Silo

Silo https://www.databazeknih.cz/img/books/20_/203632/bmid_silo-silo-wj3-203632.jpg 4 1996 1996

Silo série

V silu pod zemí, zamořenou jedy, se ukrývají lidé: naučili se tu žít, milovat se i umírat. Jednou za čas je někdo z nich vyslán na povrch čistit senzory. Ví, že se nikdy nevrátí. Ví, že jde na smrt… Po letech udržování křehké rovnováhy se však systém octne před zhroucením. Hluboko ve spodních patrech, ovládaných lidmi z mechanického úseku, se vzedme vlna odporu proti takřka všemocnému IT oddělení. Mají naději na úspěch? Odkryjí děsivá tajemství přísně střežených serverů? A chtějí je vůbec znát? Silo je jedinečný postapokalyptický sci-fi thriller, který lze číst jako varování i jako věštbu. I proto se setkal s nebývalým celosvětovým čtenářským zájmem a ohlasem. Filmovou verzi se chystá natočit Ridley Scott (Vetřelec, Blade Runner, Gladiátor).... celý text

Literatura světová Thrillery Sci-fi
Vydáno: , Knižní klub

The Wool , 2011

majkles
23.02.2015 5 z 5

Na začátku lehce rozvleklé, ale zbytek to vynahradil, čte se to samo. Tyhle postapokalyptické věci já prostě můžu. Doufám, že další díly vyjdou v dohledné době i unás.

piratmartin
23.02.2015 4 z 5

Skvěle sem se bavil, bylo to jako dívat se na film. Romea a Julii si mohl autor odpustit, podle mě to tam přidal proto, aby to vyznělo jako nějaký velký srdceryvný scifi příběh, ale podle mě to tam vůbec nemuselo být :-). I bez toho by to bylo super čtení.

Sakulnikov
22.02.2015 3 z 5

Svižně psané postapo sci-fi, ale dost předvídatelné, bez širšího pojetí světa (ano jsem historik, takže by mě zajímalo něco víc o fungování světa, než jen to absolutně nejnutnější k posouvání děje) a dosti pochybným závěrem. Napsané to je velmi dobře a nemyslím, že by tam bylo jediné zbytečné události, vše má svůj význam.

Franc
20.02.2015 4 z 5

Autor je bezpochyby skvělý vypravěč. Prostředí a systém v němž žijí je popsán velice sugestivně.

Narozdíl od některých čtenářů jsem neměl pocit, že by se děj v některých částech táhl. Vše mi utíkalo svižným tempem a rozhodně nemůžu tvrdit, že bych se u některé pasáže nudil.

S čím se naopak shodnu je názor na konec knihy, který vyvrcholil tradičním bojem těch dobrých s těmi zlými, kteří mi svým způsobem způsobem připomínali Orwellovi členy strany s jedním z jejich hesel: "V nevědomosti je síla"

hopla
17.02.2015 3 z 5

Dnes už klasické postkatastrofické téma s atmosférou, připomínající román Nonstop. Tajemno se tu však brzy vytrácí a je nahrazeno oblíbeným soubojem dobra se zlem /nebo anarchie s řádem?/. Zatím jen vlažný dojem, uvidíme, zda se bude mít děj kam posunout...

Alex732
11.02.2015 5 z 5

V první čtvrtině knihy si autor zřejmě rozepisoval pero. Už jsem myslel, že se tím neprokoušu, ale nakonec jsem pochopil, že i to "nezáživné" bylo pro ostatní děj důležité a dávám tedy 5*.

Erummeldë
09.02.2015 5 z 5

Kniha byla jedním slovem naprosto úchvatná. Byla nejen dobře napsaná, ale i úžasně promyšlená a hodně napínavá. Jediné co bych vytkla, byl konec. Na moje očekávání byl závěr dost slabý. Ale i tak je tahle knížka asi jednou z nejlepších, co jsem zatím četla.

Kortexo
08.02.2015 3 z 5

Silo je dobře napsaný komerční hit, bez nových myšlenek a nápadů.Příběh je silně logický, takže jakýkoliv zvrat, který se v příběhu odehraje, nemá nakonec žádný radikální dopad na děj.
Pokuď je to myšleno, jako trilogie, tak rozjezd je velmi pomalý a nedává moc možností na nějaká radikální překvapení v dalších dílech.
PS:Neutrácejte peníze a běžte do knihovny...

groula
08.02.2015 5 z 5

Velmi zajímavá kniha, strhující děj a ačkoli má kniha tolik stran, její čtení absolutně nenudí.
Postapokalitický svět, to já rád :-)

orson
07.02.2015 4 z 5

Nejdříve jsem se trochu neorientoval (myslel jsem, že to je další severská detektivka), ale pak už mi to došlo - postkatastrofická kniha se zajímavou myšlenkou. Popravdě hodně dobře vymyšlená (mám na mysli ten svět), co se týče děje, bylo to trochu slabší, proto jen 4/5. I když ty nečekané zvraty mě příjemně překvapily.

delfin32
05.02.2015 5 z 5

Postapokalyptické příběhy rozhodně nepatří k mému oblíbenému žánru, ale ohlasy na tuhle knihu mne přinutily do knihy alespoň nakouknout a prakticky během okamžiku jsem byla naprosto vtáhnuta do děje. Skvělé čtení - napínavé do posledních stran :)

Acinore
04.02.2015 5 z 5

Wow! Konec trošku zdlouhavej, ale jinak to nemělo chybu :) perfektně vymyšleno, máme tu dalšího nadějnýho autora!

VladkaBU
02.02.2015 4 z 5

... první polovina mě stála trochu přemáhání, jestli to chci číst, přece jenom fantasy jsem nikdy nečetla. Ale druhá polovina už lepší. Nakonec se mi to líbilo a jsem zvědavá, jak bude příběh pokračovat

Atak
01.02.2015

Docela mě to mile překvapilo

Figul
31.01.2015 5 z 5

Začátek se strašně moc táhl a musela jsem se přesvědčovat, abych pokračovala, ale druhá polovina příběhu mě nesmírně chytla. Autor opravdu skvěle dokázal vybarvit postavy a nejen ty hlavní, jak to často bývá zvykem. Takže mi to nedá a stejně musím dát 5*.

3Ketrin
31.01.2015 1 z 5

no čekala jsem to lepší ze začátku mě to bavilo dobrý nápad, ale moc se to táhlo a bylo to zbytečně zdlouhavé

Red.H.Rad
31.01.2015 3 z 5

Bohužel jsem zatím spíš zklamán než potěšen. Čekal jsem dle recenzí trošku víc svěžího větru(myšlenek) a zatím jsem dostal tak trošku výcuc z knih od B. W. Aldisse NonStop a Skleník. Trochu mě překvapilo kolik je tady výkřiků jak je to originální a nový nápad. I pc hry jako je Fallout a podobné už pracovali s tím to námětem. Jsem zvědav na pokračování. Doufám že to nebude vyloženě napsané pro oči případných producentů tak jak je to zvykem u podobných prvotin. Držím autorovi a svým způsobem i nám čtenářům palce.

TheMajkee
29.01.2015 3 z 5

Oj, to jsou zdejší hodnocení zase jednou velmi přemrštěná. Silo má vcelku originální námět, filmově zpracované to bude fakt dobré, ale v knižní podobě to lehce pokulhává. Je znát, že tohle je autorova prvotina (pominu-li povídky, ze kterých Silo vzniklo), protože jeho styl působí místy amatérsky - někdy se v něčem hrozně nimrá, jindy bere popisy a posuny v ději naopak moc hopem. Jsem ale rád, že tohle nebyl úplně ten typický young adult dystopický román jako třeba Divergence, i když tu je zase nebojácná a rebelující hlavní hrdinka. Naštěstí to působilo o něco víc dospěleji, ale to je asi tak všechno. Některé části byly vyloženě strhující, většina knihy však byla zcela prázdná a neakční, a to mě u tohoto druhu literatury dost štve.

Když jsem si Silo kupoval, netušil jsem vůbec, že je součástí trilogie a on ani závěr nenaznačuje, že by se mělo stát něco dalšího. Obzvlášť u trilogií by totiž bylo potřeba, aby zůstal děj na konci otevřený, ale v Silu je poměrně výrazná tečka, která vůbec nenaznačuje, že by se ještě něco zásadního mohlo semlít. A to je sakra špatně, vždyť mě osobně to vůbec nenalákalo k tomu, abych si přečetl pokračování - to by mě normálně zajímalo i u knihy, která není úplně podle mých představ. Silo se totiž na druhou stranu čte dobře, je to vyloženě odpočinková kniha, u které nemusí čtenář moc přemýšlet a dávat si věci do širšího kontextu. (Ale joo, nebylo to zase tak hrozný, jak se může zdát z mého komentáře, jen to mohlo být prostě více akční a celá pointa trochu inteligentnější...)

Elisis112
29.01.2015 3 z 5

Na knihu jsem se těšila, příběh mi připadl poutavý a zajímavý, stejně tak jako název. Bohužel, dlouho mi trvalo se do ní začíst a bavit mě začal až rozvinutý příběh Juliette. To ale taky netrvalo dlouho a poslední stránky už jsem některé jenom přeskakovala.

Knihu celkově považuji za dobrou, i když to není přímo můj styl. // 70%

dulinek79
25.01.2015 5 z 5

Kniha vyloženě nadchla. Přečetla sem ji jedním dechem, domácnost musela stranou :)