Selekcia ekniha

Pre tridsaťpäť dievčat je Selekcia životnou šancou. Príležitosť uniknúť svojmu osudu, vstúpiť do okázalého sveta rób a drahých šperkov. Žiť v paláci a bojovať o srdce úžasného princa Maxona. Pre Americu Singerovú je to však nočná mora. Musí opustiť svoju lásku a odísť z domova. Potom sa zoznámi s princom Maxonom. Postupne začne prehodnocovať všetky svoje dovtedajšie plány – a uvedomí si, že život, ktorý si vysnívala, bledne pri budúcnosti, na ktorú nikdy ani nepomyslela....celý text

https://www.databazeknih.cz/img/books/32_/321911/big_selekcia-VBl-321911.jpg 4.35032

Selekce 1.

Literatura světová, Sci-fi, Pro děti a mládež

Vydáno: (ekniha), CooBoo

The Selection, 2012

Kniha Selekcia

Edona

Selekce mi připomněla trochu Hunger games a dystopické romány jiných autorů. Hodnotím ji jako knížku pro mládež, oddechovou četbu, která tyto požadavky splňuje. Moc nechápu zdejší negativní komentáře, pro které byla Selekce moc plochá.. nevím co čekáte od literatury pro mládež. :-)

Selekce mi pomohla dostat se z čtecí krize, je to milá knížka a má jednoduchý a předvídatelný děj. Ano, musím uznat, že historie království a kasty nejsou dotažené, ale na tom přece tolik nezáleží, kniha je vyloženě zaměřená jen na selekci. Já jí tedy tu jednoduchost odpouštím, stejně tak i předvídatelnost a doporučuji všem, co si chtějí přečíst něco odpočinkového.

Nieroccoon

Přečteno až po dlouhém přemlouvání, takže jsem spíše starší z tady tohohle spektra dívek, které to četly. První polovina se mi četla příjemně, děj plynul rychle, klišé, ale v pohodě. Druhá polovina mě už docela nudila, ale dočetla jsem. Postavy jsou docela povrchní avšak nečekala jsem velké zázraky... Pokračování si přesto plánuju přečíst i když asi tuším jak to skončí.

miskaseverliska

Selekce je klasika, po které sáhnu vždy když si chci oddychnout. Jasně Amerika mě občas taky rozčilovala ale stejně ji mám ráda. i milostný trojúhelník knize vždy odpustím.. Kdo nečetl Selekci, jako by nežil.

mstychov

Knížka se poslouchala jedním dechem. Hlas Lucie Pernetové byl velice příjemný. Příběh měl spád a zajímavý nápad. Postavy v něm jsem si rychle zamilovala.

Příběh je zaměřený na soutěž. Po celou dobu mám pocit, že se jedná o Hunger Games v královské vznešené verzi. Hlavní hrdinka se jmenuje America Singerová. Pochází z 5 kasty. Její rodina nemá moc peněz. Jsou to umělci. Kreslí, hrají na oslavách, atd…V jejich království probíhá tzv. soutěž Selekce, která má budoucímu následovníkovi trůnu vybrat manželku. Ta může pocházet z jakékoliv kasty.

America se do soutěže přihlásí jen kvůli tomu, aby měla klid od své matky a tajného přítele z nižší kasty.

Do paláce bude nakonec vybrána a skončí tam s dalšíma 34 dívkama. Všechny touží potom, aby se do nich princ Maxon zamiloval. Jediná Amerika ne. Je však šťastná, protože díky účasti v soutěži postoupí do 3 kasty a její rodina bude dostávat pravidelně peníze potřebné na jídlo. I přesto se rozhodne být od začátku k princi upřimná.

Jak se nakonec vyvine její vztah s princem? Ale také rodinou a přítelem, kterého zanechá doma? Změní svůj názor? Bude bojovat?

Poslech jsem si dokonale užila. Až mě mrzí, že druhý díl ještě není namluvený. Jediné, co mě vážně štvalo a to i u Mony Kasten je, že America neměli na jídlo, ale měli doma televizi. To samé u knihy Zachraň se- Ruby neměla na nový školní batoh, ale měla mobil a počítač. :)

Dark_desire

Tahle kniha mě zaujala nejprve nádhernou obálkou a čekala jsem spíš čtení pro náctileté, ale nesmírně mě překvapila, protože zaujme i o ždibec starší čtenáře. Celá trilogie se čte jedním dechem (od 4.dílu už není hlavní hrdinkou America). Úvodem připomíná Hunger Games, protože jsou tu nějaké kasty/kraje a čím vyšší číslo, tím jsou lidé chudší. Určitě doporučuji!

Monijanak

Dostala jsem od kamarádky Elitu, ale nechtěla jsem přeskakovat díly, a tak jsem si zakoupila audioknihu 1. dílu. Krásná knížka. Jsem sice teprve v polovině poslechu, ale moc si ji užívám, i díky interpretaci Lucie Pernetové. Tuhle romantiku já můžu. :-)

SněžnáSova

Tohle je moje nejoblíbenější kniha, dnes jsem ji poslouchala jako audio a jenom se potvrdila její výmečnost. Ta romantika je hrozně rostomiloučká a hlavní postavy miluju. V tomhle díle se America seznamuje s prostředím a v dalších nádherně vzdoruje...Tuto distopii rozhodně stojí za to přečíst nebo poslechnout! Prostě krása! ️

Michalka98

Už chápu, proč tuto sérii tolik lidí miluje. Selekce je opravdu nesmírně oddechové a povedené čtení, které plní mnoha menším (i větším) ženám jejich dětský sen. Alespoň na chvíli se můžete ztratit v ději a společně s Americou zjistit, jaké to je být princeznou. Je to krásné, náročné, ale hlavně je to poslání. Není to nejlepší série, co jsem kdy četla, ale bavila mě a svůj účel splnila.