Sirotčinec slečny Peregrinové pro podivné děti

Sirotčinec slečny Peregrinové pro podivné děti https://www.databazeknih.cz/img/books/11_/117797/bmid_sirotcinec-slecny-peregrinove-pro-podivne-deti-117797.jpg 4 6056 1344

Tajemný ostrov. Opuštěný sirotčinec. Zvláštní sbírka velice podivných fotografií. To vše čeká na odhalení v knize Sirotčinec slečny Peregrinové pro podivné děti, nezapomenutelném románu, kde děj a děsivé fotografie přináší jedinečný čtenářský zážitek. Náš příběh začíná strašnou rodinnou tragédií, která přivede šestnáctiletého Jacoba k cestě na vzdálený ostrov u břehů Walesu, kde objevuje rozpadající se trosky sirotčince slečny Peregrinové pro podivné děti. Když Jacob bloumá jeho opuštěnými ložnicemi a chodbami, ukazuje se postupně, že děti slečny Peregrinové byly víc než podivné. Byly možná nebezpečné. Možná byly na opuštěném ostrově drženy v jakési karanténě z velmi dobrých důvodů. A nějak – i když to zní jako něco nemožného – jsou možná stále naživu. Fantasy doprovázená strašidelnými starými dobovými fotografiemi, při které běží mráz po zádech. Sirotčinec slečny Peregrinové pro podivné děti zaujme dospělé, teenagery a všechny, kdo mají rádi temná dobrodružství.... celý text

Literatura světová Fantasy Pro děti a mládež
Vydáno: , Jota

Miss Peregrine's Home for Peculiar Children , 2012

Persefona
18.01.2015 5 z 5

Pěkné, velmi pěkné čtení. Bylo to napínavé, líbilo se mi prolínání časových smyček.

mdracek
18.01.2015 4 z 5

Zpočátku to vypadalo na vážně děsivý příběh, doplněný velice originálními fotografiemi. Konec mi přišel už trochu moc fantastický, ale v dobrém slova smyslu - nebyly tam narážky na jiné autory (například Tolkiena), což mají mnozí jiní fantasy autoři často ve zvyku. Celkový dojem knihy na mně ohromně zapůsobil, tudíž se moc těším na přečtení dalšího dílu.

sisi koblizc!
17.01.2015 4 z 5

Začátek nebyl zrovna nejlepší, ale nakonec jsem se nemohla odtrhnout. Fotografie dokonale doplňují příběh a já se nemohu dočkat až se mi do rukou dostane další díl.

martunka
11.01.2015 5 z 5

Kniha se mi moc líbila. Ze začátku je sice rozjezd trochu pomalejší, ale vyplatilo se číst dál !! Líbí se mi ta myšlenka, jak děti v sirotčinci žijí v časové smičce. Zajímavé a přitom docela smutné. Moc se těším na Podivné město, mám v plánu si jej co nejdřív pořídit.

SamCohen
10.01.2015

Úplný začátek nuda, ale nakonec mě to tak chytlo, že jsem nemohl přestat čist. :) Opravdu jsem byl nadsen a ted se pouštím do druhého dílu. Jsem zvědav :)

Jade
09.01.2015 4 z 5

Velice poutavá, stylově nenáročná kniha která zaujme i nečtenáře. Mystický a tajemný příběh mě uchvátil. Jsem zvědavá na pokračování.

Skip
08.01.2015 4 z 5

Neil Gaiman mě ve svých knihách Nikdykde a Američtí bohové poučil o tom, že jiné světy, existující paralelně s tím naším, nejsou něčím až tak úplně nemožným. Alespoň v rámci literatury mu to funguje velmi dobře a po přečtení jeho knih si někteří čtenáři (včetně mě) řeknou, proč ne? Gaiman je mnohem vyšší level než Riggs, ale i přesto je Sirotčinec knihou, která dokáže podnítit fantazii, aby začala pracovat, což je dobře. A tak někde za časovou smyčkou žijí v určitém časovém období děti, které mají různé, řekněme, nadpřirozené schopnosti, jsou skryté, protože po nich jdou jisté obludy, a musí za svůj klidný svět bojovat. Pro někoho blbost, pro někoho ne. Pro mě takové docela pohodové čtení, kterým rád ředím náročnější literaturu.

taanicka
07.01.2015 5 z 5

Kniha hezká. Námět velice zajímavý a fotografie velice poutavé. Mně osobně přišla kniha zajímavá celou dobu, akorát se měnilo jakým způsobem. Ze začátku šlo o to tajemno a hrůzu. Později se to posunulo spíše na zvědavost a očekávání z toho co se bude dít. Celkově jsem byla velice spokojená a jsem zvědavá jak dopadne další díl.

haWranka
04.01.2015 3 z 5

Jsem hodně rozpačitá z toho, jak bych tuhle knížku měla hodnotit. Rozhodně dokážu ocenit ten originální způsob provedení, kdy je příběh doplněn o víceméně autentické fotografie (u některých opravdu mrazí). Přečetla jsem to jedním dechem a těším se na pokračování. Na druhou stranu musím přiznat, že jsem byla průběhem příběhu poněkud rozčarovaná, ne-li zklamaná. SPOILER! Abych pravdu řekla, líbila se mi ta původní duchařina, to, jak se člověk trochu bál a nevěděl, co přijde. Jenže už někdy od půlky bylo tajemství vyzrazeno a vše se zvrhlo to takové teenage fantasy/sci-fi romance, děsivost a tajuplnost nikde. Uvidím, co se vyvine s příběhem v druhém díle.

Merynkaw
04.01.2015 5 z 5

Přestože sci-fi nečtu, tuto knihu jsem četla jedným dechem. Poutavé

Baru1997
04.01.2015 4 z 5

✖️

Hoshi
04.01.2015 5 z 5

Když jsem tuto knihu viděla prvně v knižním časopisu, jako první mě zaujala obálka s levitující dívkou. Řekla jsem si, že tu knihu musím zaručeně mít a přečíst si jí. A vůbec toho nelituji. Fotografie, které doprovázejí děj mu dávají určité kouzlo.
Většina lidí se kterými jsem se o knize bavila se bála do knihy nakouknout s tím, že to bude horror, ale aj tak mě to neodradilo a jsem ráda, že jsem si knihu koupila a přečetla jí jedním dechem. U mě za pět hvězdiček

renataab
03.01.2015 3 z 5

První třetina mě nadchla, naladila mě na zajímavý příběh z druhé světové války a bum!! pak zvrat, který jsem nečekala. Sama od sebe nevyhledávám fantasy žánr, ale knihu jsem dočetla. Za první třetinu dávám pět hvězdiček, za nápad spojení příběhu a skutečných fotografií dávám také pět hvězdiček, za další dvě třetiny příběhu už jen tři hvězdičky, dohromady tedy něco mezi třemi až čtyřmi hvězdami. Rozhodně doporučuji pro milovníky fantasy, určitě zajímavé i jako literatura pro mládež.

sipkulka
03.01.2015 3 z 5

Opět jedna klasická oddechovka která mi sice nic nedala ale zároveň nemůže říct že lituju času u ní stráveného ....Začátek zajímavý postupně se díky předvídatelnému ději zajímavost vytrácela a knihu jsem dočetla jen proto že jsem doufala že se to ke konci nějak vyvrbí.....no bohužel nevyvrbylo což je opravdu škoda protože téma jako takové bylo celkem zajímavé .....Teď se chystám na dvojku a doufám že by třeba mohla opět nabrat spád i když kdo ví......

E.Hyde
02.01.2015 3 z 5

Jak tu již bylo řečeno - začátek se jevil velmi slibně. Do té doby, než se hlavní hrdina setkal s podivnými dětmi, jsem každé slovo hltala a dokonce se i bála. Pak se z příběhu začala stávat fantasmagorie, konec jsem přelouskala násilím. Příběh byl předvídatelný, fotografie jakoby násilím vtažené do děje. Námět je opravdu originální a super, ale dalo se z toho "vytřískat" prostě víc. Tato kniha má být zfilmována Timem Burtonem, premiéra je plánovaná (tuším) na březen 2016, tak jsem zvědavá. Kniha mi - bohužel - poněkud zklamala.

mrnka.t
02.01.2015 4 z 5

Myslel jsem si, že Sirotčinec bude úplně o něčem jiném, že se budu při čtení bát, očekával jsem takové to tajemno, napětí, divné události a podivnosti odehrávající se v sirotčinci, ale zmýlil jsem se. Začátek knihy velmi slibný, i odjezd na ostrov a jeho zkoumání, ale ten konec a co se z toho všechno vyklubalo mi připadalo trošku divné, očekával jsem víc. Ale je to přece fantasy, tak budiž. Pokračování si určitě přečtu, protože jsem zvědavý jak to dopadne.

Adadelka
31.12.2014

Od této knihy jsem hodně očekávala - mladý nadějný autor, zajímavé téma....no a můžu říct, že kniha má očekávání předčila, moc se mi líbila :).

Kejticka
29.12.2014 4 z 5

Nápad se mi velmi líbil a hned se zdálo, že kniha splní má očekávání. Ovšem po nějaké době jsem byla zklamaná. Líbily se mi fotografie, postavy i všechny podivné nápady, ovšem té knize něco chybí. Jako, když někdo výborně uvaří vaše oblíbené jídlo, ale neosolí ho... Začala jsem číst hned druhý díl, protože vím, že jinak bych ho nezačala nikdy. Druhý díl na mě zatím působí stejným dojmem.

zdenyCZka
27.12.2014

Já ji přečetla jedním dechem, moc se mi líbila. Hned sháním Podivné město.

myomyo
25.12.2014 4 z 5

Z mého pohledu se jedná o oddechovou četbu, takovou "pohádku pro dospělé", kde nechybí určitá dávka napětí, určitá dávka "reálného podkladu" a současně má kniha spád. Ještě nejsem pevně rozhodnutá, že se pustím do druhého dílu, ale kdo ví.. třeba časem...

přátelství prvotina tajemno zfilmováno cestování časem obrazové publikace fotografie příšery, monstra sirotci

Ransom Riggs
americká, 1979