Půlnoční koruna

Celaena se stala královou bojovnicí a má za úkol pro něj dělat tu nejšpinavější práci. Ovšem sama dobře ví, že král je mimořádně krutý a jeho chování ovládá tajemné zlo. Proto se snaží odhalit jeho tajemství, ale přitom mu nezavdat příčinu, aby ji podezíral. Rozehrává tak smrtelně nebezpečnou hru, v níž jde nejen o její život, ale i o život všech jejích přátel. A jedné noci se stane to, čeho se nejvíce obávala a co její život rozmetá na kousky......celý text

https://www.databazeknih.cz/images_books/25_/259919/pulnocni-koruna-Rd8-259919.jpg 4.61267
Série:

Skleněný trůn (2.)

Originální název:

Crown of Midnight (2013)

Žánr:
Fantasy, Pro děti a mládež, Dívčí romány
Vydáno:, CooBoo
více informací...
Nahrávám...

Komentáře (222)

Přidat komentář
Kuki007
10. prosince

I když se kniha čte dobře, stále se nějak nemůžu přinutit začít zvyšovat hodnocení. Čte se to sice dobře, ale pořád mi autorčina druhá série přijde lepší. Přesto pokračuji, autorka se určitě s každou knihou zlepšuje a příběh končil otevřeně, takže mi ani nic jiného nezbývá. :)

KnihoMorka
28. listopadu

Prahnu znova

Jaruš7
27. listopadu

II. díl. ze série Skleněný trůn
Hrdinka ovládaná Zlem, vázaná Povinností a rozpolcená Láskou ,ale přesto oddaná své niterné vizi v uskutečnění snu o svobodě.
Fantazii se meze nekladou, a zde je v rozkvětu. Překážky, nástrahy a komplikace, zrady a záludnosti jsou to, co ostří charaktery a děj.
Citát : "Nedokázala se přimět vyslovit tu strašnou pravdu: Že ... ( Ona).. připravila vlastní smrt s vědomím, že může změnit svět a ....(Přítelkyni) víc svou smrtí než svým životem."

Melisandra
27. listopadu

I když se mi tato kniha líbila některé části byly opravdu nudné a zdlouhavé.

JajaCZ
24. listopadu

Aj keď sa tento diel z veľkej časti venoval popisu rozvoja vzťahov medzi postavami, koniec to akčnosťou a krvavosťou vyvážil. Mňa to bavilo. Nebolo to presladené ako som očakávala a musím uznať, že autorka postupne buduje zaujímavý fantasy svet :) Teším sa na pokračovanie :)

Andreanis
20. listopadu

Neskutečné. To je jediné slovo, které vystihuje tento díl. Plný neskutečně emotivních a silných momentů. Opravdu nemám slov. Dokonalá kniha :)

Anonymní
18. listopadu

Začátek knížky nebyl nic moc a chvílemi mě čtení nebavilo, ale ve výsledku to byla opět skvělá knížka od které jsem se nemohla odtrhnout. Jenom se musím přiznat že mi bylo líto Doriana, oblíbila jsem si ho, ale snad se to mezi nimi nějak vyvrbí. :)

Katnissia
30. října

Z prvního dílu jsem byla nadšená, ale tento díl už mě tak neuchvátil. Vůbec jsem si neoblíbila Chaola a dějová linka týkající se magie mi přijde málo rozepsaná. I když se mi tento díl tolik nelíbil, rozhodně si koupím a přečtu další, protože od konce druhého dílu si slibuji slibný začátek třetího.

Bookgirl
17. října

Z prvního dílu knihy, jsem nebyla tak nadšená jako z Dvora trnů a růží, přesto se mi však moc líbil. Sarah J. Maas je moje nejoblíbenější autorka a přestože jsem si dávala na čas, koupila jsem si i druhý díl. Bylo to absolutně boží čtení, které jen potvrdilo moji lásku k Sarah a znásobilo všechny skvělé vlastnosti této série, které jsem viděla v prvním dílu. Opět spousta napětí, romantiky a navíc je Celeana hrozně originální hlavní hrdinka, která mě neustále neskutečně baví. Po přečtení druhého dílu se série rozhodně zařadila na moji špičku a co nejdříve si koupím další díl. Možná se mi stále líbí Dvůr trnů a růží o malilinko víc, což je ale nejspíš způsobené jen tím, že je kniha čtivěji napsaná a rychleji se čte. Zápletka byla prostě úžasná. Vřele doporučuji!!!!!!!

MišelFly
13. října

Druhý díl jsem začala číst hned ten den, co jsem přečetla první a musím říct, že mě zaujal tak, že jsem četla až do půl třetí do rána. Kniha začala vážně zajímavě a jsem si musela říct : Co to sakra je? Kniha mě hned chytla a nepustila až do konce. Sice jsem na pár stránkách málem usnula, ale příběh se celou dobu rozrůstal velice propracovaně a u konce jsem málem umřela, protože kniha skončila velice napínavě, že jsem nemohla uvěřit, že už jsem ji dočetla. Moc se těším až se vrhnu na další díl a velice doporučuji celou sérii Skleněný trůn, ale také od autorky serii Dvůr trnů a růží.

Tamten
09. října

První půlka knihy je čistá ženská červená knihovna, která nemá s prvním dílem příliš společného. Jen těžko jsem se přes ni prokousával. V půlce pak ale najednou naprosto změní styl a druhá část je zábavná, naplněná akcí i zajímavým dějem. Výsledek je tak velmi dobrý, i když stín první části tam je znát. (ta červená knihovna navíc nepůsobí úplně moderně - popis sexuální scény "políbila ho a dala mu vše, co měla" působí jako text z předminulého století.

Dolik13
29. září

Tak druhá kniha byla pro mě zklamáním. Celkově příběhem a opět cílená především na romantický trojúhelník Celeana, Chaol a Dorian... Nestačilo to snad v první knize? První kniha měla rychlý spád, bylo v ní mnohem větší napětí a zatím co Cain byla zajímavá záporná postava, tak v této knize to byl Archer, a ten Cainovi nesáhá ani po kotníky. Nicméně, autorka píše skvěle, kniha se čte velmi dobře a vrhnu se na další díl.

Siu83
29. září

Úžasné pokračování série, už teď se těším na další díl. Jenom pár knížek mně "donutilo" číst do 4 do rána :-))

Drey
26. září

Podle mě nejlepší kniha z celé série. Plná akce a nečekanývh zvratů. Nenapadá mě nic, co bych Půlnoční koruně vytkla.

any333
24. září

Tak tenhle díl byl oproti prvnímu nářez. Akce, krve a dokonce i mučení hojně přibylo, což jsem uvítala. Prostě, někdy jsou tam takové zvraty, že mi padá brada dolů a nechápu, jak se to mohlo stát. Obzvlášť v případě postavy, co tak předčasně odešla na přelomu první a druhé části. Ale takových momentů se vyskytlo mnohem víc. Namátkou, třeba ta věc na konci s Archerem Finnem. Docela jsem si ho oblíbila a najednou tohle. Proč? No, vím, ale nemusel jednoduše říkat ta slova.
Zase jsme se dozvěděli něco o tamějším království a dokonce i něco málo o rodech, z čehož si můžeme odvozovat děj do třetího dílu.
A opět tu bylo spoustu hlášek, u kterých jsem se smála na celé kolo a když jsem se dala přečíst kamarádům, buď nade mnou kroutili hlavou a nebo se smáli taky.
No, jediné, co mi tak vadilo, tak spočívá v tom, co se stalo mezi Celaenou a Chaolem. Nebylo to moc urychlené? Prostě, přelomem jedné kapitoly je to mezi nimi zase úplně jinak. Ale rozumím, měla prostě vztek. A co se týče Doriana, svým tajemstvím způsobil, že jsem si ho oblíbila ještě víc a jsem zvědavá, jak to s nimi bude dál.

MonicaMonique
14. září

Konečně trochu víc akce. I když na druhou stranu lhala bych, kdybych řekla, že mi nezačíná jít na nervy ten jejich milostný trojúhelník.

Maus
12. září

Moc krásné pokračování... :)

Kate_Hall
10. září

Tohle to, to bylo úžasné ! Od čtení jsem se nemohla hnout, příběh mě k sobě připoutal a nepustil. Nevím, jestli je to lepší než první díl, myslím že na tom jsou to stejně. Příběh je naplněný mnoha emocemi, u příběhu jsem se smála, nadávala, řvala, brečela... Ten příběh je dokonalý, tajemství a jejich rozuzlení, které se pomalu dostávají na povrch, lži a pravda.

xSimaix
09. září

Jediné tři písmena dokáží vyjádřit mé pocity po Půlnoční Koruně - WOW.
Neskutečný druhý díl, který předčil ten první na celé čáře.
Půlnoční Koruna je plná zvratů, šokujících odhalení, romantiky, smutku, akce...jednoduše všeho, co by měla správná kniha obsahovat. Je až neuvěřitelné, jak se příběh Celaeny a celého království dokázal prohloubit. Koho by napadlo, kolik se toho vážně skrývá pod povrchem?
Skleněný Trůn měl poměrně jednoduchý děj, s minimem zápletek a tajemství, která si přeje čtenář odhalit, no Půlnoční Koruna jej dokázala rozvinout do neskutečných sfér.
Už nyní se nemohu dočkat, co si na nás Sarah připravila v Dědičce Ohně.
Vřele doporučuji! :)

Neme
31. srpna

2. díl překvapil a potěšil. I když se v něm řešily hlavně vztahy, pro mě o poznání lepší než díl 1. a úžasný konec, který jsem nečekala a utvrdil mě v tom, že tato série není vychvalovaná bezdůvodně a rozhodně ji musím mít doma kompletní. Moc příjemné pokračování :)

ketvin
31. srpna

Hned od první kapitoly jsem věděla, že tohle bude sakra dobrá série. A je. Nedalo se skoro přestat číst.
Druhý díl se mi nelíbil tolik, jako první, ale i tak je to na 5 hvězd :)

* Možný SPOILER ALERT *

Fandila jsem Caeleně a Chaolovi a byla jsem hrozně zničená z toho vývoje "po tom co se stalo". Celou dobu jsem doufala, že vše bude ok. Každopádně kniha dokázala vyvolat emoce a byla fakt napínavá :)

GraceC
22. srpna

Bála jsem se, že pokračování nebude tak dobré jako první díl, ale opak je pravdou. Tahle kniha se mi četla ještě mnohem lépe než ta předcházející. Znovu musím říct, že je to opravdu taková oddechovka od nějaké povinné četby, ale určitě stojí za to si ji přečíst. :) Každopádně se mi líbila a jen co to bude možné, vrhnu se na další díl.

moncakovinka
22. srpna

Mlask. Ten konec byl teda pecka. Ihned potřebuji další díl! A teď trochu seriózněji - dějově se žádný zázrak nekonal, ale jednotlivé postavy se začínají hezky rýsovat. Je cítit, že si autorka "chystá půdu" na další pokračování, i tak je to však výborně napsané a získalo si mě to ještě o malinko víc, než první díl.

KateJudgie
12. srpna

Úžasná knížka! Nejdřív jsem si myslela, že je Celaena pouhý vrah. Až do poslední hvíle, jsem nevěděla jak to dopadne. U této knihy mi ukáplo pár slz. Posledních 150 stran jsem přečetla najednou! Doporučuji spíše dívkám.
Byly to opravdu nervy a strašně se těším, až si koupím další díly.

Schullerka
09. srpna

Druhý díl mi přijde možná o trochu slabší než ten první. Na jednu stranu je v tomhle díle trochu té očekávané vražedkyně než v tom prvním, ale v podstatě se toho za celou knihu zas tolik nestane. Stále mě Celaena hodně baví, ale upřímně nevím, jestli je série opravdu tak úžasná a nadprůměrná jak to z hodnocení ostatních vyznívá. Série je opravdu dobrá, ale rozhodně to není něco, co bych ještě nikdy nečetla. Navíc mě trochu mě zklamal konec tohoto dílu, protože obsahuje trochu klišé časté v YA fantasy, ale co naplat. I přes to, co jsem napsala se na další díl těším, je to pro mě opravdu oddechové a svižné čtení.

Sofós
09. srpna

Ve druhém díle začíná děj nabírat obrátky. Autorka detailněji vykresluje charaktery postav a jejich další možné směřování v příběhu. V závěru dojde k odhalení okolnosti, která má zásadní vliv na život hlavní postavy. A tato informace donutí čtenáře okamžitě pokračovat 3. dílem (vím o tom svoje...). Velmi povedená kniha!

Emma8
06. srpna

Konečně je tady ta nájemná vražedkyně, kterou jsem v Calaeně v prvním díle moc neviděla. Konec se mi moc líbil a nečekala jsem ho, ale vůbec nechápu, proč se Calaena musela tolik naštvat na Chaola.

Braenn
19. července

Asi nejlepší ze všech dílů, což na druhou stranu není zas až taková pochvala. Koule nenarostly jen tomu uplakanému kapitánovi, ale hlavně je ukázala ona. Příběh má také grády.
Jen mi trochu zůstal rozum stát (SPOIL) nad tím, za co vlastně obviňovala svého milého. Ok, zabili jí kamarádků, a on jí neřekl, že jí něco hrozí a - a to je všecko? Vždyť jediné, co mu bylo řečené, že jí může hrozit nebezpečí. Jak překvapivá informace vzhledem k tomu, kdo byla a co tam dělala! To by nikoho nenapadlo...

Největší problém jsem ale měla s návazností na první díl a trochu jsem získala pocit, že autorka napsala první a pak na něj lepila další, aniž by si to předem příliš promyslela. Tak třeba... v knize se tvrdí, že znala Doriana z dětství. Podle jména, funkce... ale v okamžiku, kdy jí v jedničce k němu přivedli, o tom ani zmínka. Naopak, jako by o něm v životě neslyšela... A pak taky to, proč si ji Dorian vlastně vybral. Bylo naznačeno, že ji potřebuje, jede si tam speciálně pro ni, protože... protože proč? Rozhovor prince s králem, kdy si ji obhajuje, moc nepomohl. Když získala flek, najednou patřila jen králi a princ z tohoto řetězce nějak záhadně zmizel.

Pak tu máme další podivnou romantickou linku prince a léčitelky, aneb druhá osudová láska za rok. Chudák!

Asi zmlsaná knihami, kde jde víc o logický příběh, než o to, kdo s kým.

Nelíísek
16. července

Naprosto úžasné, pokud jednička a dvojka (jak je napsáno v ostatních recenzích) je pouze “Slabý odvar“, nedokážu si představit pokračování!

*MŮŽE OBSAHOVAT SPOILERY!!*

Abych jen nemluvila v superlativech první část knihy “Králova bojovnice“ byl slabý odvar, děj se neuvěřitelně táhl a někdy to bylo až uspávající ale ten románek mezi Celaenou a … (ne ne ne, neřeknu :D ) tomu dodal trochu šťávy, smrt na konci první části mě mále vyrvala srdce.

Tak a teď k té druhé části “Královnin šíp“, byl o dost napínavější a taky o dost brutálnější, Celaena zde ukazuje svou temnou duši, co je ochotná udělat, když někdo ublíží jejím nejmilovanějším, nad její brutalitou mě rozum zůstával stát Celaena je úplně jiná hrdinka, nikdo, kdo by se neuměl bránit a čekal jen na pomoc od ostatních, na jednu stranu jí vidíme jako mladé děvče, které je okouzlené láskou a na tu druhou, když ji popadne amok, Sudba vám pomáhej!

Knihu jsem zavírala s mravenčením na zádech, protože ten konec, ano jistě podezření na to, kdo je už bylo v prvním díle ale přece jenom se v tom utvrdit nebylo na škodu.

*ZBYTEK UŽ SPOILERY NEOBSAHUJE*

HODNOCENÍ: Půlnoční koruna je díl skleněného trůnu kde se pokládají otázky a nalézají se na ně odpovědi, to ale neznamená že o boj je nějaká nouze, právě naopak. Tato série si získala mou duší, a nehodnotím nijak jinak než na 5*

Kačakari
09. července

Do druhého dílu mi dělalo potíže začíst se. Na konci však kniha nabrala spád a líbila se mi.