Šepotání

Šepotání https://www.databazeknih.cz/img/books/22_/225977/bmid_splintered-sepotani-fs4-225977.jpg 4 968 239

Šepotání série

Alyssa slyší šepotání květin a hmyzu, je to dar, který připravil o rozum už její matku. Pocházejí totiž z rodiny Aleny Liddelové, lépe známé coby Alenky z Říše divů, skutečné inspirace Lewise Carrolla, podle níž stvořil svůj proslulý fantaskní svět. Když se matčin stav zhorší, nemůže už Alyssa své dědictví dál popírat a zjistí, že na těch fantastických pohádkách, které zná z dětství, je víc pravdy, než by se mohlo zdát. Vydává se na útěk, který zavinila už kdysi dávno právě Alice. Trhlinou v zrcadle se dostane do Říše divů, jež je mnohem ponurejší, než jak ji zná z knížek a stáhne s sebou i svého nejlepšího kamaráda a tajnou lásku Zacha. Na druhé straně už na ně čeká podezřelý, ale svůdný Morpheus a provází je při jejich hledání. Ale dá se mu opravdu věřit?... celý text

Literatura světová Fantasy Pro děti a mládež
Vydáno: , CooBoo

Splintered , 2013

Rečna
08.07.2016 4 z 5

potavá kniha a velmi dobře napsaná, četla se sama :)

Temný snílek
03.07.2016 2 z 5

Do knihy jsem se pustila vlastně jen proto, že jsem na ní četla dost recenzí, které slibovali úžasné počtení, tak jsem na vlastní oči chtěla vidět to něco výjimečného. No, asi jsem slepá, ale kniha mě nikterak nenadchla. Kdyby se autorka více věnovala fantasy linii a co nejvíc ostříhala ten nudný a stereotypní milostný trojúhelník, tak by udělala líp.
Šepotání není špatná kniha, jako lehká oddychovka je obstojný průměr a občas se u ní čtenář pobavíte, ale nic extra to také není.

Nejsem si ani jistá, zda se pustím do druhého dílu, protože mě to k dalšímu čtení příliš neláká. Příběh totiž skončil velkým happyendem, takže kdyby další pokračovaná nebylo, tak mi to vůbec nevadí. To se mnohem raději vrátím do dětských let a přečtu si původní Alenku, protože ta má vážně úžasný příběh plný fantazie.

coffeelover2
02.07.2016 3 z 5

Hlavní postava trochu protivná, prostě typická puberťačka. Moc se mi líbila říše a postavy v ní. I přesto, že to nebyla žádná pecka, přečtu si i další díl.

simi28
29.06.2016 5 z 5

Naprosto úžasná kniha! Byla hodně šílená a občas zmatená, že jsem něco musela číst dvakrát, ale zároveň je tato kniha kouzelná. Je pravda, že nesnáším milostné trojúhelníky, ale tady mně ani trochu nevadil. Opravdu doporučuji

AnetaM
29.06.2016 odpad!

Tahle knížka mi vůbec nesedla. Připadá mi krute, psat k něčemu odpad místo hvězdiček. Ale když už, tak k téhle knize. Třeba se vám líbila a ja ten názor beru. Přesto mám pár svých důvodů, abych ospravedlnila svoje hodnoceni:
Nelíbilo se mi zelené pismo-i když me nejdriv zaujalo a vypadalo netradičně, za chvíli me začali bolet oči a ja nemohla číst.
Nezaujal me motiv- sama Alenka v říši Divů není zrovna můj šálek kávy, nazvala bych to docela slataninou. O to větší slátanina byl ale tenhle příběh.
A do tretice- nesnasela jsem hlavní hrdinku, a vlastně hrdiny celkově. Alyssa byla nafoukana a hnusná na Zacha, Morfeus blázen a Zach chudák, který pořád jen poslouchal Alyssu, kterou vlastně vůbec nemiloval...
No prostě to je zplacane a nesmyslné... Ne, to opravdu není knížka, kterou někdo potřebuje přečíst...

Áňa 998
27.06.2016 5 z 5

Skvělá knížka! :)

any333
22.06.2016 5 z 5

Tahle kniha mě neskutečně pohltila už od třetí kapitoly. Šílenství, šepotání, Říše divů...a ještě Morfeus.
Skoro každý detail měl nějakou úlohu a tak jsem byla místy trochu zmatená. A když jsem si všechno po půlce ujasnila, přijde rána!
Skoro všechno byla jen lež.

Týnka31
17.06.2016 5 z 5

Kniha je naprosto úžasná!

Svatojánek
04.06.2016 4 z 5

Bomba!!!!

drackol
31.05.2016 4 z 5

Na první pohled mě zaujala krásná obálka i nezvyklé zelené písmo. Kniha pro mě byla příjemným útěkem od reality, kde jsem se v novém a temnějším podání mohla znovu vrátit zpět do dětských let a navštívit kouzelný svět za zrcadlem. Doporučila bych knihu těm, kteří mají chuť se na chvíli ztratit ze všedního světa a schovat se na tajném místě, kde je vše možné.... protože, kdo by odolal tajemné Říši divů?

vodopad152
27.05.2016 5 z 5

Kniha se mi hodně líbila i když jsem ji četla hodně dlouho. Moc mě zaujalo zelené písmo a že je to o Alence v Říši divů. Doporučuji!!!!

martina5069
20.05.2016 5 z 5

Super knížka miluju Alenku v jaké koliv podobě a tahle byla krásně tajemná :-) Některý kapitoly byli docela nechutný ale dávalo to pŕíběhu ten správný říz a hned se vrhám na dvojku. Od začátku mé kniha bavila hlavné ty zvraty sem zvědavá o čem budou dalśí díly. A jestli budou aspoň z půlky tak super jako ten první :-) Doporučuji, každý si tam najde to svoje.

Jitush
15.05.2016 2 z 5

Na knize mě lákaly dobré recenze a pěkná obálka. Obsah mě však bohužel trochu zklamal, kniha mi přišla zmatená, děj místy nesmyslný až jsem se v něm ztrácela. Knížku jsem horko těžko dočetla, pokračování číst určitě nebudu.

anastazie2606
11.05.2016 5 z 5

Kniha byla skvělá

Laura Krivdova
08.05.2016 5 z 5

Ta kniha si mě naprosto podmanila. Měla jsem ji za den přečtenou. Když jsem dočetla byla jsem příšerně dezorientovaná a dlouho si nevzpomínala na svoje jméno.

Bambus
28.04.2016 1 z 5

Na knížku jsem se neskutečně těšila. Všechny ty pozitivní recenze, vysoké hodnocení, zajímavý nápad a krásná obálka.. pak přišlo ale obrovské zklamání. Nápad byl skvělý, to určitě, ale nelíbilo se mi samotné zpracování. Kniha je napsaná naprosto primitivně, autorka občas vloží cizí slovo, nejspíš aby zapůsobila. Alyssa, Zach ani Morfeus mi k srdci za celou dobu nepřirostli, jedna nesmyslná akce střídala druhou. Šepotání je knížka, která by na mě zapůsobila tak možná ve třinácti.Nevadil mi nesmyslný děj, kouzelné bytosti nebo milostný trojúhelník, ale způsob, jakým nám autorka příběh vypráví...jako dítěti ve školce.

Natynababina
21.04.2016 4 z 5

Moc pěkná budoucnost Alenky ;) Mám ráda podobné knihy. Je v ní všechno co má být, a ačkoliv je vlastně obšlehlá, tak si autorka skvěle poradila s obohacením původní Říše divů. Alyssa je vlastně moderní puberťačka, což jí taky dává plus (i když občas mě totálně štve její naivita, zaslepenost, hloupost a pitomost). Přečetla jsem ji jednou a zatím stačí, ale po delší pauze se k ní asi i ráda vrátím :)

happybook
18.04.2016 3 z 5

místy se mi líbila, místy ne.Jinak pěkný nápad na 'pokračování, Alenky v Říši divů :)

Misa25
02.04.2016 5 z 5

Kniha se cte prakticky sama, tema Alenky sice neni nove, ale pojeti autorky je neotrele a zabavne ;-) Morfeus je proste "bad boy" a o to vic to k nemu tahne ;-) Jdu na dalsi dil ;-)

anastazie2606
21.03.2016 5 z 5

Kniha se mi libila ,byla moc hezky napsana

napětí romantika milostný trojúhelník pro dospívající mládež (young adult)

A.G. Howard (p)
americká, 1970