Sirotčinec slečny Peregrinové pro podivné děti

Sirotčinec slečny Peregrinové pro podivné děti https://www.databazeknih.cz/img/books/11_/117797/bmid_sirotcinec-slecny-peregrinove-pro-podivne-deti-117797.jpg 4 6050 1343

Tajemný ostrov. Opuštěný sirotčinec. Zvláštní sbírka velice podivných fotografií. To vše čeká na odhalení v knize Sirotčinec slečny Peregrinové pro podivné děti, nezapomenutelném románu, kde děj a děsivé fotografie přináší jedinečný čtenářský zážitek. Náš příběh začíná strašnou rodinnou tragédií, která přivede šestnáctiletého Jacoba k cestě na vzdálený ostrov u břehů Walesu, kde objevuje rozpadající se trosky sirotčince slečny Peregrinové pro podivné děti. Když Jacob bloumá jeho opuštěnými ložnicemi a chodbami, ukazuje se postupně, že děti slečny Peregrinové byly víc než podivné. Byly možná nebezpečné. Možná byly na opuštěném ostrově drženy v jakési karanténě z velmi dobrých důvodů. A nějak – i když to zní jako něco nemožného – jsou možná stále naživu. Fantasy doprovázená strašidelnými starými dobovými fotografiemi, při které běží mráz po zádech. Sirotčinec slečny Peregrinové pro podivné děti zaujme dospělé, teenagery a všechny, kdo mají rádi temná dobrodružství.... celý text

Literatura světová Fantasy Pro děti a mládež
Vydáno: , Jota

Miss Peregrine's Home for Peculiar Children , 2012

Ver8nika
19.09.2012 3 z 5

Na knihu jsem se moc těšila a čekala od ní velký zážitek. Bohužel zážitek se nekonal. Jak již bylo řečeno je to spíše kniha pro děti, dovedu si představit, že kdybych to četla ve 13 letech, že mám z knihy větší uspokojení.

Bíba1968
19.09.2012

Nemám celkem co dodat jelikož už je tady plno pozitivních komentářů. Mohu plně souhlasit s tím že kniha je poutavá již od úplného začátku a čte se dost rychle jelikož se člověk nemůže odpoutat od čtení.

denuska
19.09.2012 4 z 5

Bát se určitě nebudete....čekala jsem to více dramatické, více hluboké, toto je opravdu spíše pohádka pro děti, ale proč
ne? Pěkná kniha, která se dá přečíst za pár dní. Očekávala jsem ale něco úplně jiného.

greetchen
18.09.2012 5 z 5

Zajímavé spojení starých fotek, které samy o sobě obsahují příběh a dávají prostor fantazii, a poutavého románu. Na prvotinu velmi dobré, nápadité, neotřelé.

Neo1tex
15.09.2012 3 z 5

Tahle kniha je rozhodně velmi zajímavá změna. Nečekejte horor. Pokud jste bojácní, tak vám na pár místech bude běhat husí kůže po zádech, ale žádné velké strašení se nekoná. Kniha má velmi zajímavou atmosféru, příběh je vcelku originální a dobře se čte. Nejedná se snad ani o žádný thriller, je to zkrátka taková pohádka pro dospělé.
Nutno říci, že ke konci kniha ztrácí nejen dech, ale i svoje kouzlo. Autor se pouští do pokusu o zběsilou akci, ale nedaří se mu to příliš dobře, neví si rady s tím, jak naklonovat a přenést do téhle části napětí z prvních dvou třetin. Samotný závěr může působit lehce rozpačitě. Autor si zjevně nechává otevřená - ne vrátka, ale - vrata pro pokračování.
Přes to všechno, co jsem zmínil, kniha stojí za přečtení. Tedy pokud víte, do čeho jdete a nečekáte o nic víc ani míň.

Desireus
13.09.2012 3 z 5

V knihkupectví mi při koupi řekli, že je to strašidelné a drsné, dle komentářů to tak i mělo být. Nakonec z toho je opravdu pohádka pro děti, kde jsem měl co dělat, abych to vůbec dočetl. Konec už byl úplně mimo. Moje hodnocení ale asi vychází z toho, že jsem čekal něco úplně jiného. Pro ty, které láká něco tajemného, ale bojí se číst horory, bude Sirotčinec to pravé.

montana
13.09.2012 3 z 5

Pokud vás kniha zaujme titulem a zpracováním, tak doporučuji nečíst už dále o obsahu a ději a rovnou se na ni vrhnout. Čte se poté jedním dechem a stránky mizí pod rukama. Finále je možná, dnes tradičně, až zbytečně akční a trošku se vytrácí kouzelná atmosféra tamního ostrova, ale přesto jde pořád o skvělý příběh se sympatickými hrdiny. Některé fotky perfektně zapadají do vyprávění, u některých napasování na příběh docela skřípe. Nápad je to ale skvělý a staré divné fotky jsou prostě vždycky super :)
Škoda, že konec je strašně okatě připravený na pokračování. Ale co už. Potenciál tam je.

Boboking
07.09.2012

Tak to je podařený mysteriózní román. Navozuje atmosféru nějakých španělských hororových filmů. Výborně napsáno. Ale přiznám, že po jedinečné první polovině, je škoda, že zbytek ztrácí ten mysteriózní nádech, a je to spíše více akční SF horror. A má to jasně otevřený konec vybízející k dalšímu dílu.

leami
03.09.2012 4 z 5

Prvních 200 stran jsem přečetla jedním dechem. Napětí, mráz po zádech a zajímavý příběh. Poslední část knihy jsem si šetřila, protože jsem z toho světa nechtěla ven. Tajemné a vzrušující čtení.

Deadly
27.08.2012 5 z 5

Komentář ke knize jsem měla napsat už dříve. Teď jdu s křížkem po funuse. Všichni jste mě s tou chválou předběhli:-) I já knížku přečetla během jednoho dne, z příběhu se se vylouplo něco pro mě neočekávaného a jsem prostě uchvácená. A s tvrzením že je to "...nepříliš zajímavá pohádka pro děti do 14 let" taky nesouhlasím. Zajímalo by mě jak vypadá drama a temný příběh podle Kearry. Vážně nic ve zlém, opravdu mě to zajímá.
PS: Teď se mnou asi bude málo lidí souhlasit, ale já bych ty fotky s klidným srdcem oželela. Radši nechávám pracovat fantazii. Ještě bych chtěla vyzdvihnout vazbu knihy, protože ta je opravdu krásná.

Majollica
27.08.2012 5 z 5

Z tajemně a až strašidelně vyhlížejícího "vajíčka" se nakonec vylíhl úplně jiný Pták, než jsem čekala :o) , ale ten mě rozhodně nezklamal. kearra: Ano, i já jsem čekala temný příběh, odkrývání děsivých tajemství minulosti a už jen podle těch starých fotografií bych v žádném případě neřekla, že by mělo jít o knížku pro děti... což si ostatně nemyslím ani teď. A i když příběh, který jsem objevila, nakonec ukazuje všechny ty fotografie v docela jiném světle, zcela jistě neztrácí své kouzlo. Četl se mi moc hezky, přestože se má mysl neubránila vzpomínkám na jiné fantasy hrdiny též oplývající nevídanými schopnostmi. Ale nic ve zlém, chraň bůh! Mám radost z každé podobné knížky, jako je tato, která věří, že veškerá „neuvěřitelná kouzla“ jsou zcela skutečná a že nic není nemožné … ;o)
PS: Jedinou mrzutostí je překlad, jeho autorka si občas plete pojmy s dojmy, a naprosto nemístným užíváním krajových výrazů dost šlape do ... bažiny!

kearra
26.08.2012 1 z 5

čekala jsem drama, temný příběh..a nakonec se z toho vyklubala jen nepříliš zajímavá pohádka pro děti do 14 let. velké zklamání. fotky jsou úžasný, dalo by se na tom vystavět mnohem víc.

Hanyuu-hime
25.08.2012 4 z 5

Bála jsem se, aby z toho nakonec nebyla jen nějaká pohádka pro malé děti. Pohádka to přecijen možná svým způsobem je, ale určitě ne přímo pro malé čtenáře.
Knihu jsem četla opravdu s nadšením, a to každou chvíli, kdy to jen bylo možné... Od toho příběhu se totiž před dočtením nejde pořádně odtrhnout.
Kniha je navíc zpracována opravdu úžasně - ať už obálka, samotné stránky a pak i fotografie... Všechno to dohromady působí úžasným dojmem.

vnimat_Krasu
24.08.2012 4 z 5

Jak tomu u hororových fantasy bývá, nejvíce nás děsí to, o čem víme prd. Dokud tedy Jacob jen pátrá a hledá odpovědi, Riggsova kniha je neobyčejně silná a vtahující. Když je ovšem nutné přistoupit na kompletní fantasy svět autora a v podstatě jen čekat na závěrečné finále, tempo i dobrodružství na tom silně tratí. Navzdory tomu je nutné ocenit Riggsův novátorský přístup, nevyhraněnost co se týká čtenářské cílové skupiny, a famózní fotografický doprovod, díky němuž na Ptáka a ostatní jen tak nezapomenete.

katynais
23.08.2012 3 z 5

Knížka mě trochu zklamala. Obálka, fotografie i nápad psát o podivných dětech úžasný, ale čekala jsem větší drama a napětí. Ale na konec to byla spíše pohádka s neurcitym koncem.

Peťanka
22.08.2012 5 z 5

Úžasná kniha, zhltla jsem ji během jednoho dne a naprosto mě uchvátila, i přesto - nebo možná právě proto, že je to velmi podivný příběh.

A ty staré fotografie? Ty prostě podtrhují výjimečnost knihy.

Kirtans
20.08.2012 5 z 5

Vynikající, ač jsem ze začátku byla skeptická, že to bude spíš jen dobrodrůžo pro děti, knížka mě naprosto nadchla, celé provedení je perfektní, první půlka je senzačně děsivá a druhá tomu dává kouzlo možnosti pokračování.. :) Já jsem pro 100%

makke
16.08.2012 4 z 5

Zajímavá kniha, sice jsem očekávala malinko více, ale zklamaná jsem nebyla, typ knihy, která chytne a nepustí dokud člověk nedočte poslední stranu. Přečetla jsem ji za jediný den.

ina77
15.08.2012 4 z 5

Hodně zajímavá kniha a velmi čtivá.

Silecia
12.08.2012 4 z 5

Pěkně zpracovaná kniha, látková obálka a přítomnost ilustrací mi připoměla staré vydání knih od Vernea a Štorcha. Fotky tomu dodávají tu správnou atmosféru, jejich výběr je opravdu zajímavý... i když místy už trochu na sílu. První snověhororová půlka je za 5 hvězdiček, druhá akční (ve stylu 3 dílu Harryho Pottera) tak za 3 až 4*

přátelství prvotina tajemno zfilmováno cestování časem obrazové publikace fotografie příšery, monstra sirotci

Ransom Riggs
americká, 1979