Prohnilé město

Prohnilé město https://www.databazeknih.cz/img/books/36_/367759/bmid_prohnile-mesto-q0O-367759.jpg 5 2116 428

Kazu Brekkerovi a jeho lidem se podařil nevídaný kousek, za který měli přislíbenou tučnou odměnu. Jenže místo toho, aby se o ni rozdělili, čekala na ně zrada. Proto musí napnout všechny své síly, aby získali to, co jim patří. V temných ulicích zkorumpovaného Ketterdamu se mezitím schyluje k válce. Nebezpečná smrtící droga jurda parem se tu stává předmětem boje o moc. Obstojí Kazova prohnanost proti nepřátelům a zůstanou mu jeho lidé vůbec věrni?... celý text

Literatura světová Fantasy Pro děti a mládež
Vydáno: , Fragment (ČR)

Crooked Kingdom , 2016

Jajaneu
29.05.2021 5 z 5

Oba díly jsem přečetla za týden což se třemi dětmi mluví za vše

animovanej medv
24.05.2021 4 z 5

Fajn ukončení napínavého příběhu. Asi jsem ale čekala něco víc, občas už člověk prostě čekal, že to má Breker vymyšlený...

Verča@
19.05.2021 5 z 5

Z celé duologie jsem nadšená! Těsně po dočtení jsem si říkala, jako že super, na pět hvězdiček to má, ale nic, co by mi tak strašně učarovalo. Postupem času ale na tuto sérii začínám víc a víc myslet a pomalu přehodnocuji svůj názor. No jo, Kaze a jeho partu si prostě nejde nezamilovat! A navíc svět, který autorka pro děj svých knih vytvořila, je tak reálný a dokonalý. No a korunu tomu nasadil závěr, který mě emočně rozložil. Teď nechápu, jak jsem si mohla myslet, že se tato kniha nezařadí k těm nejlepším. Možná proto, že jsem se ze začátku nemohla zorientovat ve světě a co mi trošku vadilo byly delší kapitoly. A pak taky, to samozřejmě není vina autorky, trochu větší formát knihy. Každopádně postavy, prostředí a pocity, které jsem u knihy zažívala, jsou nezapomenutelné. A všechno dohromady tvoří to, co se řadí k mým top sériím.

Zlajda95
10.05.2021 5 z 5

To je tak komplexní a spletitý příběh, že by vydal za několik knih! Člověk u toho stěží může popadnout dech, jak se šestice hrdinů vrhá z jednoho nebezpečí do druhého (a ty dokonale proplacované plány a detaily!) a v mezičase vás Bardugo vesele drtí rozkrýváním jejich minulosti, popř. vyvíjejícími se vztahy mezi jednotlivými postavami. Jsem vyřízená, zničená, nevím teď, co se životem :-D

Ellinek
10.05.2021 5 z 5

Kaz podmaňující si Ketterdam, to je prostě něco, co mě nemohlo zklamat. Autorka se drží stejného vzorce jako v prvním díle, ale ničemu to nevadí. I když člověk tam někde v zasunutém koutku mysli tuší, že další zvrat je jen dalším Kazovým úskokem, s nímž se vypořádá, stejně člověk trne, že se to zase celé podělalo a teď to všechno půjde do háje. A tohle na tom miluju. Čtivost, hravost, autorčinu obratnost. Obě knihy s vránami bych chtěla vidět zfilmované jako Shadow and bone, takže doufám, že tvůrci se vydají i tímto směrem, protože kdyby ožil celý Ketterdam, můj sen by se splnil! I když konec jsem si samozřejmě ořvala, to jinak nešlo. A i když to většinou nedělám, tak teď to udělám: to se prostě nemělo stát! Chci pokračování, na němž se nejspíš už pracuje, tak ať je tady třetí díl co nevidět! To nevydržím. :D Chci zpátky do Ketterdamu a za Kazem. Našla jsem si konečně svého literárního favorita. :D

lenka7679
07.05.2021 5 z 5

Tak tohle bylo skvělé. Jen na tom konci mě to trošku semlelo. Slova se četla sama, příběh plynul stejně brilantně, jako Kaz a ostatní kouzlili. Tahle série mě doslova vtáhla do sebe a vše jsem prožívala s ostatními postavami. Takhle mě okouzlila i série Adriany Michálkové. Doufám, že tohle téma ještě není úplně vyčerpáno. Těším se na další setkání na známých místech i když s jinými hrdiny.

vladka16
26.04.2021 5 z 5

Ještě nemám dočteno, ale už to napíšu. Strašný , jsem v jednom napětí. Vlastně už od minulého dílu. V příběhu se skrývají moji přátelé a já jsem celou dobu v napětí a obavách o ně a o to jak to zvládnou. Jak vyřeší neřešitelnou situaci atd. Po delší době je to příběh, který mě úplně strhnul do děje a je to úžasné i když mi to rve nervy, moc se mi to líbí.

nofreeusernames
25.04.2021 5 z 5

Já tak hrozně nechci, aby série Šest vran skončila! Prosím, prosím, ať autorka napíše další. Chci víc Kaze, chci víc Inej! Druhý díl byl sice o milisetinku slabší než ten první, ale to čistě jen proto, že mě moc nebavila minulost Jespera a Wylana. O kus víc mě zas zajímal Kaz s Inej, Ravčani a jak se z téhle kaše vůbec dokážou všichni vyhrabat. I když vím, že není Leigh Bardugo takový vrahoun hlavních postav jako ehm, ehm… (koukáte na GoT, že jo?), stejně jsem se při každém zaškobrtnutí bála, že tohle je konec toho či onoho. (A možná, že fakt je!)

Petkona
23.04.2021 5 z 5

Oproti prvnímu dílu toto bylo o dost lepší. Objasnilo se mi, co na téhle duologii všichni vidí. I když zápletka byla asi lepší v prvním díle, tak tady taky určitě nebyla špatná a ještě k tomu jsem si určitě víc zamilovala postavy, protože autorka se ještě víc věnuje jejich minulosti a vám nezbyde nic jiného než s nimi, kvůli to mu co zažili, soucítit a oblíbit si je, no a nakonec jsem se do toho světa zamilovala i já, i když se mi první díl líbil míň. Taky mi přišlo fajn, že tady oproti prvnímu dílu, se ne úplně všechno povedlo, tím pádem už to bylo trochu realističtější a i tam bylo více akčnějších scén a prostě mě celkově hrozně bavilo, jak se postavy vypořádávaly s překážkami. Samozřejmě Kaz mě pořád překvapoval se svými geniálními plány a líbilo se mi i lehké zapojení romantické linky. Z postav, kteří byli na začátku úplní odpadlíci, se tady stala skvělá banda lidí a je mi moc líto, že už to je všechno. Styl psaní autorky se mi moc líbil a určitě si přečtu ještě něco dalšího.
Takže komu se taky první díl úplně nelíbil, určitě se nenechte odradit, protože druhý je opravdu lepší a myslím, že si to zamilujete.

magdalene7
21.04.2021 5 z 5

Jedinečný příběh na který budu dlouho vzpomínat. Postavy - wow. Všechno se kolem nich vyjasnilo - proč dělají to co dělají, co se jim stalo atd. Někteří tady psali, že tu nebylo tolik akce a první polovina byla nudná, ale já musím nesouhlasit. Nahlédli jsme do minulosti Jaspera a zjistili jsme co se vlastně stalo Wylanovi. Romantické linky byly opravdu povedené. Kaz a Inej mají (a pravděpodobně i budou mít) velice netypický vztah a upřímně, někdě v hloubi duše jsem se děsila, že Kaz nepřekoná svůj strach z holého lidského doteku, ale konec knihy nám dá naději :). Na konci jsem bulela jak malá, možná kvůli ději, možná kvůli tomu, že kniha skončila, nicméně na naši partu vran budu dlouho vzpomínat a jsem si jistá, že si ji určitě přečtu znovu.

vladenec
20.04.2021 4 z 5

Krapet lepší než první díl, až mě ty neustálé zápletky a komplikace udivovaly. Dost čtivé, nešlo knihu odložit.

AlexandraBane
17.04.2021 5 z 5

Tahle šestka vám prostě přiroste k srdci a nechce se pustit. Byla to úžasná jízda. Lepší jak první díl

Babu002
15.04.2021 5 z 5

Musím říct, že je to ještě lepší než první díl. Ta banda mi prostě přirostla k srdíčku.
Jako konec knihy mě hodně překvapil. Slza na konci ukápla, asi všichni víme kde.
Psala jsem to u prvního dílu, ale musím to zopakovat. Kaz mě prostě nepřestane fascinovat. Ten kluk je prostě třída. Člověk si říká, že nemůže překvapit a pak prostě zírá s pusou dokořán!
Je mi líto, že to končí, ale takovýhle zakončení bylo vážně ve stylu. Hlavně když bereme v potaz poslední kapitolu.
Doporučuji přečíst sérii!

Anett525
10.04.2021 5 z 5

Tahle parta mi přirostla k srdci. Knížka plná zvratů, napětí, intrik. Super fantasy, které nemá obdoby. Za mě jedna z nejlepších sérií,kterou jsem kdy četla :)

Readerlady
09.04.2021 5 z 5

No já se zkrátka k téhle duologii vyjádřit musím. A to velice pozitivně. Celá ta šestičlenná parta mi opravdu přirostla k srdci. Všechny je zbožňuju. Tahle duologie se na rozdíl od ostatních ,,typických'' fantasy dost liší. Má to opravdu velice originální děj a zápletku. Nemáme tady žádné princezny ani nějaká království. Téhle duologii vládne město Kettrdam. V tomhle městě žádná poctivá duše nepřežije, nejsou tam pro ni vhodné životní podmínky. Ale mě to prostě zatraceně bavilo!! Řeší se tady vloupání, pomsta a podvody. Zároveň ale i sledujeme minulost hlavních hrdinů, která se nám tady hezky proplétá. Naprosto si je všechny zamilujeme a přejeme jim aby porazili všechny své nepřátele a konečně zažili i oni svůj happyend. Romantiky je tady sice málo ale po čase jsem si na to zvykla. Musíte to brát tak, že ta romantika je tady skrytá. Ale vždycky když ta skrytá romantika vystrčila růžky, moc mě to potěšilo a začala jsem pištět a usmívat se (tetelit se, zubit se). Druhý díl mi přišel mnohem lepší něž první. Bylo to hlavně tím, že jsem už znala hlavní hrdiny a rozuměla jsem všem jejich vtípkům. Naši hrdinové nejsou dokonalí mají své plusy a slabiny a proto je miluju. Musím jim ale teď dát sbohem, protože už je konec. (Mimochodem ten konec byl....Nejkrásnější❤) VŠEM VÁM TUHLE DUOLOGII DOPORUČUJI!!! Hlavně kvůli HRDINŮM, protože KAZE, INEJ, NINU, MATHIASSE, WYLANA A JESPERA chcete poznat!!! Za každou cenu.

SelenaDemi428
08.04.2021 5 z 5

Opět úžasný příběh naší šestice. Kaz a jeho brilantní myšlení mě nepřestávalo udivovat a bylo úžasné sledovat, jak celý plán probíhal, zůstával mi nad tím rozum stát. Autorka dokázala vytvořit vskutku úžasný svět s ještě lepšími postavami, které mi neskutečně přirostly k srdci a těžce se mi s nimi loučí.

vinebitch
08.04.2021 5 z 5

Normálně sáhnu po více fantasy knížkách, ale to tajemno a styl psaní mě přesvědčilo si tuhle duologii zamilovat. Líbily se mi zvraty, až jsem se sama sebe ptala, jak se mi to podařilo přehlédnout. Hlavně poslední kapitoly se odebrali jiným směrem než jsem čekala. Kaz mi hodně svým myšlením připomínal Sherlocka, a jelikož toho miluju, přirozeně jsem si ho zamilovala taky :)

iLuciferie
05.04.2021 3 z 5

Pro mě po prvním dílu celkem zklamání. Po stránce Kazových plánů a dějových zvratů to bylo sice pořád stejně napínavé, ale hrozně mi v ději vadila ta vztahová omáčka okolo a konec byl takový už celkem utahaný a nudný. Škoda, že autorka celý příběh trošku neproškrtala a nezpracovala ho jako jednu (klidně i o něco delší) knížku.

veru1367
04.04.2021 5 z 5

Tohle byla jízda!!! Všem doporučuji :)

_Bára_
02.04.2021 4 z 5

Tohle byla teda jízda! Děj mi přišel mnohem víc napínavý a mnohem víc akční. Hodně se mi líbilo napětí mezi Kazem a Inej, ale kdyby došlo k něčemu víc, tak bych se nezlobila. A samozřejmě Jesper s Wylan to totálně podtrhli.

napětí intriky tajemství

Leigh Bardugo