Sirotčinec slečny Peregrinové pro podivné děti

Sirotčinec slečny Peregrinové pro podivné děti https://www.databazeknih.cz/img/books/11_/117797/bmid_sirotcinec-slecny-peregrinove-pro-podivne-deti-117797.jpg 4 6056 1344

Tajemný ostrov. Opuštěný sirotčinec. Zvláštní sbírka velice podivných fotografií. To vše čeká na odhalení v knize Sirotčinec slečny Peregrinové pro podivné děti, nezapomenutelném románu, kde děj a děsivé fotografie přináší jedinečný čtenářský zážitek. Náš příběh začíná strašnou rodinnou tragédií, která přivede šestnáctiletého Jacoba k cestě na vzdálený ostrov u břehů Walesu, kde objevuje rozpadající se trosky sirotčince slečny Peregrinové pro podivné děti. Když Jacob bloumá jeho opuštěnými ložnicemi a chodbami, ukazuje se postupně, že děti slečny Peregrinové byly víc než podivné. Byly možná nebezpečné. Možná byly na opuštěném ostrově drženy v jakési karanténě z velmi dobrých důvodů. A nějak – i když to zní jako něco nemožného – jsou možná stále naživu. Fantasy doprovázená strašidelnými starými dobovými fotografiemi, při které běží mráz po zádech. Sirotčinec slečny Peregrinové pro podivné děti zaujme dospělé, teenagery a všechny, kdo mají rádi temná dobrodružství.... celý text

Literatura světová Fantasy Pro děti a mládež
Vydáno: , Jota

Miss Peregrine's Home for Peculiar Children , 2012

Leniccka
27.01.2016 5 z 5

Skvělá kniha! Jen málo knih mě pohltí a začtu se do nich tak, jak se to podařilo téhle. Přesně můj šálek kávy :)

alfina
23.01.2016 2 z 5

Jak už tu bylo napsáno, kniha láká obalem a fotografiemi. I já sedla na pozlátkový lep a za svou marnivost byla potrestána pro mě nezáživným popisem příběhu, i když ze začátku to tak vůbec nevypadalo.
Nemohla jsem se pořádně začíst. Pořád jsem to zkoušela a dávala jí šanci, ale prostě ne a ne. Zhruba v polovině jsem to trápení ukončila. Zřejmě nejsem až takový fajnšmekr, nebo nemám cit pro tento žánr, ale ani já už další díly nechci číst.

Aniga
18.01.2016 3 z 5

Na knihu jsem narazila zcela náhodou a pak již byl jen malý krůček k jejímu pořízení, neboť mi velice zaujala.
Příběh nebyl špatný, řekla bych, že dokonce naprosto geniální - vyprávět o zapomenutém sirotčinci pro podivné děti. Některé fotografie také nebyly zlé, ale bohužel jako celek mi to moc nesedlo.
V určitých případech jsem měla pocit, že autor text domýšlel a "tlačil přehnaně na pilu", aby mohl použít nějakou fotografii, kterou měl k dispozici a to mi narušovalo ten požitek ze čtení (např. osvícený tunel, řidič autobusu,...).
Každopádně nápad to byl skvělý, z tohoto důvodu dávám tři hvězdičky a myslím, že si přečtu i pokračování, až budu mít tu možnost a dostane se mi do ruky.

JudgeURBAN
16.01.2016 5 z 5

Kniha ve mně vzbudila mnoho pocitů a kromě dlouhého začátku jsou veskrze pozitivní. Tento vykreslený svět mě naprosto pohltiml ne že by byl dokonalý, ale je to něco co nás připne ke čtení a nepustí. Posledních sto stran jsem se nemohl od četí odtrhnout, protože to co skýtá musíte vidět teda prominte číst. Pokud máte rádi fantasy příběhy, tento vás určitě pohltí. ( 4.1.16 až 16.1.16 )

Moymeer
15.01.2016 5 z 5

Nemůžu jinak než 5 hvězd, tohle je přesně můj šálek čaje. Fotografie naprosto ohromující. Rozhodně nemusí sednout každému, ale pro mě je to absolutní srdcovka :)

PS: Fanouškům knihy důrazně doporučuji vyhnout se filmovému zpracování. Knížku miluju a byl jsem tak bláhový, že jsem šel do kina. Teď se už druhý den snažím zapomenout, že jsem tam byl.

kaka
13.01.2016 odpad!

Kniha mě velmi zaujala obálkou a fotografiemi uvnitř...A to je asi tak vše, co na knize můžu hodnotit pozitivně. Nebavila, netáhla, celkem velké zklamání

InFinito
10.01.2016 5 z 5

Todle je velmi zvláštní ale nádherná knížka. Nevím, co o ní dál napsat.
Líbily se mi fotky i příběh, u kterého jsem je párkrát i bála a obálka i stránky jsou strašně pěkné. Takže za mě 5* a těším se, až si koupím a přečtu pokračování.

Rade
10.01.2016 4 z 5

Podivné děti, podivné fotky, originální tajemný příběh, nakonec musím říct, že se mi líbilo. S Harry Potterem bych asi moc nesrovnávala, podle mě úplně jiný typ fantasy, tady pro mě převládá to zvláštní tajemno a to „nevyslovené“. A taky zajímavé spojení s reálným světem (vztah vnuk – dědeček) a s historickými událostmi.
Nápad s černobílými starými fotkami původně bez historie, je skvělý, pro mě přidává aspoň jednu hvězdičku. Ale jen tak mimochodem, mimo vlastní hodnocení, již dříve přišli se spojením starých černobílých fotografií s vlastní tvorbou – ač zcela jiného druhu - přece naši „Cimrmani“…

archandelka
09.01.2016 4 z 5

Naprosto geniální propojení tématiky 2. světové války a fantasy. Časové smyčky super, stejně tak řada drobných detailů. Jen škoda, že z toho autor nevytěžil víc...

adriane9
08.01.2016 5 z 5

Ransom Riggs měl výborný nápad doplnit knížku těma nádhernýma mystickýma černobílýma fotkama. Působí to už pro oko záhadně a přitáhne to pozornost. Obsah knížky mě zaujal stejně jako fota a ačkoli je to možná řazeno spíš pro mladší čtenáře, tak už teď vím že Sirotčinec a i jeho další díl bude mít navždy místo v mé knihovně. Srdcovka!

punktruhlicka
05.01.2016 4 z 5

čekala jsem něco trochu jiného, ale knížka byla super. Těším se na filmovou verzi Tima Burtona, která tomu doplní to co mi chybělo :)

Aichah
05.01.2016 5 z 5

Vyborna ctiva kniha.

Danka1975
04.01.2016 4 z 5

Tak tohle rozhodně není můj "šálek kávy", ale když jsem slyšela na tento titul samou chválu a potřebovala jsem "Ježíška" pro dceru, řekla jsem si, že do ní půjdu. . . .a můžu napsat, že na pár "zátahů" jsem knihu přečetla jedním dechem (sice jsem měla pak problémy s usínámím, protože mám velkou představivost, ne že bych se bála. . . . :-), ale opravdu originální zpracování dokreslené dobovými fotografiemi. Těším se na další díl a jsem zvědavá, jestli ten třetí bude konečný. . . :-)

lucijeee
02.01.2016 4 z 5

Zajímavé téma, výborný nápad s fotkami, které nemají chybu a to zejména proto, že se autorovi hodně dobře daří přenést atmosféru obrazového materiálu do textu a příběhu samotného. Trochu mě mrzel překlad textů na fotkách do češtiny, ztrácí to na autenticitě.
Celou dobu, co jsem četla, jsem z hlavy nemohla dostat paralelu s Válkou s mloky. To, co hodnotím hodně kladně, je pozornost věnovaná historickým křivdám přenášeným mezi generacemi. Jenom doufám, že má autor namyšlený konec, který knihu nezabije.
Asi je pravda, že z nápadu se dalo dostat víc a jít víc do hloubky, ale na druhou stranu, pokud jde o fantasy pro děti a mládež, úplně to stačí. Kniha je tak nějak krásně divná.

ondatra28
24.12.2015 5 z 5

Tak to jsem teda zírala, troufám si říct, že by mohla mít i potenciál jako Harry Potter. Jsem moc zvědavá, jak uchopí zfilmování této fantasy režisér Tim Burton. Moc se těším na další díly.

zazmar
20.12.2015 3 z 5

Dobře našláplá fantasy.Doufám,že to má autor vymyšlené do stravitelného konce.

honza4387
05.12.2015

tak tahle kniha byla opravdu super :-)

Trissi
02.12.2015 3 z 5

I když je tahle knížka určená dětem a mládeži, musím uznat že se mi líbila. Děj pěkně poklidně plyne, ale i přesto to docela ubíhá. A jelikož jsem zároveň četla i Ruiny od Scotta Smithe, mohu říct, že "Sirotčinec" to u mě vyhrál.

markulka
27.11.2015 4 z 5

Kniha se mi líbila. Než jsem si ji půjčila, očekávala jsem zcela jiný příběh... Nemohu však říci, že jsem zklamaná! Trochu mi vadily dlouhé kapitoly...Ale jinak děj se mi líbil, byl napínavý, avšak nebyla jsem schopna se do knihy začíst jako do ostatních knížek... Rozhodně si ale chci přečíst další díl a nadále prožívat dobrodružství s podivnými dětmi a Jacobem!!! :-)

johannis
21.11.2015 4 z 5

Knížka se mi dostala do ruky dřív, než jsem zjistila, že je to určené pro mládež a jedná se o sci-fi, fantasy. Být tomu naopak, tak s díky odmítnu, ale takhle mě kniha pohltila a naprosto dostala. Když jsem ve druhé třetině zjistila, že se to tam hemží podivnými dětmi s nadpřirozenými bytostmi, netvory a stvůrami, smyčkami času, bylo už pozdě. Nešlo to ukončit. A tak jsem s dětmi a jejich pečovatelkou byla až do poslední chvíle a jen doufám, že našli nějaké jiné a klidné útočiště, kde je jim dobře.
Jen by mě zajímalo, zda je to pouhý smyšlený příběh přebujelé autorovi fantasie, či jinotaj? Kdo jsou ve skutečnosti nestvůry, které dělají nábory, aby tak rozšířili své skupiny a bojovali proti ostatním i za cenu ztrát na životech? Měli ty děti opravdu tyto nadpřirozené vlastnosti?
Za mě dobrý!

přátelství prvotina tajemno zfilmováno cestování časem obrazové publikace fotografie příšery, monstra sirotci

Ransom Riggs
americká, 1979