Dědička ohně

Dědička ohně
https://www.databazeknih.cz/img/books/28_/281807/bmid_dedicka-ohne-wNH-281807.jpg 5 3108 3108

Královna, nebo zrádce? Jen ona sama rozhodne. Celaena Sardothien přežila smrtící soutěž a zlomené srdce, ale za jakou cenu. Nyní se musí vydat na cestu do nové země, aby se poprala s temnou pravdou... pravdou o jejím dědictví, které jí může navždy změnit život a budoucnost. Mezitím se shromažďují temné síly s cílem zotročit si celý svět. Celaena tak musí najít sílu bojovat nejen proti vlastním vnitřním démonům, ale i proti zlu, které chce král Adarlanu osvobodit a využít pro své plány. Je dědičkou ohně a popela a neskloní se před nikým.... celý text

Literatura světová Fantasy Pro děti a mládež
Vydáno: , CooBoo

Heir of Fire , 2014

Laurel
29.05.2016 5 z 5

Super díl! Jsem ráda za nové postavy- Jeřáb/ Rowan ♥ . Konec, jako vždycky, plný zvratů. Všécko se to podě...kazilo :D Nemůžu se dočkat dalšího dílu, až se všechno vyřeší. Tolik otázek a tak málo odpovědí...

Xena011
29.05.2016 5 z 5

Opět krásný díl. Napínavý děj plný nových otázek a odpovědí na předcházející díl. Od romantiky se už upustilo, spíš se zde nacházel další výcvik Caeleny, zapředení do hlubin její minulosti před deseti lety, kdy byli zabiti nejen její rodiče a jak vrah jejich smrt dokonale naplánoval. Nemůžu říct, že by mě tento díl nějak nadchl, prostě takové pokračování příběhu ve stejné rovině až na konec. Ten byl opravdu hodně zajímavý a napínavý. To je tak vždycky, protože vás musí něco tak nadchnout, abyste vydrželi v čekání na další díl. Hodně mě zajímá další pokračování, ze všeho nejvíc asi, jak to dopadne s princem Dorianem. Samozřejmě nesmím opomenout nové postavy, jen mě mrzí, že přeložili do češtiny i jméno prince Rowena ...to zní líp než princ Jeřáb (škoda). Ještě mě moc nebavily pasáže s čarodějkou Manon, ty by klidně mohly chybět. Ale je mi jasné, že ona bude hrát velkou roli v dalším díle, někde jsme viděla, že jednu postavu dokonce okouzlí svým šarmem. ....Celkově je to suprová kniha a celá série, kterou mohu jen doporučit!!

Hoshi
28.05.2016 5 z 5

Kniha, která baví od prvního do posledního slova. Jsem nadšená z vývoje příběhu a nových postav :) Čekání na čtvrtý díl bude doopravdy dlouhé .....

favoritka1234
27.05.2016 5 z 5

Naprosto skvělá! At už vyjde další díl!

LilianaFalcon
26.05.2016 5 z 5

Úžasné!!! A ten konec naprosto bezchybný! Tomu říkám gradace!
Vypadá to, že stále je na co se těšit :-)

I když ty pasáže s Manon bych klidně vynechala.

esussi
26.05.2016 5 z 5

Naprosto nejlepší díl z celé série. Celou dobu fandíte Celeně a Chaolovi, a pak puff. Najednou se na scéně objeví ještě větší fešák, spousta nových postav a všechno se to celé víc a víc zamotá. Bylo to pěkně promyšlené, ale nijak plánovitě, naopak děj vůbec nebyl předvídatelný.

Petra28
25.05.2016 5 z 5

První díl jsem začala číst kvůli dceři. Chtěla jsem vědět, zda je pro ni vhodná. Dočetla jsem, byla jsem spokojená. Přirozeně jsem sáhla po druhém dílu. A byl lepší. Příjemné překvapení. Na třetí díl jsem už vyloženě čekala. A jaký je?. Opravdu mám pocit, že s každou další stránkou je kniha lepší a lepší. Těším se na závěr.

Sephyrka
25.05.2016 5 z 5

Po dočtení druhého dílu jsem začala hledat, kdy výjde 3.díl. Byla jsem jak pominutá. Musela jsem ji mít, číst dál. Nutně jsem potřebovala vědět co je s Celaenou..Konec druhého dílu mě totalně rozsekal. Jistě si každy všiml, že díl od dílu je autorčino psaní lepší, kvalitnější. Tento díl to jen potvrdil..Kniha za víkend přečtená. Všude sebou, i na toaletu...Jistě odpustíte, když řeknu, že nejsem jediná kdo čte na WC. Libila se mi kniha rozdělená do 3 dějových linek. Nejvíce se mi samozřejmě líbila ta s Jeřábem a Celaenou ♥ :D. Konečně jsme se i dozvěděli, co se stalo v jejím dětství. Rozhodně stojí za ty prachy a za ten čas..další knižní série, ke které se s radostí budu vracet i v důchodu.

kyklop123
23.05.2016 5 z 5

Úplně super. Musím se přidat k předchozím komentářům, že každým dalším dílem je to lepší. Víc vílí magie mě hodně bavilo a rozvoj postav se ubíral taky dle mého názoru správným směrem. A nové postavy jsou naprosto skvělé, více dějových linií tomu rozhodně napomáhá...

ewi
22.05.2016 5 z 5

pridavam sa k tym, co povazuju kazdy dalsi diel za lepsi nez ten predosly .....autorka stale viac rozvija osudy uz znamych postav a pridava dalsie a clovek je zvedavy, ako ich prepoji, co vsetko sa este udeje a ako to cele skonci .....je to velmi navykove citanie a popravde, nemozem sa uz dockat dalsich dielov :)

vterinka
21.05.2016 5 z 5

Khina opět nezklamala. Perfektní pokračování série, které poodhalilo další vývoj situace, objevily se zde nové postavy, dověděla jsem se další podrobnosti ze Celaeniny minulosti, další vývoj s Chaolem a Dorianem, zkrátka mě to navnadilo na další pokračování. Kniha se četla sama a vůbec jsem se u ní nenudila.

kjama
20.05.2016 5 z 5

Co říct, každým dílem lepší a lepší. Kdo z vás ještě nečetl čtvrtý, tak je to zase o koušíček dál...

kklepkaa
20.05.2016 4 z 5

Není potřeba se mazlit s nějakým vleklým úvodem. Další díl splnil do jisté míry očekávání vytvořená na konci toho druhého. Po romantické dvojce autorka zacílila na děj a já si to užívala. Novinkou je, že zde máme rovnou tři dějové linie vyprávěné různými postavami. Díky tomu čtenář stále ví co se děje na všech frontách. Mě osobně se nejvíc líbila linka Calaeny a Jeřába (ach ten český překlad) a Manon a jejího oře Abraxase. Na druhé straně mě nijak extra nezaujala Dorianova linka se Sorschou. Já té Sorsche prostě nepřišla na chuť. Z nových postav mě ale zas příjemně překvapil Aedion, doufám, že se s ním v dalším díle střetnu. Co se týče Manon, jsem velmi zvědavá jak se protne její linka s Calaenou. Bylo zajímavé číst příběh očima dá se říct záporné postavy. Ale do jaké míry záporná je, to nám autorka odhalí doufám v příštím díle. Ovšem konec je opět infarktový a já jsem velmi zvědavá na další díl.

Ewilka
17.05.2016 5 z 5

Tahle série je čím dál lepší. Překvapilo mě, že děj nemá dvě dějové linie, ale tři. Bylo zajímavé sledovat dění z pohledu někoho ne zrovna dobré povahy.
Hrozně jsem si oblíbila Aediona. Hrozně se mi líbila jeho drzá povaha a myslím, že bych ho měla ráda, ať by byl na jakékoli straně.

Niskushka
17.05.2016 5 z 5

Super, jako vždy, jen mi chvíli trvalo, než jsem si zvykla na přeskakování k různým charakterům v knize. Občas tam byli pasáže, které mě moc nechytli, ale to je otázkou vkusu. Má i překvapivé zvraty. Knihu sem četla jedním dechem opět. :) Akorát mě mrzí, že další díl bude až za dlouhou dobu. Za mě TOP :)

MorbidCuriosity
16.05.2016 5 z 5

Kdybych mohla dat vic hvezd, dam je. Tohle byla neskutecna jizda!
Zatim nejlepsi dil, ackoliv jsen ze zacatku trochu pochybovala. Umru nedockavosti, nez vyjde dalsi :)

Barbarka_CZ
15.05.2016 5 z 5

Jestli to bude takhle pokračovat dál, tak fakt nevím, kde vezmu u dalšího dílu další hvězdičku. :D Skvělá knihy, vtipná i smutná, napínavá i vyvolávající melancholii (v pozitivním slova smyslu). Dokonce mě v určité chvíli "dohnala k slzám". Paráda. Už aby byl podzim!

estelina2300
14.05.2016 5 z 5

Wow, nevím co dodat. Jedno má asi to, že to byla neuvěřitelná jízda, která mi nedovolila se od té knížky odtrhnout.

Nicky.ca
14.05.2016 5 z 5

Zbláznim sa kým vyjde další diel :D

Alex.Barunka
13.05.2016 4 z 5

Byla jsem doslova překvapená tloušťkou knihy, která je téměř dvojnásobná oproti prvním dvěma dílům. To však znamenalo dvojnásob akce, napětí, dobrodružství a velké množství nečekaných zvratů. Příběh nebudeme prožívat jen s Celaenou, ale i s Chaolem, Dorianem a několika dalšími, zvlášť novými postavami. Navíc se dozvíme mnoho podrobností z minulosti hlavní hrdinky.
Autorka se snad knihu od knihy zlepšuje, většinou to bývá tak, že čím víc knih, tím se kvalita snižuje. Takže ji promíjím sem tam tu předvídatelnost a nějaké to klišé. Byl to prostě nářez a příslibem skvělého dobrodružství do budoucna.