Sirotčinec slečny Peregrinové pro podivné děti

Sirotčinec slečny Peregrinové pro podivné děti https://www.databazeknih.cz/img/books/11_/117797/bmid_sirotcinec-slecny-peregrinove-pro-podivne-deti-117797.jpg 4 6056 1344

Tajemný ostrov. Opuštěný sirotčinec. Zvláštní sbírka velice podivných fotografií. To vše čeká na odhalení v knize Sirotčinec slečny Peregrinové pro podivné děti, nezapomenutelném románu, kde děj a děsivé fotografie přináší jedinečný čtenářský zážitek. Náš příběh začíná strašnou rodinnou tragédií, která přivede šestnáctiletého Jacoba k cestě na vzdálený ostrov u břehů Walesu, kde objevuje rozpadající se trosky sirotčince slečny Peregrinové pro podivné děti. Když Jacob bloumá jeho opuštěnými ložnicemi a chodbami, ukazuje se postupně, že děti slečny Peregrinové byly víc než podivné. Byly možná nebezpečné. Možná byly na opuštěném ostrově drženy v jakési karanténě z velmi dobrých důvodů. A nějak – i když to zní jako něco nemožného – jsou možná stále naživu. Fantasy doprovázená strašidelnými starými dobovými fotografiemi, při které běží mráz po zádech. Sirotčinec slečny Peregrinové pro podivné děti zaujme dospělé, teenagery a všechny, kdo mají rádi temná dobrodružství.... celý text

Literatura světová Fantasy Pro děti a mládež
Vydáno: , Jota

Miss Peregrine's Home for Peculiar Children , 2012

Kerdix
14.06.2015 5 z 5

páni.. ať už jsem čekala cokoliv, tohle to nebylo. Knížka má svoje kouzlo, svoji .. atmosféru. První půlka mi přišla lepší, ale celkově byla knížka úžasná. Nedá se popsat ten zážitek, prostě si ji musíte přečíst.

JessyPitt
11.06.2015 3 z 5

Knížka na mě působila rozpoluplně. Příběh byl propracovaný,ale občas to bylo až příliš fantasy. Jde o to co každý od knihy očekává.

Ivanka0070
11.06.2015 5 z 5

Mě se knížka velice líbila, moji fantazii skvěle povzbuzovali průvodní fotografie, takže jsem se do děje vžila naprosto bez problémů :)
Zajímavý děj, zvraty, postavy, no zkrátka mě knížka potěšila a už se těším až si koupím Podivné město:)

walter5002
10.06.2015 4 z 5

Skvělý objev. Autor má úžasnou fantazii a propojení všelijak zvláštních fotografií do uceleného příběhu se mi velmi líbilo. Sice jsem také čekal temnější příběh a měl jsem pocit, že jsem tak o 20 let starší než cílová skupina, ale i tak se mi to velmi líbilo. Při čtení mi to opakovaně připomínalo jednak Gaimanovo Nikdykde, jednak Velkou rybu od Tima Burtona - to neberu nijak negativně, ale naopak jako velké plus, protože tenhle typ příběhů, které jsou na pomezí reality, mám hodně rád.

Jenny3
09.06.2015 3 z 5

Překvapivě pohodová knížka, fotografie ji skvěle doplňovaly, nicméně jsem měla za to, že to bude ještě temnější a děsivější. Jsem ráda, že jsem si ji přečetla a chystám se i na druhý díl, nicméně už spíše ze setrvačnosti, abych se dozvěděla, jak to s dětmi dopadne. Rozhodně ne proto, že bych se nemohla dočkat jak napínavý příběh mě čeká. Neříkám - bylo tam několik světlých (strašidelných) momentů, které stály za to, ale čekala jsem víc. Oceňuji neotřelý děj, byl dobrý nápad takové téma zpracovat, ale na víc jak 3* to u mě není.

eliska3246
08.06.2015 4 z 5

Parádní kniha, vřele doporučuji. Narazila jsem na ni náhodou v knihkupectví a velice mě zaujala. Myslela jsem, že bude hlavně do hororova, ale po přečtení recenzí a názorů jsem ji začala číst bez jakéhokoli očekávání. Ze začátku mi přišla velmi děsivá a psychedelická, ale ke konci se ukázala jako zajímavá fantasy kniha. Mile mě to překvapilo. :) A navíc jde o první knihu s dotykem tématiky druhé světové války, která mě zaujala, ačkoli jsem zarytý odpůrce příběhů zpracovávajících toto historické období. :)

aktijnov
07.06.2015 5 z 5

Skvělá kniha! Začala jsem číst ze zvědavosti a nedalo se přestat....

M.S.
06.06.2015 3 z 5

Od knížky jsem čekala trošku hororový nádech, proto pro mě byla obrovským zklamáním. Ze začátku to jakž takž šlo, ke konci už jsem ale začínala ztrácet trpělivost a do čtení se nutit. Pro mě celkem těžko představitelné, ani styl psaní se mi moc nelíbil. Kdo má ale rád něco jednoduššího na zahnání nudy, měl by se do toho pustit. :)

Noshelfcontrol
03.06.2015 5 z 5

Asi jako každý tady, jsem čekala něco více hororovějšího, ale byla jsem mile překvapena. Líbilo se mi, že mě z knížky mrazilo a zároveň mě i občas dojala. Vždycky, když jsem si dopředu řekla co asi bude dál, přišel nový zvrat. Dále se mi líbilo, jak autor doplnil příběh zvláštními fotografiemi. Všechny postavy mi byly hrozně sympatické, teda až na doktora Golana samozřejmě :-) Takové napínavé romantické fantasy jsem už dlouho nečetla. Doufám, že si brzo koupím i druhý díl.

Týnušxxx
02.06.2015 2 z 5

Kniha mě nebavila, dokonce jsem ji ani nedočetla :/ Prostě obrovské zklamání :-(

knihomolka01
26.05.2015 4 z 5

Byla to hezká knížka, autorův styl psaní mi neuvěřitelně sedl a doplnit text fotkami byl převratný nápad. Jen mi občas přišel ten příběh a svět trochu nedomyšlený.:)

LittleNightOwl
25.05.2015 5 z 5

Tato kniha mě opravdu dostala. Sice prvních pár stran mě trochu vyděsilo, ale po překonání strachu, že se bude jednat jen o jeden z dalších hororů jsem byla více než mile překvapená. Záplety byly naprosto bravurní a nečekané. Posledních minimálně 50 stran nešlo jinak než zhltnout najednou. Děj mě naprosto vtáhl, spolu s Jacobem jsem objevovala dům, cítila promoklé oblečení na kůži. Některé fotografie byly opravdu více či méně znepokojující, ale to právě přidávalo knize na té tajemné atmosféře.

puellaa
21.05.2015 5 z 5

Zajímavě zpracované historické fotografie do strhujícího příběhu. Jsem opravdu zvědavá jak se s tím Tim Burton popere ve filmové verzi. Ale on je na to dost dobrý "magor" - už se na filmeček moc těším.

Absinth_fairy
08.05.2015 3 z 5

Nedá se asi říct, že by to bylo něco ,,nečitelného", ale příběh bych si spíše dokázala představit jako film Tima Burtona než jako knihu.
Nemohu ale říct, že by byla špatná... rozhodně jí musím pochválit za fotografie a čtivost :).

vladi8267
28.04.2015 5 z 5

Z této knihy jsem byla nadšená. Ze začátku jsem si říkala, že ji asi odložím do kouta (čekala jsem něco jiného, trochu víc hororového), ale jsem velmi ráda, že jsem to neudělala. Je to jedinečný kousek s naprosto skvělými doplňujícími fotkami. Rozhodně všem doporučuji. :) A už se těším až si pořídím druhý díl ! :)

Vitnerová
27.04.2015 4 z 5

Knihu jsem našla díky maturitní povinné četbě. Kniha mě ze začátku trochu děsila ale v průběhu děje jsem se vžila do role Jakoba a jeho pátrání. Konec mě neuvěřitelně překvapil a vřele doporučuji všem čtenářům mysteriózního žánru a už se těším na další pokračování. Nejvíce mě ale zaujaly obrázky (fotografie) v knize, které byly naprosto podle mých představ a vždy jsem se nemohla dočkat kdy objevím další obrázek podivných dětí.

Maddison
18.04.2015 5 z 5

Mysteriózní příběh, který mne nadchl od první stránky.
Chytl mne hned na začátku a čím víc jsem se blížila ke konci, tím pomaleji jsem se snažila číst, abych se tímto skvělým dobrodružstvím proplétala co nejdéle....
Naštěstí to skončilo tak jak to skončilo a ihned se vrhám do druhého dílu se stejným nadšením jako u prvního....
Čte se to jedním dechem. Po celou dobu jsem měla tajemné mrazení po zádech, které podtrhují staré, tajemné až strašidelné fotografie, které příběhu dodávají tu správnou atmosféru...
Knihu hodnotím samozřejmě ne jinak než pěti hvězdičkami a předávám do rukou svému čtrnáctiletému synkovi, který se do knihy zakousne určitě stejně jako já :-)))))

Smiragl
16.04.2015 2 z 5

Kniha mne zklamala. Líbila se mi kombinace "podivných" fotografií a příběhu vystavěného okolo nich, ale postupně celý děj sklouzl do jakéhosi sci-fi pro dospívající... Ke konci mne to už dost nudilo.

knihomolka01
13.04.2015 4 z 5

Tuhle knížku si přečetl i můj otec, proto nemůžu říct, že by byla nějak dětská.:D Ano nebyl to sice horor, ale byl to krásný, jemný příběh, který byl v jistých chvílích i dost děsivý a k tomu ještě ty fotky. Ach, užívala jsem si tu knihu, fotky i autorův styl psaní, kterým jsem byla uchvácena.

Leskodka
31.03.2015 2 z 5

No, absolutní zklamání...:-(

přátelství prvotina tajemno zfilmováno cestování časem obrazové publikace fotografie příšery, monstra sirotci

Ransom Riggs
americká, 1979