Půlnoční koruna

Celaena se stala královou bojovnicí a má za úkol pro něj dělat tu nejšpinavější práci. Ovšem sama dobře ví, že král je mimořádně krutý a jeho chování ovládá tajemné zlo. Proto se snaží odhalit jeho tajemství, ale přitom mu nezavdat příčinu, aby ji podezíral. Rozehrává tak smrtelně nebezpečnou hru, v níž jde nejen o její život, ale i o život všech jejích přátel. A jedné noci se stane to, čeho se nejvíce obávala a co její život rozmetá na kousky......celý text

https://www.databazeknih.cz/images_books/25_/259919/pulnocni-koruna-Rd8-259919.jpg 4.61406
Série:

Skleněný trůn (2.)

Originální název:

Crown of Midnight (2013)

Žánr:
Literatura světová, Fantasy, Pro děti a mládež
Vydáno:, CooBoo
více informací...
Nahrávám...

Komentáře (238)

Přidat komentář
LadyKet
14. března

Tak se to hezky rozjíždí a potoky krve a mrtvých stoupají... Pořád jsou tam občas některé věci, které chtějí "vyšperkovat" a které tak úplně nehrají, ale jinak si myslím, že od předchozího dílu je to posun k lepšímu.

n.ezn.amy
08. března

o něco lepší než Skleněný trůn, více akce více odhalování tajemství, méně broukání a koulení očí, věřím, že příští díl už dosáhne ke třem hvězdám. Doufám ....

Kačkaknihomol
08. března

Přestože jsem od autorky četla jen dvě knihy, líbily se mi natolik, že už S. J. Maas považuju za svojí oblíbenou autorku. A proč tomu tak je?
Jedním z mnoha prvků, kterým se spisovatelka může pyšnit je styl psaní. Přestože popisuje relativně nudnou scénu, dokáže svými literárními obraty zaujmout, takže se to pak čte jako po másle. Zvlášť hodně mě bavily návštěvy ve věži, které přestože byly celkem obyčejné, bavily mě více než odhalování Sudby a "detektivování".
Další atraktivitou jsou reálné postavy, které mají potřebnou šťávu a dialogy, ve kterých se odráží můj oblíbený sarkasmus. Já vím, spousta lidí vadila postava Celaeny, kvůli její pověsti "nejhoršího nájemného vraha", přestože v prvním dílu byla taková vyměklá. Tady autorka nejspíš poslouchala své kritiky, protože se v Půlnoční koruně jako zabiják chová, a je více drsnější. Tedy, až na ty romantické scény, ale co už, je jí přece osmnáct. Když už je řeč o romantické knize, není tu žádný ohavný milostný trojúhelník. Co mě ale zarazilo, bylo Celaenino chování vůči Dorianovi, já vím že už s ním nechtěla nic mít, ale teda, jak rychle na to pak vletěla s Chaolem, to mi hlava nebere. Vlastně ta celková romance mezi jí a Chaolem byla dosti okatá, jako sice nemám ráda, když si málem dají pusu až za polovinou knížky, ale teda, jít na to hned po polibku... je to vůbec legální? Já vím, že to přispělo té zápletce okolo smrti a je to YA, ale neobešla by se autorka bez toho? Takže za mě romantika minus, sice hezky napsaná, ale uspěchaná.
Ehh, je asi milion a jedna důvodu, proč je S. J. Maas tak atraktivní autorkou. Ale bohužel já jsem moc líná na to, abych to pěkně od A do Z rozepsala. Tohle jsou ale dva takové důvody, proč byste měli dát Skleněnému trůnu šanci. Já osobně jsem si knihu moc neužila, za což můžu spíš já, než to roztomilé dílko. Tak doufám, že u třetího dílu budu víc koncetrovaná a budu ho více hltat. VŘELE DOPORUČUJI!

Telly
05. března

Přečetla jsem dvě knížky z této série a prozatím mě velice nadchly. Je tam všechno, co by měla dobrá fantasy série mít. A líbí se mi, že autorka neuletěla k tomu stylu knížek, kde hlavní starostí hrdiny/hrdinky je její milostný život. Prostě... když už se necháte uchlácholit příjemným a tak nějak předvídatelným dějem, tak se stane něco, co jste nečekali a celou knížku to posune někam úplně jinam. Nemám co dodat.

Sima890
04. března

Půlnoční koruna byla ještě lepší než Skleněný Trůn. Hodně nečekaných zvratů, další tajemství, nebezpečí....A další odhalení Celaeniny minulosti. I slzy tekly... a jak... Srdce se mi roztříštilo na milion kousků, takhle se cítí asi každý, kdo čte SJM knihu. Strašně jsem si tuto sérii oblíbila a zamilova si ji. Oproti Skleněnému trůnu jde vidět, že děj je více promyšlený a styl psaní profesionálnější.

První polovina kihy je soustředěná hlavně na milostný trojúhelník, který se rozpadne, kdyyž si Celaena udělá pořádek v citech a ví, khoho miluje. Vývoj vztahu Celaeny a Chaol byl možná trochu rychlý, ale zato velmi krásný a mě osobně nadchl. Zvrat v polovině knihy změní úplně všechno, včetně jejich vztahu.... A právě v téhle části jsem hrozně brečela a událost má své následky ve zbytku knihy a dalších dílech. A všechno se začíná pořádně rozjíždět.

V knize mu vadilo Celaenino zatajování informací před jejími přáteli, nebo spíše říkání příběhu a úmyslné vynechávání celkem důležitých informací. Tohle je asi jediné, co mi vadilo...

Já vždy měla pocit, že se toho v Celaenině minulosti stalo mnohem víc, než říká. Já tušila půl knihy, že se stane, co jsem si myslela, co se stane (nechci spoilerovat), a když se to stalo, div jsem netančila vítězný taneček. Ale jednu část její minulosti jsem opravdu nečekala a změní způsob, jakým se na ni Chaol dívá...
prostě SJM..

Má recenze na http://holcici-svet-cool.blog.cz/

Peťule159
28. února

Wow! Už se těším na další díly...tuhle sérii jsem si úplně zamilovala :) Tuto autorku jsem si zamilovala...

Monisek.B
18. února

Už to není takové WOW jako u prvního dílu, ale pořád mě to dost bavilo. Teda aspoň po většinu doby. Kolem půlky, když se stala ta strašná věc a Celaena se začala chovat jako kráva, musela jsem knihu na den odložit. Dál jsem četla už jen ze zvědavosti, jak to dopadne a postupně mě to začalo zase víc a víc bavit. A ten konec? Naprostá lahůdka! Dozvěděli jsme se něco, co jsem tak nějak už předpokládala od půlky prvního dílu, takže zas až tak překvapená nejsem :-D Nejspíš se ale i tak brzy pustím i do dalšího dílu :-)

Wolf012
14. února

Tak toto byl neuvěřitelný zážitek. Tolik zvratů, mazec moc se těším na další díl až se do něj pustím

Aelka
12. února

Celá série je nesmírně čtivá, skvělé knihy!

blazkovamaja
12. února

úžasná kniha...

HankaHail
01. února

Zatím co u prvního dílu jsem přemýšlela jestli nemám dát 3 hvězdy, tady se rozhoduju zda nedát 5.
Vše to co mi chybělo nebo vadilo u prvního dílu, jsem si zde plně vynahradila. Více magie, romantiky, akce, lepší poznání/pochopení postav...
Těším se na další díl.

IZZYQUEEN
30. ledna

Kúsok slabší diel, ale nie nejako veľa

lotofhs
22. ledna

Pane boze tohle je skvělý a ten konec? Jsem beze slov.

LucyBooks
13. ledna

Skvělé pokračování! Možná ještě lepší. Kniha měla grády. Moc se mi líbil v knize i Chaol a fandila jsem jim. Nebudu radši spoilerovat. Jen to co se stalo...to.. mě zničilo..prooč ? A ten konec ? Bomba! Těším se na třetí díl :-)

wildXchos
06. ledna

Opět skvělý díl, snad ještě lepší než první, ale ten milostný trojúhelník už mi po čase začínal trošku vadit.

terka0056
25.12.2017

Trochu mě štval ten milostný trojuhelník, podle mě byl zbytečný a ani ději nějak nepomohl. Jsem ráda, že se rozpadl a doufám, že ho v dalším díle už neuvidím. Kniha mi přišla málo surová a málo akční. Ale další díl si přečtu.

Ninde
16.12.2017

Tato kniha mě opět nadchla. Úžasná, doporučuji všem.

Kuki007
10.12.2017

I když se kniha čte dobře, stále se nějak nemůžu přinutit začít zvyšovat hodnocení. Čte se to sice dobře, ale pořád mi autorčina druhá série přijde lepší. Přesto pokračuji, autorka se určitě s každou knihou zlepšuje a příběh končil otevřeně, takže mi ani nic jiného nezbývá. :)

KnihoMorka
28.11.2017

Prahnu znova

Jaruš7
27.11.2017

II. díl. ze série Skleněný trůn
Hrdinka ovládaná Zlem, vázaná Povinností a rozpolcená Láskou ,ale přesto oddaná své niterné vizi v uskutečnění snu o svobodě.
Fantazii se meze nekladou, a zde je v rozkvětu. Překážky, nástrahy a komplikace, zrady a záludnosti jsou to, co ostří charaktery a děj.
Citát : "Nedokázala se přimět vyslovit tu strašnou pravdu: Že ... ( Ona).. připravila vlastní smrt s vědomím, že může změnit svět a ....(Přítelkyni) víc svou smrtí než svým životem."

Melisandra
27.11.2017

I když se mi tato kniha líbila některé části byly opravdu nudné a zdlouhavé.

JajaCZ
24.11.2017

Aj keď sa tento diel z veľkej časti venoval popisu rozvoja vzťahov medzi postavami, koniec to akčnosťou a krvavosťou vyvážil. Mňa to bavilo. Nebolo to presladené ako som očakávala a musím uznať, že autorka postupne buduje zaujímavý fantasy svet :) Teším sa na pokračovanie :)

Andreanis
20.11.2017

Neskutečné. To je jediné slovo, které vystihuje tento díl. Plný neskutečně emotivních a silných momentů. Opravdu nemám slov. Dokonalá kniha :)

Anonymní
18.11.2017

Začátek knížky nebyl nic moc a chvílemi mě čtení nebavilo, ale ve výsledku to byla opět skvělá knížka od které jsem se nemohla odtrhnout. Jenom se musím přiznat že mi bylo líto Doriana, oblíbila jsem si ho, ale snad se to mezi nimi nějak vyvrbí. :)

Katnissia
30.10.2017

Z prvního dílu jsem byla nadšená, ale tento díl už mě tak neuchvátil. Vůbec jsem si neoblíbila Chaola a dějová linka týkající se magie mi přijde málo rozepsaná. I když se mi tento díl tolik nelíbil, rozhodně si koupím a přečtu další, protože od konce druhého dílu si slibuji slibný začátek třetího.

Bookgirl
17.10.2017

Z prvního dílu knihy, jsem nebyla tak nadšená jako z Dvora trnů a růží, přesto se mi však moc líbil. Sarah J. Maas je moje nejoblíbenější autorka a přestože jsem si dávala na čas, koupila jsem si i druhý díl. Bylo to absolutně boží čtení, které jen potvrdilo moji lásku k Sarah a znásobilo všechny skvělé vlastnosti této série, které jsem viděla v prvním dílu. Opět spousta napětí, romantiky a navíc je Celeana hrozně originální hlavní hrdinka, která mě neustále neskutečně baví. Po přečtení druhého dílu se série rozhodně zařadila na moji špičku a co nejdříve si koupím další díl. Možná se mi stále líbí Dvůr trnů a růží o malilinko víc, což je ale nejspíš způsobené jen tím, že je kniha čtivěji napsaná a rychleji se čte. Zápletka byla prostě úžasná. Vřele doporučuji!!!!!!!

MišelFly
13.10.2017

Druhý díl jsem začala číst hned ten den, co jsem přečetla první a musím říct, že mě zaujal tak, že jsem četla až do půl třetí do rána. Kniha začala vážně zajímavě a jsem si musela říct : Co to sakra je? Kniha mě hned chytla a nepustila až do konce. Sice jsem na pár stránkách málem usnula, ale příběh se celou dobu rozrůstal velice propracovaně a u konce jsem málem umřela, protože kniha skončila velice napínavě, že jsem nemohla uvěřit, že už jsem ji dočetla. Moc se těším až se vrhnu na další díl a velice doporučuji celou sérii Skleněný trůn, ale také od autorky serii Dvůr trnů a růží.

Tamten
09.10.2017

První půlka knihy je čistá ženská červená knihovna, která nemá s prvním dílem příliš společného. Jen těžko jsem se přes ni prokousával. V půlce pak ale najednou naprosto změní styl a druhá část je zábavná, naplněná akcí i zajímavým dějem. Výsledek je tak velmi dobrý, i když stín první části tam je znát. (ta červená knihovna navíc nepůsobí úplně moderně - popis sexuální scény "políbila ho a dala mu vše, co měla" působí jako text z předminulého století.

Dolik13
29.09.2017

Tak druhá kniha byla pro mě zklamáním. Celkově příběhem a opět cílená především na romantický trojúhelník Celeana, Chaol a Dorian... Nestačilo to snad v první knize? První kniha měla rychlý spád, bylo v ní mnohem větší napětí a zatím co Cain byla zajímavá záporná postava, tak v této knize to byl Archer, a ten Cainovi nesáhá ani po kotníky. Nicméně, autorka píše skvěle, kniha se čte velmi dobře a vrhnu se na další díl.

Siu83
29.09.2017

Úžasné pokračování série, už teď se těším na další díl. Jenom pár knížek mně "donutilo" číst do 4 do rána :-))