojím tŕňom v oku bola Aelin. Už v predošlých dieloch mi liezla na nervy a je jedno či sa volá Celena či Aelin. Nepáči sa mi tá jej krutosť, to jej vyhrážanie, jej chladnosť. Taktiež nechápem čo na nej všetci vidia. Čo na nej videl Dorian, Chaol, Rowan...
Nemám rada jej prehnané sebavedomie a to že si myslí, že by sa bez nej svet nezaobišiel. Proste mi nie je sympatická a práve ona bola dôvod prečo som si dala 2 roky pauzu od čítania tejto série.
Rowana som na začiatku milovala (mám slabosť pre postavy ako je on ;)).
No ako sa kniha vyvíjala a on začal s Aelin...začal ma štvať aj on.

Nechuť k hlavnej postave mi pomohli prekonať ostatné postavy. Úplne som si zamilovala Lysandru. Všetko čo dokázala, ako sa obetovala pre druhých. Ďalšia je Manon. Pre Manon som mala slabosť už v predchádzajúcom diele. Síce ju autorka vykresľuje ako chladnú čarodejnicu, no v hĺbke duše je neskutočne dobrá. Ona a Abraxos sú úžasní :))

Som rada, že Sarah do príbehu zakomponovala postavy rozličných vlastností a pováh. V tomto diela som si taktiež obľúbila Aedona ( trošku na nervy mi liezla tá jeho oddanosť Aelin, síce bola pochopiteľná a nevyhnutná, aj tak bola podľa mňa prehnaná).
Ľutovala som Doriana, to čo sa mu stalo... Viem že väčšine liezol na nervy Chaol, no ja som chápala prečo sa správal tak ako sa správal, myslím že na konci spravil vec, za ktorú pykal, ale určite odčinila jeho predošlé správanie.

Od Sarah som už čítala sériu Dvor. Knihy sú trochu podobné takže čitateľa, ktorý čítal niečo od Sarah už predtým niektoré zvraty neprekvapia. Myslím si, že Trón zo skla má prepracovanejší dej ako Dvor (aj vzhľadom na to že je dlhší a obsahuje viac kníh), no postavy sa mi viac páčili v Dvore.

V čítaní sérii plánujem pokračovať a dúfam, že sa Aelin trošku zlepší :D