Bič

Bič https://www.databazeknih.cz/img/books/23_/230829/bmid_sid-halley-bic-hy8-230829.jpg 5 295 31

Sid Halley série

Sid Halley musel po úrazu ruky zanechat úspěšné žokejské kariéry, nový smysl života však našel jako soukromý detektiv, který díky svým znalostem a zkušenostem řeší především případy z dostihové prostředí. Nyní se pokouší objasnit zdánlivě nevysvětlitelné selhání špičkových koní při hlavním dostihu sezóny. Koně jeden po druhém umírají a veterináři soudí, že kvůli srdeční šelesti. Sid však odmítá uvěřit, že by to byla jen náhoda. A pokud opravdu nebyla a koním k srdeční vadě někdo dopomohl, tak kdo by to byl? Konkurenční dostihová stáj? Někdo, kdo se snaží profitovat na sázkách? Okruh podezřelých je široký a důkazů zoufale málo...... celý text

Literatura světová Detektivky, krimi
Vydáno: , Knižní klub

Whip Hand , 1979

Luigi1
26.07.2023 5 z 5

Zajímavý hrdina který mě zaujal

petrarka72
30.06.2023 4 z 5

Slabší oproti první halleyovce - ale stále mezi staršími klasickými detektivkami nadstandard, navíc okořeněný koňmi a silným motivem ztráty sebe-vědomí. Čteno po letech, opět spokojenost.

Alinke
01.05.2023 5 z 5

u tohoto spisovatel nelze než dát plný počet hvězdiček. Další díl příběhu zmrzačeného a nezlomného bývalého žokeje, který se dal na dráhu detektiva. K nelibosti nepoctivců velmi úspěšného. krásné čtení

Noisette73
20.08.2022 5 z 5

Starý, dobrý Sid Halley, jeho příběh se mi vryl pod kůži a tento hrdina je prostě božan. Dozvíte se o nekalých praktikách korupce a uvidíte úskalí povolání soukromého detektiva.

soukroma
15.05.2022 4 z 5

Nemohla jsem se dlouho začíst, těch úkolů a akcí bylo propleteno hodně, přitom Sid se nejednou hroutil a hodlal vše opustit, bál se a nevěděl co dál. Dokonce jsem knihu na nějakou dobu musela odložit, po návratu k pokračování to pak už šlo svižněji. Ale stejně nejlepší a bezkonkurenčně nejvtipnější epizodou byl balonový závod... 70%

cukrovka
22.04.2022 5 z 5

Čtení plné akce a napětí. Příběh má spád a zajímavého hlavního hrdinu.

Vidlička
18.02.2022 5 z 5

Miluju ty Dickouškovy přímé řeči jeho hrdinů:

"Vy nemáte jednu ruku!!"

"Ano."

helenkan
04.02.2022 4 z 5

Pěkný napínavý příběh. A rozuzlení docela překvapivé. Jak daleko je člověk schopný zajít kvůli penězům a moci.

babystar
11.01.2022 4 z 5

Druhý příběh o Sidu Halleyovi, v němž se přesvědčí, že nemůže nikomu důvěřovat a že není dobré mít pověst úspěšného vyšetřovatele. Jeho šetření korupce v dostihovém sportu vede k těžkému násilí, ale i k nečekanému rozuzlení. Jen tak mimochodem vyřeší i případ, do něhož se zapletla jeho bývalá žena Jenny. A musím prohlásit, že Jenny je fakt blbá.

BooksLoverAnn8
13.10.2020 5 z 5

Nevím, jak to DF dělá, že mě zatím ani jedna jeho knížka neomrzela!
Čtivá, napínavá a krasně napsaná knížka, ve které mi opět velice sedl hlavní hrdina.
Doporučuji!

Šárka345
16.09.2020 5 z 5

Pořád se opakuji, nechce se mi psát nic dlouhého... Prostě skvělé, čtené jedním dechem :0)))

Greenfingers
09.09.2020 5 z 5

Série, ve které vystupuje bývalý překážkový jezdec Sid Gallery, si získala mé sympatie právě díky tomuto hrdinovi. Ač s tělesným handicapem, pouští se do řešení případů se stejným zanícením pro věc jaké pociťoval i na dostihové dráze.

Johana
03.06.2020 4 z 5

Výborná detektivka. Vyšetřuje bývalý žokej Sid Halley a tentokrát rovnou tři případy najednou: nevysvětlitelná selhávání favorizovaných tříročků ze stáje jeho bývalého šéfa, pak podezření na zločinné spiknutí u syndikátů spolumajitelů koní a jeden případ mimo dostihové prostředí, kde je Sidovým úkolem najít podvodníka v charitativní organizaci pro výzkum kardiovaskulárních onemocnění. Navíc se mimoděk dostaneme do prostředí závodů s horkovzdušnými balóny... Četba je to lehká, nikoli však hloupá, ve svém žánru je pro mne pan Dick Francis prostě zárukou kvality.

medlovice
24.01.2020 5 z 5

Dick Francis by se letos dožil sto let. Opustil nás ve vysokém věku a zanechal nám spoustu nádherných a hlavně napínavých knih. Čtu je už víc jak dvacet let a vůbec mi nevadí , přečíst si některou znovu a hlavně pořád vyhledávat ty, které jsem ještě nečetla. Jen jeho tvorba synem Félixem se mi už moc nelíbí , Francis je pro mě doba bez mobilů, superpoldů a internetu. Ta doba 1960 až 1980. Jak přežít , na něco přijít jen vlastní dedukcí. Proto jeho knihy mám a budu mít ráda.

PetrCepek
18.12.2019 5 z 5

Jedna z mých oblíbených

hana4834
31.08.2019 5 z 5

Jako vždy skvělí oddychovy čtení

denča1000
11.06.2019 5 z 5

Velice hezké počtení. Neustále se něco děje a nejsou v knize žádné nudné a zdlouhavé pasáže. Případy jsou zajímavé, hlavní postava není klasický hrdina, co dělá ramena a nebojí se ničeho, ale vzhledem k jeho úrazu si dává pozor a projeví strach, což není v detektivkách obvyklé.
Kniha byla přečtena během jednoho dne.

Boogie007
12.03.2019 5 z 5

Bič je moje druhá detektivka od Dicka Francise - otevřel se mi nový svět. Opět si musím pochválit, jaké je to příjemné čtení. "Šťavnaté" ... má nápad, akci, napětí. Také hodně zajímavých informací z různých oborů. Dobrým krokem je, že hlavní hrdina mluví v 1. osobě. Má tak šanci se nám rychle přiblížit, svěřit se nám se svými starostmi, problémy a strachy. A tak zákonitě následuje to, že i my se začneme zamýšlet nad našimi hodnotami, nad naší statečností a ochotou se postavit tomu špatnému.

pingu1
03.03.2019 5 z 5

Moc pěkná napínavá detektivka z dostihového prostředí :-)

MiroslavKutík
09.10.2018 4 z 5

(SPOILER) Kniha se mi líbila, a první kniha s detektivem Sid Halley a jsem zvědav na další knihy se Sidem.
Četlo se to rychlé a zajímavý konec . :(

Dick Francis (p)