Silo

Silo https://www.databazeknih.cz/img/books/20_/203632/bmid_silo-silo-wj3-203632.jpg 4 1996 1996

Silo série

V silu pod zemí, zamořenou jedy, se ukrývají lidé: naučili se tu žít, milovat se i umírat. Jednou za čas je někdo z nich vyslán na povrch čistit senzory. Ví, že se nikdy nevrátí. Ví, že jde na smrt… Po letech udržování křehké rovnováhy se však systém octne před zhroucením. Hluboko ve spodních patrech, ovládaných lidmi z mechanického úseku, se vzedme vlna odporu proti takřka všemocnému IT oddělení. Mají naději na úspěch? Odkryjí děsivá tajemství přísně střežených serverů? A chtějí je vůbec znát? Silo je jedinečný postapokalyptický sci-fi thriller, který lze číst jako varování i jako věštbu. I proto se setkal s nebývalým celosvětovým čtenářským zájmem a ohlasem. Filmovou verzi se chystá natočit Ridley Scott (Vetřelec, Blade Runner, Gladiátor).... celý text

Literatura světová Thrillery Sci-fi
Vydáno: , Knižní klub

The Wool , 2011

Martin1974
20.11.2014 5 z 5

Ešte som nečítal sci fi román o optimistickej budúcnosti ľudstva a veru ani tento nie je z takého súdka. Ale má originálnu myšlienku. Autor využil reálie nášho sveta a vtesnal ich do obrovského sila ( rozvrstvenie obyvateľstva, zatajovanie informácii, ilúzia slobody, každý človek s iným názorom než je predurčený, sa stáva automaticky nepriateľom atď.), keďže vonkajší svet je zdevastovaný a na život nevhodný. Tempo knihy je premenlivé a vyžaduje si skúseného čitateľa, ktorý nehľadá v knihe len haldy mŕtvol a rýchly dej ( odporúčam Polárni stanice ), ale aj čosi viac, čo dokáže vzdelať, priviesť k zamysleniu, či lepšie pochopiť jednanie postáv... Neľutujem čas strávený pri tejto knihe.

Denisa.knizky
15.11.2014 5 z 5

Ctiva kniha, v nekterych fazich trochu vice popisna ale to vubec nezhatilo celkovy dojem, kniha mela vybornou zapletku, vtahla ctenare do deje, nebyla predvidatelna, neotrely dej. Vrele doporucuji a uz se nemuzu dockat dalsich knih z teto serie (shift, dust).

Misoponia
14.11.2014 4 z 5

První část (Holston) byla výborná, nejlepší z celé knihy a nejčtivější. V příběhu pak bylo až moc vaty a hluchých míst, postavy řešily furt to samé dokola, nebavilo mě číst co si kdo myslí a jak se cítí stále znova a znova. Vadil mi hollywoodský styl psaní příběhu a rozdělení postav na ty hodné, zlé a hero postavy. Byly tam zajímavé momenty a situace, ale být po mém, hodně bych příběh pokrátila.

Lenous133
04.11.2014 3 z 5

Dlouho mi trvalo se do knížky začíst...nerada odkládám rozečtené knížky a tak jsem vytrvala a odměnou mi bylo posledních pár stránek díky kterým si možná i přečtu další díl, protože mě zajímá, jak to vše dopadne. Námět sám o sobě není špatný, ale v knize je pro mě moc nudných úseků. Asi jsem od knihy s takovou reklamou čekala, že mě od začátku vtáhne do děje a nenechá mě jít spát dokavaď ji nedočtu...ale to se bohužel nestalo.

Nelly
24.10.2014 5 z 5

Pro mne letos jedna z nejlepších knih. Našla jsem v ní, co mám ráda - napětí, sympatické postavy, tajemno i dobrý jazyk skvělého vypravěče. Připadala jsem si jako zrnko, vhozené do sila, které touží po nalezení slunečního světla kdesi v dálce - byla to jedna z mála knih, u které jsem se musela nutit nespěchat s četbou, abych se dozvěděla, jak se vše vyvine. Zasloužených pět hvězdiček!

kacaaba
19.10.2014 5 z 5

Kniha se mi moc líbila. Myšlenka je svým způsobem děsivá a reálná. Příběh mě zaujal, jen mě mrzelo, že jen co jsem si nějakou osobu oblíbila, tak umřela. Na mě možná moc mrtvých. I když k tomuto příběhu to asi patří. Závěr velmi mile překvapil a už se těším na další díly, snad nebudeme čekat roky.

Izu
17.10.2014 3 z 5

Myšlenka o Silu jako katastrofický román by byla ok.Knize ale podle mě škodí přílišná rozvláčnost a popis prostředí na úkor vykreslení postav.Vlastně v příběhu nemáte krom jedné,dvou osob komu fandit.Např.u Kingova Pod kupolí celý děj svižně jede,tady se dýchavičně zastavuje a člověka nutí knihu odkládat.Takže pro mě za tři hvězdy.Popisná přesně jako příručka pro kutily,ale málo lidská.Škoda.

LenkaWal
12.10.2014 5 z 5

Výborná knížka. Je pravda, že nekteré úseky byly nudnejší, ale ten zbytek to bohatě vynahradil. Vřele doporučuju. Těším se na další díly.

Moňule13
09.10.2014

Asi jsem od knížky čekala něco trochu jiného, nejdřív jsem se vůbec nemohla začíst, ale pak se děj rozjel a bylo to napínavé. Myšlenka života v podzemním silu, protože povrch Země je zamořený jedovatými plyny, je originální a zajímavá a určitě ne úplně nereálná. Možná se pak pustím i do dalších dílů, protože by mě zajímalo, jak to všechno dopadne.

peedbook
06.10.2014 5 z 5

Úplne skvelé čítanie.....

juliekrocova
02.10.2014 4 z 5

Kniha je opravdu skvělá, ale přesto nemůžu dát plný počet hvězdiček - některé části knihy byly moc zdlouhavé a celkově mi trvalo dost dlouho přečíst knihu, což je neobvyklé, ale příběh je to opravdu propracovaný a knížku doporučuju všem, co mají rádi dystopii

Dousabel
28.09.2014 5 z 5

I když nejsem příznivcem sci-fi knih, tak Silo mě tedy totálně odrovnalo :) Výborný post-apokalyptický román, který jednou možná nebude jen příběhem, ale skutečností. Všechny hlavní hrdiny jsem si zamilovala prakticky ihned, až na Bernarda, toho bych poslala čistit jako prvního :o) Jediné, co mi při čtení působilo trochu problémy, bylo těch sto padesát pater schodů, zadýchávala jsem se a bolely mě nohy, jako bych tam s nimi chodila :))

neoskaut
28.09.2014 3 z 5

Zajímavá kniha, ve které se vám hlavní hrdinové postupně ztrácejí a objevují se jiní. Určitě stojí za přečtení. Film bude asi také dobrý, ale nejsem přesvědčen, že si knihu za čas budu chtít ještě znovu přečíst.

zuzana4291
23.09.2014 5 z 5

I když jsem ze začátku myslela, že knihu odložím. Bála jsem se, že se zas jedná jen o romantický blábol....Ale pak jsem se začetla a úplně jsem tuto knihu hltala. Prostě klasický styl dystopie, u které si většina z nás řekne, že třeba tak skutečně dopadneme.
Vřele ji doporučuji, určitě si v ní najde každý něco, co ho zaujme.

monz
19.09.2014 3 z 5

Mám z té knihy rozporuplné pocity. Na jednu stranu mě příběh zaujal, nicméně mě to nechytlo tak, že bych se od knihy nemohla odlepit. Což bych ovšem od knih tohoto žánru očekávala. Není to tak, že bych knihu někomu vyloženě doporučila, ale sama přečtení nelituju. Jsem přesvědčená, že v případě kvalitního zpracování by se mi příběh určitě líbil ve filmovém podání. Ale je to přesně tak, že ty dvě hoďky v tomhle světě by mi nejspíš postačily. Jestli bude pokračování, nejspíš do něj nepůjdu...

Markulinka
18.09.2014 4 z 5

Tento sci-fi příběh je psán velmi poutavě a napínavě, kdy člověk knihu nemůže jen tak odložit, protože prostě musí vědět, jak to bude dál. Hlavní hrdinka je velmi sympatická, mladá žena, s vlastními názory, která se dovídá krutou pravdu o silu.

kokosek
18.09.2014 4 z 5

Velké překvapení letošního roku. Velmi zajímavý svět, který nám slibuje ještě hodně překvapení. Cokoliv bych napsal tak jen prozradím, něco co by si každý měl přečíst sám.
Hltal jsem děj od začátku do konce. Opravdu dlouho se mi nějaká prvotina tak nezalíbila. A proč tedy jen 4 hvězdy? No tak něco si musím nechat na další díl - přeci jen je to autorův první pokus a některé postavy se mohly dočkat většího prostoru.

Honey0105
17.09.2014 3 z 5

Konečně jsem dostala k takzvané pecce fantasy pro dospělé Silu. Slyšela jsem mnoho kladných názorů a na knihu jsem se moc těšila. Bohužel trvalo skoro celých 20% (procentní vyjádření je zde uvedeno z důvodu, že jsem knihu četla ve čtečce jako eknihu), než jsem se s knihou trochu seznámila a to především se způsobem, jakým je napsaná. Nemohla jsem se do knihy vůbec začíst, právě kvůli tomu, jak je napsaná - může to samozřejmě být i překladem, těžko říct.
Samotný příběh byl ale velice poutavý, občas ale dost neuvěřitelný (aneb potápění pod vodou a následné vyplouvání - pohodička - a mnoho dalších). Ke konci už byl příběh až moc rozvleklý a bohužel jsem očekávala nějakou bombu nakonec, která nakonec nepřišla.
Přesto chápu, že se Silo řadí mezi bestsellery a jsem ráda, že jsem si knihu mohla přečíst. Líbila se mi, ale nevzala mě za srdce. Přečíst a odložit.

agnes25
13.09.2014 5 z 5

Nejlepší kniha za poslední dobu v žántu sci-fi.

Freecaket
12.09.2014 5 z 5

Velice čtivá knížka. Ze začátku hezky klame čtenáře, který se až později dozví, kdo je hlavní postava knihy. Silo je vymyšleno moc dobře, dá se uvěřit, že by se v něm opravdu mohlo žít, autor myslel snad na všechno.
Příběh se mi moc líbil, postavy byly sympatické a zaujal mě také popis činností při záchraně života, hledání a používání náhražek za předměty, které nebyly k dispozici, což mi trochu připomnělo Robinsona, který si musel také poradit v nesnázích improvizací.
Občas se kniha trochu vlekla, některé části byly zbytečně zdlouhavé, ale celkově byla kniha super :)