Šepotání

Šepotání https://www.databazeknih.cz/img/books/22_/225977/bmid_splintered-sepotani-fs4-225977.jpg 4 968 239

Šepotání série

Alyssa slyší šepotání květin a hmyzu, je to dar, který připravil o rozum už její matku. Pocházejí totiž z rodiny Aleny Liddelové, lépe známé coby Alenky z Říše divů, skutečné inspirace Lewise Carrolla, podle níž stvořil svůj proslulý fantaskní svět. Když se matčin stav zhorší, nemůže už Alyssa své dědictví dál popírat a zjistí, že na těch fantastických pohádkách, které zná z dětství, je víc pravdy, než by se mohlo zdát. Vydává se na útěk, který zavinila už kdysi dávno právě Alice. Trhlinou v zrcadle se dostane do Říše divů, jež je mnohem ponurejší, než jak ji zná z knížek a stáhne s sebou i svého nejlepšího kamaráda a tajnou lásku Zacha. Na druhé straně už na ně čeká podezřelý, ale svůdný Morpheus a provází je při jejich hledání. Ale dá se mu opravdu věřit?... celý text

Literatura světová Fantasy Pro děti a mládež
Vydáno: , CooBoo

Splintered , 2013

elis0383
08.11.2016 3 z 5

Bylo to velmi čtivé :)

Adele02
03.11.2016 4 z 5

To teda byla jízda. Překvapilo mě to, takovým tím zvláštním způsobem, a jsem spokojená. Jen ten konec se mi nelíbil, už to je ohraný...
A sakra se nemůžu rozhodnout mezi Zachem a Morfeem :D

Shinju
19.10.2016 5 z 5

Tato knížka mě mile překvapila a dobře se četla. :)

LightwoodBitch
03.10.2016 5 z 5

Woow.Tak takhle zvrácenou a docela pěkně šílenou knihu jsem fakt dlouho nečetla. Hluboký poklon autorce.
Čekala jsem od Šepotání pořádnou dávku "TimaBurtonovky" a dostala jsem ji.
Jak popsat tuhle knihu? Hmm. Ani nevím jak. Můžu vám však s jistotou říct, že samotný bláznivý děj, který se odehrává v dané knize, vás nenechá klidnými. A nemám na mysli ten milostný, docela podivný trojúhelník (který už ve všech young adult knihách vídáme pořád, furt dokola a já už toho po pravdě řečeno mám už po krk). Vůbec ne. Naše hlavní hrdinka - Alyssa je vlastně šílená...
Totiž, ona asi to o sobě myslí. A proč by neměla? Slyší přece jak si povídají všelijací brouci, pavouci a ostatní hmyzí havěť a k tomu ještě přidejte užvatlané květiny. Zkrátka Alyssa slyší jak jí rostliny a hmyzí tvorové celý život něco našeptávají (odsud plyne název knihy).Myslí si, že to všechno jsou jen její bludy a halucince. A tak se bojí, že s tím skončí v blázinci....stejně, jako její matka. Alyssa se svojí maminkou jsou totiž potomky Alenky Ridlové. Té samé Alenky, která prý spadla do králičí díry rovnou do Říše divů a podlé které se Lewis Carroll inspiroval k napsání všem známé pohádky "Alenka v říše divů". Nikdo však netušil, že stará dobrá pohádka vlastně není pohádkou ale skutečností.A že skutečná Říše divů vůbec není dobrá. Svědčí o tom Králík, který v knize tady vystupuje jako kostlavý skřet s parohy, nebo upečená kachna, která tancuje na vlastní hostině a uždíbavá ze sebe kousky masa, protože už se nemůže dočkat až jí hosté sežerou (brrr, to byl asi ten nejšílenější moment v knize).
Vůbec si nemyslete že Šepotání je jen laciná verze knih Stevena Kinga. Tato kniha je velmi čtivá, svým spůsobem kouzelná, zajímavá, skoro pořád vás drží v napětí, až vám někdy mohou vypadnout oči z důlků, tak bacha nato!
Je to trochu horror, ale spíše ten lehči a zvrácenější horror, který je nadupaný pořádnou dávkou akce a svůdných řečí Morfeuse (vězte, že fandím jemu. Jsem Morfeusteam!! Nemám ráda Zacha).
Rozhodně doporučuji všem, kdo si rád čte young adult fantasy.
Nebojte se tohohle šíleného příběhu. Kniha má hlavu a patu(i když ne vždycky na těch místech kde jsem obvykle zvyklí) V Říši divů totiž není nikdo tak úplně sám sebou...

LightwoodBitch
03.10.2016 5 z 5

Rochelka
25.09.2016 5 z 5

Miluju tuhle knihu.

Tesset
18.09.2016 2 z 5

Chvílemi zajímavé, chvílemi o ničem. Nejvíc mě z celé knihy bavil Morfeus. Zach naprosto nudný a obyčejný. Snad si Alyssa nakonec vybere Morfea, tím by mě autorka překvapila a potěšila. Další díly přečtu, ale jedině pro to, abych se dozvěděla, co se stane s Morfeem, mým oblíbencem. :)

KurusuMitsuki
06.09.2016 2 z 5

Mám docela ráda YA knížky, ale tato mě příliš nezaujala. Chtěla jsem si jí přečíst jako oddechovku, než se pustím do dalšího dílu série Píseň ledu a ohně. Skutečně to nebylo nic náročného. Jazyk byl jednoduchý, dialogy psány nespisovně. Co hodnotím jako velké mínus je obrovské množství překlepů. Jako kdyby kniha vůbec neprošla korekturou.
Obálka je vcelku pěkná. Bohužel červeně lesklá barva, kterou je proveden název Šepotání, se z knihy i při opatrném zacházení odlupuje - jak na boku, tak i vpředu, a stává se nečitelným.
Kupodivu mi při čtení nevadilo ani zelené písmo. Jedná se o tmavší odstín, takže je text vcelku dobře čitelný. Dělá to knihu netradiční a zajímavou.
Příběh byl sice zajímavý, avšak zpracování bylo horší. Často se mi stávalo, že jsem četla, četla... a najednou jsem si uvědomila, že dobré dvě stránky absolutně nevnímám, co čtu. A to často zrovna ve chvíli, kdy se stalo v knize něco překvapivého a akčního.
Bylo mi řečeno, že další díl je lepší, než ten první. Navíc nemám ráda nedočtené série, i když u Šepotání by to zrovna nevadilo - může klidně stát samo o sobě jako jednorázovka. Proto se pustím do dalších dílů a snad to opravdu lepší bude.

TerraNova
20.08.2016 5 z 5

Až podivuhodně čtivá kniha. Originální Alenku neznám a dosud jsem jí ani neviděla, ale Šepotání je skvělé a nepotřebujete ani znát Alenku.
Alyssa je sympatická holka, Zach je ten typ kluka, který se potřebuje o někoho pořád starat. :3 A Morfeus mi nejdřív přišel tajemný a celkem nesympatický, ale ke konci už jsem si ho oblíbila natolik, že ani nevím, jestli mi je sympatičtější on nebo Zach. Takže za mě oba. :D
Děj byl skvělí, nenudila jsem se jak mimo říši Divů, tak ani, když do ní spadli.
Je to přesně jedna z knih, do kterých jsem se vcítila a kolikrát soucítila s Alyssou, takže jsem ani nemohla číst, jak jsem z toho byla mimo. :D Moc se těším na Divotání, které tady čeká v poličce.

Oot
15.08.2016 3 z 5

Obal je moc hezký. Ale knížku jsem nedočetla ,ale děj mě ani moc nebavil .

Markéta2000
08.08.2016 5 z 5

Tato kniha byla velmi zajimava a do posledni chvile se tam neco dělo.Necekala bych ze me to bude tolik bavit ,ale spletla jsem se.:).Uz ctu druhý díl a urcite si půjčím i díl treti.:)

sabca.0207
01.08.2016 3 z 5

Alenku mám ráda, ale tohle mě nezaujalo. Čekala jsem od toho hodně a to právě byla asi ta chyba. Ale jsem ráda, že jsem si to přečetla :)

Pedruska01
31.07.2016 5 z 5

Shodou okolností jsem se dostala k dalšímu knižnímu boomu dnešní doby. Hned na úvod musím sdělit, že prvotní příběh Alenky jsem pouze viděla, a to kdysi dávno, takže ho neznám. Však už jen nápad, který autorka zrealizovala je něco. Bylo to výborně napsané a sestavené. Ta fantazie, ať už je původně sdílená někým jiným, je obdivuhodná. Kniha člověka dostane tak moc, že jen horko těžko jsem se musela s příběhěm na několik hodin loučit. Do příběhu bylo zasazeno tolik akce a velkého dobrodružství, že není prostor proto se snad nudit. Měla jsem ho elektronicky (bohužel), a když mi zažízení hlásilo, že za pár minut klekne, nebyla jsem líná vyrabovat veškerou kabeláž (prodlužovačky, nabíječky), abych se píchla do šťávy a četla dál. :D
Musím, ale přiznat, že jsem se v té zápletce ztrácela. Jednou to bylo pro tuhle věc s takovými úmysly a kroky a podruhé to bylo úplně jinak. Fakt zmatečné, pro mě, což je velká škoda. V komentářích jsem četla samé "milostné trojúhelníky" (v těch se já úplně vyžívám :)), ale dlouho jsem ho marně hledala. Od začátku se mi líbil Zach - byl správnej, se vším všudy. Zato Morfeus, ten jen využíval, lhal, intrikoval, předstíral, manipuloval, zatajoval, a nic víc. Pořádně jsem si o něm nedokázala vytvořit obrázek, protože byl jak počasí proměnlivý. Pak jak rána z čistého nebe z něho vypadly nějaké city a náhlé důvody, že to nebylo pouze jen ze sobectví, ale i kvůli Al. Tak jsem zmatená!, ale to jak se zachoval na konci vyhrocené situace, se mi líbilo. Působivé byly i střety jak ústní tak fyzické mezi Zachem a Morfeem. První kniha mi nedokázala pomoc rozhodnout do kterého fanklubu jednoho z nich budu spadat. :D Taky je fajn, že si autorka nevybrala slušňáka a grázla, ale že jsou oba na stejný úrovni.
Dopadlo to téměř pohádkově. I když se zdá, že by pokračování nebylo nutné, je napsané a mě k němu táhne neuvěřitelná zvědavost. Doufám, že se dočkám další a větší akce - především od našeho trojúhelníku.
Hodnotím, i přes zmatení, velmi kladně a s doporučením se těším na další díl. :)

Alethea_k
31.07.2016 4 z 5

Vcelku se mi kniha líbila. Milostný trojúhelník zasazen do netradičního prostředí. Konečně něco, co není okopírováno z Hunger games atd...
Příběh končí vcelku uceleně. Kdyby kniha neměla pokračování, vůbec by mi to nevadilo.

HermionaKnihom
29.07.2016 2 z 5

MOŽNÝ SPOILER!!!
Knihu jsem si přečetla kvuli kamarádkám, které říkaly, jak je knížka super. První půlka mě moc nezaujala a štval mě Morfeus, který vždycky něco řekl, to se později ukázalo jako lež nebo tahání za Alyssoniny nitky a takhle furt dokolečka. Konec to docela vylepšil. Občas jsem měla vůbec problém orientovat se v textu (popisu děje ad.). Za mě by ideální konec byla smrt Morfea a Alyssonin a Zachův úspěšný návrat domů. Konec je podle mě tak uzavřený, že vůbec nechápu, o čem budou další díly (jestli se k nim přinutím).

Za začátek, konec a obálku dávám 2,5 *.

KaileyBlot
29.07.2016 5 z 5

Přestože moc pohádku o Alence neznám, tohle se mi sakra líbilo. Bylo to kouzelné a ke konci úplně zamotané. Už od začátku mě chytl autorčin styl psaní a moc se mi líbila používaná slovní spojení.
Stoprocentně mám radši Zacha, je to takovej ten správňák. Morfeus mi přišel jakože fakt divnej :D Jsem celkem zvědavá na další díly, protože mi přijde, že by to takhle klidně mohlo skončit.
A navíc ta obálka a to zelené písmo...boží :))

Barbra06
18.07.2016 3 z 5

Zkrátka novodobější Alenka...asi už jsem na to moc stará :D

anonym02
16.07.2016 5 z 5

Kniha se četla sama.
Ale štval mě tam docela dost Morfeus!!Místy jsem hlavní hrdinku opravdu litovala,jak se k ni choval!!
Ale jinak byla kniha úžasná !!! Nemohu jinak než dát *****

LucyT
15.07.2016 5 z 5

Když jsem si přečetla anotaci, tak mě ta kniha vůbec nezaujala, ale po přečtení pár kapitol, jsem zjistila, že je úplně fantastická! :) Allisa je skvělá holka, která je vlastně poblázněná z těch zvuků :D
Morfeus je nejlepší! :3 Proto Team Morfeus.. Zacha mám taky ráda, ale až na konci, kdy zase nenávidím Morfeuse :D
Momentálně čtu Divotání, které je zatím podle mě popletené :)

Venny345
10.07.2016 4 z 5

Nechápu, že se Alysse může líbit někdo jako je Zach.
Jinak mě kniha nadchla. :)
Krásné zelené písmo. :)

napětí romantika milostný trojúhelník pro dospívající mládež (young adult)

A.G. Howard (p)
americká, 1970