Sirotčinec slečny Peregrinové pro podivné děti

Sirotčinec slečny Peregrinové pro podivné děti https://www.databazeknih.cz/img/books/11_/117797/bmid_sirotcinec-slecny-peregrinove-pro-podivne-deti-117797.jpg 4 6050 1343

Tajemný ostrov. Opuštěný sirotčinec. Zvláštní sbírka velice podivných fotografií. To vše čeká na odhalení v knize Sirotčinec slečny Peregrinové pro podivné děti, nezapomenutelném románu, kde děj a děsivé fotografie přináší jedinečný čtenářský zážitek. Náš příběh začíná strašnou rodinnou tragédií, která přivede šestnáctiletého Jacoba k cestě na vzdálený ostrov u břehů Walesu, kde objevuje rozpadající se trosky sirotčince slečny Peregrinové pro podivné děti. Když Jacob bloumá jeho opuštěnými ložnicemi a chodbami, ukazuje se postupně, že děti slečny Peregrinové byly víc než podivné. Byly možná nebezpečné. Možná byly na opuštěném ostrově drženy v jakési karanténě z velmi dobrých důvodů. A nějak – i když to zní jako něco nemožného – jsou možná stále naživu. Fantasy doprovázená strašidelnými starými dobovými fotografiemi, při které běží mráz po zádech. Sirotčinec slečny Peregrinové pro podivné děti zaujme dospělé, teenagery a všechny, kdo mají rádi temná dobrodružství.... celý text

Literatura světová Fantasy Pro děti a mládež
Vydáno: , Jota

Miss Peregrine's Home for Peculiar Children , 2012

Vaamoz
17.12.2014 5 z 5

Moc chytlavě napsaná kniha. Jediné mínus je pro mne ten moment zklamání, kdy jsem si uvědomil, že jsem čekal duchařský horor a ne fantasy. Nemohl by mi někdo poradit autora, či knihu, která by ukojila mou hororovou chuť?

kloin
14.12.2014 4 z 5

Zajímavě napsaná kniha. Líbil se mi prokládání fotografiemi s jejich příběhem. Jsem zvědavý, co připraví autor do dalšího dílu.

Eressea
06.12.2014 5 z 5

Když jsem tuto knihu měl poprvé v ruce, očekával jsem směsici hororu a mysteriózního thrilleru. Mé nadšení bylo obrovské. Pak mě zchladily recenze, které uváděly spíše pohádkou fantasy pro mladší. Nakonec jsem po knize přece jen sáhl, a byl jsem příjemně překvapen. Všechny postavy svým způsobem sympatické a dobře napsané, dokonce došlo i na nějaký ten zvrat, a příběh byl bez přestání zajímavý. Místy byly sice fotografie vkládány až příliš nuceně, ale to se dá pochopit vzhledem k původu knihy.

galiana
27.11.2014 3 z 5

Tak tahle kniha pro mě byla velkým zklamáním. Čekala jsem něco hororového a zajímavého a takové to také bylo, ale vůbec, vůbec mi neseděl styl psaní. Bohužel. Velké plus jsou ale fotografie. Ty určitě stojí za prohlédnutí.

historikola
17.11.2014 5 z 5

Zdravím Vás přátelé knížek i písmenek,

dočetl jsem tuto knihu a mohu říci, že je to knížka, která Vás nenechá chladnou či chladným. Při čtení jsem se dostal v ději na hodně zajímavé místo a knížka se nedala odložit :) Četl jsem celou noc a nelituji toho. Kniha je výborně napsaná, jsou tak i zajímavé fotografie. Spisovatel psal výborně. U každé stránky jsem mu věřil a byl jsem zvědavý co bude dál. Knížka není bohužel pro čtenáře, kteří čtou knihy nárazově a mají ji tedy rozloženou na měsíc či rok. Děj knihy Vás totiž nenechá zaklapnout po pár stránkách a odložit ji. Rozhodně nelituji, že jsem si knížku půjčil. Budu se těšit na další spisovatelský počin.
Nebudu prozrazovat děj knížky, to ať si každý přečte. Ale jedno je jasné. Knížka je výborně napsaná a částečně se opírá o historická fakta.

David

hledaseniki
15.11.2014 4 z 5

Sirotčinec slečny Peregrinové patří nade vší pochybnost mezi zajímavé knihy. I když jsem se tak nějak nechala napálit názvem, který mi spíše než fantasy pro mládež připomínal spíše knihu s hororovou tématikou, ale vůbec nelituji toho, že jsem knihu přečetla, i když přiznávám, že jsem objevila několik pasáží, které potěší především mladší čtenáře.
Příběh je hodně zajímavý a poutavý stejně jako samotná kniha, která obohatí čtenářovu fantazii za pomocí dobových fotografií.
První díl mi připravil několik překvapení, příběh Vás pohltí a doslova vyplivne na samém konci. Na druhý díl se rozhodně chystám a dokonce přiznávám, že se na něj těším, škoda, že takových knih v době mého dospívání nebylo víc.

Denisa.knizky
15.11.2014 4 z 5

Dobra kniha, zajimava pohadka pro dospele, trochu neuplne povedeny konec, druhy dil odkryje dalsi informace, ikdyz byl slabsi nez dil prvni a tesim se i po malem zklamani z druheho dilu na treti.

MarcelaT
10.11.2014 5 z 5

Super počtení :) těším se pustím do druhého dílu :)

MarkétaLore
06.11.2014 4 z 5

začátek člověka navnadí, jako že to bude něco nevšedního, ale bohužel.

*Pájuše*
02.11.2014 3 z 5

Upřímně, nevím, co si o knize myslet. Je to... no, trošku fantasmagorie, ale s originálním příběhem. Ty fotografie se mi líbily a krásně doplňovaly celý příběh. Na druhou stranu od doby, co přišel na ostrov a setkal se s "podivnými dětmi"... No nevím. Přišlo mi to jako pohádka pro děti s prvky, které byly určeny dospělým. Navíc ten vztah, který měl s rodiči, takový nijaký... ehm, divný - jako cizinci mluvící každý jiným jazykem.
Kniha není špatná. Autorův styl psaní je poutavý, příběh originální, ale ani zdaleka to nestačí na pět hvězdiček. Takový lepší průměr. :-)

zuzunka
21.10.2014 4 z 5

Knížka pro mne byla místy mírně deprimující... Nicméně se mi docela líbila. Od knihy jsem čekala úplně něco jiného, příběhem a dějem jsem byla příjemně překvapena... :-)

Chloe.leknin
18.10.2014 4 z 5

Kniha pro děti a mládež, u které se místy bojí i dospělý. Je to nicméně strach příjemný, ve kterém nás (dětské čtenáře) nenechá autor koupat příliš dlouho. Fantaskní příběh o nadpřirozených dětech, ale také o rodinných vztazích, současné otázce odcizení rodičů a dětí a jejich vzájemné mezigenerační nekomunikaci a neporozumnění. Obrazový fotografický materiál dotváří atmosféru knihy a hodnotím ho kladně.

veronica 01
18.10.2014 5 z 5

Až se mě někdo zeptá na moji úplně nejoblíbenější knihu za všech, tak odteď rozhodně odpovím: Sirotčinec slečny Peregrinové pro podivné děti. Já bych vůbec neřešila, jestli to to spíš kniha pro děti nebo ne, protože je to naprosto skvělé!

Gallaxy
17.10.2014 5 z 5

Nerada čtu knihy, které jsou zrovna modní a tak jsem se dlouho bránila, ale jsem ráda, že jsem to nevydržela.

Čekala jsem, že kniha bude více strašidelná, ale ona měla úžasně vyváženou porci strachu a fantasy. Miluju knihy, které si hrají s časem. Úžasné. Autor píše poutavě ( přečteno za jednu noc), umí udržovat v ději potřebné vedlější postavy, aniž by se čtenář strácel A hlavně má nápad :)

Dnes v noci jsme knihu dočetla a za chvíli si jedu pro druhý díl :)

Miška.Miška
15.10.2014 4 z 5

Když jsem si knihu kupovala, čekala jsem od děje úplně něco jiného. Na začátku příběhu jsem pořád čekala na nějakou závratnou situaci kdy se Jacob dostane do sirotčince. Až později mi došlo že se tak nestane. No ale zklamaná jsem nebyla.

kubla111
12.10.2014 5 z 5

Je mi padesát tři. Přestože jsem si špatně přečetl komu kniha je určena, nelituju, že jsem si ji koupil. Lituji ovšem děti, které nečtou. Je to kouzelné, strašidelné čtení, které vás okamžitě dostane do děje. Podporuje fantazii. V době Pottera, Pána prstenů, je toto kniha, která bez větších námah seznámí s osobami, žádná složitá jména. Výborně popsané prostředí, rozumně popsaný přechod mezi časy, pochopitelný i menším dětem. Přesto skvělé čtení. Doporučuji i dospělým, kteří se chtějí kousek vrátit v čase. Určitě si koupím i pokračování.

sykomora
11.10.2014 5 z 5

Toto je jedná z vzacných knih co čtenaře chyti za uši a vtahne do viru děje - potom slyši jen šum čtenařského větru v ušich a před očima mu blikaji knižní obrazy. Miluji to. A většinu čtenařského času prahnu po takových knihach.
Sirotčinec je lahudka, lituji že jsem to už přečetla. A hlavně chci vic a ještě !!! :o)

LucieRossi
09.10.2014 4 z 5

Představovala jsem si děj trochu jinak, ale jinak byla knížka vcelku dobrá.

DariDerek
07.10.2014 5 z 5

Mě se kniha líbíla, ze začátku jsem měla i pocit "strachu", ale na konci to byl oddych, ale napínavý. Líbila se mi a určitě doporučím dál :) no a těším se na podivné město :)))

trnucha
07.10.2014 3 z 5

Kniha ze začátku vypadala zajímavě, měla dobře našlápnuto, čekala jsem od toho více. Od momentu kdy se Jacob setkal s dětmi byl děj trochu barvotiskový. Jako by se autor nemohl rozhodnout mezi pohádkou pro děti nebo dospělé. Perfektní byly dobové fotografie jako součást příběhu.

přátelství prvotina tajemno zfilmováno cestování časem obrazové publikace fotografie příšery, monstra sirotci

Ransom Riggs
americká, 1979