Selekcia

Selekcia https://www.databazeknih.cz/img/books/32_/321911/bmid_selekcia-VBl-321911.jpg 4 5560 1253

Selekce série

Pre tridsaťpäť dievčat je Selekcia životnou šancou. Príležitosť uniknúť svojmu osudu, vstúpiť do okázalého sveta rób a drahých šperkov. Žiť v paláci a bojovať o srdce úžasného princa Maxona. Pre Americu Singerovú je to však nočná mora. Musí opustiť svoju lásku a odísť z domova. Potom sa zoznámi s princom Maxonom. Postupne začne prehodnocovať všetky svoje dovtedajšie plány – a uvedomí si, že život, ktorý si vysnívala, bledne pri budúcnosti, na ktorú nikdy ani nepomyslela.... celý text

Literatura světová Sci-fi Pro děti a mládež
Vydáno: ekniha , CooBoo

The Selection , 2012

Noshelfcontrol
28.07.2015 5 z 5

Nesnáším milostné trojúhelníky:), vždy když mám svého favorita (tady je to Maxon), tak si hlavní hrdinka vybere toho druhého! Ale tady to vypadá, že se to přece jen naklání k Maxonovi. Doufám, že si America vybere jeho. Neříkám, že Aspen je špatný, ale já bych si rozhodně vybrala nesmělého a romantického prince Maxona.:) Ale teď ke knize - je opravdu návyková, vůbec jsem ji nedokázala odložit. Autorka to má opravdu promyšlené, například tu historii Illey. Hlavní hrdinka mi je opravdu sympatická, mám ráda ten její smysl pro humor.:D Při čtení Selekce se mi úžasně relaxovalo a vždy když tam byl nějaký rozhovor mezi Americou a Maxonem, tak jsem se buď nahlas smála nebo roztávala dojetím :D Opravdu opravdu nádherná knížka. Co nejdřív se vrhnu na Elitu.

ledaver
26.07.2015 5 z 5

Skvělá kniha... Měla jsem ji přečtenou za dva dny. Vlastně ani nevim, co mě na tom ději tak táhlo ku předu :) Všem rozhodně doporučuji!!!

lucie8168
26.07.2015 5 z 5

Knížku jsem začala číst hlavně z nudy a také kvůli jejímu nádhernému obalu, který mě zaujal. Musím ale říct, že mě překvapila. Čekala jsem pouze klasickou oddechovku a neměla jsem žádná velká očekávání. Když mě něco vážně vezme, tak se od toho neodtrhnu. Přečetla jsem obě knížky za dva dny a byly super! Jsou to samozřejmě knížky pro náctileté, takže jsem čekala tu zajetou klasiku - chudá dívka/bohatý princ a žily šťastně až navěky, ale milostný trojúhelník tomu dodával něco jiného a chvilkama jsem nevěděla, komu vlastně mám fandit :) Knížku bych doporučila :)

lucka8081
25.07.2015

Podle anotace jsem si myslela, ze knizka bude docela blbost, ale to jsem se pekne spletla. Vsechny tri dily jsem zhltla za dva dny a tesim se na ctvrty dil. Serii mohu jenom doporucit !!!

ASIM27
24.07.2015 5 z 5

Tuhle knížku mi doporučila kamarádka, od níž jsem ji poté taky dostala a ač se všude píše, že je to kniha pro náctileté, nezklamala ani mně (a to už náctiletá nejsem), takže jediné co můžu je ji doporučit, protože jakmile jsem začala číst, tentýž den jsem přestala poslední stránkou. Skvělá kniha :-)

independentka
24.07.2015 5 z 5

Jakmile jsem se do knihy začetla, už jsem nemohla přestat :). Opravdu povedené

Ankavi
22.07.2015 5 z 5

Kniha pro náctileté mě tentokráte nejen potěšila, ale doslova nadchla - příjemné letní rozpoložení, do kterého mě uvedla, jsem velmi potřebovala, a proto se vrhám hned a nedočkavě do druhého dílu. Ráda doporučuji, pokud se chcete nenáročně rozptýlit od starostí a trochu se vrátit v čase zpět do let, kdy se vše zdálo růžové a krásné.

Wolfinéria
19.07.2015 5 z 5

Měla jsem ji v knihkupectví v ruce pokaždé, když jsem tam došla. Přečetla si anotaci, řekla jsem si, že to bude blbost a dala zpět do regálu. Ve čtvrtek jsem se rozhodla, že to teda zkusím, a knihu jsem si konečně koupila. Přečetla jsem ji ještě ten den a hned v pátek jsem běžela pro Elitu. Neuvěřitelně návykové :3

lapetitedeny
18.07.2015 4 z 5

Kdybych řekla, že jsem byla připravená na všechno, lhala bych, protože na rovinu - byla jsem připravená na to, že to bude špatný. A ačkoliv to nebylo dokonalý, spousta věcí mě štvala, nelíbila se mi a nefungovala, něco na tom je a jo - nakonec se mi to vlastně i líbilo. A ačkoliv jsem dneskla prohlásila, že z bytu nevylezu ani pro jídlo, mám dojem, že si vyběhnu do knihkupectví pro Elitu.

Viki22
18.07.2015 5 z 5

Tato kniha se mi hrozně líbila určitě bych jí všem doporučila.Amerika je boží!!!!!:-) :-)

xspacil
15.07.2015 4 z 5

Ze začátku se mi kniha moc nelíbila ani vlastně nevím proč - možná v tom hrála roli předvídanost. Zaujaly mě až dialogy mezi princem a hlavní hrdinkou, která se mi hned zalíbila, bude to tím, že se povahově nijak neliší od jiných hl. hrdinek. Co mě udivovalo bylo to, že když to byla tak nadaná hudebnice a milovala hudbu, proč hrála jen jednou a ke všemu veřejně? Na mě to dojem neudělalo jestli tohle byl ten úmysl.
P.S.: moc se mi líbí "Mer"

Mozkovna
13.07.2015 5 z 5

No to si... Co to sakra... Jak toto do háje mohli takhle šíleně utnout? Co to bylo za konec? Myslím, že by vůbec nevadilo spojit první a druhý díl dohromady (i když jsem ho zatím nečetla).
Zezačátku mě to moc nechytlo, bylo to takové zdlouhavé a nudné, ale hned jak na scénu přišel Maxon, začetla jsem se a nemohla jsem se odtrhnout. Selekce je rozhodně zajímavá soutěž, taková trochu jinačí verze Amerika hledá topmodelku. Ihned mi bylo jasné, že se Amerika prokouše dopředu, ale co mě ztrochu zklamalo, bylo, jak rychle a v jakém počtu soutěžící odpadávaly. Hlavně na konci, ale to nebudu prozrazovat :) Vztah Maxona a Ameriky se mi líbil, Maxon byl takovej roztomilej nezkušenej kluk, který spolkl příručku etikety. Přišlo mi, jako by ho Amerika učila žít. Na druhé straně Aspen byl takový... no, nepříjemný. Moc se mi tam nehodil. Spíš jako taková přítěž. Ale došlo mi, že to s ním na tom náměstí zdaleka neskončilo.
Jsem zvědavá na další díl, jsem si jistá, že se dozvím nějaké novinky l Illee (netuším, jak se to skloňuje). Přijde mi zajímavé, že se systém vrátil ke králům, královnám, princům, princeznám, strážím, komorným, palácům, poddaným apod., když je to vlastně psané v budoucnosti (minimálně po třetí světové), Spojené státy vlastně neexistují, Čína má moc... Autorka to má hezky vymyšlené.
Mohu jen doporučit, sice mi přišlo, že je kniha psaná jenom tak nalehko, žádné velké detaily nebo kecání okolo, ale ono to ve finále vlastně ani tak moc nevadí. Beru to jako oddechové čtení a budu se modlit, aby udělali i filmovou adaptaci, protože tenhle příběh si ji určitě zaslouží.

kacka2794
09.07.2015 5 z 5

Na to, jak jsem si při pořizování říkala, že to bude možná trochu kýčovitě, mě to mile překvapilo.
Prakticky ihned jsem se začetla. Ano, přišlo mi to prakticky stále o tom samém, narůstající útoky rebelů, America se pitvá ve svých citech, ale je to psané tak, že vás to stejně baví a za to má autorka můj obrovský obdiv.

smybar
08.07.2015 5 z 5

Skvělá kniha

little.chemik
08.07.2015 5 z 5

Původně jsem na tuto knížku nahlížela se značnou skepsí, ale nakonec mě dílo příjemně překvapilo a zanechalo ve mně velmi povznášejícící pocit. Oblíbila jsem si vášnivou povahu hlavní hrdinky, její odhodlání, upřímnost a smysl pro humor. Zároveň mě ničila svou nerozhodností v oblasti lásky. Příběh z prostředí královského paláce mě zaujal a poskytl mi neskutečný relax. Velmi čtivé a plné očekáváni jaký osud prince Maxona a lady Ameriku čeká...

Terezz9
07.07.2015 5 z 5

Kniha mě rychle vtáhla do děje a měla jsem ji za pár dní přečtenou. Líbila se mi a rozhodně bych ji doporučila:)

Týnušxxx
07.07.2015 4 z 5

Moc pěkná a čtivá kniha, na můj vkus trochu moc předvídatelná :-)

selenator
05.07.2015 5 z 5

Krásné pohádkové čtení. Knížku jsem měla přečtenou za den a hned jsem se vrhla na další díl. Sice myšlenka je podobná jako třeba Hunger Games ale to nevadí. Knížka je hrozně poutavá, že jsem se nemohla zastavit, abych o něco nepřišla... Už dlouhou dobu se mi nestalo to, že bych knížku měla takhle rychle přečtenou!

adrianna0305
04.07.2015 3 z 5

Hmm po dlouhé době čtení pro náctileté, které se mi nečekaně líbilo a přelouskala jsem ho za dva dny. Mohla tam být více rozepsána ta sci-fi stránka než "romantika", ale to už bych si mohla vzít rovnou knihu Já, robot :)

nellynelca
03.07.2015 5 z 5

Kniha mě nadchla a vtáhla do děje. Moc se mi tato série líbí a jsem zvědavá jak to dopadne. Četla jsem že budou ještě nějaké dva další díly, které budou z pohledu Americy dcery tak jsem zvědavá a těším se.