Klíč soudného dne

Klíč soudného dne https://www.databazeknih.cz/img/books/31_/31017/mid_sigma-force-klic-soudneho-dne-dKy-31017.jpg 4 385 53

Sigma Force série

Na Princetonské univerzitě umírá v laboratoři, kde se pracuje s nebezpečným biologickým materiálem, úspěšný genetik. V římské bazilice sv. Petra je nalezen mrtvý vatikánský archeolog. V Africe je u tábora Červeného kříže zavražděn syn amerického senátora. Tři vraždy na třech kontinentech spojuje děsivý detail: všechny oběti jsou označeny druidským pohanským symbolem, který jim někdo vypálil do kůže. Bizarní úmrtí přinutí velitele Graye Pierce a Sigma Force závodit s časem: musejí vyluštit záhadu, jejíž kořeny sahají do dávné minulosti k šokujícímu zločinu proti lidskosti zakódovanému v tajemném středověkém rukopisu. První vodítko se objeví v mumifikovaném těle pohřbeném na anglickém rašeliništi – a jedná se o hrůzné tajemství, které ohrožuje celý svět. S pomocí dvou žen ze své minulosti – bývalé milenky a nové partnerky – musí Gray poskládat z jednotlivých střípků strašlivou pravdu. Odhalení však není zadarmo a pro záchranu budoucnosti musí obětovat jednu z žen, jež má po svém boku. Sigma Force čelí největší hrozbě lidstvu v dobrodružství, které sahá od římského Kolosea přes ledové norské vrcholky a rozvaliny středověkých opatství k zapomenutým hrobkám keltských králů. Nejhorší noční můra je uvězněna v talismanu pohřbeném dávno mrtvým světcem – v artefaktu známém pod označením klíč soudného dne.... celý text

Literatura světová Dobrodružné Thrillery
Vydáno: , BB art

The Doomsday Key , 2009

čef
08.03.2019 5 z 5

Tak jsem si zase přešťastně oddychl. Máme tu opět superakční Sigmu a ta nás vždy zachrání!Tentokráte jsme měli ale namále. Pole už byla zaplevelena GM plodinami a včelky hynuly ve velkém. Sakra to mi něco připomíná - neděje se to náhodou tady a teď v realitě? No, Římský klub tady je a úspěšně straší, pole, osetá pro biopaliva řepkou, která by jinak zasytila miliony potřebných, tu máme rovněž více než dost, zprávy jsou plné masivního úhynu hmyzu a lidi do hladové Afriky jakoby shazovali. Jestlipak jsem si neoddechl předčasně? Musím si dát dalšího Rollinse, aby mne zase napustil nějakým optimismem v naši nezdolnost. A to vám také doporučuji – ano, bude líp!

Rihatama
05.02.2019 4 z 5

James Rollins je rozhodně zajímavý týpek. Kalifornský veterinář a taky potápěč a jeskyňář. No a nepochybně i dobrý spisovatel. Klíč soudného dne je další z řady Rollinsových povedených dobrodružných, mystických a příjemně napínavých příběhů (unikat z nemožně zapeklitých situací Rollinsovi hrdinové vážně umí) protkaný historickými fakty a spojitostmi. Smrtící biologická hrozba ožívá z dávné minulosti.

Pavlnka
23.07.2018 5 z 5

Opět hodně napínavé a zajímavé. Autor prostě pokračuje v dobré řadě.

dia.riedl
13.03.2018 4 z 5

Občas příliš akční a'la Indiana Jones, jinak velmi propracovaná zápletka opřená o skutečné legendy nebo fakta.
Místy vtipné a celkově kniha funguje prostě výborně!
Co nejdřív sáhnu po další Rollinsově knize!

CharlesWard
16.02.2018 3 z 5

Odpočinková kniha. Jen by se Rollins mohl příště místo dvou dějových linií, zaměřit spíše na jednu.

Hajana
03.01.2018 4 z 5

Kniha se četla velmi dobře, mohu jen doporučit.

zelenoockaa
18.12.2017 4 z 5

Tak když už jsem v tom tak tu sérii dočtu, ale začíná se to dost opakovat ... Knížky se čtou dobře, odpočinu si u toho ale jsou už dost předvídatelné :).

Kalina
04.12.2017 5 z 5

Výborné čtení. Opět. Čtenář se dozví mnoho historických faktů zabalených do napínavého příběhu, který bohužel nezní jako úplé sein fiction.

bookemma
22.07.2017 4 z 5

Ke knize jsem byla zpočátku velice skeptická, protože mi neseděl prvotní vzhled "laciného paperbacku", o to větší bylo mé milé překvapení. Povedené.

Hani1088
02.04.2017

Kdyby takových knih bylo víc, to by bylo skvělé.

Cocina
20.03.2017 5 z 5

Naprosto super, nikdy nezklame...

Mammoth
05.03.2017 5 z 5

Sigma Force - opět skvělé čtení s rychlým spádem. Jenom s tou záchranou světa na poslední chvíli by to autor už nemusel tak přehánět, opakování dané situace už pomalu ztrácí kouzlo... Jinak kniha samozřejmě nemá chybu.

Tazz1
05.01.2017 5 z 5

Další Sigma Force, co víc psát :-)

Elea
04.07.2016 5 z 5

Další báječný, napínavý a velmi čtivý Rollins, zatím mě to pořád ještě baví.

Michaél74
04.03.2016 4 z 5

Typický Rollins - mix historických záhad a legend, současné vědy, akce a hledání významu symbolů. Kdo zná sérii Sigma Force, ví co čekat a nemůže být zklamán. Kniha je tentokrát hlavně o historii, věda je zde spíše jen okrajově. Témata některých jiných dílů série mě bavila více, ale zase mě potěšilo, že na scéně je opět Seichan a tajemné Bratrstvo, které je skvěle začleněno do děje.

Alex.Barunka
23.09.2015 4 z 5

Už jsem od Rollinse četla lepší. Námět mě pro jednou moc nezaujal, a tak jsem se nemohla ani poradně začíst. Ale opět napínavý, a už se těším na pokračování :)

konformita
10.08.2015 4 z 5

Dobré, napínavé. Ne sice tak, že přemáháte spánek, abyste dočetli kapitolu, ale fakt dobré.

Irika
07.08.2015 4 z 5

Takový lepší průměr, má asi třetí kniha od Rollinse a ve stejném duchu, akční thriller s magickými prvky a odkazy do historie. Dám si od tohoto autora chvíli pauzu, i když ho určitě úplně nezavrhuji.

Perseus
10.04.2015 5 z 5

Co říct? Klasika od Jamese Rollinse. Napřed sonda do historie kde to vše začalo, následuje přehoupnutí do současnosti s napínavým dějem aby byla nakonec završena gradujícím závěrem, kde svět opět jen těsně unikne naprosté zkáze. A samozřejmě si opět našel místo na happy end hlavních kladných hrdinů. Jako všechny knihy od Rollinse, chytne a nepustí.

lampernaqui
30.01.2015 4 z 5

Měl jsem teď několik Rollinsů v řadě, člověk by měl dát mezi jednotlivými knihami nějakou pauzu, jinak už další knihy s podobným dějem a záchranou světa nebudou působit jak mají. Stalo se mi to u téhle, proto hned po ní přesedlám na jiný žánr a Rollinse dám na pár týdnů k ledu. Potom se k němu s radostí vrátím. A budu rád, když Kowalski dorazí také, protože je to jednoznačně moje nejoblíbenější postava.

dobrodružství

James Rollins (p)
americká, 1961
2008  86%Amazonie
2013  81%Krvavé evangelium
2006  86%Mapa z kostí
2007  88%Černý řád
2008  88%Jidášův kmen

Kniha Klíč soudného dne je v