Selekcia

Selekcia https://www.databazeknih.cz/img/books/32_/321911/bmid_selekcia-VBl-321911.jpg 4 5571 5571

Selekce série

Pre tridsaťpäť dievčat je Selekcia životnou šancou. Príležitosť uniknúť svojmu osudu, vstúpiť do okázalého sveta rób a drahých šperkov. Žiť v paláci a bojovať o srdce úžasného princa Maxona. Pre Americu Singerovú je to však nočná mora. Musí opustiť svoju lásku a odísť z domova. Potom sa zoznámi s princom Maxonom. Postupne začne prehodnocovať všetky svoje dovtedajšie plány – a uvedomí si, že život, ktorý si vysnívala, bledne pri budúcnosti, na ktorú nikdy ani nepomyslela.... celý text

Literatura světová Sci-fi Pro děti a mládež
Vydáno: ekniha , CooBoo

The Selection , 2012

tessiesulcova
09.02.2021 4 z 5

Na Selekci jsem byla hodně zvědavá a přesto jsem byla překvapená, jak mne to bavilo. Další díly se mi líbily více, ale i přes to Selekce je má oblíbená kniha.
America je skvělá postava a v něčem jsem stejná jako ona. Její vztah s Aspenem je prostě smutný, kvůli kastám a rozdílům. Na řadu přišel Maxon a ten je prostě lepší! :D
Mrzí mě, že jsem s touto knihou, tak otálela a nepřečetla ji, když vyšla :)

Hmmmkniha
05.02.2021 5 z 5

Nepřečíst tuto knihu, a i celou sérii je hřích nejvyššího stupně

Američanka510
02.02.2021 3 z 5

Nechápu, proč jsou lidi s tý knihy tak paf. Asi je to časem kdy jsem to četla, ale číst o tom stejném pořád dokola v pěti nebo šesti knihách nic moc.

Tialexa
24.01.2021 5 z 5

Tuhle knihu jsem četla už snad 5x a pokaždé jsem se do ní začetla tak, že jsem přestala vnímat celé své okolí. Rozhodně bych ji doporučila.

Bara_Pavlaskova
24.01.2021 5 z 5

Mně se moc líbila. Byla originální a neskutečně rychle se četla. Jediná věc, která mě občas zarazila, bylo chování hlavní hrdinky, jinak byla super.

Karin_Kim55
23.01.2021 4 z 5

- - - PŘEČTENO VE FORMĚ AUDIOKNIHY - - -
Musím říct, že se mi to líbilo. U hlavní hrdinky jsem viděla nějaká mentální vývoj, některé scény byly tak slaďoučké, že jsem se culila jak měsíček na hnoji, a i když je to šíleně předvídatelné... příběh utíká tak rychle, že se nemůžu dočkat dvojky. (Jen je mi líto, že dvojku už budu muset klasicky číst.)

Je to šíleně milá knížka, nedivím se jaké to má vysoké hodnocení a já ji rozhodně doporučuju. (Hlavně mladším čtenářkám.)

MOŽNÝ SPOILER (komu vadí i drobnosti, jinak to není nic o příběhu):
Vadí mi jen takové nedokonalosti ohledně budoucnost x špatně využitá technika. Kdyby tam byly kamery, tak by se polovině problémům dalo předejít (ale zároveň by to způsobilo pěkný průsery, že jo.)

tlllk
22.01.2021 3 z 5

Toto bol krok vedľa, zmiatol ma popis "Dystopický román", ale to je ako očakávať od Roberta Rosenberga v skafandri slušné sci-fi(k). Nebudem to haniť lebo nie som cieľovka, možno keď raz moja dcéra dorastie ocením túto sladkú skúsenosť.

Babu002
15.01.2021 3 z 5

Nápad originální to se musí nechat, ale nejvíc mě na knize štvala hlavní hrdinka. Teď nemyslím její charakter, ale jak se chovala.
Princ byl fajn, zrovna jeho jsem si vcelku oblíbila.

terka6559
14.01.2021 4 z 5

Knihu jsem hltala plnými doušky. Přečetla jsem ji za 3 dny. Velice mě zaujal nápad knihy, myslím si, že je velice originální.
1 hvězdičku strhávám za to, že jsem už na začátku knihy uhádla vývoj příběhu kolem milostného trojúhelníku Amerika, Aspen a Maxon. Mírně mne zklamalo, že jsem zápletku prohlédla už na začátku, ale stejně jsem si knihu velice užila. :)

AnnaMor
12.01.2021 5 z 5

Tato kniha mi padla do oka hned, jak jsem ji viděla v letáku. Prvně jsem ji četla ten rok, co vyšla v češtině a pak znovu s každým novým dílem včetně tří doplňujících knih. Kniha je velmi čtivá a napínavá, že se nemůžete odtrhnout. Už jsem jí četla asi 10x a hodlám jí číst ještě mnohokrát.

VéjaTarabová
10.01.2021 4 z 5

Kniha mě popravdě překvapila. Samozřejmě jsem na ní dlouhou dobu slýchala dobré ohlasy, zároveň jsem ale počítala s tím, že se zde bude vyskytovat jedno klišé za druhým, a že příběh bude jedna velká romantická slátanina. Což se do určité míry i naplnilo. Spoustu věcí bylo předvídatelné, ovšem v závěru z toho celého mám velice smíšené pocity. Upřímně jsem to čekala „horší“. Možná se k tomu stavím tak pozitivně, jelikož mi to v určitých směrech připomnělo mou milovanou sérii Hunger Games. Hlavní hrdinku, i to její ne vždy taktní jednání, si musí každý zaručeně oblíbit. Prostředí paláce bylo popisováno jednoduše kouzelně a kniha se velmi snadno četla. Děj byl svižný, bez zbytečných průtahů neboli vycpávek.

„Nevěděla jsem sice ještě, co chci, ale nemohla jsem se nechávat dál zviklat tím, co bylo buď jednodušší, nebo správné podle někoho jiného.“

kamila6536
06.01.2021 5 z 5

Kniha se mi opravdu dobře četla, děj byl svižný bez zbytečných průtahů. Příběh zajímavý. Hlavní hrdinka sympatická. Celkově nemám co vytknout. A musím říct, že tento díl se mi moc líbil.

Clary017
04.01.2021 1 z 5

Jedna hvězda za obálku.

Hellothere
04.01.2021 5 z 5

(SPOILER) Četla jsem celou sérii několikrát včetně 3 dodatečných dílů. Kniha je čtivá, s postavami se člověk lehce sžije, děj má rychlý spád, všechno hezky odsýpá, ale ne moc rychle takže člověk stihne nasát atmosféru. Mám moc ráda hlavní hrdinku Americu, líbí se mi její lehce netaktní a nevhodné chování k princi, mám ráda její myšlenkové pochody. líbí se mi že autorka udělala na konci poslední knihy (První) takový zvrat, nikdo to nečekal a když už si člověk myslí že ví jak to dopadne, tak tohle. Milé zpestření a mile ráda si celou sérii přečtu znovu.

ivetapl
02.01.2021 5 z 5

Úžasný, úžasný, úžasný!!!

Audrey122
29.12.2020 4 z 5

Krásný příběh, bavilo mě všechno to seznamování Americy jak s Maxonem tak s Marlee.
Místy to bylo vtipné, jinde trochu trapné ale celkově kouzelné

Zlatovlas
27.12.2020 5 z 5

První díl za me nejlepší! Cilovka už sice nejsem,ale rozhodne jsem se nenudila. Dej byl zajímavý, bavila mě Američina nechuť k soutěži i její nasledne působení v ní. Nechybí tam vtipné momenty,romantika i trapasy ;))
Bylo to hezké čtení:)

Takyumímčíst
27.12.2020 5 z 5

Naprostá srdcovka. Myslím, že už nehodnotím úplně objektivně, protože jsem četla prvně už před několika lety. Selekci jsem od té doby četla už nespočetněkrát a pokaždé jsem do ní úplně stejně zamilovaná.

DivaTerka
27.12.2020 5 z 5

Nádhera! I když už dávno nejsem cílovou skupinou, přečetla jsem tuto knížku jedním dechem. Na Vánoce jak dělaná, oddechová, romantická, každá dívka a žena by tohle asi chtěla zažít. Těším se na další díly :)

domihruzkova
22.12.2020 5 z 5

Další YA literatura, která mě naprosto vtáhla, přestože jsem si po přečení anotace nebyla úplně jistá svým výběrem. Kniha však nám (dívkám, ženám) nabízí přesně to, co chceme číst a tudíž je úspěch knihy předem zaručen.
Poslechnuto jako audiokniha a rozhodně neskončím jen u tohoto dílu!