Silo

Silo https://www.databazeknih.cz/img/books/20_/203632/bmid_silo-silo-wj3-203632.jpg 4 1996 1996

Silo série

V silu pod zemí, zamořenou jedy, se ukrývají lidé: naučili se tu žít, milovat se i umírat. Jednou za čas je někdo z nich vyslán na povrch čistit senzory. Ví, že se nikdy nevrátí. Ví, že jde na smrt… Po letech udržování křehké rovnováhy se však systém octne před zhroucením. Hluboko ve spodních patrech, ovládaných lidmi z mechanického úseku, se vzedme vlna odporu proti takřka všemocnému IT oddělení. Mají naději na úspěch? Odkryjí děsivá tajemství přísně střežených serverů? A chtějí je vůbec znát? Silo je jedinečný postapokalyptický sci-fi thriller, který lze číst jako varování i jako věštbu. I proto se setkal s nebývalým celosvětovým čtenářským zájmem a ohlasem. Filmovou verzi se chystá natočit Ridley Scott (Vetřelec, Blade Runner, Gladiátor).... celý text

Literatura světová Thrillery Sci-fi
Vydáno: , Knižní klub

The Wool , 2011

Humpa
23.01.2015 5 z 5

jak se dává šest hvězdiček? Neskutečné, dlouhé, pořád napínavé.

dexeded
23.01.2015 4 z 5

Nebyla špatná, určitě doporučuji, jen se mi zdálo že se uprostřed až moc táhla a najednou byl konec.

Vé-Vé
22.01.2015 5 z 5

ÚŽASNÝ, VELKOLEPÝ! :)

Haha, myslíte si, že odhadnete, jak se to bude vyvíjet? Haha, omyl :D

Všechny stránky fungují jako magnety na oči a děj vás prostě drží a nepustí. Vyprávění z pohledu různých postav se celkem hodilo. Hlatala jsem jednotlivé úseky a chtěla konečně úsek se svojí oblíbenou postavou, ale ten hodně rychle utekl a tak další hltání a šplhání po kapitolách ... a byl konec. Takový konečně nesnáším, nedopracovaný, nedovysvětelný, ALE jsou to konce nejlepší!
Shrnuto podtrženo, takhle kvalitní knižní zážitek jsem dlouho neměla.

Persefona
18.01.2015 3 z 5

Kniha se mi ze začátku moc líbila, viděla jsem úžasný poutavý příběh. Ale ke konci to bylo dost nudné a závěr mě úplně zklamal, byl rychlý a takový nedopracovaný.....velké zklamání, dostat takový příběh do ruky S. King, ten by stím udělal věci...

PETERYY
18.01.2015 5 z 5

Super čtení, plné zvratů. Hlavní hrdinka by si nezadala ani s Indiánem Jonesem či McGiverem :-).

RT90
17.01.2015 5 z 5

Vynikající Postapo.. Za poslední dobu pro mě určitě nejlepší knížka a těšim se na pokračování. Spousta zvratů, skvělá atmosféra.

Scharks
08.01.2015 5 z 5

Kniha mne naprosto uchvátila a dlouho jsem se na ní těšila a po přečtení můžu říci, že rozhodně nezklamala!! Bylo to úžasné čtení které jsem si užívala téměř od samého začátku až do poslední věty, kdy jsem Silo brala pomalu i jako svůj domov a všechno jsem prožívala společně s hrdiny této knihy.. Už se moc těším na její pokračování a další vývoj - vůbec netuším co od toho mám dále očekávat, po tolika zvratech a změnách :) Takže všem kdo mají rádi tento styl můžu knihu jen a jen doporučit :)

Challi
03.01.2015 4 z 5

První půle nic moc, když už jsem poznal nějakou postavu, autor ji nechal umřít, moc jsem se v ději neorientoval a moc mě to nebralo, ani styl psaní. Ale po půli se děj krásně rozjel a nakoc mi bylo líto, že kniha už končí. Rozhodně se těším na pokračování.

acul.p
02.01.2015 5 z 5

Perfektní post apokalyptický román, skvělé vykreslení postav a moc se mi líbilo jak si jednotlivé postavy v první polovině předávali štafetu příběhu. Těším se na pokračování :)

Morgause
30.12.2014 5 z 5

Uzavřený vesmír prastarého sila se začíná hroutit. Příčinou je prostá lidská zvědavost, která strčila nos někam, kam neměla. Drobná trhlinka v systému, kterou někdo objevil, pochopil a rozšířil, podkopává a drtí staletí udržovaný řád založený na strachu, lžích, vraždách a trestech. Mohou strážci tajemství zamezit povodni vzteku, která se rozlije z protržených hrází a bezmyšlenkovitě ničí a trhá vše, co jí přijde do cesty? Nebo se možná poslední archa civilizace potopí?
Skvělý nápad, myšlenky i příběh. Knihu jsem četla doslova jedním dechem, jako bych se dívala na film.
Kromě několika málo hluchých míst v ději, která mohu s klidným svědomím zanedbat, lze výtku směřovat snad jen na hlavní (super)hrdinku. Bojovnice za pravdu s IQ a vynalézavostí Einsteina, svaly Pepka námořníka a odhodláním islámského radikála přežije nepřežitelné, a to hned několikrát. Pokud by se ale čtenář neměl dočkat rozuzlení spíše ve stylu Orwellova 1984, je "deus ex Juliette" pro příběh naprostou nutností.

Jhny
27.12.2014 5 z 5

Kniha skvělá a zabavila mě nejen na cestách mhd, ale i po večerech doma. Dočetl jsem ji během týdne a ač byly místama poměrně nudné pasáže, tak celkový dojem je za 5*!

kazatell
27.12.2014 5 z 5

Čtivé a celou dobu napínavé. Z podobných žánrů jedna z nejlepších

humppa
23.12.2014 5 z 5

Jedna z nejlepších mých knih roku 2014. Výborně napsané!

Overdead
22.12.2014 5 z 5

Táto kniha ma zaujala hlavne preto, lebo mi to na prvý pohľad trošku pripomínalo knihu Metro 2033. Nejakú chvíľu som váhal, ale nakoniec som sa odvážil do toho skočiť a rozhodne to neľutujem.
... viac na: http://overdeadbooks.blogspot.cz/2014/11/silo-recenzia.html

asam
11.12.2014 4 z 5

Román mě mile překvapil, napínavé od začátku do konce. Doporučuji a těším se na další knížku tohoto autora.

stolbice
10.12.2014 5 z 5

Musím říct, že kniha mě mile překvapila. Ze začátku jsem se do ní musela spíš nutit. Na můj vkus to bylo až moc rozvláčné vpravování čtenáře do příběhu, jak nemám u některých knih ráda obrazně hození do vody, ať si čtenář plave a namáhá závity, tak tady mi to zase přišlo až zbytečně podrobné, ale...ono to vlastně nebylo na škodu :-) Postupně umírají všechny postavy, o kterých si myslíte, že budou ty hlavní a do popředí se dostávají jiné, kterým začínáte přát větší úspěch než těm předešlým. Asi od 150 strany už mě kniha bavila a posléze jsem se od ní nemohla odtrhnout. Příběh lidí, omezených prostorem a vědomostmi, které se jim ti vyvolení rozhodli sdělit nebo spíše nesdělit je zajímavý, i když už na toto téma tady toho bylo hodně - boj proti systému, snaha něco změnit, dělat věci jinak a lépe....každopádně je to dobře podané, zasazené do celkem depresivního prostředí zničeného světa a života pod zemí. Těším se, pokud budou další díly, určitě si je přečtu.

Clarins
06.12.2014 1 z 5

Jak jsem se na tuhle knížku těšila, tak mě moc zklamala :( Na dlouhou dobu jsem jí v půlce odložila, asi na straně 400 konečně dostala spád který najednou přešel v konec knihy. A já vlastně vůbec nevím, o co v té knize vlastně šlo !

Jitulisko
30.11.2014 5 z 5

Velmi povedené těším se na pokračování ;)

Bee
26.11.2014 5 z 5

Tohle byla naprosto parádní četba.
Kniha začíná z pohledu šerifa, který toho má už dost, tak se rozhodne, že chce jít ven. Vedení Sila mu to samozřejmě umožní, a to pod podmínkou, že vyčistí senzory. A tak šerifa navléknou do obleku a vyšlou ho do nedýchatelného vzduchu rozbombardované země. Co nutí odcházející k čištění, když by mohli prostě zmizet za kopcem? Co vlastně přesvědčilo šerifa k odchodu? Tyhle a mnohé další otázky nedávají nové šerifce spát, a tak se rozhodne dráždit hada bosou nohou...
Atmosféra knihy je perfektní a autor si skvěle poradil s dějem, takže se každou přečtenou stránkou dozvídáte další a další informace, až se vám začne zaplňovat jasnější obraz. Zápletka je pro mě geniální, postavy mě bavily - konečně se tu nesetkáváme s chrabrými puberťáky, co zvládnou nemožné a zachrání svět, a tak se mi to líbí. Nemám co vytknout.

Osca
20.11.2014 5 z 5

Nedoporučuji číst jen tak občasně jako já. Neměl jsem na knihu dlouhodobě čas, a to se odrazilo v mé soustředěnosti na ni. Neustále jsem se vracel k tomu, co se dělo před týdnem, a než jsem se dobral k tomu, co jsem si pamatoval, už jsem zase knihu odkládal. Mea culpa. Těším se, až ji zfilmují, protože to konečně uvidím vcelku.