Podivné město

Podivné město https://www.databazeknih.cz/img/books/20_/200151/bmid_miss-peregrine-sirotcinec-slecny-pe-PiB-200151.jpg 4 2764 490

Mimořádná pouť, která začala v knize Sirotčinec slečny Peregrinové pro podivné děti, pokračuje. Jacob Portman se vydává se svými novými přáteli na cestu do Londýna, podivného hlavního města celého světa. Doufají, že zde naleznou lék pro svou milovanou ředitelku, slečnu Peregrinovou. Jenže ve městě ničeném válkou číhají nečekaná překvapení na každém rohu. A než Jacob dovede podivné děti do bezpečí, musí učinit důležité rozhodnutí, které se týká jeho lásky k Emmě Bloomové. Prázdné město vtáhne čtenáře do imaginárního světa telepatie a časových smyček, cirkusových triků a vlkodlaků – do světa obydleného „podivnými“ dospělými, vrahounskými stvůrami a bizarními druhy zázračných zvířat. Stejně jako v prvním díle v sobě i druhá část Podivných dětí spojuje napínavou fikci s dosud nepublikovanými dobovými fotografiemi a nabízí tak jedinečný čtenářský zážitek.... celý text

Literatura světová Fantasy Pro děti a mládež
Vydáno: , Jota

Hollow City , 2014

miska164
14.08.2016 4 z 5

Velmi zajímavá, celkem i napínavá kniha. :)

Jaruce
12.08.2016 4 z 5

Tento díl mě bavil víc než první a tak jsem se dala hned do čtení dalšího dílu. Autor umí čtenáře vtáhnou do děje. Moc hezké čtení.

nenúfar
08.08.2016

Tento díl byl stejně poutavý jako ten první, i když musím uznat, že jednička byla o chloupek lepší. Nečekaný závěr byl naprosto dokonalý. Doporučuji.

Aredhelka
02.08.2016 2 z 5

Od knihy jsem očekávala mnohem více, nemohu říct že je kniha špatná, to určitě ne, rozhodně je zajímavá a myšlenka je originální a jedinečná. Bohužel to pro mne neznamenalo tolik, abych knihu hodnotila lépe.

Domča666
11.07.2016 4 z 5

Kniha byla velmi zajímavá.. první díl byl pro mě celkem nudný, ale tady už se to začíná rozjíždět :)

eliska3246
11.07.2016 3 z 5

Tenhle díl mě nenadchl tak, jako ten první. Stále jsem se do toho nemohla začíst a prokousávala jsem se tím dost dlouho. Když už jsem se ale do toho dostala, nemohla jsem přestat. Ovšem jen do konce kapitoly, začít další mě vždy stálo dost přemlouvání.

AllyKumari
04.07.2016 3 z 5

Pokračování příběhově zajímavého, literárně průměrného, "Sirotčince" zůstává stejně tak průměrné a přesto dostatečně zajímavé na to, abych si přečetla ještě následující knihu. Navzdory příšerám a stvůrám kniha zcela postrádá nádech záhadnosti, která mne původně k této trilogii přivedla, ale je pravda, že několik scén bylo skutečně napínavých.

darc
04.07.2016 5 z 5

Druhý díl jsem přečetla ještě rychleji než první, ale přijde mi, že ta kniha čeká na velkou bouři, která nastane, alespoň doufám, ve třetím díle. Konečně jsme se trochu více dozvěděli o cestování mezi jednotlivými smyčkami, také se zde objevili nové děti s všelijakými schopnostmi a projevila se velká zákeřnost a umění manipulace nepřáteli podivných. Ale sama musím podotknout, že zvolené názvy stvůra a netvor se mi během četby pletly... možná u nich chtělo zvolit nějaké jiné pojmenování.... Nezbývá mi říci nic jiného než vzhůru na třetí díl.

Miška.Miška
29.06.2016 4 z 5

První díl mě bavil o něco více ale i tento byl zajímaví. Kniha se četla dobře a příběh upoutal. Musím říci że konec mě opravdu překvapil bylo to tak nečekané a v ti chvíli jsem chtěla číst dál a dál. Ještě že už vyšel i třetí díl :-)

DoubleM
23.06.2016 4 z 5

Dobrá kniha, trochu horší jak první díl, ale pořád super. Jdu na 3. díl .

Rauser.
22.06.2016 3 z 5

Pro mě byla tato kniha zpříjemněním prázdnin, jestli si ji však přečtu znovu, netuším. Kdyby první díl byl nějak zakončen a nebyl mu nechán otevřený konec, byla by to bravurní fantasy. Druhý díl je podle mě zbytečně detailní, zdlouhavý a co si budeme.. nic moc se v něm neodehrálo.

cisa
22.06.2016 4 z 5

Nedosahuje kvalit prvního dílu, musela jsem začínat několikrát, přes ten začátek jsem se nemohla vůbec prokousat. Některé scény mi připadaly úplně zbytečné. Na rozdíl od prvního dílu mi přišlo, že text je místy napsaný jen proto, aby doprovodil fotografie, a ne naopak. Celkově ale pořád slušná kniha, která stojí za přečtení.

plulto
21.06.2016 4 z 5

dobrá knížka

Loovenka
18.06.2016 5 z 5

Opět povedené :)

InFinito
13.06.2016 4 z 5

Pro mě horší než první díl. Ale špatné to rozhodně nebylo.
Netuším proč, ale témeř celá první polovina mě nějak nebrala. Když o tom teď přemýšlím, bylo to originální, zajímavé, jen jsem se nějak nemohla začíst. Po té první půlce mě to ale chytlo a už pro mě naprosto nebyl problém začíst se, užívat si ji, byla dokonce celkem nepředvídatelná. Problém pro mě byl potom pouze vztah Emmy a Jacoba, přišel mi takový nijaký, ale naštěstí to celé nebylo jen o něm. Podivné i jejich svět jsem si oblíbila. A také musím zmínit ty fotografie - přesně ty tomu dodávají tu originalitu, zajímavost. Bez nich by to asi nebylo ono.
Třetí díl si určitě přečtu.
Dobré 4 hvězdy.

monulka
02.06.2016 5 z 5

Mě to prostě baví! I když jsem těžce mimo doporučenou kategorii (Pro děti a mláděž :-)), tak první i druhý díl jsem zhltla, ráda se nechávám unést tím dobrodružstvím, vše s hrdiny prožívám a jsem za takovou knihu ráda. Fotografie tomu dodávají punc, vždycky je zblízka studuju :-) a věřím, že i díky tomu mi kniha zůstane v hlavě.

CrazyDuck15
21.05.2016 4 z 5

Na rozdíl od první knihy, kterou jsem přečetla takřka jedním dechem, u tohoto dílu se mi nejednou stalo, že jsem od něj odcházela. Ale, když se mi podařilo správně ponořit do děje, byla jsem až do konce napjatá a zvědavá, co se stane na další stránce. Nakonec jsem byla až zklamaná, jak rychle a otevřeně kniha skončila. Moc se těším, až se vydám na výlet do knihkupectví, abych si přivlastnila i třetí díl celé série.

Little_L
17.05.2016 4 z 5

Z trilogie nejslabší, ale i tak pořád hodně moc super!

martinkaLLL
15.05.2016 5 z 5

Moc pěkné a napínavé. Obrázky k tomu jsou dokonalé, doplňují příběh více do detailu. Jen ten konec je tak otevřený, že musím mít i ten třetí díl.

iampatrik
08.05.2016 3 z 5

Příběh o podivných dětech pokračuje přesně tam, kde skončil. Nutno říct, že tentokrát jsem se musel několikrát nutit abych ve čtení pokračoval. V první polovině (možná i více) hrdinové cestují z jednoho bodu do druhé a potkávají různé postavy. Ty jim buď pomůžou, přidají se k nim a vlastně se děj nijak neposouvá a není ani napínavý, byť se sem tam objeví i netvoři. Člověk tuší, že to dopadne dobře, o postavy se nebojí.
Zajímavý je děj jakmile se hrdinové dostanou "na určité místo", kde je čeká hned několik událostí a překvapení. To se však děje až v poslední několika desítek stránek.
Celé mi to přijde jako vyplnění mezery v příběhu. Postavy to moc neposune v příběhu, ani vztahově. Budu hodně zvažovat, jestli se pustím do třetího dílu.