Selekcia

Selekcia https://www.databazeknih.cz/img/books/32_/321911/bmid_selekcia-VBl-321911.jpg 4 5569 5569

Selekce série

Pre tridsaťpäť dievčat je Selekcia životnou šancou. Príležitosť uniknúť svojmu osudu, vstúpiť do okázalého sveta rób a drahých šperkov. Žiť v paláci a bojovať o srdce úžasného princa Maxona. Pre Americu Singerovú je to však nočná mora. Musí opustiť svoju lásku a odísť z domova. Potom sa zoznámi s princom Maxonom. Postupne začne prehodnocovať všetky svoje dovtedajšie plány – a uvedomí si, že život, ktorý si vysnívala, bledne pri budúcnosti, na ktorú nikdy ani nepomyslela.... celý text

Literatura světová Sci-fi Pro děti a mládež
Vydáno: ekniha , CooBoo

The Selection , 2012

Vishez
13.06.2015 3 z 5

Popravdě jsem toho od knihy nečekala mnoho. Už jen proto, že šatečky, šminky a princové patří naprosto mimo můj svět a mimo můj čtenářský styl. Ale Selekce mně příjemně překvapila. S hlavní hrdinkou jsem se dost nasmála, přiznávám že i nabrečela a někdy jsem cítila nepopsatelnou touhu Ameriku nebo Maxona obejmout (občas se moje chuť objímat změnila v chuť pořádně proplesknout...). Jediné co bych vytkla je někdy až příliš afektované chování Ameriky, ale to hold patří k jejímu charakteru (a přiznejme si to- bez její prchlivosti by knížka nebyla ani z poloviny tak zábavná ;-) ). Hned po prvních (mírně nudných) kapitolách jsem propadla ději knížky i Maxonovi, kterého mám občas chuť povolat z knihy ven do reálného světa. Kniha nezklame ani vás, kteří hledáte čistě holčičí počteníčko ani vás, kteří toužíte po charizmatické hrdince a mladé lásce. Občas mi však příliš květnaté a zdlouhavé rozebírání citů lezlo krkem. Nejhorší ze všeho je ale to, že autorka vás ani chvíli nenechá myslet si, že vše se odvíjí dobrým směrem. Amerika matlá jednu aférku za druhou a vsadím se že nejsem jediná, kdo si při čtení o jejích citech k jinému než k Maxonovi trhal vlasy z hlavy. Takže zpráva pro čtenáře: čtěte, bavte se a snažte se nezabít Ameriku. A zpráva pro Ameriku samotnou: děvče, nepřej si mně ;-) ! Ještě něco se nevyvine podle mých představ a Maxona ti přeberu :D

moira2912
12.06.2015 3 z 5

Potřebovala jsem něco jednoduchého a trochu pitomého, po Alanně a tom konci její tetralogie, nějakou aspoň trochu kvalitní zaláskovanost, u které nebudu muset myslet. A trefila jsem se. :D
Selection nebyla špatná kniha, hrdinka nebyla na zabití a pozadí celkem bavilo. Byl to jen samotný námět, který mě nudil, což bylo špatné, ale dalo se to nějak překousnout, jelikož mě bavilo psaní. Kolikrát mě Cass překvapila opravdu dobrým opisem, kolikrát mě nečekaně rozesmála? Hodněkrát. A postavy, když už ne dokonalé, byly naspané solidně a zajímalo mě, co se s nimi stane. A byly většinou rozumné, takže jsem neměla chuť vyhodit knihu z okna, jak jsem se při prvních stránkách příběhu bála.
Otevřený konec, ale jelikož je to trilogie, ya a dystopie, nejsem nijak překvapená. Jen... nejsem zvědavá na další díl, ve skutečnosti se jej bojím, tím, jak to skončilo. A to asi o knize taky něco vypovídá. :D

AnnieBarming
11.06.2015 4 z 5

Opravdu odpočinkové čtení s hezkým příběhem, ikdyž chudák Maxon, jestli si vezme někoho tak nerozhodného a nestálého jako je America. Místo ní jsem si spíš oblíbila Celestu :)

vevronika
11.06.2015 5 z 5

Kniha byla úžasná, odpočinková a plná napětí. Četla jsem dost dobrých knih a tahle mezi ně rozhodně patří. Krásný zamilovaný román. Dalo se v ní sice dost předpovídat, ale stejně jsem byla velmi napjatá. U této knihy se člověk zasměje a takové knihy jsou dobré.

TaberýováM
11.06.2015 5 z 5

Kniha je velice dobře napsaná, na nějakých místech mě velice pobavila...:)
Nemám slov těším se na Elitu :)

sarka1893
10.06.2015 3 z 5

Knížka se mi líbila, je čtivě napsaná. Chyběly mi ale propracovanější emoce a silnější momenty, kdy bych si mohla hlavní hrdiny skutečně oblíbit a začít jim doopravdy fandit. America je značně nevyrovnaná a neví vůbec, co chce. Být princem vykašlala bych se na ni hned na začátku, je vysloveně nesympatická, náladová a nestálá. Jako muchlovat se ze zlosti se svým bývalým, a pak dělat oči na prince mi nepřijde moc ok. Doufám, že další díly série budou lepší, protože téma je vážně zajímavé.

stepka3765
10.06.2015 5 z 5

Nejlepší knížka vůbec! Nebylo to nic náročnýho, prostě lehký čtení, při kterém jsem se i zasmála!
Doporučuji! :)

Fortuna
08.06.2015 5 z 5

Musím říct, že obálka je fakt bomba! A právě díky ní v kombinaci s velice zajímavým názvem, jsem Selekci nemohla jen tak nechat ležet na polici v knihovně...
Jak jsem už psala - obálka zaujala. Pak je tu ovšem to, na co je i obálka krátká - obsah. Nejdřív mi přišlo divné, číst něco o princeznách. Začátek mě nijak nezaujal, z čehož jsem byla pochopitelně zklamaná. Ale když se začalo jednat o TU Selekci, byla jsem nadšená. Jednoduchý, sice předvídatelný děj, zato ale roztomilý jak jen to jde. Mírně tvrdohlavá hlavní postava, která se pomalu zamilovává do dokonalého prince.
Příběh nevyvolává žádné emoce (ani není z čeho), ale když jdete do knihy s očekáváním, že si jdete oddechnout od školy, že se budete jen uculovat nad sladkými scénami bez toho, aniž byste museli nad něčím přemýšlet, pak je to dobrá volba.

nicky_f
06.06.2015 5 z 5

Už před časem mě knížka zaujala v knihkupectví a tento týden jsem se do ní pustila. Přečetla jsem jí za 2-3 dny, strašně mě to chytlo, moc se mi líbí nápad i styl psaní autorky, vývoj děje, nemám co vytknout. Momentálně čtu Elitu, která mě zatím taky nezklamala. Doporučuju v angličtině, čte se to lehce. :) Jen mě mrzí, že právě v originále se to nedá sehnat v knihkupectví, ale tahle série je čím dál víc populárnější, tak třeba časem. :)

bareva
31.05.2015 3 z 5

Když jsem knihu začala knihu číst, vzpomněla jsem si na jinou a to Střet civilizací. Stručný popis vývoje velmocí a kastovního roztřídění mi přišel velice zajímavý. Děj v této knize je poutavý a rychle se vyvíjí.

AnnaFalt
31.05.2015

Super knížka:3
Není to jen romantika líbí se mi i útoky rebelů apod!:)

Terezk-a
30.05.2015 5 z 5

Nejsem nadšenec dívčích románů, které jsou takřka o ničem. Myslela jsem si, že i selekce bude jen další LOVE STORY, ale mýlila jsem se. Celý děj je mnohem promyšlenější, než jsem si myslela.
+ spisovatelky styl psaní
+ nic se neprodlužuje, když si něco hlavní hrdinové udělají, tak si to většinou hned vysvětlí ( nechodí se okolo horké kaše a nevznikají mylné názory jen proto, protože si hlavní hrdinové neumí o problémech promluvit )
+ zajímavý děj
+ umění spisovatelky vtáhnout vás do děje
+ krásná obálka

Ewik
27.05.2015 5 z 5

Selekce je jedním slovem pohádková. Kiera z klasického klišé vykouzlila něco ohromného, pohlcujícího a neskutečně sladkého. Jsem nadšená od kouzelné obálky až po tečku za poslední větou. S radostí jsem se ponořila do světa princů, budoucích princezen a palácových stráží, dokud jsem nebyla nucena zvednout hlavu a zjistit, že je konec. Aspen je můj velký favorit, pro mě by byl jasná volba.
Už teď se moc těším na další knihu, je to jako držet v ruce portál do pohádky.

Beeges
26.05.2015 5 z 5

Na knihu jsem se velmi těšila.
První část mě ale moc nebavila, Americe mi sice přišla sympatická, ale dojem bohužel kazila Američina matka. Chápu, že žijí v třetí nejchudší kastě, nemají moc peněz, ale je to přeci její dcera. Zato, její otec byl moc milý :)
Když se Amerika dostala do Selekce, ostatní dívky, krom Marlee mi byly nesympatické, hlavně Celesta a asijatka/teď si nevzpomenu na její jméno.
Princ Maxon byl pro mě takový neutrální, v prvním díle jsem ho i nakonec moc ráda neměla, ani jsem mu nijak moc nefandila, jeho chování mi přišlo takové trochu odtažité, přeci jen v druhém díle měl k dívkám úplně jinou mluvu.
Co se mi líbilo:
• Amerika byla svá, nebála se prince seřvat :D Tím si ho získala, ale to bylo jasné, když je hlavní hrdinka
•Je silná, jen tak něco ji nezlomí. Život v páté kastě ji připravil na ne moc dobré podmínky, které by například Celesta nezvládla, taková by holka/žena měla být
•Udržuje klidnou hlavu i při útoku rebelů
•May – mladší sestra Ameriky, byla moc milá, ukazuje se tu sesterská láska
Co se mi nelíbilo:
•Aspen mi sice byl sympatický, měl Ameriku rád, ale zachoval se jako ješitný pitomec, jeho návrat nechápu, ale zase, nějaký další soupeř by tam chyběl
•Celesta – Namyšlená husa, sice ji mají fanoušci rádi, ale to jen protože je modelka, a mnoho lidí ji zná
•Kota- starší bratr Ameriky, velmi povrchní a sebestředný, hodil by se k Celestě
Neutrální:
•Král a královna – moc rolí v Selekci nezhráli, nebo aspoň ne tolik, abych si na ně udělala nějaký větší názor
•Maxon – ano, je to divné, je to princ, jedna z hlavních postav, ale on mi na jednu stranu vadil, na druhou zase ne, v Elitě byl lepší
Na závěr: Kniha byla moc povedená, autorčin styl psaní byl lehký, odpočinkový, obálka knihy se mi také moc líbí.

mart.hofmanova
25.05.2015 5 z 5

Kniha mě bavila, děj mi chvílemi přišel predvidatelny, ale to se pak rychle změnilo. Líbílo se mi, že v ní bylo naprosté minimum dlouhých popisů místnosti, budov, oblečení... Příběh odsýpal a byl originální. Proto nemůžu než dat 5*. Určitě si brzy přečtu i další díly.

Michaela241299
25.05.2015 5 z 5

Tahle knížka mě mile překvapila. Na začátku jsem si říkala, že to asi bude o ničem, ale spisovatelka umí tak báječně psát, že vás dokonale vtáhne do děje. Kniha se čte doslova jedním dechem. Doporučuju :)

Anonym125
24.05.2015 5 z 5

Kniha je jedním slovem úžasná. Na začátku čtení jsem si říkala "to je jasný, America se vdá za prince", ale kniha je plná zvratů a nečekaných událostí, které mě zbavily své jistoty o konci trilogie. Mimo romantiku jsou tam ale také nepřátelé, takže akční části také nechybí. Teď se chystám na třetí díl, musím si na něj ale ještě počkat. Určitě doporučuji!

noral
24.05.2015 4 z 5

Pěkný příběh, určitě si přečtu i další díl.

natalie2171
24.05.2015 4 z 5

Úžasná obálka. Úžasný nápad děje. Dobré recenze, díky kterým jsem se donutila knihu koupit. Příběh se mi líbil, hl. hrdinka byla byla příjemná, avšak v pár momentech jsem s ní moc nesouhlasila. Někdy nevěděla co chce, hlavně ohledně kluků. Nevím, jaký si mám představovat časový úsek. Jestli to bylo v budoucnosti nebo v minulosti, avšak předpokládám, že v budoucnosti, když se mluvila o útočení Ruska s Amerikou a cestování letadlem. Věty byly na mě moc krátké a jednoduché. Čekala jsem od 1. dílu trochu víc, nevěděla jsem, že budoucí nevěstu prince se dozvíme až ve 3. díle, proto nevím, zda budou další 2 díly stát za to. Ale kniha mi rychle utekla, i přes to, že se rychle měnily scény. Rozhoduji se nad koupí dalších dvou dílů, ale počkám si, zda nebude celá trilogie ve zdejší knihovně. Hodnotím proto 3 hvězdami. Určitě doporučuji přečíst, ale mezi nejlepší knihy je neřadím :)

Vendelín2000
17.05.2015 4 z 5

Kniha předčila moje očekávání, myslela jsem, že to bude spíš o naivní holčině a chlapci, samozřejmě oba chudí, rodiče pro ně chtějí lepší partnery, ale oni všechno překonají atd.. No zkrátka klasika. Ale bylo to moc pěkné, sice se to tomuto popisu dost blíží, navzdory všem obavám má kniha dobrý děj a velmi sympatickou hrdinku. :)