Sirotčinec slečny Peregrinové pro podivné děti

Sirotčinec slečny Peregrinové pro podivné děti https://www.databazeknih.cz/img/books/11_/117797/bmid_sirotcinec-slecny-peregrinove-pro-podivne-deti-117797.jpg 4 6059 1344

Tajemný ostrov. Opuštěný sirotčinec. Zvláštní sbírka velice podivných fotografií. To vše čeká na odhalení v knize Sirotčinec slečny Peregrinové pro podivné děti, nezapomenutelném románu, kde děj a děsivé fotografie přináší jedinečný čtenářský zážitek. Náš příběh začíná strašnou rodinnou tragédií, která přivede šestnáctiletého Jacoba k cestě na vzdálený ostrov u břehů Walesu, kde objevuje rozpadající se trosky sirotčince slečny Peregrinové pro podivné děti. Když Jacob bloumá jeho opuštěnými ložnicemi a chodbami, ukazuje se postupně, že děti slečny Peregrinové byly víc než podivné. Byly možná nebezpečné. Možná byly na opuštěném ostrově drženy v jakési karanténě z velmi dobrých důvodů. A nějak – i když to zní jako něco nemožného – jsou možná stále naživu. Fantasy doprovázená strašidelnými starými dobovými fotografiemi, při které běží mráz po zádech. Sirotčinec slečny Peregrinové pro podivné děti zaujme dospělé, teenagery a všechny, kdo mají rádi temná dobrodružství.... celý text

Literatura světová Fantasy Pro děti a mládež
Vydáno: , Jota

Miss Peregrine's Home for Peculiar Children , 2012

tylka
18.11.2012 3 z 5

Čekala jsem teda víc a ona je to pohádka, občas fotka a to je všechno!!

Eneo
11.11.2012 4 z 5

Poutavý příběh Ransoma Riggse jsem měla přečtěný během dvou dní, jelikož je velice poutavý. Musím uznat, že se mi více líbila první polovina knížky, než rozuzlení zápletky, kdy jsem se snažila přijít na kloub veškerým tajemstvím, které jsou v knížce naznačeny. Moc se mi líbí i fotografie v knížce, dodávají jí na přesvědčivosti. Když to vezmu kolem a kolem, pohodové a odpočinkové čtení.

liskarysava
08.11.2012 5 z 5

Napínavý příběh, krásné děsivé fotky, nenáročná hororová pohádka.

pufina
07.11.2012 3 z 5

Průměrné čtivo, které neurazí, ale ani tolik (jak se všude o tom povídalo) nenadchne - ale možná tak náctileté čtenáře to osloví více. Kniha je doprovázena fotografiemi, které pro mě osobně byly vítaným zpestřením. Jako prvotina se to zdá zajímavé, a přitom to je dost jednoduché čtení bez napětí, ovšem se zajímavými podivnými dětmi (ale hlavní představitel Jacob snad nemohl být podán hůř). Škoda, že se nakonec z toho vyklubalo tak průměrné čtení. Jestli to bude mít kdy pokračování, tak Ranson Riggs právě přišel o jednoho čtenáře do budoucna.

Mishka_a7
07.11.2012 4 z 5

Tato kniha se četla sama! Je neobvyklá a tento skvělý příběh s fotografiemi doplňující jeho atmosféru mě naprosto uchvátil! Možná právě proto, že je to něco jiného než co jsem doposud četla.

Selket
30.10.2012 3 z 5

Čekání, věčné dětství, tajemná rodinná minulost. Všechno mi přišlo velice originálně napsané a z novějšího, trochu dospělejšího úhlu, který se však zhruba ve třičtvrtině knihy zlomil v něco, co mě až tak neuchvátilo. Jakoby už někdo Riggsovi řekl: Tak už to dokonči a on si sedl a za večer to splácal.

keselylenka
29.10.2012 4 z 5

Knížku jsem sice přečetla jedním dechem, ale asi jsem čekala trochu něco jiného. Nelíbilo se mi rozuzlení děje. Byla jsem nadšená z fotek, myslím, že je to velmi originální nápad, takhle doplnit knihu.

VictimOfChanges
29.10.2012 5 z 5

Strhující a dojemný příběh navěky čekající nenaplněné lásky. Nádhera.

Violetti
28.10.2012 3 z 5

V současné době hodně populární kniha, z níž dělají kontroverzi právě fotografie uvnitř. Avšak nemohu se ubránit dojmu, že na konci zmiňovaná autenticita snímků je jen další šikovný marketingový tah. Sirotčinec rozhodně není špatná kniha, nicméně je hodně patrně cítit, že jde o debut. Autor evidentně nemá zkušenosti s delší prózou, tudíž se v ději střídají hluchá místa s okamžiky až přehlcenými akcí. Co mě ovšem znechutilo nejvíc, byl konec. Současný trend sérií škodí mnohým knihám a Sirotčinec slečny Peregrinové není výjimkou. Jakmile se v závěru z lehce a příjemně nadpřirozených událostí stala laciná akční fantasy, byla jsem znechucena a vlastně i nadšena, že už je to konec. Zářný příklad toho, jak může autor odradit od dalších dílů série. Škoda.

Hanka.hr
27.10.2012

Podle me vyborna kniha.Dala jsem ji jednim dechem a doufam,ze bude pokracovani.

Nelik
27.10.2012 5 z 5

Knihu jsme si koupila hned pár dní po jejím vydání s očekáváním téměř hororu. V tomto ohledu mě trochu zklamala, stejně jako otevřený konec. Nicméně je to moc pěkná pohádka pro starší a na pokračování se docela těším. Hodnocení dávám za nápad použit staré fotografe a za originální příběh.

Edana
17.10.2012 4 z 5

Po přečtení několika komentářů zde jsem ke knize přistupovala s obavami....které se ale tak úplně nenaplnily. Mít o deset let a vysokou školu méně, Sirotčinec bych si opravdu užila a teď bych se nemohla dočkat pokračování. Takhle jsem ze začátku stále čekala, kdy na mě vybafne Harry Potter (až na ten detail, že Harry aspoň opravdu měl neradostné dětství....zatímco Jacob se chová spíš jako znuděný bohatý fracek), děj byl místy těžce předvídatelný a při popisech "milostného vztahu dětí" jsem se opravdu musela usmívat. Nehledě na několik logických nesmyslů.... Ale rozhodně nelituji, že jsem knihu četla, jako oddechovka pro mě byla super a určitě se těším na filmové zpracování. Nakonec beru pana Riggse na milost a dávám 4 hvězdy.

zkancnerova
15.10.2012 3 z 5

Na začátku jsem si říkala, že to bude určitě hrůzostrašný příběh plný napětí. Byl..ale v určitou chvíli se pro mě změnil v pohádku. Každopádně jsem u této kniha seděla od začátku až do konce jako přilepená. Doporučuji všem, kteří mají fantazii Tima Burtona :).

Oophaga
14.10.2012 2 z 5

Jak zmiňují mnozí další uživatelé, autor vykrádá kde co od "X-menů", přes "Velkou rybu", "Harryho Pottera", "Tajemnou zahradu", nebo "Petera Pana" - i když spisovatel na to občas sám naráží a zřejmě by rád, aby se to považovalo spíš za aluze než za výpůjčky. Jedná se o klasické prozření puberťáka, který si (jako všichni teenageři) vždycky myslel, že je jiný, nyní však zjišťuje, že je výjimečný a objevuje kouzelný svět, jenž ovšem skrývá i svá temná nebezpečí. Ani upomínání hrůz fašismu v "dětské literatuře" není žádnou novinkou, rétoriku a strategii nacistů vytěžila ve svých záporácích už Rowlingová (i z těch X-Menů si to pamatujeme). Chtělo by se tu navazovat na nostalgickou atmosféru předválečné Británie a nějaké ty gotické romány či Lovecrafta, aby se kromě starších dětí zachytilo náctileté publikum i dospělí, kteří si na tyto atributy potrpí. Jenže Ransom Riggs se vůbec neobtěžuje vymýšlet krom stylového prostředí (budovaného rovněž pomocí retrofotek) i příběh. Celá kniha je vlastně jen prologem k dalším dílům potenciální série, kde se teprve "bude něco dít" a která by mohla svému tvůrci konečně vydělat ten vysněný balík peněz.

Petrvs
11.10.2012 2 z 5

Docela příjemné počtení, které bych ovšem byl dalek označovat jako „děsivé“, „mrazivé“, „pochmurné“, apod. Je to takový mix Harryho Pottera a X-manů s nádavkem starých fotek, z nichž některé lze docela trefně označit jako „podivné až děsivé“, ale z podobného ranku mně série „Strýce Montaquea“, byť určena asi mladším čtenářům, připadala poněkud hororovější. Nevím, no. Na jedno přečtení proč ne, fotky dobrý nápad, byť bohužel ne zcela konzistentní provedením, ale Gaiman s Knihou hřbitova je prostě jinak „děsivé“ kafe.

mynonka
11.10.2012 4 z 5

Pořád jsem si říkala, proč tam (do polorozpadlého děsivého siročince) probůh ten kluk pořád chodí? Výkřiky "Uteč!" zmizely už po první třetině knihy. Bohužel ve chvíli, kdy měl příběh gradovat, stal se naprostý opak. Z napínavého se stalo odpočinkové čtení. Přesto originální.

Juliette
09.10.2012 3 z 5

Líbil se mi nápad se starými fotografiemi. Avšak někdy to tak trochu skřípalo a popis úplně neseděl na danou fotografii. Vytvoření časové smyčky - to nebylo špatné, ale pak to její ukončení... No, nepřišlo mi to moc dobře promyšlené. Příběh mi přišel jako kříženec mezi Harry Potterem a Podzemím. Tudíž mám strach, že to bude tak nekonečné jako to Podezmí. Snad autor překoná očekávání, pokud bude pokračování.

Jknr
09.10.2012

Něco na způsob Xmeni

kroftik
01.10.2012 3 z 5

Ano, i já se připojím na stranu těch, kteří tvrdí, že příběh je více pohádkový než strašidelný. A nedá se (s výjimkou pár sprostých slov) snad ani nazvat pohádkou pro dospělé... Optimální věkovou kategorii bych viděla někde okolo dvanácti let... První polovina je rozhodně lepší, než překombinovaná druhá, navrch s otevřeným koncem pro Sirotčinec II... Ani nevím proč, snad kvůli některým počeštěným jménům, trošku jsem tam cítila vliv Harryho Pottera... Nebylo to špatné, každopádně jsem čekala něco jiného.

Nenu
23.09.2012 3 z 5

Autor asi získal haldu starých fotek na které implementoval příběh, bohužel kniha nesplnila moje očekávání. Z tohoto dílka je cítit, že je "dělán" jen proto, aby se něco napsalo, a aby to vydělalo trochu peněz. Jestliže dojde k filmovému ztvárnění od T. Burtona myslím, že film bude lepší jak kniha.

přátelství prvotina tajemno zfilmováno cestování časem obrazové publikace fotografie příšery, monstra sirotci

Ransom Riggs
americká, 1979