Sirotčinec slečny Peregrinové pro podivné děti

Sirotčinec slečny Peregrinové pro podivné děti https://www.databazeknih.cz/img/books/11_/117797/bmid_sirotcinec-slecny-peregrinove-pro-podivne-deti-117797.jpg 4 6056 1344

Tajemný ostrov. Opuštěný sirotčinec. Zvláštní sbírka velice podivných fotografií. To vše čeká na odhalení v knize Sirotčinec slečny Peregrinové pro podivné děti, nezapomenutelném románu, kde děj a děsivé fotografie přináší jedinečný čtenářský zážitek. Náš příběh začíná strašnou rodinnou tragédií, která přivede šestnáctiletého Jacoba k cestě na vzdálený ostrov u břehů Walesu, kde objevuje rozpadající se trosky sirotčince slečny Peregrinové pro podivné děti. Když Jacob bloumá jeho opuštěnými ložnicemi a chodbami, ukazuje se postupně, že děti slečny Peregrinové byly víc než podivné. Byly možná nebezpečné. Možná byly na opuštěném ostrově drženy v jakési karanténě z velmi dobrých důvodů. A nějak – i když to zní jako něco nemožného – jsou možná stále naživu. Fantasy doprovázená strašidelnými starými dobovými fotografiemi, při které běží mráz po zádech. Sirotčinec slečny Peregrinové pro podivné děti zaujme dospělé, teenagery a všechny, kdo mají rádi temná dobrodružství.... celý text

Literatura světová Fantasy Pro děti a mládež
Vydáno: , Jota

Miss Peregrine's Home for Peculiar Children , 2012

trnucha
07.10.2014 3 z 5

Kniha ze začátku vypadala zajímavě, měla dobře našlápnuto, čekala jsem od toho více. Od momentu kdy se Jacob setkal s dětmi byl děj trochu barvotiskový. Jako by se autor nemohl rozhodnout mezi pohádkou pro děti nebo dospělé. Perfektní byly dobové fotografie jako součást příběhu.

zuzulique
07.10.2014 3 z 5

Nie je to žiadny literárny skvost, brala som to ako oddychovku, ktorú som v tej chvíli potrebovala. Škoda toho, že autor nevyužil potenciál, ktorá kniha mohla mať. Bolo očividné, že text je účelovo napísaný k fotkám a to mi dosť prekážalo. Prvé dve tretiny ma veľmi bavili a držali ma v napätí, no poslednú tretiu som takpovediac pretrpela v očakávaní záveru. Nie som si úplne istá, či chcem čítať pokračovanie, ale na druhej strane som tak trochu zvedavá na ďalšie osudy postáv. No ak sa diel číslo 2 bude niesť v duchu poslednej tretiny 1tky, tak budem veľmi sklamaná...

adorjas
05.10.2014 1 z 5

Snažím sa vždy hodnotiť v rámci žánru. A toto je žáner pre deti a mládež, ale už som čítala aj lepšie knihy pre decká s fantasy tematikou. A keď už text a dej ma nezasiahol, priložené fotografie boli zaujímavé.

Ps. Druhý, práve vydaný, diel (ktorý ma všade reklamu) si pre istotu už neprečítam ;)

kristyy
03.10.2014 3 z 5

První polovina knihy úplně úžasný mysteriózní thriller, který člověk prostě hltal a hltal. V půlce se příběh usekl a změnil se v pohádku pro děti a tím moje nadšení skončilo... :( Měla jsem co dělat to vůbec dočíst. Příběh dost budí dojem, že je jen spíchnutý horkou jehlou, aby se hodil k fotkám. Škoda.. jako kniha pro dospělé by to bylo lepší.

Askarinka
02.10.2014 2 z 5

Zajímavý příběh,ale já se jím prokousávala hodně těžko. Vlastně ani nevím čím to je,ale je to tak.

Mr.Pajek
01.10.2014 2 z 5

Před deseti lety by mě to asi bavilo víc..ale dočetla jsem.

alef
01.10.2014 4 z 5

Projděme mohylou ... octneme se na ostrově, kde svítí slunce a stojí zde velký dům, o kterém Jacobovi vyprávěl dědeček. Ony domnělé pohádky, byly pravdivé víc, než jsme spolu s Jacobem zprvu ochotní si přiznat. Vše byla pravda! Čas jakoby se zastavil. Jenže co když toto zjištění o pravdě je pouze malý střípek všeho? Nakonec nemáme na vybranou. Když do sebe všechny události zapadnou, jsme přinuceni přijmout spolu s Jacobem svůj úděl a pokračovat v dědečkových stopách. Zjistíme tak, že existuje cosi, jako paralelní realita, a že někteří lidé nejsou tím, kým se zdají.

Sorrow
30.09.2014 2 z 5

Tak z počátku se mi kniha velmi líbila. Fotografie pěkně doplňovaly celkem hezky vykreslený příběh a já si kladla otázky: Co přijde dál? Jak se setká s dětmi? Budou mrtvé? Budou živé? Budou nebezpečné? a stovky dalších..Pak ale začaly přicházet odpovědi...Odpovědi, které se mi nelíbily. A tak se z pěkného nápadu vyklubala jen další průměrná fantasy, plná věcí, se kterými jsme se setkali už jinde, doporučitelná tak maximálně 12 ti letým dětem...
Dvě hvězdy dávám jen za prvních cca 120 stran (než se Jacob setká s dětmi) a za fotografie

Espejox
30.09.2014 5 z 5

Jak už tu zaznělo několikrát, čekal jsem trochu něco jiného. Minimálně od určitého momentu. Příběh mě strhl už v samém začátku, ale v určitý moment - zhruba v půlce knížky - nabral úplně jiný směr, než jsem očekával. V tu chvíli jsem nebyl přesvědčený, že mě knížka bude dál bavit...jsem rád, že jsem se mýlil :)

Janinka68
27.09.2014

Čekala jsem úplně něco jiného, ale absolutně nejsem zklamaná. Kniha byla skvělá, četla se úplně sama. Doporučuji. :)

Terinka14
25.09.2014 5 z 5

Tuto knihu jsem původně chtěla číst jen proto, abych se nenudila. Naopak mě kniha chytila hned z prvního řádku. Od teď moje nejoblíbenější kniha.

ejwa1937
25.09.2014 5 z 5

Dávám 5*, děj mě strhl a kniha se mi velmi líbila. Přitom tento žánr nečtu. Asi začnu. Objednala jsem si i druhý díl :-)

Alca007
23.09.2014 5 z 5

přestože jsem čekala trošku něco jiného, je to přesně ta knížka do které se začtete a nemůžete se od ní odtrhnout. Nakonec jste smutný, že skončila

je to směs sci-fi, řezané hororem,fantasmagorium a já nevím co vše. Ale, každopádně knížka mě moc bavila. Fakt by se začetla do nějaké pokračování.

Lucinda01
20.09.2014 5 z 5

Krásná knížka, velmi dobře napsaná, proložení příběhu fotografiemi tomu dává takový zvláštní nádech. Čekala jsem větší strašidelno, ale knížka je taková spíše pohádkově tajemná, než nadmíru děsivá. Jsem zvědavá na druhý díl.

Tsuki
16.09.2014 4 z 5

Tahle knížka mi nepřinesla žádné zklamání. Čekala jsem nějaké strašidelné až hororové děsy, odehrávající se za zdmi sirotčince, i když mě trochu mátlo zařazení mezi fantasy. Co jsem dostala bylo opravdu fantasy, a strašidelné jen trochu (mně, udešenému stvoření, to stačilo na dva dny poněkud nenaplňujícího spánku). Za nejlepší věc na celé knize považuju paradoxně ty fotky. Jako prolézač starých antikvariátů jsem měla tu čest párkrát narazit na staré a "podivné" fotografie, ale nikdy ne tolik, jako jsou ty v téhle knize. Obyčejně obrázky doprovázejí příběh, tady je to obráceně.
Samotný příběh se taky vyvíjí neobvykle. Začátek, hned po úvodu do života hlavní postavy Jacoba, se rovnou vrhá do mírně hororové a při lepším zpracování možná i psycho atmosféry. Jen co jsem očekávala, kdy se provalí ta kupa hnoje odněkud, kde to nečekám, se děj naoko uklidil, jen aby se vrátil znovu ten strašidelný efekt. A pak se najednou všechno začne vysvětlovat a poodhalovat a já přemýšlím, co se sakra bude dít do konce knížky? - Ale to je ta finta. Pokaždé, když se objevil moment, kde hrozilo, že bych se mohla začít nudit, něco se změnilo a akce pokračovala, i když už jsem byla v menším napětí, než na začátku.
Aby autor zaujal i dospělé čtenáře, musel by se víc odklonit od šablon, které jsou už v různých obměnách v dětské/pro mládež fantasy zavedené. Ale když to beru tak, jak to je, knížka je vlastně dost dobrá. Rozhodně se těším na další díly, jak se to bude vyvíjet.

AmandaVin
16.09.2014

příběh začíná opravdu zajímavě. nedůvěra v tajemné příběhy, které mladému Jacobovi vypráví jeho lehce pomatený dědeček.. zlomový okamžik nastane, kdy dědeček tragicky, za zvláštních okolností, zemře.
docela napínavé a čtivé. obohacené zvláštními fotografiemi. bavilo mě to, v některých chvílích i trochu děsilo. ovšem závěr mi přišel dost přehnaný. připomíná mi to první díly Harryho Pottera. myslím, že kniha odpovídá doporučované skupině čtenářů.. vhodná pro děti a mládež. za mě by konec mohl být malinko ostřejší a nápaditější. :-) jinak nelituji utracených peněz :-)

miasa01
15.09.2014 3 z 5

Grafické zpracování je moc hezké. Nejen přebal, ale i fotky, které dávají příběhu pocit autentičnosti. Jazyk je jednodušší, příběh lineární a snadno předvídatelný. Taková pohádka, která ovšem není dopracovaná do konce. Na přebalu je, že zaujme dospělé i teenagery. Pro druhé zmíněné si myslím, že ideální, pokud sháníte mírně hororové a mysteriózní knížky. Za mě ale s odřenýma ušima tři hvězdičky,

Matesik94
15.09.2014 3 z 5

Ze začátku jsem se od knihu nemohla odtrhnout, byla jsem zvědavá, jak se vše vyvine. Líbili se mi fotky, které přispívaly na strašidelné atmosféře. První část knihy mě uchvátila, ale o druhé části se to už říci nedá, velice mě sklamala, kniha se stala nezáživnou. Měla jsem co dělat, abych knihu dočetla, druhý díl určitě do ruky nevezmu.

girli
11.09.2014 3 z 5

Začátek mě bavil moc, když přišla část s mysteriozníma fotkama, měla jsem oči navrch hlavy, pak přišlo rozuzlení...načež jsem knihu ani nedočetla...

kklepkaa
09.09.2014 3 z 5

Čekala jsem super strašidelný příběh a dostala jsem obyčejné fantasy. Celkem slušně napsané se zajímavým námětem.

přátelství prvotina tajemno zfilmováno cestování časem obrazové publikace fotografie příšery, monstra sirotci

Ransom Riggs
americká, 1979