Šílené výčitky

Šílené výčitky https://www.databazeknih.cz/img/books/35_/353246/bmid_silene-vycitky-4zR-353246.jpg 3 1086 321

Novinka od autorky Sedmilhářek a Manželova tajemství je konečně tu! Pedantská účetní Erika a bohémská violoncellistka Clementine toho mají společného jen málo, ale přesto jsou prakticky odjakživa nejlepší kamarádky. Jenže zatímco bezdětná Erika by pro Clementine strčila ruku do ohně, nábožně lpí na každém slovu své kamarádky a s oblibou jí radí, jak vychovávat dcery, Clementine se do téhle role nechala kdysi vmanévrovat svou soucitnou matkou a po většinu času jí ta její otravná obdivovatelka pořádně leze na nervy. A pak je jednoho krásného, slunečného dne pozve obě i s jejich manžely, Samem a Oliverem, Eričin soused na grilování. Co se na nějaké obyčejné garden party mohlo přihodit tak strašného, že teď všichni litují, že pozvání přijali? A hlavně – čí je to vina?... celý text

Literatura světová Romány Pro ženy
Vydáno: , Ikar (ČR)

Truly Madly Guilty

yetti74
29.12.2018 4 z 5

Trvalo skoro do poloviny, než jsem se začetla, už jsem i přemýšlela, jestli knihu neodložím, ale vydržela jsem a vyplatilo se. Pak se děj pěkně rozjel a já jen koukala. Na konci jsem už byla vyloženě nadšená. I když byl konec tedy takový smutný. Jednu hvězdičku ubírám za ten pozvolný rozvleklý začátek. Nechci víc do komentáře psát, abych neprozradila, o co tam jde. Já to také netušila a myslím, že to překvapení je na téhle knize právě to pěkné. Že vůbec nějak netušíte o co tam půjde. A pak to jede. A pochopíte.

Nicolettee
27.12.2018 5 z 5

Kniha mě zaujala už od samého začátku, autorka ve mně vzbudila zájem co nejdříve odhalit, co tak strašného se "ten den" stalo, takže jsem se od čtení nedokázala odtrhnout a doslova hltala jednu stránku za druhou :) Byla to má první kniha od autorky, ale rozhodně nebude poslední - líbí se mi jak styl psaní, tak i prolínání času a autorčina schopnost podat čtenáři děj z několika úhlů pohledu :) Rozhodně doporučuji!

Mruskulka
26.12.2018 5 z 5

(SPOILER) Začalo to parádně, nemohla jsem se odtrhnout a už už jsem chtěla vědět, co je to za strašné tajemství, co se vlastně na oné zahradě stalo. Byla jsem zklamaná, když jsem se to konečně dozvěděla, ale autorka jistě nezamýšlela nějakou wow situaci. Poukázala na to, jak chvilková nepozornost může způsobit obrovskou tragédii a jak to zamává s lidským životem a psychikou. Také osud Harryho byl smutný. Svým způsobem zachránil dítěti život a zemřel. Kdyby si na to Erika vzpomněla dříve, nemusel tam ležel tolik týdnů. Každopádně moc hezká kniha

Matita310
24.12.2018 5 z 5

Další kniha od této spisovatelky, která rozhodně stojí za přečtení. Líbí se mi prolínání časů a postav. A ten konec? Velice zajímý.

Garfinela
19.12.2018 4 z 5

Vynikající. Mám moc ráda knihy, kde jsou na jednu (nebo více událostí) názory a pohled více lidí. A autorka je v tom mistr.

Toňula
17.12.2018 3 z 5

Ve srovnání s ostatními knížkami autorky to není až taková pecka, pro mě osobně nej zůstává Na co Alice zapomněla, ale přesto má příběh něco do sebe. Zpočátku jsem měla problém se začíst, děj mi připadal takový povrchní, ale protože autorčin styl psaní mi sedí - takové to pronikání pod povrch vztahů a objevování vlastností, které u hrdinů nečekáme, mě nakonec dostane a donutí zamyslet nad vlastním chováním v určitých situacích.

AnnaDewitt
13.12.2018 4 z 5

Dobrá knížka, ale mohla být mnohem, mnohem kratší.

Alexxxka
13.12.2018 4 z 5

Pomalý rozjezd na začátku - chvílemi mě to ani nebavilo. Ale nakonec jsme se začetla a od 2/3 knihy to už hezky odsýpalo. Neurazí - nenadchne....

Ticiana
29.11.2018 4 z 5

Musim rict ze prvni pulka byl docela boj. Rikala jsem si... co se tam tak mohlo stat, ze to melo takove nasledky. A druha polovina? Ta se mi moc ale moc libila.

Anna 13
26.11.2018 5 z 5

MISTROVSKÉ DÍLO!
PĚT HVĚZD JE BEZ DEBAT!

Jediné, co mě mrzí je to, že jsem neměla na knihu moc času. Četla jsem ji rozvlekle, s dlouhými časovými odstupy,... Ale vlastně bylo možná jen dobře, že jsem knihu nezhltla celou najednou (protože ona je přesně ten typ: na jedno nadechnutí). Mohla jsem tedy s postavami celý týden dýchat, nad příběhem hluboce dumat, měnit názory a pohledy na situace... Strašně moc mě to bavilo.

Nechci ji tu srovnávat se Sedmilhářkami, Manželovým tajemstvím nebo Alicí.... Každá z jejích knih je jiná, každá originálně dokonalá a já prostě miluju všechny.

Ale tahle... To bylo zkrátka něco...

Strašně mě baví, jak autorka příběh "olupuje" a vždy má pod pokličkou nějaké to další tajemství, kterým čtenáře nadchne, udrží v pozoru nebo ho vykolejí a přinutí ho se zhluboka nadechnout.

O tom jak geniálně vyřešené a popsané má postavy snad ani nemusím psát. Autorka je v tomhle mistr a kdo od ní četl alespoň jednu knihu, tak to ví.

Tahle kniha mi dala tu mimořádnou vlastnost: neodsuzovat. Ani jednu jedinou postavu. Všechny jsem milovala, svým způsobem obdivovala. Fyzicky mě bolelo jejich trápení a brečela jsem nad jejich radostmi. Tak moc mě to vtáhlo. Fascinovala mě provokativní Tiffany. Neskutečně hodného Sama jsem při jeho utrpení chtěla objímat. K Erice jsem velmi dlouho hledala cestu, ale když jsem ji našla, vzdala jsem ji svou úctu...

Zkrátka mi tato kniha dala to, že každý má důvod pro to, jaký je... Každý má tajemství. I ten nejméně příjemný zapšklý dědek (Harry - jehož příběh by mimochodem vydal na další román). Každý má svůj pohled na život a situace v něm. A každý ten pohled je správný.

Tento příběh otevírá bezedná lidská svědomí, která jsou jako z reálného života. Autorka příběh mistrnně seskládala a udělala z něho perfektní gradující román, který není určený jen ženám.

Jsou nehody, za které nikdo nemůže. Už jen proto, že jsou to nehody. Ale vinu a výčitky si z nich nese každý.
A právě tato kniha je o tom, když se sousedé a přátelé sejdou jednoho slunného odpoledne s tím, že budou grilovat a smát se zábavným historkám. A když pro to odpoledne bude mít nakonec každý z nich jen jedno jediné slovo: TRAGÉDIE.

andrea4468
20.11.2018 4 z 5

Příjemné nenáročné čtení, kdy vás zajímá, co se na tom grilování tak záhadného stalo....ale už napsala tato spisovatelka lepší...proto 4

Katulinka69
13.11.2018 2 z 5

Četla jsem dlouho,kniha by se dala zkrátit o některé části.

micha-ella
08.11.2018 4 z 5

Knížka má skoro sto kapitol. Do čtvrtiny knížky se seznamujete s postavami (mně se ty manželské dvojice ze začátku pletly), do poloviny si opakovaně říkáte - hernajs, sakra, kdy už se konečně dozvím, co se na tom grilování vlastně stalo?! Ale bavilo mě to, ty naprosto přirozené dialogy a pod nimi tak humorné soukromé úvahy, ano, takto to bývá, co ženy říkají a co si při tom myslí. Ano, takhle se chovají muži, i když je každý jiný. Celé je to bezvadně psané, chválím!

Jessie26
22.10.2018 4 z 5

Začátek mě dost zaujal, příběh nabíral na dramatičnosti, ale jak už psal někdo níže, kniha se později vleče, začnou se opakovat pasáže...takže za mě místy občas vážně zdlouhavé,ale jinak fajn. Rozuzlení dobré, příběhy lidí se prolínají a zajímavé je jak snadno spadneme do psychických problémů a nepřipustíme si to. Byla jsem spokojená .

barush89
17.10.2018 5 z 5

Ani zde autorka nezklamala. Napínavé, emocionální, svižné. Mohu jen doporučit. Za mě srovnatelné s "Manželovo tajemstvím".

Rou
11.10.2018 4 z 5

Po knize Tři přání, která mi přišla o ničem, byla tahle zase lepší, celou dobu napínavá, i když nemusela být tak rozvleklá, opravdu se tam i něco stalo, mělo to hlavu a patu.

zuzi1162
11.10.2018 5 z 5

Začátek měl dobrý rozjezd, téma mělo velký potenciál, ale pak to začalo být takové rozvleklé, sposta věcí mi docházela o hodně dřív než je autorka odhalila svým postavám, ale i tak se mi to nakonec vlastně líbilo. Jen prostě jiné její knížky jsou lepší.

katst
10.10.2018 1 z 5

Téma by nebylo špatné, ale pojetí knihy je otřesné. Tohle se fakt nepovedlo. Dlouho jsem nečetla nic tak utahaného a nudného.

LittleK
10.10.2018 3 z 5

Ačkoli je autorka i nadále mou oblíbenkyní, její romány jsou pro mně často jako na houpačce. Jeden díl mě naprosto uhrane a dalším se sotva prokousávám. Tento díl musím bohužel zařadit do druhé kategorie. Téma opět zajímavé a člověk si neustále láme hlavu, co zásadního se na návštěvě vlastně stalo, že to všechny natolik ovlivnilo, ale autorka se snaží nevědomost udržovat tak dlouho, až jsem si začala říkat, že mě to už vlastně ani nezajímá. Hlavně ať je konec. Budu doufat, že se v další knize opět polepší a já budu moci jen vychvalovat.

Warty
29.09.2018 2 z 5

Neurazí, nenadchne...Není to sice špatné - takové vcelku pohodové čtení; nic moc napínavého nebo něco, co člověku na dlouho utkví v paměti, možná kromě postav, neboť ty jsou do jedné poměrně zvláštní.