Selekcia

Selekcia
https://www.databazeknih.cz/img/books/32_/321911/bmid_selekcia-VBl-321911.jpg 4 5581 5581

Selekce série

Pre tridsaťpäť dievčat je Selekcia životnou šancou. Príležitosť uniknúť svojmu osudu, vstúpiť do okázalého sveta rób a drahých šperkov. Žiť v paláci a bojovať o srdce úžasného princa Maxona. Pre Americu Singerovú je to však nočná mora. Musí opustiť svoju lásku a odísť z domova. Potom sa zoznámi s princom Maxonom. Postupne začne prehodnocovať všetky svoje dovtedajšie plány – a uvedomí si, že život, ktorý si vysnívala, bledne pri budúcnosti, na ktorú nikdy ani nepomyslela.... celý text

Literatura světová Sci-fi Pro děti a mládež
Vydáno: ekniha , CooBoo

The Selection , 2012

CatherineAdela
18.04.2015 5 z 5

Je to úžasná kniha. Pro dívky jako já přímo stvořená, ale dokonce si ji se zájmem přečetla má kamarádka, která je pravý opak mě. A dokonce i táta kterému se rovněž tato kniha líbila :)

debbie7565
18.04.2015 5 z 5

Ze začátku jsem si myslela, že Selekce bude absolutní blbost. Princ? Princezna? Cože!? -.- Ale musím říct, že to je nejlepší kniha, co jsem kdy četla. Je tam lehká romantika, hrozně dobře vymyšlený příběh a do samého konce nrvíte, jak to dopadne (četla jsem všechny 3 díly - 2 jsou zatím jen v angličtině). Opravdu skvělá kniha a nenechá vás ji odložit :) již od začátku jsem fandila Maxonovi!! :D

taanicka
13.04.2015 5 z 5

Tahle knžka mě velice bavila! A musím zde souhlasit s většinou, knížka byla naprosto lehké čtení, sfoukla jsem ji tak za 4 hodiny maximáně. Děj se mi moc líbil, nápad slibný, uvidím jak se to bude vyvíjet. Jenom si nemůžu pomoct a zeptat se jestli jsem jediná kdo si opravdu po zvolení Americy zneoblíbila Aspena. Později už jsem ho nemohla vystát a do konce knihy se to nezměnilo. Zatímto Maxon se u mě těšil velké oblibě. Už se nemůžu dočkat daších dílů.

maid
12.04.2015 5 z 5

Tak toto bylo opravdu příjemné čtení. Vím, že názory na Selekci jsou značně rozporuplné, ale tentokrát se přidám na stranu kladných ohlasů . Četla jsou to jedním dechem a moc se těším na další díly ( asi to nevydržím a přečtu si je v angličtině).
Zamilovala jsem se do Maxona a i když nad úvahami slečny Americy jsem někdy protáčela oči, knížka se mi velmi, ale velmi líbila.

Anonymní
12.04.2015 5 z 5

Čekala jsem, že to bude slaďák, ale nemyslela jsem si , že se mi bude opravdu tak líbit. Spojitost s Hunger games se nedá popřít, ale námět knihy je moc hezký. Ze začátku jsem si Aspena oblíbila a princ aniž bych ho znala už měl jasnou pozici vtěrky mezi dva lidi jako je America a Aspen. Jenže pak se z něj stal kretén a já začala mít ráda Maxona. Čte se to hezky až mě to překvapilo je to poklidnější čtení a knížka s celým dějem vám vleze pod kůži. Už se nemohu dočkat dalších dvou dílů a očekávám, že budou stejně pěkné jako tato a jsem zvědavá jak se to bude vyvíjet dál.

Paja85
12.04.2015 4 z 5

Kniha byla pěkná, asi bych lhala, kdybych neřekla, že jsem čekala o maličko víc. První polovina knihy mi utekla rychle, líbila se mi, jistá spojitost s Hunger games zde určitě je. Druhá polovina knihy se mi zdála maličko nudnější

Always a reader
12.04.2015 5 z 5

Těším se na další díl. Místy mi to připomínalo Hunger Games, ale je to moc pěkná knížka.

Maragad
11.04.2015 5 z 5

Selekce je příběh o dívce z nižší společenské vrstvy, která dokáže i přes svůj původ, zaujmout někoho tak vybíravého, jako je samotný princ. Myslíte si, že to není nic nového? Tak to se velmi pletete. Kouzelný román, jenž svádí k přirovnání s naší známou Popelkou, je vložen do dystopického světa, který je dobře propracovaný a Kiera Cassová dokázala výborně využít většinu jeho potenciálu. Dokonce i přirovnání ke známé a úspěšné sérii Hunger Games je scestné, jistá podobnost se sice nalézt dá, ale kdyby se měly srovnávat všechny knihy tohoto žánru, budeme zde sedět do rána.

claryssa
11.04.2015

Měla jsem v plánu si přečíst, ale když se z toho stalo druhý Hvězdy nám nepřály, změnila jsem názor..,))

tatruszka
11.04.2015 4 z 5

Mě se příběh moc líbil :) hezká, oddechová četba, určitě se pustím i do dalších dílů

Veru123
09.04.2015 4 z 5

Musím říct, že mě až překvapilo jak mě tato knížka bavila. Není to zadna složita četba a čte se jedna báseň:) pro ty co hledají jednoduší a oddychovejsi četbu, doporučuji.

adorjas
08.04.2015 1 z 5

Keď už v telke nič nechodí, tak príde čas na prostoduchú literatúru, ktorá svojou predvídateľnosťou z vás učiní hotového Nostradama. Predvídateľný je názov, dej, milostný trojuholník, a podľa názvu ďalších diel, už teraz predpovedám dej.
A prečo napriek všetkej kritike 1*? Je to literatúra pre mládež, dospievajúce dievčatá a radšej toto, ako to nudné sledovanie televízie...

Markouš
05.04.2015 5 z 5

Naprosto dokonalá knížka. Četla jsem ji až do noci, dokud jsem ji prostě nedočetla. :D A když jsem ji dočetla, litovala jsem, že jsem ji přečetla tak rychle, protože nevím, jestli vydržím čekat na další díl :D Myslím, že z mého komentáře je jasné, kolik hvězdiček si knížka zaslouží :D :)

Beerushka
04.04.2015 4 z 5

docela fajn knizka

Dadula118
03.04.2015 3 z 5

no,moc nadšená z toho nejsem.Je to spíš psané pro věk cca 14-16 let.na mě moc jednoduché,ale když se mě dostane do ruky druhý díl,tak si to přečtu,spíš ze zvědavosti,jak to dopadne s Aspenem.

Rose18
03.04.2015 2 z 5

I přes všechny nedostatky, které Selekce má, si ráda přečtu druhý díl. Jsem zvědavá, jak se bude příběh dále vyvíjet.

eva2589
03.04.2015

Byla jsem mile překvapena, podle anotace kniha pro méně náročné, ale skutečnost byla naštěstí jiná :D

Yalka
01.04.2015 3 z 5

Kupodivu ne až taková sračka, jak by se zdálo z anotace. Potřebovala jsem lehčí čtení v angličtině, tohle bylo naprosto vyhovující. Vřelé díky Databázi knih za novou sekci "Oblíbené knihy" na titulní stránce :-). 60 %.

barbora5507
31.03.2015 4 z 5

Začátek trochu zdlouhavý. Měla jsem ráda Aspena a nenáviděla prince, na konci je to opačně :) Nemůžu se dočkat dalšího dílu :)

Jenny3
31.03.2015 5 z 5

Tato knížka mě opravdu nadchla, ačkoli jsem to sama nečekala, přečetla jsem jí doslova jedním dechem. Je to taková pohádka pro teenagery, kde je předem jasné, jak příběh samotný skončí.I přes to netrpělivě čekám na pokračování a věřím, že děje obou navazujících dílů budou stále tak dobře čtivé a ,,napínavé´´ jako v případě Selekce. Prostě oddechovka, kterou můžu jedině doporučit.