Šepotání

Šepotání https://www.databazeknih.cz/img/books/22_/225977/bmid_splintered-sepotani-fs4-225977.jpg 4 968 239

Šepotání série

Alyssa slyší šepotání květin a hmyzu, je to dar, který připravil o rozum už její matku. Pocházejí totiž z rodiny Aleny Liddelové, lépe známé coby Alenky z Říše divů, skutečné inspirace Lewise Carrolla, podle níž stvořil svůj proslulý fantaskní svět. Když se matčin stav zhorší, nemůže už Alyssa své dědictví dál popírat a zjistí, že na těch fantastických pohádkách, které zná z dětství, je víc pravdy, než by se mohlo zdát. Vydává se na útěk, který zavinila už kdysi dávno právě Alice. Trhlinou v zrcadle se dostane do Říše divů, jež je mnohem ponurejší, než jak ji zná z knížek a stáhne s sebou i svého nejlepšího kamaráda a tajnou lásku Zacha. Na druhé straně už na ně čeká podezřelý, ale svůdný Morpheus a provází je při jejich hledání. Ale dá se mu opravdu věřit?... celý text

Literatura světová Fantasy Pro děti a mládež
Vydáno: , CooBoo

Splintered , 2013

SBH
21.03.2016 3 z 5

Nesnáším Carrollovu Alenku, ale líbil se mi obal. Povrchní. Do knihy jsem se nemohla dlouho pořádně začíst, ačkoli je napsaná svěže a čtivě. Téma psychické smrti (šílenství) je pro mě asi strašlivější než všechny následné eskapády v Říši Divů. Kupodivu mi připadlo, že Carrollovy vykolejené představy, hraničící s drogovými halucinacemi, autorka postavila na nové koleje, které vedou sice mimo, nicméně mají důkladné podloží. Téma milostného trojúhelníku, kdy o hrdinčino srdce usiluje problematická, leč charismatická nadpřirozená bytost a spolehlivý muž, se mi zdá bolestně ohrané. A hlavní závada - Alyssa změní podstatnou událost v minulosti, přesto děj dospěje do stejného bodu a problém je lusknutím prstů vyřešen nejlepším možným způsobem. Kdo jen letmo zahlédl Návraty do budoucnosti, tomuto dějovému zvratu neuvěří ani v opilosti.
Barvitý a vzrušující příběh nutně potřebuje čtenářský vklad - příznivý přístup ke specifickému světu. Knihu si kupovat nebudu.

Arianne
18.03.2016 4 z 5

Krásné... Dostáváme se do úžasné říše nejrůznějších barev a tvarů, celý příběh je jako malba plná abstarcí a zákrutů, zajímavá freska, kterou sledujeme na nerovné zdi až k jejímu konci. Říše divů nabírá zcela jiný rozměr, není to pohádková fantasie, ale svět s přísnými pravidly, kde je normální vše, co není normální. Tak-akurátní míra romantiky dodává příběhu na rozměru, až z toho má člověk hlavu v pejru a z analýzy situací ho akorát rozbolí hlava. Chce to nasednout do loďky, skočit z vodopádu padajícího vzhůru a hlavně nic neřešit.

kuska
01.03.2016 2 z 5

Musím říct, že to byla kravina.... možná že nápad byl skvělý, ale provedení, nezlobte se na mě, ale připadalo mi to, jako by někdo psal fantasy slohovku na základní škole - nápad OK, ale realizace... prostě strašně překombinované a ty obludy-hrůza. Místy jsem se opravdu ztrácela, možná, že to byl záměr, přece je to říše divů, ale mě se to opravdu nelíbilo. Jedna hvězda za nápad a duhá za jedinou postavu, kterou jsem si oblíbila a to byl Morfeus.

violet1313
18.02.2016 5 z 5

Docela jsem se této knihy bála, ale když se mi včera dostala do ruky, přečetla jsem ji celou jedním dechem. Je to vážně neuvěřitelně působivý příběh a já si ho užila.
Co se týče toho "milostného trojúhelníku" , to by la jediná část, u které jsem skřípala zuby a chvílemi to zavánělo něčím podobně ohraným, jako je Twilight. Ale to je možná spíš můj skepticismus vůči jakýmkoliv romantičtějším projevům.
A i když tam bylo několik nedostatků a v některých částech jsem se dost ztrácela, kniha se mi vážně vážně líbila a doporučuji ji všem, kdo v dětství tak jako já miloval skutečnou Alenku. ( Mě osobně se v knihovničce schovávají hned tři různá vydání...

Mirime13
16.02.2016 5 z 5

Jedním slovem DOKONALÉ.

Ivuska.09
15.02.2016

Kniha plná fantazie, zavede vás do naprosto odlišného světa.

baru.p
11.02.2016 2 z 5

Čekala jsem víc. Spisovatelka měla hlavu plnou nápadů (i když spíš většinou čerpala ze skutečné říše divů), ale nedokázala je podat a popsat, takže vše působilo zmateně a nedodělaně. Navíc jsem neměla ráda ani jednu hlavní postavu.

Renaiti
07.02.2016 3 z 5

Měla jsem z počátku trochu smíšené pocity, někdo knihu hodnotil jako naprosto epesní a nezapomenutelnou a jiný jako naprostý odpad. Když jsem potom měla možnost tuto knihu otevřít, nestačila jsem se divit, jak dobře na mě působí to zelené písmo, kterým je kniha napsána. Co se týče děje, tak ten mě na začátku zrovna dvakrát neuchvátil, nejspíše proto, že jsem se už velmi těšila na tu 'skutečnou Říši divů,' že mě nějaký lidský svět prostě nezajímal. Jakmile jsem se dočkala, pouze jsem valila oči. Celá říše je daleko krutější, morbidnější a krvavější než ji můžeme znát od Lewise Carrolla. Příkladem je třeba bílý králíček Vzteklíček, který je v podstatě stažený z kůže a kterého jsem si ihned zamilovala, sice nevím proč, ale je to tak. Upřímně řečeno, byla jsem opravdu překvapená, co se z knihy vyklubalo. Dalo by se to nazvat jako takové "pokračování" které nám odhalilo pravdu o všech dobrodružstvích, které v původní knize hrdinka prožila. Těším se na další díly a doufám, že se autorka vybičuje k perfektnímu zakončení :)...
Doporučuji mám proto knihu vzít do rukou, přečíst a udělat si na ni vlastní názor! :)

annamc
07.02.2016 5 z 5

Šepotání bylo siper;)Občas jsem nechápala děj ale jen zřídka.Miluju Morfea!!!!!!!

Danča:))))
28.01.2016 4 z 5

Jak už psal někdo přede mnou tak začátek a konec byl super ale ten střed byl takový nemastný neslaný a dost jsem se tam ztrácela.
Alenku od Carrolla jsem nikdy nečetla jenom jsem viděla film a ten mě při čtení trochu mátl. Ale dobrý.
Sečteno podrženo: líbilo se mi to. Ale myslím že by se Šepotání hodilo pro mladší čtenářky než jsem já. I tak si ale přečtu další díly.

chanahd
27.01.2016 3 z 5

Nápad s Říší divů je určitě originální, ale kniha nenadchla. Opravdu je pro mládež. Dívka - samozřejmě neobyčejná a dva mladíci, ze kterých jde do kolen... Pokud je vám ale tak 15, asi vás zaujme víc než mně:-)

luciefeix
16.01.2016 3 z 5

začátek a konec super ... v prostredku jsem se občas ztrácela .. ale příběh nabytý akcí a dobrodružstvím

kikou4198
14.01.2016

Patří mezi mé nej. knížky, ale upřímně sem nečekala , že bude tolik dílů. Já mám rozečtenej druhej díl

Samaret
11.01.2016 5 z 5

Tak tohle byl totální úlet, ale zopakovala bych si ho. Bylo to tak nádherné, originální a bezvadně zamotané, že jsem byla neustále překvapená a rozesmátá. Vypolstrovaný dřez, chlupatá kamna a krvělačné květiny mě dostaly. Bylo to krásné a rozhodně si přečtu další díly :D

Čtenářka14
09.01.2016

moc moc moc se mi tahle knížka líbila, Alenku jsem sice nečetla ale tahle knížka se mi líbila tak moc že si Alenku od L. Carrola určitě přečtu

Pavluška33
06.01.2016

Na téhle knize mě zaujala jedna věc, kterou jsem teď hodně dlouho ve všech ostatních postrádala. A to silný a chlapský hrdina. Nedávno mi došlo, že teď jsou in silné a samostatné hrdinky a pokud jde o postavy mužské, jsou to většinou spíš ňoumíci. Ale svět (a to nejen literární) potřebuje ty neohrožené muže - jako je Zach.

Jaehyun
02.01.2016 5 z 5

Úžasná knížka, která si těch 5 hvězdiček opravdu zaslouží :3
Příběh byl už od začátku napínavý a hlavně.... ty kluci tam.. hmmm :D Zde mi teda pracovala představivost na 100% i když už díky obalům vím jak mají asi vypadat... prostě fantazii se meze nekladou... :D Hlavně teda ten Morfeus, sakra to byl fešák, i když byl někdy docela na zabití tak jsem mu celou knížku fandila víc, než Alysse xDD
A taky Zach byl naprosto úžasnej, dá se říct že jsem tam fandila oběma ale stejně u mě vítězí to okřídlený stvoření s modrýma vlasama a Pavučinkou, která mi připomíná jednu sošku víly co mám na stole :D
K příběhu bych napsala asi jen to že je to dokonalá psycho Říše divů a až se naučím na testy, rozhodně si přečtu další díl :D
A musím ještě zmínit jednu věc která mě na knížce pobavila ze všecho nejvíc a to je celá stránka 284 xDDDD

AnnieMarie
01.01.2016 5 z 5

Kniha je naprosto úžasná! Opravdu mě překvapilo, jek se dají znetvořit postavy z Alenky v říši divů. :D Ne, kniha je vážně skvělá. Hrdinka je sice trochu jiný typ než já, ale i tak jsem si s ní neuvěřitelně sedla. Je to velice originální i když vlastně hooodně související s Alenkou. Co dodat. Knihu jsem přečetla jedním dechem, už obal mě přitáhnul.
Jedna dívka tu kritizovala piercingy. Já na ně také nejsem, ale postupem času jsem si zvykla a dokonce mi teď do toho zapadá. Zkuste se na to dívat z různých stran, ne jen z té černé. ;)

Roselunda 1928
25.12.2015 3 z 5

Nevím, jestli to je tím, že neznám originální Alenku, ale Šepotání mě nijak nezaujalo. Jediná fakt zajímavá postava byl Morfeus. Protože se mi fakt nelíbí piercingy.

Moňule13
13.12.2015 2 z 5

Šeptání mě bohužel dost zklamalo. Po spouště pochvalných recenzí jsem se na čtení dost těšila, ale nakonec jsem to ani nedočetla, jen proletěla očima. Příběh byl totálně ujetý, místy jsem nechápala, co se děje a proč se to děje, postavy taky nesympatické, takže za mě ne. Je ale pravda, že nejsem zrovna cílová skupina. Dvě hvězdičky dávám akorát za skvělou obálku a zelené písmo :-)

napětí romantika milostný trojúhelník pro dospívající mládež (young adult)

A.G. Howard (p)
americká, 1970