Zkouška ohněm

Zkouška ohněm https://www.databazeknih.cz/img/books/41_/415710/bmid_zkouska-ohnem-yFi-415710.jpg 4 183 34

Sigma Force série

Když se velitel Gray Pierce na Štědrý večer vrací domů, zjišťuje, že jeho domov někdo vyraboval, jeho těhotná přítelkyně zmizela a na podlaze kuchyně nachází ležet Kat, manželku svého nejlepšího přítele, v bezvědomí. Bez jediného vodítka, které by se dalo sledovat, je jeho jedinou nadějí, že najde milovanou ženu a svoje nenarozené dítě, Kat, jediná svědkyně toho, co se stalo. Kat je však v polovičním kómatu a nemůže mluvit – dokud geniální neurochirurg nenavrhne radikální postup, jak "odemknout" její mysl na dostatečně dlouhou dobu, aby mohla zodpovědět několik otázek. Katina slova vyšlou Sigmu Force na horečné pátrání po odpovědích, které souvisejí s tajemstvími, jež sahají do minulosti ke španělské inkvizici a k jedné z nejhanobenějších a nejkrvavějších knih v lidských dějinách: středověkému textu známému jako Malleus Maleficarum neboli Kladivo na čarodějnice. Jejich zjištění z hluboké minulosti odhalí děsivou pravdu v přítomnosti i budoucnost visící na vlásku a přiměje je, aby se zabývali nejzákladnější otázkou: Co to znamená mít duši?... celý text

Literatura světová Thrillery
Vydáno: , BB art

Crucible , 2019

Haduwig
16.02.2020 4 z 5

Klasická zápletka - padouši přivedli svět na pokraj katasrofy a Sigma musí zapojit veškerý svůj um, důvtip a schopnosti, aby apokalypse zabránili. Jamese Rollinse mám opravdu moc ráda a i tuhle knihu jsem přečetla skoro na jeden zátah, ale oproti minulým knihám mi tady něco scházelo, celé to trošku drhne a neodsýpá tak, jak jsem zvyklá.

Peťulka3
27.01.2020 5 z 5

Paráda paráda a zase jenom paráda. On to prostě umí. Doufám,že bude mít stále tak dobré nápady na knihy a bude nás jimi zásobovat.

Dejvid
25.01.2020 4 z 5

Pořád stejné, pořád dobré. V hlavním tématu, umělá inteligence, mám relativně přehled, autor se s tím celkem popasoval, je vidět, že si nějakou rešerši udělal. Co mi ale přišlo legrační bylo jednak velikost toho kvantového počítače + že šel napíchnout do standardní zásuvky a jeho propojování s nějakým normálním notebookem, který bez poblémů vykresloval fotorealistickou krajinu a vůbec s tou AI čile komunikoval. Pár nedostatků v ději by se také našlo, třeba nevím, proč tu AI nepoužili pro vyhledání Valjy, když s nimi komunikovala přes tablet. Nicméně dobrý, přečetl jsem za dva dny.

lampernaqui
09.12.2019 3 z 5

Mělo to všechno, co předchozí díly série. Mělo to akci, celosvětovou katastrofu, romantickou linku... ale stejně jsem se za celou dobu do knihy nezačetl. Netuším, čím to bylo. Jestli mi tentokrát příběh o umělé inteligenci nic moc neříkal, co já vím. Důležité je, že jsem se do čtení a přečtení knihy nutil - a to by být nemělo.

Pav
06.12.2019 3 z 5

Ačkoliv je Sigma moje srdeční záležitost, tentokrát na mě bylo téma moc těžké. Rámcově samozřejmě umělou inteligenci chápu, ale příběh vyžadoval složitého vysvětlování a příliš odborných výrazů. Začátek jsem jen těžko zpracovávala a jakýsi spád měla pro mě kniha až v samotném závěru. Mrzí mě to, ale za mě 3 hvězdičky. Oddechovka to moc nebyla.

cedos
21.11.2019 5 z 5

Tahle khniha je dost děsivá, domyslíme-li důsledky, které by mohly nastat. Napínavý děj, který vyžaduje soustředění a pro laika někdy i těžký na pochopení. U pana Rollinse je na konci každé knihy to nejzajímavější - tedy upřesnění pravdy a fikce ... v tomto případě pro mě dost děsivé přiznat si, kolik z knihy je skutečnost. Rozhodně doporučuji, ale opravdu to není jen thriller.

Eillen
12.11.2019 3 z 5

Na další díl Sigmy jsem se těšila a ... byť to mělo vše, co předchozí díly, něco tomu scházelo. Knihu jsem přečetla za necelý den, přesto po ní zůstal pocit "Hm, tak jsem dočetla.".
Celkově z toho mám prostě rozporuplné pocity. Na jednu stranu se mi líbilo zapojení postav ve formě vzpomínky a odkázání na ně. Na druhou stranu po chvíli se dostavila myšlenka "jenže ono by to fungovalo i bez téhle skupiny".

A tak, ač nerada, dávám tři hvězdy a snad se příště zase vrátím k tradičním pěti hvězdám...

PS: A na můj vkus dostal Kowalski malý prostor na své hlášky.

Klarinecka
30.10.2019 5 z 5

Wow. Krucinál, to zas byla jízda, ostatně jako vždy. Člověk občas zapomene dýchat. Paráda!!!

ferda16
30.10.2019 5 z 5

Další perfektní díl Sigmy. Už jsem se nemohla dočkat a z vybraného tématu vás určitě zamrazí. Čte se jedním dechem a napínavé jako vždycky.

Evelyn2
21.10.2019 5 z 5

Neznam jineho autora, ktery dokaze tak krasne spojit historii se soucasnymi technoligiemi. //dokonslost. Dan Brown se sice blizi ale Rollins me vzdycky pohlti a nepusti dokud knizku nedoctu a zase mi jednou nevezme dech. Zkouska ohnem navic predstavuje realnou hrozbu...s mirne feministickym nadechem coz mi je velice sympaticke. Doufejme ze prvni osvobozena UI bude jako Eva.

Jana65
09.10.2019 5 z 5

Jako vždy plný počet hvězdiček. Knihy od Rollinse jsou všechny super, ale série Sigma Force je jasný favorit a moje srdcovka.

blanche11
04.10.2019 5 z 5

Fantasticke jako vzdy

Nelly
04.10.2019 5 z 5

Skvělé, super, bombastické! Sigma je moje srdcovka a musím říct, že autor pořád běží na čele thrillerovských autorů - ani mu zatím nedochází dech (což nemohu říci o jiných autorech, kteří už mají pár desítek thrillerů, také skvělých, za sebou - Preston, Child, Child - i tak je miluji). - V tomto díle opět zajímavé téma a různé dějové linky, které Vás nutí hltat stránku za stránkou. A opět zajímavý dodatek na konci. Moc se obávám budoucnosti, ani ne tak kvůli UI, ale kvůli tomu, že postavy ze Sigmy nás postupně opustí, jak bylo v určitých dílech naznačeno...

Lenka_S
29.09.2019 5 z 5

Náš svět se mílovými kroky přibližuje ke dni, kdy bude vytvořena umělá inteligence, ale nidko netuší jaké to pro nás bude mít následky. I v této knize autor opět mistrně využívá fakta a fikci a předkládá nám příběh, ve kterém mladá nadaná vědkyně Mara vytvoří UI s cílem, aby pomáhala lidstvu, jenže se vše zvrtne a její práci ukradnou ti zlí. V tu chvili začíná závod s časem na záchranu celé planety.
V knize jsem našla i nádhernou hlubokou myšlenku, o kterou se s vámi musim podělit: Žádné dítě se jako hotový člověk nerodí. Stává se jiím. Stejně jako Mara vychovala a přivedla Evu k největšímu rozvoji, musí to udělat každý rodič. Lekcemi života, láskou, vzděláním - a ano, dokonce i bolestí a utrpením.
Já jen doufám, že ten komu se opravdu podaří vytvořit první UI bude stát na té správné straně.

Vánoce thrillery inkvizice kóma

James Rollins (p)