Šepot vzdálených chvil

Šepot vzdálených chvil https://www.databazeknih.cz/img/books/24_/249993/bmid_sepot-vzdalenych-chvil-CwB-249993.jpg 4 368 118

Edie Burchillová dostane nečekaný dopis a vydává se do Milderhurst Castle, vznosného, ale chátrajícího sídla, kde žijí neprovdané sestry Blytheovy. S nimi a s jejich stárnoucím otcem zde před padesáti lety během druhé světové války Ediina matka strávila po evakuaci z Londýna část dětství. Starší sestry Blytheovy jsou dvojčata a většinu svého života zasvětily péči o nejmladší sestru Juniper, která se nikdy nevzpamatovala z psychického šoku, který utrpěla v roce 1941, kdy ji opustil snoubenec. Eddie pomalu začíná rozplétat matčinu minulost, v kamenných zdech Milderhurstu se však skrývají ještě mnohem větší tajemství… Co všechno se vlastně před oním půlstoletím stalo?... celý text

Literatura světová Romány Pro ženy
Vydáno: , Ikar (ČR)

The Distant Hours , 2010

putpuda
20.02.2016 3 z 5

Tak já budu výjimka druhá :o. je to krásně napsané, jako pohádka, ale poměrně nudné. Ve druhé polovině se to trošku rozjede, více mě bavila část vyprávěná Edie. Moc jsem se těšila a o to víc jsem teď zklamaná. Předchozí knihy byly naprosto úžasné, pro mě nejlepší Zapomenutá zahrada.
No ale nemůže se pokaždé spisovatel trefit do noty každému čtenáři. Určitě se budu těšit na další knihu....

evasamankova
19.02.2016 3 z 5

Asi budu výjimka, ale mě tato kniha tolik neoslovila. Zápletka je zajímavá, čtivá i veskrze dost smutná, ze života, ale popsat kvůli tomu 500 stran bylo od K. Morton hodně přehnané. Knize by bohatě stačilo a vlastně i slušelo tak o 200 méně, protože dějově zajímavý byl víceméně jen její začátek a konec. Zbytek byla poezií a popisy nastavená vata, která z různých úhlů opakovala stále to samé dokola.
Tajemství letního odpoledne bylo o 2 příčky (**) lepší...

Iwíček
07.02.2016 5 z 5

Naprosto luxusní vyprávění. Byla to moje první kniha, kterou jsem od této autorky přečetla a bylo to luxusní. Se začátkem jsem měla trošku problémy, ale pak jsem naštěstí zjistila, že se jedná jen o úvod od jiného autora, kdo četl, ví od jakého, nechci spoilovat. Kniha se mi moc líbila a asi se na tuto autorku zaměřím více a přečtu si od ní všechna díla. Do edice Světový bestseller patří právem.

Paja85
02.02.2016 4 z 5

Na knihu jsem se moc těšila, autorka nezklamala, je veliká vypravěčka. Ale měla jsem malinko problém se hned začíst. (Možná to není chyba autorky) Příběh byl mistrně vymyšlen.

Januletta
02.02.2016 4 z 5

Pěkná. Pokaždé jsem se těšila, až otočím na další stránku. Bylo to napínavé, čtivé. :-)

vladka1695
01.02.2016 4 z 5

Úžasná kniha, naprosto mě nadchla a myslím, že o ní budu ještě dlouho přemýšlet. Přečteno za 2 dny, což asi mluví za vše.Velmi doporučuji !!!

veronika9143
23.01.2016 5 z 5

No co k tomu dodat - prostě super zasloužila by si i 6 hvězdiček. Prolínání minulosti se současností. Skoro každá postava vypráví příběh sama za sebe. Spletitá záhada, která se postupně rozplítá, složité mezilidské vztahy.... Myslím že to autorka krásně vystihla. Kniha je napsaná s velkou bohatou slovní zásobou, žádné jednoduché věty. Určitě se k této knize ještě vrátím a zkusím i další tituly autorky. Mohu jenom doporučit.

teli9845
12.01.2016 5 z 5

Musím bez přikrášlování říct, že je to nejlepší kniha, kterou jsem v životě četla. Chytla mě na začátku a na konci mě nechtěla pustit. Zamilovala jsem si všechny postavy - mimochodem výborně propracované. Percy - nepochopená životní trpitelka, Thomas - ztracený mladík s velkou naději, Edith - hledající samu sebe přes osud své matky. Autorka má krásný popisný styl, který lahodí uchu i mysli. Stoprocent i víc kdyby šlo a dnes se pouštím do Zapomenuté zahrady.

Henriette
10.01.2016 5 z 5

Kate Mortonová opět nezklamala. Je knihu od knihy lepší. Nádherný příběh s temným tajemstvím. Radost číst!

gossipavlina
10.01.2016 4 z 5

Svůj komentář rozdělím do dvou částí. První budu hodnotit příběh - ten mi sám o sobě moc zajímavý nepřišel, Snad jedině osud Toma, na vysvětlení jeho zmizení jsem byla fakt zvědavá. A víc k tomu asi nemám potřebu dodávat, ať předem neprozrazuji děj.
Ale za druhé bych chtěla moc a moc pochválit autorku, jakým způsobem ten ničím výjimečný příběh zpracovala. Její vyjadřovací a vyprávěcí schopnosti jsou opravdu nadstandartní. Kouzlí a hraje si se slovy, málo podstatných jmen zůstalo stát osamoceně, téměř vždy je k nim přiřazeno minimálně jedno přídavné jméno. Dlouhá, rozvitá souvětí, ze kterých si uděláte naprosto věrnou představu o atmosféře děje, prostředí, povahách postav a jejich pocitů a nálad.
Takže určitě doporučuji.

Babouš
09.01.2016 4 z 5

Trochu mi to připomnělo Poslední dopis od tvé lásky od Jojo Moyesové. Mortonová píše čtivě a citlivě, vytknout bych mohl snad jedině přílišnou podrobnost jejího vyprávění. Ty úryvky z Bahnivce mi přišly zbytečné, i když samozřejmě chápu, že pro vytvoření atmosféry tam být musely. Příběh je moc pěkný. Pokud mám ale srovnat Moyesovou a Mortonovou, Moyesová u mě vede.

Jana77
05.01.2016 5 z 5

Skvělá kniha.

koblizek8
04.01.2016 5 z 5

Velice poeticky napsany pribeh. Opravdu z toho dýchala ponurost sama a mraziva tajemstvi. Musela jsem cist skoro porad, byla jsem moc zvedava na rozuzleni a zaplatbuh tam bylo. Vrele doporucuji

Šánka
01.01.2016 5 z 5

Kouzelné ! Jeden z nejkrásnějších, tajemstvím opředených příběhů, které jsem kdy četla. Příběh o přátelství, nenaplněných snech a síle sourozenecké lásky. Barvitý styl psaní a až poetické popisy dodávají knize nádhernou atmosféru, ve které se ztratíte, zapomenete na čas a jen posloucháte dávná tajemství, která vám šeptají zdi starého zámku. Tak se začtěte a poslouchejte, už je slyšíte ?

Cari
31.12.2015 5 z 5

Bože, úvodní příběh o Bahnivci by klidně mohl vyjít jako samostatná kniha! Jen žasnu nad autorčinou fantazii, a nad jejím uměním nádherně vystihnout ponurou atmosféru - zejména v této knize! Ještě nejsem na konci - upřímně, šetřím si příběh, abych si ho mohla vychutnávat co nejdéle.
Román bych s klidem zařadila mezi nejkrásnější gotické romány. Podobné těm, jaké psala Daphne du Maurier... Stejně tak jako Maurier i Morten ovládá mistrovsky své vypravěčské nadání k vykouzlení přímo magické atmosféry. Z každé stránky je cítit láska k fantazii a psanému slovu. Tahle paní má nakročeno k legendám...

HaHa11
31.12.2015 5 z 5

Magická atmosféra starobylého anglického sídla, válečný Londýn a devadesátá léta 20. století. Dvě časové roviny, dvě mista, kde se vše odehrává. A stačí to. Čtenář hltá jednu stránku za druhou, každou chvíli si říká, že už přišel na kloub všem záhadám, ale autorka se jen pousměje jeho naivitě. Kdepak, ještě není konec...Je i není to detektivka, mohla by to být rodinná sága nebo také feministicky pojatý příběh o osudech žen několika generací. Je to prostě skvělé čtení.

Hanisek
28.12.2015 5 z 5

Bože to bylo dokonalé, již po čtvrté mě autorka vodila za nos tam a zase zpátky, aby mi na posledních stranách opět vyrazila dech a nakonec mě nechala ubrečenou a bez slov dočíst poslední řádky této skvělé knihy. Ps: nenechte se odradit pozvolným začátkem, který má svůj význam, stejně jako vždy na vás čeká několik tajemstvích o kterých si šeptají zdi zámku

koblizek8
26.12.2015 5 z 5

dostala jsem ji pod stromek, moc se na ni těším, zatím mi přišlo, že každá další autorčina knížka byla lepší než ta předchozí, tak jsem zvědavá, jestli tato kniha splní očekávání