Podivné město

Podivné město https://www.databazeknih.cz/img/books/20_/200151/bmid_miss-peregrine-sirotcinec-slecny-pe-PiB-200151.jpg 4 2764 490

Mimořádná pouť, která začala v knize Sirotčinec slečny Peregrinové pro podivné děti, pokračuje. Jacob Portman se vydává se svými novými přáteli na cestu do Londýna, podivného hlavního města celého světa. Doufají, že zde naleznou lék pro svou milovanou ředitelku, slečnu Peregrinovou. Jenže ve městě ničeném válkou číhají nečekaná překvapení na každém rohu. A než Jacob dovede podivné děti do bezpečí, musí učinit důležité rozhodnutí, které se týká jeho lásky k Emmě Bloomové. Prázdné město vtáhne čtenáře do imaginárního světa telepatie a časových smyček, cirkusových triků a vlkodlaků – do světa obydleného „podivnými“ dospělými, vrahounskými stvůrami a bizarními druhy zázračných zvířat. Stejně jako v prvním díle v sobě i druhá část Podivných dětí spojuje napínavou fikci s dosud nepublikovanými dobovými fotografiemi a nabízí tak jedinečný čtenářský zážitek.... celý text

Literatura světová Fantasy Pro děti a mládež
Vydáno: , Jota

Hollow City , 2014

archandelka
28.04.2016 3 z 5

Už při dočtení prvního dílu jsem si říkala, že je škoda, že autor z tak geniálně nosných myšlenek, jako je propojení do 2. světové války, nevytěžil víc. A po dočtení druhého dílu mě bohužel tento pocit neopouští.

EliaBooks
25.04.2016 5 z 5

Druhý díl byl pro mě stejně skvělý jako první. Možná....... možná trochu víc . :D Víc myslím není třeba komentovat :-)

MatesBBB
25.04.2016 5 z 5

Druhý díl byl snad ještě lepší než první. Už se moc těším na pokračování.

PanKérka
23.04.2016 2 z 5

Musím říct, že mě tento díl docela zklamal. Po přečtení pár stránek jsem knihu odložila a po pár měsících si řekla, že bych to mohla konečně dočíst. Příběh mě nakonec zaujal a líbil se mi, ale zakončení mě tedy moc nenadchlo. Nevím, jestli sáhnu po pokračování. Na jednu stranu by mě zajímalo, ale jestli bude v podobném duchu, tak nevím nevím..
SPOILER: Po přečtení konce mi přišlo, jako by celá ta kniha byla vlastně k ničemu, když se jim vlastně stejně nic nepodařilo. Podle mě by v každé knize mělo být aspoň nějaké positivum, jenže tady mi přišlo, že vše, co se jim povede, stejně nakonec nemá žádný výsledek. KONEC SPOILERU

happybook
23.04.2016 4 z 5

stejně jako první díl bylo podivné město neskutečné. Fotografie krásně doplňovaly děj.Mohla jsem si tak představit lépe lidi co se v knize objevily.Úplně jako 1. díl mě i tento šokoval! Klobouk dolů

tkometka
26.03.2016 5 z 5

Četla jsem první i druhý díl za sebou. Už aby vyšel třetí.....
Děj je strhující, plný fantazie, citu, děsů... Jsou zde velmi zajímavě propleteny časy války, historie i přítomnosti. Kniha mě nadchla a těším se jak vše dopadne.
Nevím co od knih někteří čtenáři očekávají, podle komentářů jsem se celkem obávala jestli kniha nebude ztracený čas, ale jsem ráda že jsem se do knih pustila. Jsou skvělé :)

Hakuka00
10.03.2016 1 z 5

Ono se vám u série může stát, že začne vykrádat sama sebe, ale aby se vám to povedlo už u druhého dílu, to chce výkon. Podruhé už je ta věc s ubohými dětičkami, co je někdo tahá za frňák, veskryze trapná a na třetí díl už ani nechmátnu, dokud mě někdo neujistí, že se mi to nestane potřetí. Je to nastavovaná kaše, co uměle napíná pro účely pokračování.
Ale ano, hezké kulisy.

lharka13
06.03.2016 3 z 5

Druhý díl je pro mně slabší než ten první, co ale oceňuji je napínavá pointa, která láká na pokračování. Zkrátka to končí skoro v tom nejnapínavějším. Příběh jako takový je plný putování podivnými místy s podivnými dětmi , mluvícími zvířaty a ponurou atmosférou, kdy s napětím čekáte, co dalšího se stane.

ppetaa27
03.03.2016 4 z 5

Super. Jsem nadšená. Vůbec mi to nepřijde jako čtení jen pro děti a mládež.

ZuzziŠ
01.03.2016 4 z 5

Protože jsem sérii začala číst kvůli TImu Burtonovi, nemohu se zbavit pocitu, že děj "burtonovatí" a že chci aby Burton zfouknul trilogii v jednom filmu! Nevydržela bych čekat na další filmový díl!

Krásně čtivé, svižné, člověk (rozuměj já) se díky této knize nadechne čerstvého vzduchu do plic a může vyběhnout vstříc dalším podivným zítřkům!

Dorrinka
25.02.2016 4 z 5

Svižné a čtivé, krásné plynulé pokračování prvního dílu, které navnadí na díl následující. Už aby to bylo... A zdaleka to není jen teenagerská fantasy, jak by kniha mohla na první pohled působit.

Safrika
25.02.2016 4 z 5

Musím říct, že se mi 2. díl líbil více než první :), přišel mi více napínavější, nepředvídatelnější a poutavější. Těším se na 3!

papajapa
22.02.2016 4 z 5

Kniha se mi celkem libila. Po precteni Sirotcince me zajimalo pokracovani, ktere mi chvilemi prislo nezajimave a nastavovane. Kazdopadne urcite si prectu dalsi dil jelikoz me zajima jak to dopadne. Co musim pochvalit je zajimavy napad na dej. Na tohle tema jsem knihu jeste necetla.

qydko
18.02.2016 4 z 5

Menší zklamání než první "Sirotčinec". Možná proto, že jsem neočekávala tolik a už jsem věděla, do čeho jdu. Příjemně se čte, ale pořád mám pocit, že anotace a PR se nám snaží vnutit, že je kniha mnohem lepší než ve skutečnosti je. Ale úplně marná není.

Manielka
11.02.2016 5 z 5

Poutavý pokračování, super děj.

Rozhodně za mě velké plus. Děj mě jako u prvního dílu vtáhl hned do sebe. Plně splnil moje očekání. Putování hlavních hrdinů mě tak hrozně upoutalo, že jsem knížku přečetla jedním dechem.

Za mě rozhodně pět hvězd.
Těším se na třetí díl.

Ditutu
05.02.2016

Četla se sama, napínavá až do konce a plná nečekaných zvratů. Těším se na třetí díl, jsem zvědavá jak to celé dopadne :)

sima176
30.01.2016 4 z 5

Rozhodně lepší než první díl (ten byl taky fajn), takové putování mě baví, akorát místy trošku přitažené za vlasy. Každopádně se už těším na trojku :)

Danago
30.01.2016 5 z 5

Ten pribeh čte dcera s jednim dechem , dvojka byla stopro lepsi nez jednicka :-) říká že je to užasné a ty fotky jsou bizardni a mooc se teší na trojku:-)

Romanka89
22.01.2016 3 z 5

Oproti prvnímu dílu docela zklamání, první díl mne přišel fantastický, a tak jsem měla i od druhého velká očekávání, ale bohužel. Místy až moc překombinované, násilně našroubovaný příběh na fotografie, prostě za každou cenu ty fotografie použít (a jak vidím nejsem v tomto názoru sama). No každopádně osudy dětí mne zajímají takže si na další díl počkám, ale bez očekávání nějakého velkého čtenářského zážitku, spíš ze zvědavosti. Možná kdybych byla mladší ocenila bych toto dílo více.

Ajrad1981
18.01.2016 4 z 5

Počítala jsem s tím, že bude ještě jedno pokračování, protože bylo jasné, že nemůžou stihnout zachránit slečnu Peregrinovou a osvobodit ostatní ymbryny, teď si ale nejsem jistá, jestli bude třetí díl stačit. Autor tu záchrannou misi v závěru parádně zkomplikoval, bylo to nečekané, ale určitě lepší, než kdyby šlo všechno jako po másle.
A jak jsem si myslela, že chápu princip časových smyček, tak teď o tom pochybuji. Předpokládala jsem, že když jste v roce 1940, prolezete smyčkou do jiného roku, tak se pak zase vrátíte do 1940. Ano, dvakrát to tak bylo. Na konci ale najednou prošli přímo do současnosti, aniž bych tušila, jak se jim to podařilo ;-)