Koruna démonů

Koruna démonů https://www.databazeknih.cz/img/books/37_/373209/bmid_koruna-demonu-iRx-373209.jpg 4 246 51

Sigma Force série

Tým vědců narazí u brazilského pobřeží na děs, jakému není rovno – na ostrov, kde byl veškerý život zničen a pohlcen druhem překonávajícím nejdivočejší představivost. Než vědci stačí svůj objev nahlásit, zaútočí na ně neznámí ozbrojenci a zabijí všechny členy týmu kromě jednoho: entomologa a odborníka na jedovaté živočichy Kena Matsuiho. Hrozba však souvisí i s děsivým tajemstvím pohřbeným před sto lety pod National Mall: sbírkou kostí zachovaných v jantaru. Předmět schovala skupina vědců pod vedením Alexandera Grahama Bella, aby ochránila lidstvo. Zároveň si ho netroufla zničit, neboť objekt obsahuje úžasný příslib pro budoucnost: klíč k tajemství života po životě. Nic ale nezůstane schováno navždy. Dávná hrůza je opět vypuštěna v podobě zbraně nevýslovné síly. Aby ji zastavil, musí velitel Grayson Pierce ze Sigma Force přežít útok na ostrově Maui. Tentokrát však ani Sigma možná nebude schopná rozluštit smrtící tajemství. S každým novým objevem se hrozba proměňuje, roste a šíří se – přizpůsobuje se a přežívá každý pokus zabránit jí, aby znovu dobyla svět, jemuž kdysi vládla. Po každé proměně je silnější... a chytřejší. Grayovi dochází čas i možnosti, a tak bude muset učinit těžké rozhodnutí: k vyhubení hrozby a zastavení pachatelů spojí síly s největším protivníkem Sigmy – s nově vzkříšeným Bratrstvem...... celý text

Literatura světová Thrillery
Vydáno: , BB art

The Demon Crown , 2017

Timkim
15.11.2023 5 z 5

Tentokrát jsem se náramně bavil a občas napětím skoro nedýchal. 4 poslechnutá kniha se Sigmou a prozatím nejlepší. Jelikož jsem si v průběhu poslechu zjišťoval fakta z knihy a kupodivu spoustu jich do puntíku sedělo, byla zde i vysoká míra uveřitelnosti příběhu. Ano, občas to vypadalo na komando superhrdinů, ale v celém příběhu to odpouštím a hodnotím vysoko. 95%

namornice
11.10.2022 3 z 5

Pro ty, co prahnou po napínavém thrileru, je Koruna démonů tím pravým čtením. Členové Sigmy opět zachraňují lidstvo, tentokrát před pradávnou hrozbou a přitom se musí spojit s úhlavním nepřítelem.
Jako u všech Rollinsových knih se děj odehrává v atraktivních destinacích a je směsí pokrokové vědy, akce, dobrodružství a historie. Neodmyslitelně spojenou mám Sigmu Force i s hlasem Jiřího Schwarze, jehož přednes byl i tentokrát značně emotivní a poutavý.

DarylDixon
18.09.2022 4 z 5

Zajímavé téma s vosama. Akční, napětí a velmi rychle čtivé. Tohle sice nebylo na sto procennt, ale i tak je to povedený kousek v této sérii.

mrliš
19.12.2021 3 z 5

Celkem fajn kniha. Klasika u Rollinse, že má některé akční scény až moc přehnané, což za mě sráží kvalitu. Ale námět s Odokuro je velmi zajímavý, takže vyváží jisté nudnější nebo přehnané pasáže. Průměr.

veronika4001
21.09.2021 5 z 5

Z mého pohledu z knih hororových žánrů a duchařského podžánru obzvláště záleží na tom, jaký je začátek. Zvláště u těchto knih, aby byla "nabuzena" odpovídající atmosféra, která by vás naladila na duchařskou vlnu. To vládnoucí přízvisko, okolnosti, prostředí, silný a temný temperament, skrze který se prodírá strach. Výkop rakve, v níž jsou nalezeny ostatky známého mecenáše a truhlice, ve které se nachází původ zla. To je přesně začátek, který má potenciál uchopit moji duši i mysl a brodit je končinami, v nichž se nachází démonické zlo. Líbí se mi úvod, který je rozdělen do dvou časových linií, obě z minulosti, jedna navazuje na druhou. Jednotlivé příběhy odehrávající se v současnosti a v rozdílných okamžicích jsou zasazeny v odlišných zemích. Příběh má spád a chvílemi jsem si připadala jako kaskadér. Zachycen je kousek divoké přírody a podmořský svět. Neočekávané a čtenářsky přívětivé jsou obrázky, které napomáhají představivosti a eliminují rozpory. Cítím tu odlišnost kultur, rituálů, zvyků, ty protějšky smýšlení, ty odlišné životní osudy lidí. Text se mi obrazně přelil do filmové podoby jako kdybych z kamery sledovala jednotlivé míhající se záběry filmu. Tak obrazně je ten příběh psán! Živě. S neustálými nebezpečnými scénami a bezvýchodnými situacemi. Strmé výšky a pády. Brazílie, východní země a neznámé ostrovy v těchto oblastech jsou tajuplné už jen svojí přírodou, chrámovými i jednoduššími stavbami, a možnostmi. Setkáváme se s evolučním příkazem z pravěku v podobě bizarních vos, které začínají ovládat zemi. Chřestění, vůně, feromon, páření. To je jeden velký evoluční jev, který má kořeny v mytologii a se kterým je nutno zápasit a bitvu vyhrát. Doporučuji jako adrenalinový zážitek.

ViolettaCh.
10.04.2021 4 z 5

Další Rollinsův dobrodružný kus, v němž tentokrát hrají hlavní roli zabijácké vosy, mající původ v pravěku. Zápletka je zajímavá, nápaditá, nechybí akční scény s neúnavnými agenty Sigmy. Děj se jako obvykle odehrává na různých místech světa. Vždy mě potěší, když je tam nějaké místo, kde jsem byla. Zde je to polský solný důl Wieliczka, kde je skutečně nádherná výzdoba ze soli např. v tam zmíněné kapli svaté Kingy.

verense
06.09.2020 3 z 5

Zabijácké vosy byly děsivě fascinující (a přiznám se, že číst knížku v plném létě, kdy kolem vás lítá mraky všeho možného bzučícího, nebylo úplně uklidňující), díky za náhled do oblasti, do které bych se z vlastní vůle nevydala. Tým Sigmy je stále nechutně výkonný, ale to už při třináctém dílu nemůže nikoho překvapit. Víc mě bavilo putování "jantarového" týmu, než nesmrtelné duo Greychan. Klasika tohoto žánru, jejíž přečtení jednou za čas neurazí.

Atak
05.07.2020 5 z 5

Úžasné jak vždy, prostě tato partička mě nikdy neomrzí :)

ŠedýVlčák
03.03.2020 3 z 5

Rollinse čtu rád, mám od něj přečtené téměř vše. Má knihy výborné, skvěle se čtou. Tato kniha má opět velice dobré téma, ale ... ! Místy už dovednost některých osob koketuje s nadpřirozenem a to snižuje její úroveň. Budu doufat, že v dalším dílu to bude lepší.

jirimatejka
29.02.2020 5 z 5

Jako obvykle perfektní. Klasický Rollins, očekávaná struktura příběhu mající několik dějových linek, v podstatě jen dvě, takže se člověk dobře orientuje. Někdy už trochu zamrzí nesmrtelnost jednotlivých hrdinů, ale odkaz do historie a pravdivý základ z toho dělá skvělý román.

olcab
23.01.2020 3 z 5

Knihu jsem četla dost dlouhou dobu a tak nějak mě "nechytla". Ale dočetla jsem a musím říct, že oproti Amazonii to byl pro mně slabší odvar. Samozřejmě nechyběly nesmrtelní hrdinové, kteří přežili skoro všechno. Jinak téma vraždících vos se mi líbil, celkově se to číst dalo. Průměrná kniha.

helena4851
13.11.2019

Podoba s Clivem Cusslerem je čistě náhodná? První Rollins, kterého čtu a jsem z toho trochu znechucena. Přijde mi to jako plagiát.

cubeice
26.09.2019 3 z 5

Opět typický Rollins, pokud ho znáte, nepřekvapí, nové jsou jen zápletky zapletené dohromady, nápadité, akční, (jako vždy) ale... Nemůžu si pomoc, tentokrát mě to nějak nedokázalo chytnout a na to, že je to Rollins, jsem to četl opravdu dlouho. Možná to mělo potenciál zařadit se k tomu lepšímu ze Sigmy, ale v mých očích tomu nedostálo. Prostě jen takové Rollinsovské píchnutí obyčejnou vosou, zabolí, zabrní, ale to je tak vše, smrtící účinek odokuro nebo prudké zvýšení hladiny adrenalinu (v tom smyslu, že by mě příběh územnil nebo naopak více rozproudil) jsem tentokrát nezaznamenal.

Ladinek
19.07.2019 3 z 5

Zase velmi akční a místy poměrně nepromyšlené. (A teď asi prozradím děj tak pozor, kdo to nečet.) Například již zmíněná přítomnost Hawajského hasiče při přepadení laboratoře v Japonsku. Také nechápu proč by měla v dole zůstat jantarová kostka s královnou, když už byla vyříznuta a někdo si dal práci se spoutáním a podříznutím černého horníka - tedy někdo další tam musel být a je divné, že si takový cenný kousek neodnesl. No prostě rychle napsáno a zřejmě i rychle přeloženo. Pan Dušek si také mohl dát víc práce s těmi kruhovými dveřmi tvořenými ocelovými lamelami a nenazvat je duhovkou. Já tedy pojem ocelová duhovka neznám. To mohl nechat raději původní anglický termín. I v seriálu Hvězdná brána se tomu říká iris. Je to asi trochu překladatelský oříšek, ale fláknout tam jen doslovný překlad ze slovníku - tedy nic moc.
Takže trochu šestákové, ale celkem to pobaví.

mari.seri
08.07.2019 4 z 5

Autor opět nezklamal. Napínavé, poutavé, zajímavá historická fakta, pasáže ze života hmyzu vynikající. Kdykoli při tčení něco kolem mne zabzučelo, skoro jsem se lekla :-) Napětí až do konce, nenechá vás to knihu odložit, prostě chcete vědět jak to se všemi dopadne.

Ferry9
05.06.2019 4 z 5

Kniha byla zajímavá, bavila mě. Ale pro mě to rozhodně není jedna nejlepších knih od Rollinse. Jiné díly Sigmy mě třeba bavily víc.

Vesmich
25.05.2019 4 z 5

Ty pasáže ze života hmyzu, byly vynikající! Knihu jsem poslouchala v audiopodobě při cestách autem a při přehazování kompostu a jakmile na mě sedlo cokoliv hmyzího, ostražitě jsem to zkoumala, jestli to nevvytasí nějaké nepřiměřené žihadlo. Jako knihu bych to asi nečetla, ale v této podobě to bylo úplně jako film Honba za diamantem, Indiana Jones nebo něco takového.

sestricka1
23.05.2019 5 z 5

Výborná kniha, mohu jedině doporučit. Sice vyslechnuto jako audiokniha na poznávacím zájezdu, ale o nic menší zážitek.

derminator
14.04.2019 4 z 5

Mnozí z Vás přirovnávají tuto knihu k Amazonii, nemohu s tím souhlasit tato kniha je dobrá opravdu, ale Amazonii beru zatím jako Rollinsovu nejlepší knihu. Nyní ke Koruně démonů, kniha má dobrou zápletku jedny z nejlepších záporáků a také Vám to nedá to prostě dočíst jak to bude vlastně dál jak se Seichan tak s celým světem. Více prozrazovat nebudu. Knize dávám slušných 90%.

Finn123
14.01.2019 5 z 5

Mám od J.Rollinse všechny knihy u nás vydané, ale tahle spolu s Amazonií se zařadila mezi moje nejoblíbenější.
(Jo a ještě Štvanice-ta proto, že mám také dva velké pejsky).
Mohu ovšem s klidným svědomím říci, že ani u jedné s autorových knih se nikdy nejedná o propadák, některé jsou lepší, jiné horší, ale vždy se dají číst!

James Rollins (p)
americká, 1961