Sirotčinec slečny Peregrinové pro podivné děti

Sirotčinec slečny Peregrinové pro podivné děti https://www.databazeknih.cz/img/books/11_/117797/bmid_sirotcinec-slecny-peregrinove-pro-podivne-deti-117797.jpg 4 6056 1344

Tajemný ostrov. Opuštěný sirotčinec. Zvláštní sbírka velice podivných fotografií. To vše čeká na odhalení v knize Sirotčinec slečny Peregrinové pro podivné děti, nezapomenutelném románu, kde děj a děsivé fotografie přináší jedinečný čtenářský zážitek. Náš příběh začíná strašnou rodinnou tragédií, která přivede šestnáctiletého Jacoba k cestě na vzdálený ostrov u břehů Walesu, kde objevuje rozpadající se trosky sirotčince slečny Peregrinové pro podivné děti. Když Jacob bloumá jeho opuštěnými ložnicemi a chodbami, ukazuje se postupně, že děti slečny Peregrinové byly víc než podivné. Byly možná nebezpečné. Možná byly na opuštěném ostrově drženy v jakési karanténě z velmi dobrých důvodů. A nějak – i když to zní jako něco nemožného – jsou možná stále naživu. Fantasy doprovázená strašidelnými starými dobovými fotografiemi, při které běží mráz po zádech. Sirotčinec slečny Peregrinové pro podivné děti zaujme dospělé, teenagery a všechny, kdo mají rádi temná dobrodružství.... celý text

Literatura světová Fantasy Pro děti a mládež
Vydáno: , Jota

Miss Peregrine's Home for Peculiar Children , 2012

Manielka
17.11.2015 5 z 5

Knihu jsem našla náhodou, zaujal mě obal. Hned jsem si ji objednala a čekala netrpělivě na ní.
Během asi prvních dvaceti stránek mě knížka tak pohltila, že moje cesty do práce na týden se staly snesitelnými díky ní. Během týdne jsem jí přečetla, naprostá paráda, jen málo knih mě dokáže tak zaujmout a vtáhnout do děje. Už se těším až si přečtu další díl. Za mě rozhodně skvělá kniha.

Ajrad1981
12.11.2015 4 z 5

Knihu jsem začala číst v podstatě bez očekávání. Věděla jsem, že je žádaná a dobře hodnocená, tak jsem ji chtěla zkusit, navíc mě zaujal název. Ale nezkoumala jsem názory čtenářů, znala jsem jen anotaci. A byť už dávno nesplňuji věkovou kategorii, pro kterou je kniha určena, přečetla jsem ji jedním dechem. Je to čtivé, poutavé, napínavé. Má jen jednu, zato velmi podstatnou vadu. TEN PŘÍBĚH NEMÁ KONEC! :-D :-D Zůstává spousta otázek, takže pokud budu chtít znát odpovědi, musím sáhnout po pokračování. K tomu, abych dala pět hvězdiček, by to ale chtělo víc strašidelnosti
:-)

Sarka.Palka
09.11.2015 4 z 5

Trochu zklamání, že to bylo víc dětské, než jsem čekala... ale časem si asi i ty další díly přečtu, rozhodně ty fotky v knize jsou poklad.

Neme
03.11.2015 4 z 5

Ke knize naprosto sedí výrok: " Napínavé, dojemné a neskutečně zvláštní", který o knize napsal John Green. Byla velmi čtivá a touto dobou už čtu druhý díl :) Naprosto bych všem doporučovala. Do knihkupectví jsem si šla pro hororovou knížku, tato knížka však vůbec hororová není. Asi jsem se nechala příliš nalákat strašidelnými fotografiemi :) ale zklamaná z toho že jsem si ji koupila vůbec nejsem.

andrea1970
01.11.2015 4 z 5

První polovina knihy mě naprosto pohltila, zbytek to trošku zazdil... Nicméně knihu jsem i přes některé nesmyslné pasáže dočetla. Líbil se mi nápad se starými fotografiemi, kniha byla celkem čtivá, závěr celkem zajímavý. Druhý díl jsem si nakonec koupila také. Jsem na něj zvědavá. Snad bude o něco lepší.

EmmaBloom13
22.10.2015 5 z 5

Na internetu jsem tuto knihu našla úplnou náhodou když jsem se dívala na film jménem Sirotčinec .. Hned jsem si přečetla krátký děj na této stránce a okamžitě jsem věděla, že jí musím mít..
Přečetla jsem jí během týdne. strašně jsem se do ní zamilovala. Jak do Jacoba, tak do všech. Je mi teprve třináct. Až budou Vánoce, dostanu druhý díl. Na druhou knížku, i na film se nemůžu dočkat.

evikt
19.10.2015 2 z 5

Zajimave tema i zpracovani ale neni to muj salek kavy, uz bych to necetla, u dvojky jsem premyslela jestli ji vubec doctu, je to zdlouhave, porad se vynoruji nove prisery, zapletky, je toho zbytecne moc. No a jestli si prectu trojku ani nevim.. mozna jen ze zvedavosti jestli uz to nejak skonci.

Kirach
17.10.2015 2 z 5

Pro me zklamani. Celkove je dej proste slaby. Z napadu zaradit fotky do knihy se dalo dostat vice.

montaana219
13.10.2015 3 z 5

Čtivé, ale čekala jsem něco trochu jiného.

sofmysl
08.10.2015 5 z 5

Kniha mě úplně pohltila. Viděla jsem v ní metaforické zobrazení židovských dětí z druhé světové války i hrozbu nacistických němců (příšery). Opravdu se mi líbí a jsem za ni ráda.

silazwyku
07.10.2015 3 z 5

čtivé, ikdyž jsem čekala více...

mika251
06.10.2015 3 z 5

Príjemné oddychové dielko. Oceňujem zaujímavý nápad s fotografiami, dej nikde nehaproval, čítalo sa to dobre. Nie je to na Pulitzerovu cenu, ale neodradilo ma to - druhý diel si určite prečítam :)

Alma-Nacida
04.10.2015 4 z 5

Zajímavý nápad, ráda bych věděla, jestli na počátku byly ty strašidelné fotky, nebo je autor hledal tak, aby se mu hodily do příběhu. Vadilo mi pár nelogických nepřesností v ději, ale na druhý díl se těším.

IvetaM
02.10.2015 3 z 5

Abych nezačínala hned negativy, oceňuji čtivost a napínavý děj. Nicméně jsem od této knihy očekávala víc...příběh není vůbec děsivý, jak se může zdát, ale spíše dobrodružný s tajemnou atmosférou.
Mně osobně ani jinak zajímavé fotografie k příběhu nesedly, protože mi narušovaly vlastní představu o postavách.
V každém případě se těším na filmové zpracování, neboť si myslím, že v podání Tima Burtona bude stát za to :o)

aginecka
29.09.2015 4 z 5

Nádherná kniha, především graficky. Originální nápad. Tempo pomalejší, ale atmosféra čtenáře pohltí.

Nagadir
29.09.2015 3 z 5

Očekávala jsem od toho trochu víc, ale větší část byla prakticky o ničem a něco se začalo dít až ke konci + na mě až moc zbytečné popisování všeho...
6/10

Smardik17
28.09.2015 1 z 5

Souhlasím s paulhunterem, stal jsem se obětí marketingu, čekal jsem temný příběh plný napětí, a přitom jsem se dočkal příběhu pro puberťáky, bohužel jsem si s touto knihou koupil i její pokrčování, které jsem zatím neměl odvahu otevřít.

CarolC
23.09.2015 3 z 5

Moc se mi líbil nápad provázanosti fotek s příběhem. To jsem předtím nikde jinde neviděla a přijde mi to originální. Bohužel jsem ale i tak od knihy čekala daleko víc a ve výsledku mě zklamala a daleko více mě bavila na začátku než na konci. Neříkám, že děj byl úplně špatný, ale prostě jsem se nedokázala pořádně začíst.

Vampirosa
19.09.2015 3 z 5

Na knihu jsem se neskutečně těšila a vábil mě příslib děsivých fotografií. Avšak dočkala jsem se velkého zklamání. Příběh sám o sobě byl celkem pěkný, ale nepohltil mě. Co se týče fotografií, nelíbily se mi až na jednu nebo dvě výjimky.

Thackery14
19.09.2015 4 z 5

Oukej, čekala jsem něco trochu víc, ale kniha rozhodně neurazila. Takových sto stran jsem se knížkou musela doslova prokousávat, ale později se to přece jen rozjelo a to všechno jen doplňovaly úchvatné fotografie. Hlavní protagonista mi moc nesedl... Byl takový, no, nudný. Ale zato mi moc sedli vedlejší postavy jako Bronwyn, Millard, Enoch a Hugh. Doslova jsem se do nich zamilovala! Podivné Město si rozhodně koupím, protože konec skončil vážně napínavě. Dávám čtyři **** :)

přátelství prvotina tajemno zfilmováno cestování časem obrazové publikace fotografie příšery, monstra sirotci

Ransom Riggs
americká, 1979