Selekcia

Selekcia
https://www.databazeknih.cz/img/books/32_/321911/bmid_selekcia-VBl-321911.jpg 4 5584 5584

Selekce série

Pre tridsaťpäť dievčat je Selekcia životnou šancou. Príležitosť uniknúť svojmu osudu, vstúpiť do okázalého sveta rób a drahých šperkov. Žiť v paláci a bojovať o srdce úžasného princa Maxona. Pre Americu Singerovú je to však nočná mora. Musí opustiť svoju lásku a odísť z domova. Potom sa zoznámi s princom Maxonom. Postupne začne prehodnocovať všetky svoje dovtedajšie plány – a uvedomí si, že život, ktorý si vysnívala, bledne pri budúcnosti, na ktorú nikdy ani nepomyslela.... celý text

Literatura světová Sci-fi Pro děti a mládež
Vydáno: ekniha , CooBoo

The Selection , 2012

Fortuna7
25.10.2020 5 z 5

Nádherná kniha, jen mně občas vytáčí Američina tvrdohlavost.

Kaya77911
19.10.2020 4 z 5

Pěkné, hezky napsané. Doporučuju!!!

kubakubikula
15.10.2020 4 z 5

Rychlovka na jedno odpoledne, nenadchne ani neurazí.
Dočtu sérii, když jí mám doma, ale znovu už číst nebudu.

BetyV
14.10.2020 5 z 5

To je asi ta nejdokonalejší kniha, kterou jsem kdy četla... Děj je naprosto, ale NAPROSTO dokonalý... Americu jsem si okamžitě zamilovala, Aspen je celkem fajn a Maxon je dokonalý! Musím pochválit obálku knihy, protože je opravdu krásná. Hnedka jak jsem jí dočetla, chtěla jsem si vzít druhý díl (Elitu) a jen číst a číst a číst. Co jsem četla recenze, psali, že je spíše pro starší. To není pravda!!!! Je mi 12 let a já jsem z toho byla úplně odvázaná.... Strašně strašně a ještě jednou strašně moc doporučuju!!!!!!!!

Jajiinka
14.10.2020 5 z 5

Je to fantasy kniha, která má krásný přebal a je v pevné vazbě.

Příběh je o holce jménem Amerika. O ní a o dalších 34 dívek, které byly vybrány do Selekce. Většina z nich to bere jako životní šanci. Příležitost k útěku od obyčejného života, do kterého se narodily. Najednou jsou na cestě do paláce a těší se na nový život. Na to být obklopeny světem třpytivých šatů a drahocenných šperků. A tohle všechno má jeden jediný cíl. Dobýt srdce prince Maxona. Soutěžit o jeho pozornost. Ovšem pro Ameriku Singerovou je Selekce noční můrou. Co se teď stane s její tajnou láskou Aspenem? Který je o kastu níž, než ona sama. Vše se ovšem postupně mění, když Amerika poznává pravou tvář prince Maxona. Najednou začne zpochybňovat všechny plány které měla. Dokáže od prince Maxona odejít?

Tato kniha mě naprosto uchvátila. Je to opravdu vynikající svět a vždy se k této knize ráda vracím. Obyčejná holka, pátá, která má předurčené hrát na hudební nástroje. Ale co když se má najednou stát první? Samozřejmě je pravda, že občasné chování hlavní hrdinky je o sebezapření a respektu k „bývalé“ lásce Aspenovi. Takže parkrát opravdu těžko pochopitelné. Kniha je plná emocí a lásky, touhy, ctižádosti, přátelství a také smutku a pochyb. Romantika, jak má být! Svět dokonalý, kasty, vzpoury, televizní štáb, přetvářka, láska.

LittleAvocado
06.10.2020 5 z 5

Selekce odstartovala moji zálibu v knihách. Byla to první ,,pořádná" kniha, kterou jsem přečetla a nemohla jsem si vybrat lépe. Příběh je vážně moc povedený, musela bych se hodně snažit, abych našla něco, co bych této knize vytkla. Navíc, hlavní hrdinka příběhu je mi neskutečně sympatická :)

speciale88
02.10.2020 5 z 5

Krasna oddechovka. Mě se líbí. Těším se na další díl.

Ivet_V
01.10.2020 5 z 5

Přestože všichni tuto knihu chválí, neměla jsem vysoká očekávání. Jsem nesmírně příjemně překvapená! I když mě překvapil ten otevřený konec, musím dát za pravdu většině fanouškům a přiznat, že Maxon je naprosto dokonalý.????

Elleonora
30.09.2020 3 z 5

Ačkoli jsme měli při práci v knihkupectví zakázáno si v pracovní době číst (prosím, ukažte mi někoho, kdo to solidně dodržel za celou svou kariéru), když o víkendu nechodili zákazníci, tak jsem tajně pod pultem přečetla několik knih. A původní trilogii Selekce jsem zvládla asi za dva dny.
Začala bych tím, že ta obálka - když nic jiného - vás donutí vytáhnout knížku z regálu. I když mám young adult ráda, nejsem fanynka přeslazených příběhů s minimem akce. A stejně jsem to přečetla. I další díl. A i ten další.
Nebudeme si nalhávat, že většina YA příběhů recykluje něco, co už nám dávno leží doma v knihovnách. Vybírání splátců v Panemu, nebo potenciálních princezen pro prince Maxona či rozdělení společnosti na kasty, nebo skupiny podle charakteristických vlastností v Divergenci se nám v této generaci autorů trochu recykluje. A víte co, ve výsledku to ani nevadí. Pokud příběh dokáže zaujmout, snadno se smíříme s myšlenkou, že motiv autorova příběhu dokážeme mnohdy nevědomky napasovat na nějakou již existující dějovou linii.

Lokina
26.09.2020 4 z 5

Dlouho jsem otálela, abych si knihu přečetla. Už celé věky na mě kniha s překrásnou obálkou křičela, ať už si jí přečtu a teď nastala ta chvíle. Bála jsem se, že nakolik je kniha oblíbená, přijde jen hořké zklamání. A světe div se, velice se mi to líbilo. Už dávno nejsem cílená věková skupina, takže nějaké výtky ke knize mám.
Příběh je jednoduchý, velice čtivý a líbivý. Někdy je to přeslazené, že by i bonboniéra roztála. V knize je minimum akce, celé to je o romantice, vztazích a přátelství.
America jako hlavní hrdinka je fajn, ale její rozhodování a citové výlevy o pravém muži jejího života, to mě někdy vytáčelo, ale vzhledem k jejímu věku, se takové chování dalo čekat.
Selekci si může přečíst kdokoliv, vůbec neprohloupíte její četbou.

Bezkyne9
26.09.2020 4 z 5

Byla jsem velmi zvedava :) A nemela zadna ocekavani. A otevrene priznavam mile prekvapeni. Neni to zadne veledilo, ale velice ctiva, mila, laskava, klidne plynouci romance, napsana vcelku na urovni a bez vaty a vycpavek. Dej velice plynule prechazi od jedne dulezite udalosti a informace ke druhe a nezahlcuje. Mohu vrele doporucit jako prijemnou jednohubku ci pro zacinajici ctenare YA :)

iiiccc
16.09.2020 4 z 5

Předvídatelný děj s jednoduchými zápletkami, ale moc se mi líbil svět, ve kterém se kniha odehrává. Příjemná, lehoučká oddechovka, bavilo mě to.

Pralinka1910
11.09.2020 4 z 5

Krasna obálka, zajímavá myšlenka. Příznivcům červené knihovny lze jednoznačně doporučit.

EliškaHavlová
08.09.2020 5 z 5

Selekce už je takový klasický pojem ve světe ya knížek. A teď rozhodně nemyslím jen ten první díl. Obálky jsou jedny z nejhezčích, co mám v knihovně.
Amerika a její ohnivá povaha, která vynikne i v tom největším davu, je super. I když méně nerozhodnosti by bylo na místě. U Maxona se mi líbí, že postupem času trochu mění svou povahu... to se moc často nestává, že by se charaktery lidí měnily. Prostě tahle série navždy zůstane v mém srdci.

tadobra
26.08.2020 5 z 5

moje vstupni brana do ya. moje milovana selekce. kdybych cetla nyni, verim, ze bych z knihy byla zklamana. proto uz nectu a uchovavam v sobe jenom ty pocity, ktere jsem mela, kdyz jsem ve 12 hltala kazdou stranku.
na prvni lasku se nezapomina a ocividne stejne tak i na prvni knihu, ktera se vam libila a udelala z vas knihomola.
ja vim, zni to pateticky, ale je to tak.
pamatuju si, ze do te doby jsem cetla jen z donuceni.
selekci budu vzdycky vdecna, ze jsem si zamilovala cetbu.

Gretushka
23.08.2020

Trilogie se mi moc líbila, ale tenhle díl asi nejmíň. Prvních 80 stránek se točilo jen okolo Aspena a Americy, což bylo celkem zdlouhavé. Musím říct, že jsem Aspena měla ráda celou sérii, jen mě štvalo jak se někdy zachoval. Maxon byl v prvním díle celkem nervózní a vyděšený z celé selekce a u pár recenzí jsem četla, že se jeho osobnost během knihy změnila, což podle mě není tak úplně pravda. Spíše bych řekla, že ho ovlivnila America a to v dobrém. Kniha mě zaujala obálku, prostředím a hlavně jsem se ztotožnila s Americou. Příběh je pro někoho moc sladký a předvídatelný. Za mě stojí za přečtení celá série, jelikož knihy jsou velice čtivé se skvělým příběhem.

Deta
20.08.2020 5 z 5

Když jsem tuto knihu poprvé uviděla v knihkupectví, byl u ní štítek "Stojím za to!" a musím přiznat, že za to stála. :-)

Frida12
19.08.2020 5 z 5

Výborná kniha!I když mě neustále štval Aspen. A když jsem pak četla jiný knížky, jelikož jsem u
sebe neměla další díly, děj mi neustále běhal hlavou

lenka0347
18.08.2020 5 z 5

Úžasný! Kniha mě hned od začátku bavila a během pár dní jsem ji měla přečtenou. Děj byl trošku předvídatelný a občas mě štvaly nějaké postavy, nejvíc Aspen, kterého jsem už od začátku neměla moc v lásce. Těším se na další díly.❤️

Byxy123
12.08.2020 4 z 5

Dlouho jsem ji odkládala, ale neměla jsem to dělat. Jedná se o velmi čtivou knížku, dobře napsanou. Ke konci se mi tedy zdála trochu uspěchaně zakončená, nejspíš aby se mohla v druhém díle vyvíjet cesta pletichaření a politikaření. Maličko jsem "tloukla hlavou do zdi" v případech, kdy se America rozhodla udělat hloupou věc, která se dala očividně udělat jinak. Jenže k takovým knížkám to patří, takže to byl jen můj problém, že bych to měla už ráda hotový. :D Jenže bez těchto rozhodnutí by nebylo pět dílů. :D