Sedmá pohroma

Sedmá pohroma https://www.databazeknih.cz/img/books/34_/349272/bmid_sedma-pohroma-PjJ-349272.jpg 4 251 57

Sigma Force série

James Rollins odhaluje starodávné nebezpečí ukryté na stránkách Bible, které ohrožuje současný svět. Pokud se skutečně odehrály egyptské rány, nemohly by nastat znovu, tentokrát v celosvětovém měřítku? Dva roky po svém zmizení v súdánské poušti se vůdce britské archeologické expedice profesor Harold McCabe objevuje znovu, ale umírá dřív, než stačí vyprávět svůj příběh. Záhada se prohloubí, když pitva odhalí děsivou skutečnost: někdo ho začal zaživa mumifikovat. Profesor McCabe zmizel při hledání důkazů deseti egyptských ran z Mojžíšových časů. A skutečnost, že lékařský tým, jenž prováděl pitvu profesorova těla, onemocní neznámou chorobou, klade znepokojivou otázku. Neschyluje se k dalším? Velitel Gray Pierce a Sigma Force při hledání odpovědi cestují z epidemií postižených ulic Káhiry ke starobylé hrobce ukryté pod žhavými súdánskými písky a do odlehlého arktického komplexu provozovaného šíleným géniem. Dochází však čas, po který je možné vypořádat se s hrozbou zrozenou z dávné minulosti a znovu uskutečněnou nejmodernější vědou – s nebezpečím, jež zahájí sérii pohrom vrcholících smrtí všech dětí na světě… a zničením celého lidstva.... celý text

Literatura světová Romány Thrillery
Vydáno: ekniha , BB art

The Seventh Plague , 2016

terezarath
29.08.2019 5 z 5

Jako vždy, prakticky stejný vývoj příběhu a vy prostě víte, že to stejně dopadne dobře. Ale je to prima oddechovka, navíc propojení historie s moderní dobou mě u Rollinse prostě baví.

E_Lan
26.06.2019 3 z 5

Tak trochu překombinované. Na začátku rozhodně slibný a napínavý děj. Postupem času, ale fantazie, která je po čitateli vyžadována přechází do fantasmagorie a hořící oblaka mě pak vyloženě stáhla dolů a knize jsem "přestal věřit". Snad jediné co jsem z ní odnesl je zájem o Nicolase Teslu, o kterém si rozhodně v budoucnu něco přečtu. A vlastně dovětek o skutečnosti můj dojem také trochu vytáhl směrem k průměrnému hodnocení.

zili
11.03.2019 3 z 5

Další z knih s “tradičním” schématem a naprosto odhadnutelným vývojem příběhu. Na druhou stranu, asi by bylo naivní očekávat v tomto případě něco jiného. Pokud ale hledáte vysoce nenáročnou knížku, bude to správná volba.

Atak
09.10.2018 5 z 5

Další z řady případů sigmy které dopadlo tak jak má :)

Ewiczka
30.09.2018 2 z 5

Knihu jsem neměla přímo chuť odložit, ale v některých místech jsem protáčela oči. Jinak průměrný thriller, od jiného autora bych asi byla spokojená, ale tady už má člověk nějaké očekávání vyšší...

Patapuf
21.09.2018 4 z 5

Bavil sem se u toho... i když poslední dobou mi připadají knihy se Sigma Force něco mezi pohádkou a sci-fi.... chápu že zachraňují svět, ale pokaždé jim všechno vyjde a takhle to v životě nefunguje...

Evišťátko
02.07.2018 3 z 5

Přes počáteční zajímavě rozjetý příběh a zápletku se mi od poloviny dost těžko pokračovalo ve čtení. Škoda, Amazonie byla skvělá.

Pav
25.06.2018 5 z 5

Autor opět nezklamal. Nechápu tu představivost, se kterou se mu daří propojit historii se současností. I když jsem jako vždy neporozuměla úplně všemu, co se týče technické stránky věci. :-)

slyvuska
12.03.2018 5 z 5

super kniha, jen ten závěr mipřišel nějaký moc rychlý.

ferda16
20.02.2018 5 z 5

Za mě úžasný díl. Po delší odmlce jsem se dočkala všech mých oblíbených postav. A zvolené téma mě fascinovalo. Dokonce jsem si poté půjčila knížku o Teslovi, abych se dozvěděla víc. Nechápu jak ho napadají témata, ale díl od dílu si užívám snad víc a víc. Na každé stránce je akce a napětí a nemůžete se dočkat, až otočíte na další stránku. :-)

bukiet
06.02.2018 5 z 5

Tak zatím poslední česky vydaná Sigma je za mnou a já se loučím s celou partou a těším se na další dobrodružství. Čekání si ukrátím s jedním pánem a jeho chytrým psem - Tucker Wayne už čeká.

čef
29.01.2018 5 z 5

Dobrodružný román, který umně splétá Teslu, Twaina, Livingstonea, rány egyptské, globální oteplování a pomatené snahy blouznivců o záchranu Země i kdyby přitom měli všechno živé vyhladit. V prvé řadě však jde o bouři akčních scén napsané patřičně napínavě, přehledně a tedy dostatečně zábavně. Avšak "za touto bouří ležela další budoucí nebezpečí. Nebyla tak jasná, jen stíny, bouřková mračna za obzorem".

pipa36
25.01.2018 3 z 5

Tak nevím. Mám od Rollinse přečteno úplně všechno, ale poslední 2 knihy (Labyrint z kostí a Sedmá pohroma) jsem četla tak nějak "na sílu" - zaběhnutá šablona, nic nového, a tak jako mě dřív bavil příběh Seichan a Greye, teď mi spíš vadil. Za mě 3 hvězdy, i když kniha asi špatná není. Měla jsem ji zřejmě otevřít v jiné době.

jindrich7442
24.01.2018 5 z 5

Po dlouhé odmlce Rollinsových románů, "trávenou" ve 13. století bylo velice příjemné se vrátit do dob současných a řešení záhad prostřednictvím pestré škály vědeckých oborů a moderních technologií. Čtivé, napínavé jako vše co jsem doposud od Rollinse četl.

Dudu007
24.01.2018 3 z 5

Asi nejslabší díl...

Elea
25.12.2017 4 z 5

Rollins je - jako vždy - vynikající, napínavý, čtivý a tak trochu se opakující.

Jessybelle
09.11.2017 5 z 5

Luxusní kniha, líbí se mi jeho styl...je to má druhá kniha...doufám, že se časem dostanu k dalším...

Meri47
07.11.2017 5 z 5

Za mě prostě paráda. Tento žánr je přesně to co mě bere nejvíc.

Ladinek
27.10.2017 2 z 5

Nějak mám pocit, že tahle série měla zaniknout spolu s Bratrstvem. Je to tak nějak stále dokola. Nebýt tam Kowalski, tak to už ani nečtu.

martinap1
25.10.2017

Začátek vypadal slibně, dobrý nápad a zápletka, ale pak se děj tříští, a je z toho jedna velká nuda. Za mě velké zklamání