Sirotčinec slečny Peregrinové pro podivné děti

Sirotčinec slečny Peregrinové pro podivné děti https://www.databazeknih.cz/img/books/11_/117797/bmid_sirotcinec-slecny-peregrinove-pro-podivne-deti-117797.jpg 4 6056 1344

Tajemný ostrov. Opuštěný sirotčinec. Zvláštní sbírka velice podivných fotografií. To vše čeká na odhalení v knize Sirotčinec slečny Peregrinové pro podivné děti, nezapomenutelném románu, kde děj a děsivé fotografie přináší jedinečný čtenářský zážitek. Náš příběh začíná strašnou rodinnou tragédií, která přivede šestnáctiletého Jacoba k cestě na vzdálený ostrov u břehů Walesu, kde objevuje rozpadající se trosky sirotčince slečny Peregrinové pro podivné děti. Když Jacob bloumá jeho opuštěnými ložnicemi a chodbami, ukazuje se postupně, že děti slečny Peregrinové byly víc než podivné. Byly možná nebezpečné. Možná byly na opuštěném ostrově drženy v jakési karanténě z velmi dobrých důvodů. A nějak – i když to zní jako něco nemožného – jsou možná stále naživu. Fantasy doprovázená strašidelnými starými dobovými fotografiemi, při které běží mráz po zádech. Sirotčinec slečny Peregrinové pro podivné děti zaujme dospělé, teenagery a všechny, kdo mají rádi temná dobrodružství.... celý text

Literatura světová Fantasy Pro děti a mládež
Vydáno: , Jota

Miss Peregrine's Home for Peculiar Children , 2012

Tejuš
09.09.2014 4 z 5

Od knihy jsem čekala asi něco trochu jiného, než nakonec nabídla. Nicméně i přes to jsem si teď pořídila druhý díl - ta kniha je sama o sobě zajímavá. Na začátku jsem byla zvědavá a líbil se mi nápad a příběh vycházející ze starých fotografií, ale postupně příběh upadal a ztrácel na zajímavosti... Ale i tak jsem zvědavá, jak to bude pokračovat a dávám jí šanci.

Solverino
07.09.2014 5 z 5

Velmi dobré. Přečteno během 24 hodin. Takový tajuplný příběh, zábavné a příjemně napsané. Obrázky podporují zážitek. Doporučeníhodné.

Ivulka90
07.09.2014 5 z 5

Za mne plný počet bodů. Tuto knihu jsem skutečně přečetla jedním dechem, během jediného odpoledne. A byla jsem z ní nadšená.
Nelze k ní přistupovat jako ke klasickému hororu, ale spíše jako ke sci-fi, nebo ještě lépe k mysterióznímu příběhu. Takto jsem ji pojala já a skutečně mne uchvátila.

Příběh je velice čtivý, neotřelá zápletka, a hlavní pro mne byl fotografický materiál, který celou knihou prostupoval. Fotografie plně korespondovaly s textem a já jako čtenář jsem měla chvílemi pocit, že jednotlivé postavy z příběhu existovaly.

Skutečně dobrá kniha. Už se těším na její pokračování =)

Karliste
06.09.2014 4 z 5

Velmi zajímavá kniha, měla jsem verzi bez obrázků, takže ne tak zase moc strašidelné, první polovina byla výborná, napětí se dalo krájet. Bohužel ve druhé části už kniha tak dobrá nebyla, ale i přesto velmi dobré čtení. Těším se na další díl, až budu mít možnost si ho přečíst :-)

Gooverka
06.09.2014 4 z 5

Za příběh bych dala hvězdičky tři, ale vyprávění, fotografie a atmosféra z knihy dělají dílo, které si zaslouží hvězdy čtyři. Kniha byla ze začátku dost strašidelná, ale na konci se změnila ze strašidelné spíše v napínavou. Má jeden z nejzajímavějších námětů pro knihu, se kterými jsem se kdy setkala. Těším se na pokračování, ale nejde v zásadě o nic moc výjimečného.

Canney
30.08.2014 4 z 5

4,5*
Sirotčinec slečny Peregrinové pro podivné děti je úžasná kniha. Autorův styl psaní, vykreslení postav, fotky a atmosféra této knihy - všechny tyto skutečnosti dělají tuhle knížku prostě skvělou. A já se neskutečně těším až se mi do rukou dostane i druhý díl. Za sebe mohu Sirotčinec slečny Peregrinové jenom doporučit!

betys6914
25.08.2014 3 z 5

Popravdě mě tahle knížka hrozně moc zklamala. Čekala sem strhující skoro až hororové drama doplňované děsivými fotkami. Fotky byly to jediné, co se mi líbilo. Ačkoli se kniha netváří, tak je spíš pro čtenáře tak do 13/14 let max. Čekala jsem úplně jiný konec. Hlavní hrdina je dost nemastný neslaný, no zkusila jsem to, ale druhý díl mě neláká.

pink_ivy
25.08.2014 4 z 5

Dobové fotografie se mi sice nějak extrémně nelíbili, ale na druhou stranu spojit je takhle s knížkou mi přišlo poměrně zajímavé. Stejně jako celý příběh, který mě zaujal. Začetla jsem se poměrně rychle a zvědavost mi nedala a hnala mě ke čtení dopředu. Za mě se jedná o příjemné překvapení. Jediné, co mě však na této knížce vadilo, byla délka některých kapitol. Opravdu je nutné jednu rozepsat skoro na 60 stránek? 4*

reccal
22.08.2014 4 z 5

Sirotčinec se mi dostal do ruky někdy kolem Vánoc, přečteno +- během týdne. Musím přiznat, že ačkoli je to velmi sugestivně napsaná kniha, místy napětí vyprchává a někdy jsem měla nutkání knihu odložit. Doplnění "dobovými" fotkami je skvělý nápad, který knihu posunuje o level výše, působí daleko uvěřitelněji a realističtěji. Poctivých 75%, rozečtený druhý, a dle mě lepší, druhý díl.

knedlik
18.08.2014 3 z 5

Těm fotkám vážně díky, byly vítaným stimulem v příběhu, u kterého jsem měla pocit, že už jsem to všechno někde četla.
Nedá se mu upřít čtivost jako taková; v místech, kde začínal pokulhávat se vždy objevilo něco, co čtenáře nakoplo k dalšímu čtení. Nicméně celkový dojem to moc nezachránilo. Kromě několika momentů byl děj velice snadno odhadnutelný a víc jsem se bála snad i u Harryho Pottera. Vcelku se ale těším na Burtonovo filmové zpracování a tou vizuální stránkou se ráda nechám příjemně překvapit.
Zajímavější průměr.

Zuzikuk
18.08.2014 5 z 5

Skvělé dílo - tajemné, energické, poutavé a čtivé. Přečetla jsem jedním dechem, což se mi už dlouhou dobu nestalo. Jistě, občas kniha spíše atmosferická, ale být plná akce, pak by to nebylo to pravé. Navíc kapka romantiky, to mi vždycky každou knížku přisladí...

Maragad
11.08.2014 4 z 5

Sirotčinec slečny Peregrinové pro podivné děti je opravdu velmi neobvyklou knihou. Součástí jsou autentické fotografie, kde jen u několika z nich došlo k minimálním úpravám. Právě hlavně díky těmto fotografiím čtenáři nejednou přeběhne mráz po zádech. Dotváří celkovou atmosféru příběhu a přidávají mu na reálnosti. Děj je zpočátku tajemný až děsivý, ale postupem času se z něj stává spíš dobrodružná pouť hlavního hrdiny a jsou to právě opět fotografie, které stále udržují děsivou atmosféru.

Patw
08.08.2014 3 z 5

První půlka knihy se mi líbila. Budovaná atmosféra fungovala, ale pak přišel pohádkový zlom a já měl problém to dočíst. Mohlo to být zajímavější i temnější, ale bohužel, se to moc nepovedlo.

vlkove
07.08.2014 3 z 5

Fotky úžasné ale popravdě příběh mě nebavil, opravdu nebavil. Skoro všechny tato kniha okouzlila ale já nevím nějak mi to nesedlo.

alzbet
06.08.2014 3 z 5

Není to úplně špatná knížka, ale celou dobu jsem se nemohla zbavit pocitu, že už jsem něco takového četla nebo viděla. Chybělo mi tam něco originálního (kromě fotek), co by mě výrazně zaujalo. Doufám, že se jednalo jenom o rozjezd k něčemu velkému v dalších dílech.

nikl
06.08.2014 3 z 5

První půlka byla skvělá. Pak se mi zdá, že to hodně přešlo v pohádku pro děti. I tak se mi ale líbila a druhému dílu dám taky šanci :-)

Wolfinéria
06.08.2014 5 z 5

No, můžu k tomu asi říct jenom to že běžím pro další díl :)

Lucretat
05.08.2014 2 z 5

Fotografie hezké, ale to je tak vše. Nebýt tam nějaké vraždy, byla by to spíš kniha pro dětské publikum. Dialogy naivní až hloupé, děj triviální a pokus o epičnost směšný. Těšil jsem se, až to konečně dočtu.

Lucy Sun
02.08.2014 2 z 5

Čekala jsem že kniha bude víc tajemná. Velké zklamání.

kvenez
31.07.2014 5 z 5

Jedna z nejzajímavějších knih, které jsem za poslední dobu četla. I přesto, že to nebyl můj žánr, ihned jsem si tuto knihu zamilovala. Nemohu se dočkat dalšího dílu. Už samotné zpracování knihy s fotografiemi mě vážně chytlo. :))

přátelství prvotina tajemno zfilmováno cestování časem obrazové publikace fotografie příšery, monstra sirotci

Ransom Riggs
americká, 1979