Půlnoční koruna

Celaena se stala královou bojovnicí a má za úkol pro něj dělat tu nejšpinavější práci. Ovšem sama dobře ví, že král je mimořádně krutý a jeho chování ovládá tajemné zlo. Proto se snaží odhalit jeho tajemství, ale přitom mu nezavdat příčinu, aby ji podezíral. Rozehrává tak smrtelně nebezpečnou hru, v níž jde nejen o její život, ale i o život všech jejích přátel. A jedné noci se stane to, čeho se nejvíce obávala a co její život rozmetá na kousky... méně textu

https://www.databazeknih.cz/images_books/25_/259919/pulnocni-koruna-Rd8-259919.jpg 4.61108

Skleněný trůn (2.)

Crown of Midnight (2013)

Literatura světová, Fantasy, Pro děti a mládež
Vydáno:, CooBoo

GraceC
předevčírem

Bála jsem se, že pokračování nebude tak dobré jako první díl, ale opak je pravdou. Tahle kniha se mi četla ještě mnohem lépe než ta předcházející. Znovu musím říct, že je to opravdu taková oddechovka od nějaké povinné četby, ale určitě stojí za to si ji přečíst. :) Každopádně se mi líbila a jen co to bude možné, vrhnu se na další díl.

moncakovinka
předevčírem

Mlask. Ten konec byl teda pecka. Ihned potřebuji další díl! A teď trochu seriózněji - dějově se žádný zázrak nekonal, ale jednotlivé postavy se začínají hezky rýsovat. Je cítit, že si autorka "chystá půdu" na další pokračování, i tak je to však výborně napsané a získalo si mě to ještě o malinko víc, než první díl.

KateJudgie

Úžasná knížka! Nejdřív jsem si myslela, že je Celaena pouhý vrah. Až do poslední hvíle, jsem nevěděla jak to dopadne. U této knihy mi ukáplo pár slz. Posledních 150 stran jsem přečetla najednou! Doporučuji spíše dívkám.
Byly to opravdu nervy a strašně se těším, až si koupím další díly.

Schullerka

Druhý díl mi přijde možná o trochu slabší než ten první. Na jednu stranu je v tomhle díle trochu té očekávané vražedkyně než v tom prvním, ale v podstatě se toho za celou knihu zas tolik nestane. Stále mě Celaena hodně baví, ale upřímně nevím, jestli je série opravdu tak úžasná a nadprůměrná jak to z hodnocení ostatních vyznívá. Série je opravdu dobrá, ale rozhodně to není něco, co bych ještě nikdy nečetla. Navíc mě trochu mě zklamal konec tohoto dílu, protože obsahuje trochu klišé časté v YA fantasy, ale co naplat. I přes to, co jsem napsala se na další díl těším, je to pro mě opravdu oddechové a svižné čtení.

Sofós

Ve druhém díle začíná děj nabírat obrátky. Autorka detailněji vykresluje charaktery postav a jejich další možné směřování v příběhu. V závěru dojde k odhalení okolnosti, která má zásadní vliv na život hlavní postavy. A tato informace donutí čtenáře okamžitě pokračovat 3. dílem (vím o tom svoje...). Velmi povedená kniha!

Emma8

Konečně je tady ta nájemná vražedkyně, kterou jsem v Calaeně v prvním díle moc neviděla. Konec se mi moc líbil a nečekala jsem ho, ale vůbec nechápu, proč se Calaena musela tolik naštvat na Chaola.

Braenn

Asi nejlepší ze všech dílů, což na druhou stranu není zas až taková pochvala. Koule nenarostly jen tomu uplakanému kapitánovi, ale hlavně je ukázala ona. Příběh má také grády.
Jen mi trochu zůstal rozum stát (SPOIL) nad tím, za co vlastně obviňovala svého milého. Ok, zabili jí kamarádků, a on jí neřekl, že jí něco hrozí a - a to je všecko? Vždyť jediné, co mu bylo řečené, že jí může hrozit nebezpečí. Jak překvapivá informace vzhledem k tomu, kdo byla a co tam dělala! To by nikoho nenapadlo...

Největší problém jsem ale měla s návazností na první díl a trochu jsem získala pocit, že autorka napsala první a pak na něj lepila další, aniž by si to předem příliš promyslela. Tak třeba... v knize se tvrdí, že znala Doriana z dětství. Podle jména, funkce... ale v okamžiku, kdy jí v jedničce k němu přivedli, o tom ani zmínka. Naopak, jako by o něm v životě neslyšela... A pak taky to, proč si ji Dorian vlastně vybral. Bylo naznačeno, že ji potřebuje, jede si tam speciálně pro ni, protože... protože proč? Rozhovor prince s králem, kdy si ji obhajuje, moc nepomohl. Když získala flek, najednou patřila jen králi a princ z tohoto řetězce nějak záhadně zmizel.

Pak tu máme další podivnou romantickou linku prince a léčitelky, aneb druhá osudová láska za rok. Chudák!

Asi zmlsaná knihami, kde jde víc o logický příběh, než o to, kdo s kým.

Nelíísek

Naprosto úžasné, pokud jednička a dvojka (jak je napsáno v ostatních recenzích) je pouze “Slabý odvar“, nedokážu si představit pokračování!

*MŮŽE OBSAHOVAT SPOILERY!!*

Abych jen nemluvila v superlativech první část knihy “Králova bojovnice“ byl slabý odvar, děj se neuvěřitelně táhl a někdy to bylo až uspávající ale ten románek mezi Celaenou a … (ne ne ne, neřeknu :D ) tomu dodal trochu šťávy, smrt na konci první části mě mále vyrvala srdce.

Tak a teď k té druhé části “Královnin šíp“, byl o dost napínavější a taky o dost brutálnější, Celaena zde ukazuje svou temnou duši, co je ochotná udělat, když někdo ublíží jejím nejmilovanějším, nad její brutalitou mě rozum zůstával stát Celaena je úplně jiná hrdinka, nikdo, kdo by se neuměl bránit a čekal jen na pomoc od ostatních, na jednu stranu jí vidíme jako mladé děvče, které je okouzlené láskou a na tu druhou, když ji popadne amok, Sudba vám pomáhej!

Knihu jsem zavírala s mravenčením na zádech, protože ten konec, ano jistě podezření na to, kdo je už bylo v prvním díle ale přece jenom se v tom utvrdit nebylo na škodu.

*ZBYTEK UŽ SPOILERY NEOBSAHUJE*

HODNOCENÍ: Půlnoční koruna je díl skleněného trůnu kde se pokládají otázky a nalézají se na ně odpovědi, to ale neznamená že o boj je nějaká nouze, právě naopak. Tato série si získala mou duší, a nehodnotím nijak jinak než na 5*

Kačakari

Do druhého dílu mi dělalo potíže začíst se. Na konci však kniha nabrala spád a líbila se mi.

Hanjimka

Zajímavé a místy překvapivé čtení

Lucik100

Autorka skvěle pokračuje svým stylem. Je skvělý, že je to z pohledu všech možných osob.

Black-stars

Po prvním díle trochu zklamání, příběh se jaksi štěpí a trochu strácí soudržnost - ano vše sice navazuje a dává smysl - ale tak nějak se děj táhne... ale nic to nemění na tom že je příběh kvalitní a rozhodně čtu dál....

Lorej

Autorka si jede svoje, příběh dokonale rozvíjí a nutí čtenáře číst a číst.... Až zjistíte, že jste na konci a jediné co potřebujete je další díl!

LynnWeiLi

Děj zde rozhodně nabírá na obrátkách a my jsme konečně mohli vidět Celaenu takovou, jaká byla na začátku přislíbená - chytrou a ledovou. Hrozně se mi líbí vývoj postav a kam to celé směřuje. Dorian překvapil více než jedním směrem :-) Ale nemůžu si pomoct než fandit Chaolovi - snad se dokážou usmířit. Dohromady jsou silná dvojka.
Autorce se zde navíc podařilo vytvořit pár překvapivých zvratů, zejména pak jedna nejmenovaná smrt (nebudu spoilerovat) a Celaenina historie (i když jsem nějaké tušení měla, překvapil mě rozměr).
Takže hurá na třetí díl!

EngliTer

Druhý díl mě bavil o něco více než ten první. Mám to asi obráceně než většina čtenářů, kterým se více líbil první díl. Mě přišlo, že v tom druhém, v Půlnoční koruně, bylo mnohem více akce a tajemna. Konečně se Celaena stala královou vražedkyní - a s tím jí to přineslo hromadu problémů. Co mě opravdu překvapilo a zároveň hodně potěšilo, byla chvíle, kdy jsem se na konci knihy dozvěděla pravou identitu Cealeny. Po celou dobu čtení obou knih jsem nad tím stále uvažovala, i když jsem jakési podezření měla. Nemůžu se dočkat třetího dílu.

Any27

Skvělé pokračování!
Jednička proti dvojce byla takový 'slabý odvar', protože teď se to vážně rozjelo!
Tahle série je plná tajemství, záhad a všemožných zvratů.

Caleana je jako hlavní hrdinka skvělá. Dobře s ní člověk soucítí....
Prostě naprosto báječné :)

Fanttastica

Série byla dobrá. V tomto díle mě, ale zklamala jedna smrt. U toho jsem měla v očích slzy.

Avielin

Nejlepší série, jakou jsem kdy četla :)

nadenka13

Vynikající série

SmoulikCZ

Další díl opět nezklamal. Sice jsem se nemohl nějak příliš začíst uprostřed knihy, ale pak to začalo nabírat velmi napínavý děj. Nakonec jsem nestihl ani autobus do školy, protože jsem to musel dočíst. Nedalo se nic dělat :D

Měl jsem v plánu, že si dám knihu pauzu, ale silně přemýšlím o tom, že bych se vrhl hned na další díl. to napětí se nedá vydržet, když jsem zjistil, co je zač.

Nejde dát nic jiného než 5*

Mixam

Druhý díl o poznání lepší kvality, než díl první. Každopádně stále stejně předvídatelný, leč občas něco trochu překvapilo. Popis se vztahem postav se trošku smrskl i zde hraje svou roli, podle mě v lepší míře a čtenář se dozví spíše spoustu zásadnějších informací. Děj mi ze začátku přišel táhlejší než u prvního dílu, nakonec jsem byl ale překvapen, jak rychle jsem se ve svém vytíženém čase dostal ke konci.

kytka25

druhý díl nezklamal, podle mě je lepší, než první, ale to spíše proto, že se v něm trošku víc rozjedou intriky...akorát si spisovatelka trochu ujela na popisu vztahu hlavní hrdinky s jedním z obdivovatelů, ale vzhledem k tomu, že už mám dočtené další knížky a nechci spoilovat, tak prostě jenom musím říct, že jí to po dočtení série odpouštím (prostě se asi potřebovala vybít, což se jí povedlo a v dalších dílech už je zase umírněná)...jinak po dlouhé době příjemná série, která se lehce čte, pobaví a potěší, už se nemůžu dočkat, až vyjde i český překlad:)

cecik

Při čtení jsem si přišla jako jasnovidka. Ne, že bych snad nebyla překvapená některými událostmi, něco se vždy našlo, ale moje hypotézy a teorie o postavách, situacích, minulosti..se vyplnily do puntíku. Sice mě to na konci knihy rozčílilo..jí to dojde až teď? Ke konci? Nijak to ale podle mě neubírá na originalitě příběhu. I tak jsem si čtení ohromě užila. Upřímně mě ale zajímá, jak se to v jejich trojúhelníku vyvine, protože na něj nemám vůbec žádnou teorii. A je to až k vzteku! Takže se těším, až budu překvapená :)

violet1313

A pak že druhá kniha nebývá tak dobrá!
Půlnoční koruna je ještě lepší než Skleněný trůn. Vzhledem k tomu, že už víme jak funguje celý svět této série, příběh je daleko rychlejší. Celou dobu jsem četla se zatajeným dějem a byla jsem naprosto nadšená. Nenašla jsem nic, co by mi nějakým způsobem vadilo, kniha by možná mohla být delší.
Postavy jsou nám stále lépe představovány a vidíme víc a víc. Jsem hrozně ráda, že dochází k jejich vývinu. Vidíme, jak se učí ze svých chyb a mění.
Pokud jste nebyli z prvního dílu nadšeni, rozhodně druhý alespoň zkuste. Není tak dlouhý, aby Vás stál příliš času a je daleko lepší!

Safienka

Pěkné, čtivé, napínavé...určitě tam je míň popisných pasáží než v jedničce a určitě se vyjevilo spoustu zajímavých nových informací. Těším na třetí díl :-)

Terry.89

Zpočátku jsem měla pocit, že druhý dil mě jednoduše nenadchne tolik, jako první. Jaka to chyba!
Po pár kapitolách jsem ději opět propadla a hltala stránku za stránkou, jak jen to čas dovolil. Byla jsem natolik zvědavá, až mi to doslova nedalo spát.
Příběh je opět prodchnutý množstvím neočekávaných zvratů a tajemství. Osud Nehemie mě zarmoutil, protože jsem si ji oblíbila a bude mi v příběhu scházet. Ale jsem velmi zvědavá na další pokračování.

Mamosvain

Pokud je kniha napsaná tak dobře jako druhý (a za mě - od jedničky do čtyřky - asi nejlepší) díl série 'Skleněný trůn', získá si milovníky fantasy, thrillerů i akčních knih. V tomto díle můžeme konečně vidět, proč se Celaeně říká 'Adarlanský zabiják' - dostane zde totiž hned několik šancí ukázat svoje schopnosti. Člověk se v půlce knihy, byť možná jen na chvilku, sžije s Chaolem a bude mu ho líto aspoň na chvíli. Ovšem na konci se na něj asi většina ze čtenářů naštve :D. No a můžeme vidět, jak se všechny postavy perfektně vyvíjejí - Celaena začíná otevírat ostatním to, co se jí stalo v minulosti, Chaol je konečně do děje zapojený i nějak jinak než jako pouhý 'trenér' jednoho bezvýznamného zabijáka, Dorian se začíná stavět proti svému otci a ukazuje nám jedno ze svých největších tajemství. Nehemia se asi každému dostane do srdce s její povahou a bude jednou z vaších nejoblíbenějších postav. Elena nám už také začne, byť jen trochu, poodhalovat svoje plány skrz Morta, magické a sarkastické klepadlo. Mort si vás také asi velice snadno získá, protože pasáže s ním vás několikrát i rozesmějí. No a děj se odvíjí opravdu pěkně.
Moje jediná výtka je, že mám pocit, že v prvním díle se SJM opravdu nechystala z Celaeny udělat to, co se dozvíte po přečtení předposlední věty knížky (pokud jste knihu nečetli, doporučuji si na to počkat až se k tomu dostanete ;) ).
Knihu bych doporučil všem knihomolům od věku zhruba dvanácti do přibližně pětatřiceti ;).

nycol

Druhý díl lepší, než první.

tyjá

Po tom co se změnila Celeana z nesmělé dívenky posedlé sexem s Chaolem na naši nájemnou vražednici, jak ji známe, se kniha vrátila do starých kolejí a byla o tom, o čem být měla. Konec byl dokonalý.

paprika75

Vážně lepší než první díl. Více odhalení na všech frontách ... fakt paráda. Celaeně moc fandím a moje dušička fandí i Chaolovi ... trocha romantiky musí být :-) . Těším se na další díl. Tomuto musím dát plný počet ... Nic mu nechybělo 5*