Šepot z lesa

Šepot z lesa https://www.databazeknih.cz/img/books/48_/488693/bmid_sepot-z-lesa-5nL-488693.jpg 4 925 294

Mezi stromy číhá zlo… Před dvaceti lety v hlubokých lesích Orlických hor beze stopy zmizel jeho nejlepší kamarád. Teď se investigativní novinář Petr vrací do rodné vesnice, aby se vyrovnal s rozvodem a dal dohromady dům, který zdědil po matce. Z hlubin minulosti se vynořují nejen staří známí, ale i děsivé vzpomínky. Navíc zjistí, že kamarád nebyl ani zdaleka jediným, kdo se v okolí ztratil. Začne na vlastní pěst pátrat po tom, kdo – nebo co – za zmizeními stojí. A stopy, jež nachází, ho pomalu vedou do míst, jaká si nedokázal představit ani v nejhorších nočních můrách… Mysteriózní thriller, který si oblíbí čtenáři Jozefa Kariky nebo C. J. Tudor!... celý text

daPhytCZ
22.10.2023 5 z 5

Knihu jsem dočetl ve dvě hodiny v noci, což se mi nestalo zhruba 20 let. Přispěla k tomu kombinace mých oblíbených žánrů (horror, detektivka a společenská studie ze života na venkově), špičkově vystavěný děj a funkční postavy, každá pečlivě vykreslená a s důležitou úlohou v ději. Propojení s naším folklórem už byla jen třešnička na dortu. Jedinou drobnou výtku bych měl ke konci, v rámci žánru je samozřejmě v pořádku, ale přeci jen bych ocenil alespoň krátký epilog.

Marek82
21.10.2023 5 z 5

Všetkým, ktorým sa zdal príbeh príliš košatý, s odbočkami, opismi a dialógmi, by sa zrejme nepáčilo ani Kingove To, ktoré má viac ako 1000 strán/50 hodín. Autorka naň pritom odkazuje aj v samotnej knihe, hoci našťastie nepodľahla príliš silnej inšpirácii ako napríklad C.J. Tudor s Kříďakem. Za mňa bol Šepot z lesa výborný. Skôr thriller ako horror, miestami detektívka, inde spoločenská próza o osobných traumách a živote v malom spoločenstve - všetko tak akurát. Napriek väčšiemu rozsahu som sa pri počúvaní nenudil. Vyzdvihujem výborné dialógy a vykreslenie postáv, ktoré sa naozaj dali odlíšiť a nefungovali len ako štatisti na posúvanie deja, ako inde. Epilóg na konci by sa určite zišiel, keď už bol predchádzajúci dej tak podrobne popisovaný. Imbus je psík, ktorého by chcel mať asi každý.

marcela3655
17.10.2023 5 z 5

Díky čtenářské výzvě jsem si knihu obstarala. Jinak bych po ní nesáhla ,není to můj šálek.Pravě dotčeno.....no co říct.....se mnou ta kniha opravdu zamávala,jako bych ji prožívala,bylo v ní něco co nedokáži popsat neskutečného..Jsem z té knihy úplně na větví....za mě pecka....jsem nadšenà

Lenucha77
15.10.2023 5 z 5

Užívala jsem si každou větu této bravurně napsané knihy. Smekám před autorkou, právem si zaslouží označení český King. Neviděla jsem žádná hluchá místa, po celý příběh květnatá čeština. Napětím jsem mnohdy nemohla přestat číst. Po dlouhé době můžu říct, že je právem dílo označováno jako bestseller. Takto si ho představuji.

Anduli.d
13.10.2023 5 z 5

Knížka se mi líbila, ALE! Strašná spousta textu, který děj neposouval nikam. Námět se mi ale velmi líbil, zápletka originální. propojení s českou mystikou vynikající, těším se na další počiny autorky!!!

brabofka
08.10.2023 5 z 5

Musím dát za 5*. I když jsem na horory nikdy moc nebyla a tohle téma nejvyhledávám. Přesto, něčím mě kniha chytila a nepustila. I když je v ní tolik zbytečného textu. Bohužel až pozdě zjistíte,  že vlastně děj dál neposouvá. Přeskakovat tedy moc nelze,  co kdyby vám uteklo něco důležitého,  ale co je důležité? A co ne?
Místy máte dojem ze se kniha blíží k Danu Brownovi. Je to opravdu možné a uvěřitelné ? Když si odmyslíte to tajemno a mysteriózno, dá se říct, že je to zdařilá detektivka. I když konec, na to množství popisků v příběhu, byl trochu uspěchaný. Líbilo se. Neříkám že od teď budu nadšeným hororovým fanouškem, ale netvrdím, že si nebudu autorku hlídat a zase za čas si od ní něco nepřečtu. A tak mohu opravdu doporučit.

jaroiva
05.10.2023 5 z 5

Pro mě jde o velmi působivé dílo. Horory a zejména duchařinu vůbec nevyhledávám a ani od Kinga se mi tahle poloha nelíbí. Občas mě baví magický realismus.
Ani tady mě ale nezaujala duchařská část. Mnohem víc mě uchvátily velmi reálně popsané vztahové zápletky.
Líbí se mi, že je knížka částečně akční, částečně napínavá, označení thriller sedí.
Mnohem víc než nereálné mytologické mystery mi kniha brnkla na strunu přemýšlení o tom, jak si ničíme přírodu a jak se chováme ke svým starým přátelům a známým.
Taky mě baví české prostředí, mám ho mnohem raději než pořád dokola americké. I ta česká mentalita je prostě jiná a tady se to autorce podařilo zachytit dost věrně.
Poslouchala jsem jako velmi povedenou audioknihu, která mě chytla od začátku na udičku hledání pravdy o ztraceném klukovi, ale postupně mě držela na úplně jinou návnadu. Konec jsem už vnímala hůř, protože se mi v průběhu otevřely nějaké mé vlastní frustrace, které jsem myslela, že už mám vyřešené. No, asi nemám.
Takže pro mě bylo na knize mnohem víc než nějaká "trapná duchařina" :).
Pěkně děkuju, teď abych si to zpracovala :D.
A pak se budu těšit na další autorčinu knihu.

veronika6239
29.09.2023 2 z 5

Knihu jsem dostala jako dárek, je úplně mimo můj žánr co čtu. Moc napětí a strachu na mě z ní nedychalo a ač má hodně stran, příběh se čte rychle. Co se mi na knize líbilo nejvíce, je autorcino hraní s češtinou.... Opravdu nespočet slov a popisů míst, slovních spojení a přirovnání, co v překladové literatuře nenajdeme.

Rave
27.09.2023 1 z 5

(SPOILER) Duchové a vraždění dětí. Omlouvám se, ale ne. Hvězdu dávám za vtipné rozhovory a nápady kulturního spolku obce, to by se dalo využít. Ovšem popis rozkládajících těl, puch hniloby, prázdné oční důlky atd....toto mi nahání různé pocity, strach ovšem vůbec. Nejsem zkrátka cílovka této autorky.

le21nka
25.09.2023 5 z 5

Úžasné! Popusťte uzdu své fantazie a ponořte se do děje. A můžete se začít třeba i bát.....

shootingstar
23.09.2023 4 z 5

(SPOILER) Tak za prvé, jedná se skutečně o duchařský horor v tom smyslu, že pokud jako moje maminka odmítáte "tydle fantasmagorie", zvolte raději jinou knihu.
Dále předesílám, že psovi se nic nestane. O dalších postavách včetně dětí to říci nemohu.
Četlo se to dobře, mám jedinou výhradu k jazyku: V reálu lidi během konverzace málokdy přijdou tak rychle s tak dlouhým vtipně sarkastickým souvětím jako na zdejších stránkách.
A potom, hnidopiši zde jistě najdou pár logických trhlin typu "počkej, a jak jako vona mohla vědět, že von ví..."
Jinak doporučuji, dobrá práce!

lucie9998
18.09.2023 5 z 5

Úžasná knížka! Myslím, že ji dlouho nedostanu z hlavy...
Jediné, co mě "naštvalo" :-D bylo, že Káje bylo, dle Heleninych slov, 9 let (to by sedělo, podle jejího chování), ale když byl případ zveřejněny v televizi, uvedli, že se jedná o 12tiletou holčičku... Nemám ráda takovéhle nesrovnalosti.

Wendella
17.09.2023 5 z 5

Horory moc často nevyhledávám, ale anotace téhle knížky mě zaujala, tak jsem ji "zkusila" a rozhodně nelituji. Je v ní trochu psychologie, trochu krimi, trochu duchařiny, všechno namíchané v poměru "tak akorát". Níže zmiňovaná "rozvláčnost" mi nevadila, naopak se napětí příjemně stupňovalo. Jen jednání některých postav v některých chvílích mi přišlo trochu nelogické a nedovysvětlené (Hanka, Helena), ale to beru tak, že každý je nějaký a lidé (postavy v knize) nejednají podle šablon.
Hororová atmosféra se povedla - po přečtení knihy bych si hned tak do Orlických hor k řopíkům asi nevyjela.

Liss93
15.09.2023 5 z 5

Horory nejsou moje preferované čtení. Ale v rámci výzvy jsem se pustila do díla české autorky a musím říct, že jsem příjemně překvapená! Trochu se mi při čtení vybavovalo Stranger Things, ale příběh je samozřejmě úplně jiný, spjatý s bájemi slovanského původu. Informací z historie bylo sice hodně, ale byly zajímavé a od dění nezdržovaly, naopak dokreslovaly situaci.

zuzankac
10.09.2023 5 z 5

(SPOILER) Lidi tu píšou, že se knížka podobá Karikovi, JENŽE - teď čtu od Kariky Strach a říkám si proboha, vždyť je to prakticky totéž? ... takže mě zpětně trochu zklamalo, že je autorka vlastně neoriginální. Být Karikou, jsem docela naštvaná:D Kdo si přečte aspoň kousek Strachu, pochopí, že to nemůže být náhoda.

baji42
08.09.2023 2 z 5

Souhlasím s některými z předchozích komentářů, že kniha byla dost rozvláčná. Zkrácení by určitě příběhu prospělo. Bohužel mi příliš nesedl ani autorčinu styl a postrádal jsem tam takové to hororové napětí, které způsobí, že se bojíte. Přesto ještě zkusím druhou autorčinu knihu,třeba zaujme víc.

keselylenka
04.09.2023 3 z 5

Vlastně bohužel nevím, co přesně mi nesedlo. V první polovině se prakticky nedalo mluvit o tom, že by na mě šel strach a v druhé půlce už jsem se nudila. Celé to bylo moc dlouhé. Plus za mě za slovanské mýty a práci s archivy ale na více hvězdiček toho tady bylo málo.

ZuzanaK.
04.09.2023

Četlo se se to dobře, to nemohu říct. Řemeslně skvěle zvládnuté. Děj i námět byl, co do žánru (určitě ne horor), zajímý, ovšem občas se to celé zbytečně táhlo. Této knize pro ženy by zeštíhlení (klidně o 1/6) slušelo.
7/10

Basta1912
02.09.2023 5 z 5

Moc povedené, takový trochu Karika, ale naštěstí opravdu jen trochu ;) Poměrně sympatické postavy (ne všechny samozřejmě), hezky vykreslený děj, který pěkně odsýpá. Co musím moc pochválit jsou geniální, živé a absolutně uvěřitelné dialogy.( Sice ta čecháčština v přímé řeči mě semtam fakt štvala xD ale to je můj problém.) Konec se mně zdál hodně useknutý, ale jinak moc fajn. Bála jsem se, aby se Imbusovi něco nestalo!!! SPOILER: Psovi se nic nestane :) další bod k dobru. Knihu budu dál vřele doporučovat :)

rumova_kulicka
30.08.2023 3 z 5

Kniha se nečetla špatně, ale byla vesmírně dlouhá. Ač jsem normálně poseroutka první třídy, tak tady jsem se nebála ani chvíli. Celé mi to přišlo nějaké nepochopitelné. Z komentářů jsem měla mnohem větší očekávání, než se mi dostalo, bohužel.