Šepot v mlze

Šepot v mlze https://www.databazeknih.cz/img/books/50_/506129/bmid_sepot-v-mlze-8U8-506129.png 4 304 304

Černá zima série

Clare a Dorran navzdory všem předpokladům stále žijí, ale úleva, kterou získali záchranou z Helexis Tower, je pouze dočasná. Dorranovi je po Ezrově experimentální léčbě stále hůř a není jasné, jestli vůbec přežije. Clare tuší, že jeho jedinou šancí je experimentální ústav v Evandalu, v němž údajně přežívá skupina vědců, kteří by mohli přečíst Ezrův opravný kód na zničení thanitů. Clare však především doufá, že se jí podaří zachránit umírajícího Dorrana. Do ústavu jsou to tři dny cesty, ale Clare si není jistá, je-li v jejich silách k němu vůbec dorazit. Cesta je plná nástrah a nebezpečí, ale to největší na ně číhá přímo v jejich středu… Děsivý nový svět poznamenal všechny kolem a Clare musí bojovat, aby ochránila své nejbližší. S hrůzou si ale uvědomuje, že některým již není pomoci.... celý text

Literatura světová Horory Romány
Vydáno: ekniha , Fobos

Whispers in the Mist , 2020

margareth1189
13.10.2022 4 z 5

Po předchozím díle tady nebylo tolik do očí bijících nesmyslů. Taky byl akčnější. Postavy stále relativně ploché.

Annyshga
11.10.2022 5 z 5

U většiny sérií mám jeden a ten samý problém - po velkém časovém odstupu dílů si už moc nepamatuji co bylo v předešlých knihách. Černá zima je ale výjimka. I když nás autorka hned hodí do situace, ve které jsme skončili (a že to naposled bylo v tom nejlepším!) automaticky mi vše naběhne a střípky příběhu se dají ihned dohromady. Upřímně, po za mě slabším druhém díle jsem se bála, aby příběh nepokračoval ve stejném romantickém duchu. Moje obavy však byly zbytečné. Autorka to rozjela v takovém stylu, že se nebojím označit Šepot v mlze za nejlepší knihu série. Romantická linka mezi Clare a Dorranem byla potlačena a víc se zde řešilo Ticho samotné. Shledání sester neproběhlo úplně v takovém duchu jako jsem očekávala. Pořád mi vrtalo hlavou, proč se Beth chová tak jak se chová. Důvod a zároveň odhalení jejího tajemství přeneslo příběh na úplně jinou ligu. Čekala jsem všechno ale toto opravdu ne! Šokující a hrůzné odhalení mě vážně dostalo. To co přišlo pak, byl doslova boj o přežití. Některé pasáže byly trošku přitažené za vlasy, u některých mi naopak vstávaly vlasy hrůzou na hlavě a přesně to je ta Darcy jakou známe.

Dostanou se Clare a Dorran včas do ústavu? Bude tam ještě vůbec někdo živý? Podaří se vyléčit Dorrana a zachránit Ticho? To si musíte přečíst sami.

Já moc děkuji @knihydobrovsky @tojsemja_kate a @kate_valter za zaslání recenzního výtisku a možnost přečíst si knihu mezi prvními ️ #spoluprace #recenznivytisk

Martiiiik
09.10.2022 5 z 5

Moc jsem se na knihu těšila, čtenář je moc zvědavý, co se stane dál :-) Osud Beth není nijak překvapující.. Nebylo to zase tak napínavé jako předchozí knihy, ale čtenář stejně musel pořád číst dál, tohle autorka prostě umí :-) Tohle bych vážně nechtěla zažít :-D A není to poslední díl, tak si snad pospíší :-) Už teď se těším :-)

Sysel
08.10.2022 5 z 5

Naprostá pecka! Víc netřeba psát.

marina4088
08.10.2022 5 z 5

Hned na začátku knihy jsme hozeni do víru akce, kterou končil druhý díl. Clare se konečně setkává se svou sestrou Beth, ale něco se zdá jinak.

V tomhle díle byl vidět neskutečný posun v Clařině přemýšlení a chování. Určité situace ji prostě donutili se konečně rozhodovat sama za sebe a přemýšlet o tom, jaké její chování a rozhodnutí bude mít důsledek na ostatní a na budoucnost. V tom vidím velký pokrok, protože v prvním a druhém díle se spíše nechávala táhnout druhými a byla poměrně naivní.

Setkání a postupné degradování a vývoj vztahu Beth s Dorranem a Clare byl.. no bylo to velký. Nechci spoilerovat, co se stalo, ale takovýhle vývoj jsem fakt nečekala, myslela jsem, že půjde o něco úplně jiného, ale tohle mě teda dostalo.

Vývoj vztahu hlavních postav byl docela příjemný. Jejich vztah byl intimní a díky bohu už nebyla každá druhá stránka o jejich nesmírné lásce. :D Prostě mi taková romantika k téhle sérii moc nejde, takže jsem ráda, že třetí díl byl zaměřen spíše na poznávání okolního světa, cestování, Beth a cíl dostat se do Evandalu.

Byly tu sice takové dva -co momenty, kdy jsem si říkala, jak je možné, že ještě žijí a nějak jsem do konce nepřišla na to, jak to zvládli, ale mám pocit, že všichni hrdinové z knih prostě musí být tak trošku nesmrtelní. :D Plný počet hvězd si nechávám na poslední díl, který doufám, že bude pětihvězdičkovou záležitostí. Proto 4,75/5 :D

Třetí díl byl rozhodně (zatím) ten nejlepší z celé série a já už se nemohu dočkat dalšího (posledního :( ) dílu.

mynonka
02.10.2022 4 z 5

Já si vzpomínám, jak sem si říkala po prvním dílu, že pokračování si už nepřečtu. Nakonec přečetla, protože Darcy. A udělala jsem sakra dobře! Poslední dva díly jsou nadupaný akcí a zvraty a čtenář se nejen nenudí, ale ani nemůže odtrhnout. Těším se, co dalšího na nás Darcy vymyslela.

kercah
30.09.2022 5 z 5

Opět skvěle pokračování série. Zajímavá zápletka s pokračováním, kterou asi málo kdo čekal :).

tessie_m
22.09.2022 5 z 5

Nedokážu ani říct, jak moc skvělý to bylo! To jak se to vyvinulo s Beth, jak to dopadlo s Doranem.. nemohla jsem se odtrhnout. Na další díl cekat do jara asi nevydrzim..

Miška74
19.09.2022 5 z 5

Tahle série mě vtahla hned prvním dílem, který byl super. Druhý byl snad ještě lepší, ale tenhle třetí byl fakt nejlepší. Autorka se zdokonaluje a doufám, že ji to vydrží do dalšího dílu. Už se nemůžu dočkat.
Hlavní postava Clare se v tomto díle hodně vyvinula a dospěla.

Lucy
12.09.2022 5 z 5

Opravdu povedená série, všechny 3 díly zatím super, což se moc nestává, jen jsem si nějak vsugerovala, že je to trilogie , tak zase budeme čekat na další díl.

AndulinaU
10.09.2022 5 z 5

Byla jsem naprosto spokojená. Celý příběh napínavý, pořád se něco dělo. Mám ráda post-apo a tyhle knížky od Darcy Coates mi opravdu sedly. Její strašidelné domy už jsou trochu na jedno brdo, ale je vidět, že umí psát i jiné knížky, i když příšery tu jsou také.

Johny_H.
10.09.2022 5 z 5

Moc hezká knížka sice nesedí do zařazení horor, ale je to povedené dílo, které je potřeba hodnotit jako postapo scifarnu a jako takové jí dávám 5 hvězd.

Pavlina1987
07.09.2022 5 z 5

Na tuto knihu bych potřebovala hvězdiček 6. Od první stránky do poslední jsem byla napjatá jak struna.
Většinou je nejlepší první díl ze série, ale tady u té je to přesně naopak, je to čím dal lepší. Sice už jsem se nebála tak, jako u prvního dílu, ale možná je to tím, ze jsem věděla co čekat. Knihu jsem přečetla pomalu na jeden zátah a nechtělo se mi ji odkládat.
Ti dva mi budou chybět, už se nemůžu dočkat pokračování.

hana4834
04.09.2022 4 z 5

Zatím nejlepší díl z této série i když trochu natáhlí jsem zvědavá na pokračování

Ajuszka
02.09.2022 5 z 5

V pořadí již třetí kniha ze série Černá zima. Za mě nejlepší. Je fakt, že první kniha byla super, druhá ještě lepší a tahle vede.

Takovou radost jsem měla, když se Clare s Dorranem konečně setkali s Beth.. Ale tahle kniha je opravdu plná zvratů a trošku jsem se bála, že tímhle se série zakončí.. Ale ne, můžeme se ještě těšit minimálně na jednu knihu.
Víc z příběhu napsat nemůžu, tolik se toho tady stane.. Nezbývá než si knihu přečíst.

Domisek1
01.09.2022 5 z 5

Přečtená na jeden zátah. Výborná knížka. Čím dál tím lepší příběh. Dorranovi a Clear fandím. V tomhle díle jsme držela palce převážně Dorranovi. No a Beth ta mi tam osobně moc neseděla ale zapadalo do příběhu perfektně. Těším se moc na další díl.

ZCT
29.08.2022 5 z 5

Tento díl byl nejlepší z celé série. V předchozích dílech mi až lezla na nervy neschopnost hlavní hrdinky. Pořád jí musel někdo stát za zadkem a tahat jí z bryndy. V tomto díle jí okolnosti přinutily, aby byla konečně něčemu platná. A to mě moc bavilo. Těším se na další díl.

suiteki
28.08.2022 5 z 5

Z prvního dílu jsem měla rozporuplné pocity, ale je to čím dál lepší. Už to možná předčilo i strašidelné domy. Nemohu se dočkat dalšího dílu :)

Turante
28.08.2022 5 z 5

Suprové pokračování série, Darcy prostě umí a tahle série mě neskutečně baví. Doufám, že na poslední díl nebudeme dlouho čekat!

Digiivca
27.08.2022

Nešlo se odtrhnout. Sice se mi zdál slabší než ty dva předchozí, ale akce je tu dost. Dokonce jsem si i zabulela. Část děje se dá předvídat, ale i tak jsem byla velmi překvapená. Ale já tuhle sérií miluju a hlavně mám ráda knihy od Darcy Coates.