Šepot v mlze

Šepot v mlze https://www.databazeknih.cz/img/books/50_/506129/bmid_sepot-v-mlze-8U8-506129.png 4 304 304

Černá zima série

Clare a Dorran navzdory všem předpokladům stále žijí, ale úleva, kterou získali záchranou z Helexis Tower, je pouze dočasná. Dorranovi je po Ezrově experimentální léčbě stále hůř a není jasné, jestli vůbec přežije. Clare tuší, že jeho jedinou šancí je experimentální ústav v Evandalu, v němž údajně přežívá skupina vědců, kteří by mohli přečíst Ezrův opravný kód na zničení thanitů. Clare však především doufá, že se jí podaří zachránit umírajícího Dorrana. Do ústavu jsou to tři dny cesty, ale Clare si není jistá, je-li v jejich silách k němu vůbec dorazit. Cesta je plná nástrah a nebezpečí, ale to největší na ně číhá přímo v jejich středu… Děsivý nový svět poznamenal všechny kolem a Clare musí bojovat, aby ochránila své nejbližší. S hrůzou si ale uvědomuje, že některým již není pomoci.... celý text

Literatura světová Horory Romány
Vydáno: ekniha , Fobos

Whispers in the Mist , 2020

Duchoslp
30.04.2023 4 z 5

Třetí díl byl zatím absolutně nejlepší. Děj má spád. Celou cestu jsem prožívala s Clare a Dorranem. Knížku jsem přečetla jedním dechem. Jsem moc zvědavá na závěrečný díl

Nikusha
24.04.2023 3 z 5

Ani tento jako předchozí dva mě nijak neoslnil. Stále se opakující situace a hlavně chování postav mě už vytáčí. Hlavně Dorran. Ten už musí mít ty kulky úplně před výbuchem, protože pořád vyznává lásku, už se i stihl zasnoubit a přitom si chudák ještě ani neužil. To cukrování je už fakt spíš otravné. Co se týče Beth, tak ta linka byla zajímavá od té chvíle kdy vyšla najevo pravda, ale taky mě časem štvala. Zkusila jsem to, chvílemi mě to i bavilo, ale ten čtvrtý díl mě asi už ani neláká.

Dandulka
13.04.2023 3 z 5

Autorka se nám pomalu vyčerpává. Tenhle díl už se m tolik nelíbil jako ty předchozí. Je to škoda, protože série se mi až dosud moc líbila.

Pavlína2019
07.04.2023 5 z 5

Tak to je ale výborná záležitost!!

Musím podotknout, že knihy tohoto žánru vůbec nečtu.
Výjimkou je tato série a "strašidelné domy".

Paní autorka skutečně umí psát.
Paráda.
Přitom dějová linka je tak jednoduchá, nepřeplácaná postavami ani dějem - popisy situací a prostředí jsou vynikající.

Možná tím, že tyto knihy nečtu, neznám je, takže mi to je vzácné - ale představa toho, kde se děj odehrává a co se děje, mě nadchla. Moc mě to bavilo!

Prostě se nedá přestat číst, nedá se knihu odložit.
Moc se mi to líbilo a určitě doporučuji!

muchomurka
02.04.2023 3 z 5

(SPOILER) Knížka byla čtivá a až na pomalý rozjezd měla spád. Clare byla ze začátku strašně otravná, ale ke konci se trochu vzchopila a už nebyla tak neschopná, kolem které všichni skáčou a všechno se vyřeší šťastnou náhodou. A tedy těch šťastných náhod měla opravdu hodně. Ale co měla autorka dělat, když neschopnou Clare dostávala do takových situací?
Jinak co mi vadilo nejvíc, i když je to asi detail, ale když byli v tom nákupním středisku a museli prchnout, tak proč se tam Beth nevrátila, když jí nic nehrozilo, a nedoplnila zásoby a věci, které potřebovali? Vždyť s její silou, rychlostí a tím, že ji vyzáblí nevidí, by to byla pro ni hračka.
A celou dobu jsem si říkala, že bych to ráda viděla jako film. To jejich cestování, život v bunkru. Ale pak jsem změnila názor. Rozhodně nechci vidět vyzáblé na plátně. Toho už bych se nezbavila. Takto si přečtu popis a můžu si to nepředstavovat, nebo jen matně.
Uvidíme, co přinese další díl. Ale už takto mi to přijde celkem natahové. Myslím, že dva díly by tomuto slušelo nejvíc, byly by akorát. Tak snad to aspoň dopadne dobře.

netopýrek1985
27.03.2023 5 z 5

Moc moc se rychle se čte už jdu na poslední díl a už ne nemůžu dočkat jak to dopadne.

mondulinecka
23.03.2023 5 z 5

Jo, další pecka! Nechápu, ze jsem tuhle sérii tak dlouho odkladala! S každým dílem je to napinavejsi, Darcy nenechává moc prostoru, aby člověk vydechl, ale nutí cist porad dal a dal a pak to vypadá tak, ze neubehl ještě ani týden a už beru do ruky čtvrtý díl! Jsem hrozne zvědavá, jak cesta Clare a Dorrana dopadne, takže vzhůru na čtyřku.

Pauvka
20.03.2023 5 z 5

Treti dil bomba! Precteno jednim dechem.
Tahle serie me proste bavi.

zuzi1162
15.03.2023 5 z 5

Tak tohle byla zase jizda. Darcy Coates umi opravdu psat. Clare uz konecne opousti roli naivky, i kdyz teda hooodne pomalu. A Dorran ten je ..... porad divnej :), ale tak nejak to vsechno funguje dohromady. Je i dobre, ze oba hrdinove nejsou tak uplne jednickovy ale spis takovi opravdovi. Tesim se na dalsi dil.

marky2558
06.03.2023 3 z 5

Nestává se mi moc často, aby třetí díl byl zatím nejlepší. Konečně fajn příběh ze série Černá zima a je smutné, že se člověk musí brodit první a druhým dílem, aby měl konečně až u třetí knižky celkem fajn pocit. Nedívím se, že to tolik lidí vzdalo ale já jsem ráda, že jsem se sem dostala. Fajn počtení, super zvraty. Dějová linka s Beth mě velmi bavila.

katerina28349
27.02.2023 5 z 5

Příběh byl napínavý plný zvratů napětí a nečekaných překvapeních. Knížku jsem nemohla odložit byla velice čtivá. Už se těším na další díl.

lenka4043
31.01.2023 5 z 5

Knihu jsem přečetla doslova jedním dechem, stejně tak jako dvě předchozí z této série. Za pár dní má vyjít čtvrtý, poslední díl a já už se nemůžu dočkat, jak to všechno nakonec dopadne :-)

Honza28
18.01.2023 5 z 5

Knihu jsem si koupil už v létě a až do teď ji odkládal. No ale jaké překvapení - zatím suveréně nejlepší díl z celé série. Kniha byla napínavá od začátku do konce a plná zajímavých a překvapivých zvratů. Knihu jsem přečetl jedním dechem a před spaním ji nikdy nemohl odložit. Jediné, co mě v tom ději potom už trochu iritovalo, byla ta bezmezná a někdy až těžko uvěřitelná láska Dorrana ke Clare, která za celou sérii snad neměla jediný mráček. No ale i tak je to povedená knížka a nemůžu se dočkat dalšího dílu.

Šárka88
08.12.2022 5 z 5

Dlouho jsem tento díl odkládala, bála jsem se nudného čtení jako u předchozího dílu. Od první stránky jsem byla mile překvapená, že děj nabírá na čtivosti a hned vás vtáhne do útrob Clare a Dorrana a Beth. Konečně zde nebylo neustálé co by kdyby, ale konečně se něco dělo a místy jsem opravdu nedýchala napětím. Jsem zvědavá, jaký bude závěrečný díl této války s Vyzáblími a možného znovuzrozeni světa.

stojinek
23.11.2022 4 z 5

Další díl této série přečten a musím říci, že to mělo spád a nečekaná překvapení.Velice čtivé!
Čteno v AJ a angličtina je psána lehkou a stravitelnou formou.Kdo si chce procvičit AJ, tuto autorku opravdu doporučuji!
Už se těším na poslední díl

jiri6844
21.11.2022 4 z 5

Jakožto začínající čtenář, který skoro v životě nepřečetl jedinou knihu krom povinné četby, jsem přelouskal všechny 3 díly a už se těším na další díl, za mě docela čtivé knihy….

NymphMaeve
04.11.2022 5 z 5

Jak já jsem se těšila na pokračování Dorrana a Clare. Tentokrát ještě s Beth, sestrou kterou hledali, ale ona našla je. S obrovskou chutí jsem se do příběhu opět ponořila a bylo to úžasné, jakoby pauza nebyla. Měla jsem velké starosti o Dorrana a byla od začátku celkem mimo z chování Beth. Samozřejmě bylo vše časem vysvětleno a příběh opět gradoval, řešil se, gradoval, komplikoval a opět řešil. Miluju křivku Darcy Coates v této sérii, protože se od příběhu nedá odtrhnout. Nevím, zda to bylo myšleno jako obsah s větší hloubkou, já však ve spoustě věcí vidím velkou podobnost s realitou a občas mě to upřímně děsí. Spisovatelka je úžasná a moc mě její vyprávění baví. Těším se na další díl nejen Černé zimy, ale i Strašidelných domů.

ArwenAragorn
30.10.2022 5 z 5

81%
Maska jí zkreslovala vidění, ale uvědomila si, že ne tak úplně. Obloha byla skutečně celá rozmazaná. V dáli se opravdu chvěl zlatorudý pruh. Nadechla se a ucítila jedovaté bodání na plicích. "Je to...?"
Střecha vozu se prohnula, když Beth vyšplhala nahoru k nim. Rty měla sevřené v úzkou linku a obočí nakrčené k sobě. "Požár."
_______________________________________________________________________________________________________________
Tak jsem si báječně užila třetí díl dobrodružného hororového postapo s Clare, Dorranem, Beth, Vyzáblými a ještě dalšími lidmi, o kterých nechci nic prozrazovat. Napínavé, akční, s mnoha zvraty.
Doporučuji!

veronika4001
25.10.2022 5 z 5

Pokračování Výkřiků v temnotě s Clare, Dorranem a Beth s Vyzáblými. Světová válka Z nebo Červený vrch ve více individualizovaném a akčním podání. Nebezpečné a dobrodružné, více napínavé a naléhavé. I tento díl stejně jako předchozí zůstává napolo uzavřený, což zřejmě vytváří mantinel pro další pokračování. Kéž by. Za tuto parádní jízdu plnou zvratů, odhodlání, akčnosti a bojovnosti dávám 5*.

Bee240
16.10.2022 3 z 5

Kniha se mi nelíbila....nebo spíše mě nebavila jako ty předchozí dvě.
Což je překvapení jelikož Darcy knihy mě vždycky bavily. Sice to nejsou horory v pravém slova smyslu, ale takové oddechové čtení to není vůbec špatné.
Četla jsem předchozí dva díly této série a první se mi velice líbil... nápad to nebyl špatný a monstra byli skvěle popsána. Příběh byl napínavý a četlo se to dobře.

U druhého dílu jsem si málem ukousala ruce při neustálém přehazování vztahu hlavních postav a měla jsem chuť mlátit hlavou do zdi ze vší té romantiky.

Tento třetí díl je sice odproštěn od většího množství romantiky, ale za to situace kterým musejí Clare a Dorran čelit a které vždy přežijí je až za hranou. Ano jde o svět s příšerami takže za hranou to je už dávno, ale stále se tomu dalo jakž takž uvěřit.
Pak tu máme Beth .... sestru Clare.
Jako sorry ale to byl kýč jako vrata a prostě za mě velké NE.......

Nebudu se bránit tuto sérii dočíst, ale tento díl byl nejslabší. Nehledě na to že celá kniha je napsána o cestě autem a to podle mého nemusel být samostatný díl.
Ta cesta samotná mohla být jen součást příběhu.... už mě po chvíli nebavilo číst o tom jak jedou v autě a hádají se a Clare zadržuje slzy.