Královna stínů

Ztratila všechny, které milovala. Celaena Sardothien se vrací zpátky do říše a jediné, po čem touží, je pomsta. Brzy si ovšem uvědomí, že ve hře je mnohem víc – musí osvobodit prince Doriana, kterého pomocí magie ovládá král ze skleněného hradu. Musí zjistit příčinu královy moci! Ale hlavně nesmí zklamat svůj lid, který do ní vložil veškeré naděje....celý text

https://www.databazeknih.cz/images_books/28_/289317/kralovna-stinu-EZi-289317.jpg 4.71376

Skleněný trůn / Trón zo skla (4.)

Queen of Shadows (2015)

Fantasy, Pro děti a mládež, Dívčí romány
Vydáno:, CooBoo

Kniha Královna stínů

Dada_cte

Kniha začala připomínat Dvůr trnů a růží... Je to škoda, že autorka ,, míchá" tyhle dva příběhy dohromady. I přesto, že miluju tuhle autorku hodnotím tuto knihu pouze 4 hvězdami. Prosím, neukamenujte mě xd

dancav28

Kniha mě bavila, každý díl je lepší a lepší. Jsem ráda, že na konci se všechny "příběhy" prolnuly. Hned se vrhám na další díl

MaryBe

Super!

v.july

Trochu zdlouhave, ale dobre, v druhe pulce knihy se dej rozjede a konecne se zacne neco dit. Rekla bych, ze je kniha zbytecne tlusta a dlouha. A na to jak malo se odkazuji k bozstvu, se az moc casto opakuje ''o bohove'', ke konci knihy me to zacalo vylozene iritovat.

sd1992

Každý díl je vždy lepší, než předchozí. Dokonce i když jste si jistí, že už to lepší být nemůže.

JankaV80

Je obdivuhodné, že autorka dovede udržet tempo a nepolevuje v něm. Ač už 4. díl, stále to má náboj. V jednu chvíli to vypadá, že ta či oná postava bude záporák/klaďas, ale ono se to potom "zvrtne" a všechno je jinak. Třeba taková postava Manon, ta se mi prostě líbí :-) Rozhodně knihu doporučuji a těším se na další díl z této série :-)

KiraSam

Samotnou knihu jsem přečetla za tři dny, neboť byla opravdu čtivá. Jak to ale pro mě v knihách od Massové bývá, něco tam chybělo. Nějaká jiskra, která by mě donutila se k ní někdy vrátit. Děj byl sám o sobě trochu zdlouhavý a s odstupem času se mi u zdá, že se tam nic závratného nestalo. Chaol mě zklamal. Iritovala mě jeho nerudnost. Aelin byla taková jako vždy, ale připadá mi, že její charakter ztratil něco ze svého lesku, s kterým tuto sérii začínal. Lysandra byla příjemným spestřením, ale doufám že nebude tak dokonalá, jako byla doteď. Jeřáb mě zklamal, protože na to, jak se v trojce zdál, byl nějak moc vášnivý a náknnost projevující. Přece jenom je mu několik stovek let, nemusel by okamžitě převrátit své chování v momentě, kdy Aelin taky vyjádří svou náklonost. Dějová linka Manon byla odfláklá a jemi líto, že jsem se nedozvěděla víc. Je to moje nejoblíbenější postava a nerada bychm, aby její vlastní příběh závisel, na tom Aelinim.

Francesca14

Konečně mě to chytlo. První dva díly mě moc nebraly, ve třetím se konečně začal objevovat potenciál a s tímhle dílem jsem vážně spokojená (akorát mě dost rozčilovaly překlepy v textu). Rozjezd byl sice pomalý, prvních tak sto stránek jsem si říkala, že to s touhle sérií snad už vzdám, ale pak se děj rozjel a mně tam skoro nic nechybělo. I závěrečný souboj byl dobrý, i když mi chvílemi přišel až moc plný klišé a všichni tam pořád vykřikovali nějaké květnaté věty a třásli hvězdami a tak podobně, autorka má někdy tendenci trochu přehánět a pořád některé věci dokola opakovat (například jo, už všichni chápeme, jak Rowan voní). Jinak je ale kniha dobře napsaná, napínavá a postavy skvělé. Vážně jsem zvědavá na další díl.