Půlnoční koruna

od:


KoupitKoupit eknihu

Celaena se stala královou bojovnicí a má za úkol pro něj dělat tu nejšpinavější práci. Ovšem sama dobře ví, že král je mimořádně krutý a jeho chování ovládá tajemné zlo. Proto se snaží odhalit jeho tajemství, ale přitom mu nezavdat příčinu, aby ji podezíral. Rozehrává tak smrtelně nebezpečnou hru, v níž jde nejen o její život, ale i o život všech jejích přátel. A jedné noci se stane to, čeho se nejvíce obávala a co její život rozmetá na kousky......celý text

https://www.databazeknih.cz/images_books/25_/259919/pulnocni-koruna-Rd8-259919.jpg 4.61716
Série:

Skleněný trůn (2.)

Orig. název:

Crown of Midnight (2013)

Žánr:
Fantasy, Pro děti a mládež, Dívčí romány
Vydáno:, CooBoo
více informací...
Nahrávám...

Komentáře (274)

Přidat komentář
ThrisaManx
07. listopadu

Rozhodně to nebylo horší než první díl a nebojím se napsat, že to bylo dokonce i lepší. Bylo to BOŽÍ (ačkoli se tomuto slovnímu spojení vždy obloukem vyhýbám)!! Hodně mě zde bavila romantická linie příběhu, užívala jsem si ji a do Chaola se totálně a naprosto platonicky zamilovala ❤
Bylo tady hodně zvratů, akce a překvápek, takže vždy bylo o čem číst a Celaena konečně ukázala svou temnou stránku - stránku Adarlanského zabijáka. Jo a taky se toho hodně dozvíme o celém autorčině světě. No a velké odhalení na konec? To mi bylo jasné už od začátku první knihy. Takže za mě dost velké klišé, ale jinak knihu doporučuji a těším se na další díl!

AniDi
29. října

Zdá se mi, že v tomto pokračování už plyne příběh plynuleji a to se mi líbí. Je mi líto smrti jedné z postav ale bohužel jsem o ní věděla (viz některý z komentářů níže bez varování Spoileru). Nemůžu se dočkat, zda "ti dva" budou spolu opět nebo nás čeká další milostný příběh a konec je pecka ale dalo se to čekat.

A.K.A.R.
28. října

Každý kdo má rád vražedkyni Celaenu Sardothien může jásat nad druhým dílem Skleněného trůnu. Kniha půlnoční koruna je jistě velmi oblíbená, tak jako všechny díly ze Skleněného trůnu. Nechci nic prozrazovat, těm co Celaenu budou teprve číst a tak můžu jenom říct , že mne jedno úmrtí postavy velmi sebralo. I přes svou tvrdost se hlavní hrdinka dokáže ponořit do emocí a prožít to všechno se vztyčenou hlavou a to by si měl každý pamatovat, když se řekne Skleněný trůn a Celaena Sardothien. Moc obdivuji autorku a přeji si , aby byly další díly jako ty první dva.

Emičkazknihy
22. října

Láska a romance provázeli knihu, jako žádnou jinou. Láska přeje právě hlavní hrdince. Vždy mě hlavní hrdinka překvapí něčím jiným, nikdy není vše tak jak se zdá a já doufám že iteligence nebude autorce chybět, ani v dalších dílech. Knihy které obvykle čtu, se skládají ze dvou částí: činu a následku. Tato kniha jich má hned několik: čin, akce, vnímání, odhalování, reakce, důsledek.
Knihu jsem si zamilovala a nehodlám jí dovolit, aby opustila moje srdce.

dancav28
21. října

Skvělé pokračování, od knihy jsem nemohla odtrhnout oči. Mrzí mě že jedna z mych oblíbených postav už v dalších dílech nebude :(. Hned se jdu vrhnout na 3 díl

cirilla.s
28. září

Neuvěřitelně čtivý, přesně taková kniha, od které se nemůžete odtrhnout. Doporučuji!

kristynkal
28. září

Jsem nadšená z knihy, kterou autorka napsala.... četla se sama a ta fantazie, kterou v nás probouzí je něco úžasnýho.

girdi
25. září

Hvězdou série druhý díl rozhodně není, ale autorce rozhodně nelze upřít, že umí psát dost napínavě na to, aby člověk knihu přečetl jedním dechem. Hodně akce, zvratů a pár věcí, které se opět jeví nesmyslně, dokud si nepřečtete další díl. Každopádně půdu pro pokračování si Maasová nachystala perfektně.

Kaytria
24. září

Teprve až v téhle knize jsem dostala to, co jsem očekávala už u té první. A sice to fantastično, tu magii, tady se o ní už jen nemluví, tady se už kouzlí. I když mi hlavní hrdinka chvilkama leze na nervy, jak je vlastně samostatná, cílevědomá a uvažuje rázně a přímočaře, odpouštím jí to, vždyť je vlastně ještě v pubertě a snad z toho vyroste. Fandím jí a hned jdu na další díl.

kika812
17. září

Ještě lepší než první díl❤️

zuzka9645
14. září

Zase skvělé! Sarah J. Maas prostě umí psát.

SarahRoyalAss
30. srpna

Miluju to. Prostě a jednoduše, to bylo boží!!
Byla tu romantika, akce, plno magie a přesně to, co od této série očekávám. Bylo tu plno zvratů a překvapení. Hlavně, KONEČNĚ jsme se dočkali správného Adarlanského zabijáka, kterého nám slíbili už v prvním díle. V druhé polovině knihy si člověk i popláče.
Více se nám tu otevírá magický svět, který se nám snaží knížka představit. Baví mě to neskutečně, těším se na pokračování. :)

krausmary
22. srpna

Ano, ano, ano! Konečně jsem se dočkala té divoké vraždící Celaeny, kterou kniha slibuje od prvního dílu, a to se vším všudy. Druhý díl mě nezklamal, byl přímo nadupaný akcí a naprosto nečekanými zvraty (tedy až na ten, co byl na konci knihy, který tak nějak očekáváte od první nepatrné zmínky). Celaenu jsem si v tomhle díle naprosto oblíbila, Dorian se tu konečně zmužil a Chaol je prostě Chaol, kterého jsem si zamilovala hned od začátku. Líbí se mi jak se všechno postupně odhaluje a pomalu do sebe zapadá, pořád je ale co objevovat a vzhledem ke konci knížky je jasné, že teď teprve začne ta pravá sranda, vzhůru do ní.

Gi-Gi
22. srpna

Zatim me pokracovani nezklamalo, je to cim dal slozitejsi. Z pohledu romantika by me zajimal vztah chaola a celeany, jinak napinave, osoby za me multi - ani seda ani bila, coz je super. Uvidime, co nam nachysta dalsi dil.

ladaol
13. srpna

Souhlasím, kniha je naprosto úžasná. Rozhodně celou sérii řadím k super čtivé fantasy, podobně, jako Zaklínače.

ivič
08. srpna

Úžasná kniha s naprosto strhujícím závěrem. Jsem ráda, že jsem vydržela u
této série.

Atekram
03. srpna

Jako celek se mi kniha dost líbila.
Oceňuji hned několik nečekaných zvratů, z nichž některé mě opravdu zasáhly. Vždycky, když jsem byla na autorku naštvaná, jsem si zároveň říkala, že ji vlastně musím obdivovat, protože vyvolat u čtenáře emoce je asi dobrá vizitka. Akční scény a linka s rebely a Celaeninou vlastní agendou proti králi je výborná. Milostná linie je roztomilá, ačkoli se mi zdá neuvěřitelné, že po životě ve zločineckém podsvětí a následně ve vězení, je hlavní hrdinka stále panna. Ale co už :)

(SPOILER)
Jediné, co mě docela irutuje, jsou konflikty a zvraty vyvolané tím, že se vesměs inteligentní postavy najednou chovají jako blbci. (respektive, když je vlastně za blbce čtenář) Kdyby spolu některé z nich mluvili, jako normální dospělí lidé... Co víc, kdyby spolu mluvili PO určitých událostech a nechovali se jako totální zabedněnci (Celeana) a ufňukanci (Chaol).
Takhle mi to totiž přijde, že je to celé uměle vytvořené, aby Celaina mohla odjet pryč. To to nešlo odůvodnit přirozeněji?

Celkově ale dávám palec nahoru a těším se na další díl :)

maja11231
20. července

Tak, tuhle knihu řadím mezi nejlepší knihy které mám doma. Hned na první pohled jsem si ji zamilovala. Všechny knihy ze série Skleněný trůn už mám přečtené a musím říct že Půlnoční koruna nasadila laťku velice vysoko, tahle kniha se ani slovy nedá popsat jak je úžasná, úplně jiná jež Skleněný trůn. Je tam více akce a konečně se dozvídáme minulost Celaeny
Tuhle knihu určitě doporučuji ❤❤

Mitculka
19. července

Tuhle sérii zatím přímo miluju! Ten čtivý styl psaní, díky kterému stránky samy mizí pod rukama, tak poutavý příběh, tak neuvěřitelně velký fantastický svět, ze kterého poznáváme víc a víc. Pocitům postav jsem věřila, emoce na mě přímo dýchaly a u akčních scén mi taky bušilo srdce. Pořád epické, úžasné, skvělé.

tomasek5287
10. července

Do půlky se zase jenom plácá a komu se z těchto důvodů příliš nelíbil první díl, tak bude rozpačitý, zda-li se vůbec na tuhle fantasy cestu vydal dobře. Ale od půlky kniha nabere na obrátkách a klidně a pečlivě připravuje půdu pro další díly. Celý příběh se zamotává, dovídáme se překvapující zjištění a závěr je opravdu ryzí žánrová lahůdka. Takže čtenáři, přetrpte ještě tento díl a vrhněte se na třetí, který už žádné slabé části neobsahuje a je to jenom skvostná fantasy jízda.

Kateshiki
09. července

Ještě mnohem více záhad a hádanek. To je náplní této knihy. Pouze mne moc nebavilo, že každých třicet stran je akce. Pak je to takové '' ofučené''.

vandalindakova
05. července

Já tuhle sérii prostě miluju. To jak Sarah umí skvělé popisovat, aniž by čtenář ztrácel pozornost! Řadím mezi nejoblíbenější série.

teri1003
02. července

Žadné zklamání nečekejte... další čtivé a úžasné pokračováni série, které mě nepřestávalo a nepřestává bavit. Po dočtení prvního dílu jsem věděla, že se co nejdříve musím pustit do dalšího a ani tady to není výjimkou. Celou sérii vám zatím můžu jen doporučit.

Lethania
02. července

Další díl úžasné fantasy série Skleněný trůn, který neztrácí na čtivosti. Co víc - je ještě lepší než předchozí díl. Hodně napětí a akce. Postavy se postupně vyvíjejí a každý má své tajemství, pro které jsou ochotni zabíjet. Doporučuji.

Percabethka
26. června

MOŽNÉ SPOILERY :D
V tomhle díle se mi hrozně líbilo, že jsme se blíž seznámili se Zlomuvalem a tajemstvími Skleněného hradu.
Docela mě tu ale štval vztah Celaeny a Chaola, protože jsme na něj nejdřív museli hrozně dlouho čekat a když se konečně něco stalo (jo, s tou narozeninovou oslavou to bylo vážně klišé), tak se Chaol začal chovat jako sentimentální blázen :D Ale stejně mě pak mrzelo, když ho na konci opouštěla. Mimochodem ty části, kde pátral po jejím původu byly boží, hlavně ta s tím žalozpěvem.
Taky se podle mě Celaena nemusela chovat tak hnusně k Dorianovi, když jí nic neudělal.
No a Nasuada... Asi to bylo nutný, aby Celaena mohla opustit Chaola a vydat se do Wendlynu - už se těším, co tam zažije :D

jan0963
26. června

Nejlepší kniha, kterou jsem kdy četl, celá série je super!!!

TerryDee
25. června

Pokračování Skleněného trůnu v Půlnoční koruně ve mně nechává smíšené pocity. Četlo se to dobře, to bez debat, ale něco tam chybělo. De facto do třičtvrtě knihy se tam nic moc nedělo, až ke konci byla nějaká akce. Cealena si dokonce v této knize vybrala svého srdce šampiona, ale dlouho jim to hrdličkám nevydrželo. Holt osud tomu nechtěl (nebo spíš Sarah J. Maas). Doriana mi bylo upřímně líto, tohle si nezasloužil. Doufám, že najde někoho lepšího.
Celkově jsem zvědavá kam nás posunou další díly, ve kterých se nám hlavní hrdinka znění ze Cealeny Sardothien na Aelin Ashryver Galathynius.

JankaV80
24. června

Druhý díl je díl významných zvratů - podle mě tří důležitých. Jeden z nich jsem očekávala - že je hlavní hrdinka obdařená magií nebo je dědičkou trůnu, to se prostě samo nabízelo (čím jiným by taky měla být jiná, zvláštní), ale že korunní princ bude obdařen magií a že umře Nehemie, jsem fakt nečekala. Neskutečně líto mi bylo Chaola, který má Celaenu neskutečně rád, snaží se ji chránit, ale asi jim není souzeno být spolu (zatím se to tak jeví). Knihu rozhodně DOPORUČUJI.

Veronika95
23. června

Druhý díl mi dějovou osnovou hrozně připomínal ten první: rozjezd - celkem nuda - do toho nějaká ta zamilovaná scéna - pak nastane zvrat - něco se začne dít - skončí nějaká akce - hlavní hrdinka utne milostný vztah.
Tento díl mě nijak neoslovil, měla jsem pocit, že hrozně dlouhou dobu přešlapujeme na jednom místě, kde se skoro nic neděje, jen se dokola pořád a pořád okecává to samý.
No ale i přesto, že mě druhý díl vážně zklamal, mě to stále neodrazuje od dalšího pokračování, které, doufám, bude o dost lepší - už jen proto, že má o dost stran více.

luvi55
15. června

byla hodně čtivá, přečetla jsem ji jedním dechem