Šepot vzdálených chvil

Šepot vzdálených chvil https://www.databazeknih.cz/img/books/24_/249993/bmid_sepot-vzdalenych-chvil-CwB-249993.jpg 4 368 118

Edie Burchillová dostane nečekaný dopis a vydává se do Milderhurst Castle, vznosného, ale chátrajícího sídla, kde žijí neprovdané sestry Blytheovy. S nimi a s jejich stárnoucím otcem zde před padesáti lety během druhé světové války Ediina matka strávila po evakuaci z Londýna část dětství. Starší sestry Blytheovy jsou dvojčata a většinu svého života zasvětily péči o nejmladší sestru Juniper, která se nikdy nevzpamatovala z psychického šoku, který utrpěla v roce 1941, kdy ji opustil snoubenec. Eddie pomalu začíná rozplétat matčinu minulost, v kamenných zdech Milderhurstu se však skrývají ještě mnohem větší tajemství… Co všechno se vlastně před oním půlstoletím stalo?... celý text

Literatura světová Romány Pro ženy
Vydáno: , Ikar (ČR)

The Distant Hours , 2010

SilvieK001
26.12.2017 4 z 5

Nejdřív jsem četla s lehkou nechutí, ale záhy mne příběh pohltil tak, že nešlo přestat. Dočetla jsem v noci, i jsem se u knihy bála. Velmi dobrá.

EvaT86
03.12.2017 5 z 5

Nejlepší kniha K. Mortonové, jakou jsem kdy četla! Líbilo se mi prostředí, postavy i děj se všemi svými záhadami a tajemstvími. Vřele doporučuji.

Gi-Gi
16.11.2017 3 z 5

Tak jsem to teda dočetla, příběh zajímavý, ale že bych to hltala, to teda ne. Četlo se mi to těžkopádně, některé pasáže mi přišly až moc zdlouhavé. Nadšená jsem tedy nebyla. Hlavní hrdinka mi byla nesympatická, nevím proč, neudělala nic špatného, nebyla negativní nic, přesto mi jako osobnost neseděla. Mnohem víc mě zaujal příběh sester, v mém případě vsuvky ze současnosti byly zbytečné. Na druhou stranu, zkusím další knihu, třeba to bylo momentálním rozpoložením.

dusaniela
04.11.2017

Po predchádzajúcich recenziách som premýsľala nad tým či si knihu zakúpiť. Neľutujem. Knižka mala pre mňa pútavý a zaujímavý dej a tešila som sa na vyvrcholenie. Vždy som sa na čítanie tešila..Ku koncu som neodtrhla oči od slov..

makky06
25.10.2017 3 z 5

Kniha měla zajímavý přiběh, ale uškodilo jí zbytečně moc stran.

hledaseniki
11.10.2017 4 z 5

Kate Morton jsem objevila před lety, když u nás vyšel její román Tajemství letního odpoledne, díky právě tomuhle románu jsem v Kate Morton našla zalíbení a to i přesto, že nejsem velký obdivovatel ženských románů, ale přece jen se někdy najdou výjimky. Šepot vzdálených chvil byl v mé knihovně už dost dlouho, a teď v letních měsících nadešel čas si knihu přečíst. Hned na úvod musím říct, že jsem od knihy očekávala trochu víc, už jen díky předešlým dvěma knihám, které jsem četla, možná jsem očekávala víc. Příběh se odehrává opět ve dvou časových rovinách a je zasazen do zámku, který obestírá vcelku zajímavá historie. Postav je v příběhu celá řada, jenže tady se z nich dalo vyždímat mnohem víc, obzvláště pokud jde o sestry Blytheovy, svůj prostor měly, ale na to, že byly ve středu dění obou dějových linií, přišlo mi, že jejich charaktery nebyly úplně dotažené, což mě dost překvapilo vzhledem k tomu, že vím, že autorka to normálně zvládá. Do příběhu je zakomponovaná zajímavý příběh o Bahnivci (až knihu přečtete pochopíte), takže to má tajemný nádech. Celkové rozuzlení příběhu mě neposadilo na zadek, jak tomu bývá u jiných autorčiných knih, což mě docela zklamalo a to je také ten důvod proč je kniha slabší než její předchůdci. Navíc celková délka necelých 500 stran, byla jednoznačně moc a knize to neprospělo, protože by snesla o 100 stran méně. Kniha patří do edice světových bestsellerů, a s tím nemám problém, ale rozhodně si nezaslouží zlatou nálepku, jako její předchůdkyně, protože tohle by spíš sedělo na stříbro. Rozhodně nešlo o žádný příšerný román u kterého by jste se kousali nudou, to rozhodně ne, ale pokud znáte tvorbu Kate Morton tak víte, že její jiné příběhy jsou daleko lepší.

jana79
08.10.2017 5 z 5

Krásný i smutný příběh,ale miluji tuto autorku a tak mě opět nezklamala.

Denninka
06.10.2017 3 z 5

Nebyl to pro mě typ knihy, u který by mě příběh zcela pohltil. Na mě až moc podrobně popisné. Po celou dobu čtení mě držela atmosféra tajemství, které bude na konci vyjasněno a to příběh hezky zakončilo. Ale mezi TOP knížky nemohu zařadit.

Pavlaj
24.09.2017 5 z 5

Pocta klasickému gotickému románu, kde dům je jedním z hlavních hrdinů příběhu. Dům je milován i nenáviděn, miluje a nenávidí, v jeho zdech se ozývají hlasy a přehrávají ozvěnu vzdálených chvil. Pro mě osobně působivé.

javirgo
05.09.2017 2 z 5

Moje třetí a nejhorší kniha od této autorky.

helena1147
24.08.2017 3 z 5

Kniha se mi zdála zbytečně "natáhnutá", zdlouhavá.

rosalindaaa
05.08.2017 5 z 5

Tato knížka je fakt bomba, je velice zajímavá a moc hezky napsaná

Jane100
23.07.2017 4 z 5

Bohužel zatím nejslabší kniha od Kate Morton. Mírné (ale opravdu jen mírné zklamání). Doufám, že se jedná jen o výjimku a její další kniha už bude opět na takové úrovni, jako třeba Dům u jezera.

intelektuálka
22.07.2017 4 z 5

Já už trochu věděla do čeho jdu, takže mě kniha nezklamala. Jsem teď nějak naladěna na dobře vyprávěné příběhy a tato autorka umí.
Ještě jeden titul a bude má oblíbená. Doporučuji.

Anie94
15.07.2017 3 z 5

Tuto autorku mám velice ráda. Četla jsem od ní už pár knih a byla vždy spokojená. Ale tato kniha se fakt nepovedla. Byla zmatená, přeskakovalo se z jedný doby do druhé, z jedné události na druhou. Do čtení jsem se kolikrát musela nutit, a ten konec byl odfláknutý.

bábuška
11.07.2017 5 z 5

Tato kniha se nedala přečíst za dva nebo tři večery. Příběh z počátku čtyřicátých let kdy Anglie vstupovala do války, je v celé knize pouze jednou z částí. Jako každý několikasetletý anglický hrad má svou historii i osudy a tajemství jejích obyvatel. V oněch čtyřicátých letech se setkáváme se třemi osamělými sestrami, jímž je domov vlastně vězením. V poválečné době se pomalu začínají rozplétat jednotlivé osudy, místy některé části jakoby připomínaly staré gotické romány. Tajemno, vlhké zatuchlé zdivo, nekonečné chodby plné pavučin, tajná dvířka, rejdění myší. Tragické konce několika lidí a tajené duševní poruchy. Celým příběhem se musí každý čtenář "prokousat" sám a tak končí i závěr autorky. "Pravda zemřela zároveň se třemi sestrami, a pokud snad kameny v základech zámku dál šeptaly, co se stalo oné noci v říjnu 1941, já jsem je neslyšela. Nechtěla jsem je poslouchat. Už ne. Byl čas, abych se vrátila do svého vlastního života. Krásná a zajímavá kniha.

MíšaS.
05.07.2017 4 z 5

Za mě skvělé počtení. Napínavá od začátku do konce, ale uznávám, že někdy se kniha vlekla zbytečnými zákrutami, proto ta stržená hvězda. Konec byl takový divný, i když jako ukončení rodinného příběhu asi oprávněný -- vše bylo řečeno a po nás popel --.

Acquenta
29.06.2017 3 z 5

No, tuhle knihu jsem četla opravdu velmi dlouho. Vůbec se mi k ní nechtělo vracet, zbytečně dlouhá, mít tak o 100 stránek méně, bylo by to lepší...a ten závěr ? No, co dodat... na to, jak nás Kate napínala, tak konec teda opravdu strašný...za mě moc ne :-/

jindrusa
24.06.2017 5 z 5

Po počátečních rozpacích se kniha "rozjela" a hezky gradovala až do konce.

Marika Vanova
19.06.2017 5 z 5

No ...po delším rozjezdu, se mi příběh zalíbil a hltala jsem ta další a další tajemství až do úplného konce. Pro mě se to vyvinulo nakonec zcela nečekaně, měla jsem svou teorii, ale tohle ne. Kate Morton mě opět dostala.