Selekcia

Selekcia https://www.databazeknih.cz/img/books/32_/321911/bmid_selekcia-VBl-321911.jpg 4 5559 1251

Selekce série

Pre tridsaťpäť dievčat je Selekcia životnou šancou. Príležitosť uniknúť svojmu osudu, vstúpiť do okázalého sveta rób a drahých šperkov. Žiť v paláci a bojovať o srdce úžasného princa Maxona. Pre Americu Singerovú je to však nočná mora. Musí opustiť svoju lásku a odísť z domova. Potom sa zoznámi s princom Maxonom. Postupne začne prehodnocovať všetky svoje dovtedajšie plány – a uvedomí si, že život, ktorý si vysnívala, bledne pri budúcnosti, na ktorú nikdy ani nepomyslela.... celý text

Literatura světová Sci-fi Pro děti a mládež
Vydáno: ekniha , CooBoo

The Selection , 2012

Zruza
12.05.2021 5 z 5

Selekce je podle mě už skoro nutnost. Nemá to nějakou extra skvělou zápletku, ale je to milé čtení. Postavy mám ráda.

Jeb
12.05.2021 2 z 5

Tímto komentářem si asi proti sobě poštvu celou čtenářskou komunitu. Přečetla jsem první trilogii a musím říct, že jsem hodně zklamaná. I když je série cílená přesně na můj věk, tak mě ani trochu neoslovila. Mám pocit, že kniha nemá skoro žádný děj kromě romantické linky a to mě prostě nebere. Neberte mě zle, já vždycky ráda uvítám romantiku v knize, ale tady mě to prostě ani trochu nenadchlo. Na druhou stranu je tady ten fakt, že jsem neskončila první knihou, ale dočetla jsem to až do půlky 4. dílu. Já bych řekla, že je to tou odlehčeností, se kterou se kniha četla. Právě díky tomu, že Selekce je opravdu oddechová záležitost, z části chápu ten hype kolem ní, ale můj šálek kávy to rozhodně není.

Noname007
08.05.2021 3 z 5

Kniha byla poměrně dobré oddechové čtení. Sice jsem z ní nadšená a plná emocí nebyla, ale špatné to nebylo. America jako postava je vcelku zajímavá, ovšem Aspena nenávidím od první chvíle kdy se objevil...určitě sérii dočtu, nesnáším otevřené konce.

Kupcovka
08.05.2021 5 z 5

Toto je úplně úžasná kniha. America je moc milá, ale občas bych jí knihu omlátila o hlavu. Už jsem začala číst Elitu, jsem zvědavá, jak se to vyvine.

DanSha
30.04.2021 5 z 5

Této sérii jsem dala šanci kvůli překvapivě vysokému hodnocení, ač mě její popis příliš nezaujal. Nakonec jsem byla příjemně překvapená. První tři knihy jistě stojí za přečtení, moc hezký romantický příběh, u kterého si odpočinete a přijdete na jiné myšlenky... no a přiznejme si....která z nás alespoň v dětství nechtěla být na krátkou chvíli princeznou, že? :)

lucyvknize
22.04.2021 4 z 5

(SPOILER) Popravdě jsem si nemyslela, že by se mi Selekce mohla tolik líbit – teď to asi vyznělo blbě, ale snad všichni, kdo ji četli, ji milují, takže jsem měla očekávání docela dost vysoko, ale zároveň jsem se bála, že na to jsem už stará… well, NEJSEM!

Musím se ale přiznat, že na prvních 50 stranách mě nejvíce bavilo dělání poznámek (četla jsem ji ve štafetě), ale pak se příběh rozjel, začala soutěž, a já se do příběhu ponořila natolik, že jsem na lepíkování apod. tak trochu zapomněla… ups.

Co stojí za zmínku je čtivost příběhu a dost originální budoucnost, protože ve většině příběhů z budoucnosti je spousta elektroniky apod. a tady to vlastně působí jako historický román.

America, hlavní hrdinka příběhu, mi celkem byla sympatická. Chvílemi byla na ránu, vlastně to bylo docela často, ale bylo i pár okamžiku, kdy jsem ji upřímně rozuměla.

Na závěr už chci říct jen jedno – jsem tým Maxon! A nechápu nikoho, kdo má rád Aspena. Už od začátku jsem ho nemusela, ale to jak se do příběhu zase vrátil?? Halooo? Neee! To je přesně ten typ kluka, kterého vyrazíte dveřmi a přijde oknem… no a jakožto mi bylo trochu vyspoilerované, co se bude dít v dalších dílech, tak tam Aspen bude pořád (a já se těšila na jeho bolestivou smrt, tak nic no) a America mezi nimi bude furt pendlovat… skvělé! Nojo, prostě milostný trojúhelník jak se patří!

Jak už jsem psala, tak mě to mile překvapilo a četlo se to opravdu dobře, takže…
4/5

Rowana
22.04.2021 4 z 5

Příjemný romantický příběh v duchu harlekýnek z prostředí aristokracie v dystopické společnosti. V budování světa je znát silná inspirace Hunger games a Divergence, ačkoliv se v žádném případě nejedná o vyvražďovačku.
Ke knížce jsem přistupovala trochu se skepsí, neboť po přečtení jiné autorčiny knihy (Siréna) jsem byla nesmírně zklamaná. Selekce mě velice příjemně překvapila. Milé, odpočinkové čtení.

A.books
20.04.2021 5 z 5

Top série!!!

TaNya_
18.04.2021

Koho nezlákala obálka tak nevím potom co :D. Je to na hlavu padlé a hlavní hrdinka se ještě k tomu jmenuje America. No to jsme to vyhráli. Na druhou stranu už jsem četla horší exempláře z young adult žánru.

Jenny055
16.04.2021 3 z 5

Nie som cieľová skupina pre tento druh literatúry, ale páčila sa mi séria Hunger games, tak som to chcela skúsiť. Nechcem nikoho odradiť, bola to rozprávka, mladej romantickej duši sa to bude páčiť.

nangijala
15.04.2021 2 z 5

Kniha mě bohužel příliš nenadchla. Vytvořený svět pro mě nebyl moc propracovaný, nedokázala jsem ho ukotvit v čase, nepoznala jsem úroveň vzdělanosti, vyspělosti. Ani princeznovský/popelkovský příběh mi nepřišel nijak zvlášť romantický. Možná je to tím, že nejsem cílová skupina...
Oddechové, čte se dobře, ale víckrát netřeba.

Terka18
14.04.2021 5 z 5

Pěkně napsaná kniha, autorka umí psát dobře, protože příběh hezky plyne bez zádrhelů a s malým napětím. Americe fandím a moc se mi líbí a Maxon taky. Příjemně překvapení.

marwinmh
12.04.2021 3 z 5

První díl a celý příběh Ameriky a Maxona mě bohužel nezaujal natolik, abych zatoužila pokračovat čtením dalších dílů. Ze začátku jsem si chvílemi připadala jako bych četla Hunger Games (třídní kasty, celonárodní sledování pátečních zpráv z hlavního města, výběr kandidátek Selekce, znak růže, příprava na živé vstupy a rozhovory....) A ani následný vývoj událostí mě nepřesvědčil, že je tato knižní série pro mě.

Parwana
10.04.2021 3 z 5

Příjemná oddechovka, zároveň young adult román, jaký jsme ještě nečetla (soutěž o to, stát se princeznou). Těším se na pokračování.

Windovska
09.04.2021 5 z 5

Přečetla jsem asi... po páté? :D Oblíbená série z mých pubertálních let, to zajisté. A vlastně i teď - ikdyž mi to přislo trochu víc cringe a někdy nelogické - mě to ohromně pohltilo. Celá série se čte úplně sama. America mě místy dost štvala, ze začátku jsem fandila Aspenovi, jenže jak se tam objevil Maxon, změnila jsem strany... Klasicky :)

Elulilinka1
09.04.2021 5 z 5

Selekce mi otevřela nový svět. Bylo to úžasný, hltala jsem ji tak, že jsem se občas bála, že mi zaskočí :DD.

kajaV
09.04.2021 5 z 5

Knihu jsem četla asi po čtvrté, sice to patří mezi moje srdcové záležitosti, ale občas mi některé scény připadaly až moc cringe. Možná je to tím ze jsem trochu čtenářsky pokročila, ale pořád mám ten příběh hrozne rada a doufám ze se dočkáme i seriálového zpracování. :)

Renatka11
06.04.2021 4 z 5

Červenou knihovnu normálně vůbec nevyhledávám, ale tohle mi doporučila pred pár lety moje dcera a ja zhltla za pár dní celou sérii a, i přes její jednoduchost a předvídatelnost, jsem se výborně bavila.

Kolombus
05.04.2021 5 z 5

oddychové, veľmi dobre sa číta aj napriek tomu že koniec tušíte, ale cesta k tomu "koncu" je skvelá :D Celá séria je parádna a odporúčam si zadovážiť všetky časti, pretože po prečítaní jednej knihy, budete chcieť pokračovanie :D

LenkaPet
04.04.2021 5 z 5

Super kniha, určitě si přečtu celou sérii.