Bič

Bič https://www.databazeknih.cz/img/books/23_/230829/bmid_sid-halley-bic-hy8-230829.jpg 5 295 295

Sid Halley série

Sid Halley musel po úrazu ruky zanechat úspěšné žokejské kariéry, nový smysl života však našel jako soukromý detektiv, který díky svým znalostem a zkušenostem řeší především případy z dostihové prostředí. Nyní se pokouší objasnit zdánlivě nevysvětlitelné selhání špičkových koní při hlavním dostihu sezóny. Koně jeden po druhém umírají a veterináři soudí, že kvůli srdeční šelesti. Sid však odmítá uvěřit, že by to byla jen náhoda. A pokud opravdu nebyla a koním k srdeční vadě někdo dopomohl, tak kdo by to byl? Konkurenční dostihová stáj? Někdo, kdo se snaží profitovat na sázkách? Okruh podezřelých je široký a důkazů zoufale málo...... celý text

Literatura světová Detektivky, krimi
Vydáno: , Knižní klub

Whip Hand , 1979

ivoiro
26.08.2018 4 z 5

Musím napsat dost dobrý. Kniha měla napětí a držela mně až do konce.

JaneTrafy
29.05.2018 5 z 5

Knížka se mi moc líbila. Byla plná napětí, akce i překvapení. Hlavně ten konec byl napínavý a já to hltala jako divá. Mohu to klidně doporučit. :)

Disease
15.01.2018 5 z 5

Opět s otevřenými kartami téměř od začátku, podobně jako v Poslední šanci, i když tentokrát tam malé překvapení je (i když napopáté už si ho tak nějak pamatuju :-))

Schamila
28.02.2017 4 z 5

Hlavní postava bezva, jedna detektivka a v ní několik příběhéů k šetření, dokonce v jednom místě i hodně drsná situace, prostě detektivka se vším všudy - doporučuji

Anyv
21.11.2015 5 z 5

Kniha se mi líbila, tak jako všechny od Francise, které jsem doposud přečetla. Určitě doporučuji si přečíst.

Pawlisman
31.03.2014 3 z 5

Myslel jsem, že Dick je hop nebo trop. Velký spád a napětí nebo nuda. Tuto knihu, ale jako první bych zařadil do středu. Čte se dobře, jak jinak, napětí a drive za jedním cílem je méně. Je to celé zbytečně roztříštěné, málo související a tím ztrácí kniha spád a napětí. Nejzajímavější let balonem, ale jinak je to spíše vyčpělé. Ale určitě ne špatné. :) 7/10

Rup
22.10.2013 4 z 5

Tentokrát musím jednu hvězdu ubrat. Jeví se mi to poněkud křečovité, jako by se do psaní autor musel nutit. Přesto doporučuji.

kattyV
11.03.2013 5 z 5

Sid Halley souběžně řeší dva náročné případy a vlastně v obou jde o totéž - zastrašit ho, přimět ho, aby se vzdal. Dostává se pod velký tlak, ale nakonec nad svými protivníky vyhraje.

Martina Beranov
14.12.2012 5 z 5

Sid Halley - můj dětský hrdina. Doteď se k němu ráda vracím!

jaja64646460
12.06.2012 5 z 5

Sid opět vítězí nad všemi padouchy

eliska18
19.02.2012 5 z 5

Nesmírně poutavá kniha, díky hlavnímu hrdinovi si pravděpodobně přečtu i jeho předchozí díla :)
Myslím, že rozuzlení překvapí každého.

Dick Francis (p)
britská, 1920 - 2010