Prohnilé město

Prohnilé město https://www.databazeknih.cz/img/books/36_/367759/bmid_prohnile-mesto-q0O-367759.jpg 5 2116 428

Kazu Brekkerovi a jeho lidem se podařil nevídaný kousek, za který měli přislíbenou tučnou odměnu. Jenže místo toho, aby se o ni rozdělili, čekala na ně zrada. Proto musí napnout všechny své síly, aby získali to, co jim patří. V temných ulicích zkorumpovaného Ketterdamu se mezitím schyluje k válce. Nebezpečná smrtící droga jurda parem se tu stává předmětem boje o moc. Obstojí Kazova prohnanost proti nepřátelům a zůstanou mu jeho lidé vůbec věrni?... celý text

Literatura světová Fantasy Pro děti a mládež
Vydáno: , Fragment (ČR)

Crooked Kingdom , 2016

Johncze
01.01.2021 5 z 5

Co si budeme povídat, Prohnilé město jde stylem a kvalitativně ve šlépějích prvního dílu, což je jedině dobře. Navíc se zápletka a rozuzlení stává snad ještě sofistikovanějšími a je zde i více prostoru pro rozvoj postav a pohled do jejich historie. Opět velice rád šáhnu po pokračování.

Ebola
25.12.2020 2 z 5

Tak jako u první knihy Šest Vran, jsem i u této musel přetrpět přibližně první půlku, neznámo proč, ale autor příběh vypráví v první polovině zdlouhavě až to hezké není. Naštěstí se to potom rozjede a nabere to rychlý spád. Nechybí akce, dobrodružství se sice odehrává již jen v Ketterdamu, ale to vůbec nevadí, hlavní dějová linka navazuje na předchozí díl. Stará parta opět pohromadě.

whiolet
01.12.2020 3 z 5

První díl byl vážně super, takže jsem se na pokračování i dost těšila, jenže druhý díl jsem četla skoro po roce, takže jsem už spoustu věcí vypustila a trochu se motala v ději. Ostatně ten děj v knížce byl na můj vkus pomalý a dost mě i nudil. Neskutečně mě štval Kaz. On totiž nějakým zázrakem dokáže, aby ze všech udělal hlupáky a vyvázl i s jeho bandou z toho nejlíp, jenže to byla taková nuda! A furt ty jeho kecy o tom jak je zkaženej hajzl...ale jeho činy teda nic moc.
Možná to bylo tou pauzou, možná mnou nebo dokonce knihou, ale do čtení jsem se musela nutit, takže za mě průměrná kniha s nudným dějem.

Blanka29
23.11.2020 3 z 5

Konečně dočteno, bohužel nevím, co se stalo, ale nemohla jsem se nějak dokousat konce. Do teď netuším, proč to nešlo číst tak lehce, jako první díl. Přesto to bylo parádní zakončení a určitě ji dám ještě jednu šanci :) Škoda jen, že jsme se nedozvěděli, jak to dopadlo s dalšími postavami....Třeba autorka vydá nějakou bonusovku :)

Vampirosa
09.11.2020 5 z 5

Pokračování fantastického příběhu, kde se bezlítostné souboje střídají s promyšleným taktizováním. Opět nahlédneme do života jednotlivých postav a pokusí se o nás slzy dojetí i smutku. Z příběhu jsem byla opět unešená a s touto dvoudílnou sérií se loučila se smutkem v očích. Autorka dokázala všechny postavy vykreslit tak, aby čtenáři přirostly k srdci. Ve skrytu duše doufám, že se s Kazem a jeho podivuhodnou partičkou přátel nevidím naposledy.

TomTomis
09.11.2020 2 z 5

Konečně!!! Na této knize jsem se zasekl jak nikdy snad. Uznávám, že pro mladé čtenáře to může mít svoje kouzlo. Uznávám, že se může někomu daný svět líbit. Za sebe jsem rád, že jsem knihu dočetl. Autorku nehodlám již číst. Stačilo mi to. Svět divně motivovaných lidí. Vše hrdinům vychází, náhoda sleduje náhodu, nebo že by náctiletý byl tak znalý poměrů atd.? V závěru jedno umírání- na které autorka upozorňuje narážkami pomalu celou knihu. Snad abychom nebyli tak v šoku. Ekonomické kejkle a lítání milionů sem a tam :) hromada možností, jak v tom světě dál pokračovat. Nedivil bych se, kdyby se autorka do tohoto světa vrátila. Oceňuji pěknou obálku...

tynka65
08.11.2020 4 z 5

Z Prohnilého města jsem rozpolcená. Opravdu, opravdu, opravdu moc miluju ty postavy, všechny do jednoho! Ale děj mi nesedl tolik jako první díl.Druhá třetina knihy pro mě byla zmatečná a dost jsem se v těch intrikách a plánech ztrácela. Konec byl skvělý. Napínavý, vynalézavý, dojemný, plakala jsem spolu s Vránami a chvílemi opravdu ani nedýchala napětím.... Po delší době je Šest vran a Prohnilé město fantasy, které mě opravdu chytlo, a ke kterému se ráda zase někdy vrátím. Upřímně?! Nedokážu si představit, že Kaze a všechny ostatní jen tak pustím ze svého života.

tereza1198
01.11.2020 5 z 5

Parádní jízda. Napínavý příběh plný různých podfukářských kliček. Postavy jsou skvěle vykreslené a člověk jim musí fandit až do poslední stránky. Četla jsem až mě bolely oči, protože jsem potřebovala vědět, jaký je další plán.
Těším se na seriál z tohoto světa, který by měl dorazit v roce 2021. Zvlášť na Kaze.
EDIT: Květen 2021 - seriál opravdu nezklamal. I když neobsahuje děj z knih Šest vran a je propojený s Grišou.

kramlinka88
31.10.2020 5 z 5

Jak hodnotit tuto knihu .... byla úžasná, skvělá, originální, vtipná, smutná...postavy jsem si zamilovala a chtěla bych i dále číst o jejich osudech....co se stalo s Ninou, jak to dopadlo s Inej a Kazem....tento svět jsem si prostě zamilovala .... 100% Doufám, že třeba někdy se s nimi ještě setkáme :-)

PandickaAdka2
29.10.2020 5 z 5

(SPOILER) Pre mňa určite jedna z najobľúbenejších sérii čo som číta. Svet Grisha som si zamilovala, z Inej a Kaza mám veľkú radosť, Wylan a Jesper sú proste zlatíčka a Nina a Mathiass ? Ach ako som ja za ním plakala.. Takto to proste nemalo dopadnúť :( Šťastne až naveky by bolo lepšie :D

marina4088
26.10.2020 5 z 5

(SPOILER) Často se nestává, že by druhý díl byl lepší než ten první, ale tady se to povedlo. V druhém díle bylo více akce, napětí, Kazových nepředvídatelných plánů a ujasnění některých vztahů. Jako první bych začala s Jesperem a Wylanem. Ti dva jsou totiž jeden z nejvíce roztomilých párů o kterých jsem kdy četla. Pak tu máme Kaze s Inej. Jejich vztah byl sice o dost rozdílnější, než jsou vztahy normálních lidí, ale i tak mezi sebou měli něco, co za celý život někteří nedokážou prožít. A pak je tu Nina s Mathiassem. V prvním díle jsem je tak ráda neměla, ale v druhém díle jsem si je naprosto zamilovala.. Bohužel se u konce stane to, co se stane (v tu chvíli jsem myslela, *SPOILER* že moje duše umřela společně s tím, když umřel Mathiass) *konec spoileru*. Takže celou sérii šest vran doporučuji přečíst tak na 101%.

Alíša236
25.10.2020 5 z 5

Super, rozhodně lepší než první díl. Vše bylo uvěřitelnější, promyšlnější a bavilo mě opravdu moc.

lokonla
22.10.2020 5 z 5

(SPOILER) No ta tohle byla jízda. Naprosto skvělé postavy (opět), super zápletka a ten svět... netřeba slov. L. Bardugo je prostě skvělá autorka.
SPOILER
Ale co si budeme, jsem trošku zklamaná, že si prostě Kaz s Inej tu pusu nedali XD. Ale Jasper a Wylan jsou prostě lásky ♥

Yalka
11.10.2020 5 z 5

No mourners, no funerals. Na tuhle sérii dlouho nezapomenu. Co mám teď dělat se svým životem? ;-)

terinkha
23.09.2020 5 z 5

Bylo to víc než fantastický zakončení týhle dvoudílný série :-) Četla jsem skoro jedním dechem, bavila se, bála se, prožívala s hrdinama jejich lásky, strachy i zklamání a jsem upřímně ráda, že konec byl takový, jaký byl. Trochu jsem se bála, aby nepřišlo zase nějaký umělý natahování na další díl, ale takhle jsem maximálně spokojená.
Ani nevím, koho bych vyhlásila jako svýho nej hrdinu, protože každej měl něco do sebe, bavilo mě sledovat hlavně vývoj Wylana.
Připadám si na tyhle knihy sice trochu stará, ale co už :-) Zase plný počet, parádní to bylo ♥

tonnydararute
16.09.2020 5 z 5

Strhující příběh. Nespočet zvratů. Plno akce. Kazovy dokonalé plány. Nic z toho nechybí v Prohnilém městě. Musím říct, že Leigh Bardugo opět nezklamala. Kniha, stejně jako první díl, fičí od začátku do konce. K hlavním hrdinům vám srdce přilne ještě víc, než v prvním dílu. Proto, když kniha skončí, je vám líto, že už s hrdiny nemůžete pokračovat v jejich dobrodružné cestě za penězi. Za mě o kapánek lepší než první díl.

Mondaika
11.09.2020 5 z 5

Já prostě děkuji náhodě, že mi poslala šest vran do cesty, protože do Bardugo se nejde nezamilovat. Propracovanost příběhu, charakter postav jenž Vám umožňuje se s nimi naplno zžít jako by jste je denně znaly. V každém příběhu nechybí napětí, láska, dobrodružství, odvaha, přátelství,bolesti....

Kaz se mi zdá až na svůj děs až moc dokonalý.

Luc.i
25.08.2020 5 z 5

Naprosto geniální knížka!
Potom co jsem přečetla Šest vran který jsem si úplně zamilovala (děj, postavy, promyšlený svět,ehm ehm Kaz ) jsem se bála ze mě druhý díl zklame. Ale naopak bylo to ještě lepší. Na rozdíl od Šesti vran to ubíhalo hned od začátku a bylo to plné napětí. Postavy pořád stále dobré a ocenila jsem že tady měl své kapitoly i Wylan.
A ten konec. .. Já jsem to tak nějak čekala i když jsem nevěděla kdo. Poslední kapitoly pro mě byly celkem emotivní nejdřív jsem slzela a pak jsem se culila nad tim šťastným koncem těch komu jsem to přála ze všeho nejvíc.
Pro mě je tohle momentálně nejoblíbenější série, a asi si brzo přečtu i sérii Griša a Zjizveného krále, ten svět co autorka vymyslela je boží.
5/5* ale myslím že je to málo

Cynickýholub
09.08.2020 5 z 5

(SPOILER) Absolutní pecka.
Prohnilé město mám ještě raději než Šest vran. Příběh mi utíkal jako voda, i přes to, že jsem to četla jako e-knihu, čemuž já zrovna stokrát neholduji, a celkově mě velmi nadchnul.
Jediné, co mi na knize vadilo, byla postava Dunjaši, která byla tak moc divná, že se mi absolutně hnusila a připadala mi i trošku zbytečná. A pak také Mathiasova smrt, která mě celkem chytla a kvůli ní se mi trošku příběh šesti vran, jak to říct, zkazil.
A málem bych zapomněla na Kuweje.....no...je to prostě idiot a nemám ho ráda, toť vše :´).

anet8843
21.07.2020 5 z 5

Opravdu smekám. Takhle skvělou YA fantasy knihu jsem hodně dlouho nečetla. Je napsaná dobře, čtivě - nepodceňuje žánr ani věk čtenáře. Má dokonale vyvážený poměr akce / romantiky - i pro někoho, kdo nemá moc rád takové ty pletichaření a boje jako já, udrželo to mou pozornost, protože osobní a akční pasáže byly vhodně prolomeny. Očekávala jsem, že tam bude sluníčkový konec, ale opět dokonale vyvážený poměr, i když jsem osobně tipovala trochu jinak, že se to rozčísne (SPOILER: že umře někdo jiný). Postavy nebo spíše páry jsou dokonalé.
Podtrženo, sečteno - jsem nadšená, že jsem zase našla skvělou fantasy knihu, které jsem před "trojúhelnikovými klišé" měl hodně ráda, a zase jich mám par vyhlédnutých, abych jim dala šanci.

napětí intriky tajemství

Leigh Bardugo