Selekce

Selekce https://www.databazeknih.cz/img/books/20_/207771/bmid_selekce-RMS-207771.png 4 5557 1250

Selekce série

Pro třicet pět dívek je Selekce životní šancí. Příležitostí k útěku od života, který jim byl stanoven od narození. Být obklopena světem třpytivých šatů a drahocenných šperků. Žít v paláci a soutěžit o srdce krásného prince Maxona. Ale pro Americu Singerovou je Selekce noční můrou. Znamená to pro ni otočit se zády ke své tajné lásce Aspenovi, který je o kastu níž než ona. Nechce se jí odejít z domova a vstoupit do nelítostné soutěže o korunu. Pak America potká prince Maxona. Postupně začne zpochybňovat všechny plány, které si předsevzala – a uvědomí si, že život, o kterém vždycky snila, si už nemůže v porovnání s budoucností představit.... celý text

Literatura světová Sci-fi Pro děti a mládež
Vydáno: , CooBoo

The Selection , 2012

Monéteau
15.12.2021 5 z 5

Příběh čtivý, postavy jsem si zamilovala vlastně okamžitě a ačkoliv mě na chvíli nemile překvapilo téma milostného trojúhelníku, které bytostně nesnáším, i to jsem autorce nakonec odpustila a užila si úžasný příběh. Odpočinkové, krásné, milé, romantické, není co dodat...

Knihodrak
12.12.2021 5 z 5

Stále stejně krásná jako když jsem ji četla před lety poprvé...až na to, že nyní jsem ji zvládla přečíst jako úplně svoji první normální knihu v angličtině!!!

Teruberu
03.11.2021 5 z 5

Už nejsem YA, ale přesně takovou oddechovou četbu jsem potřebovala, jdu na další díl.

Dyna08
30.10.2021 5 z 5

Takhle série je jedna z nejlepších, které jsem zatím četla

Klarkare
15.10.2021 5 z 5

Jedna z mojich obľúbených sérií. America je mi veľmi sympatická a už od začiatku som zbožňovala Maxona. Knižku som prečítala trikrát a rada si ju prečítam znova.

Lovana
06.10.2021 4 z 5

Je to taková oddychová knížka, která člověku ale utíká velmi rychle a chce vědět, jak to bude dále...
America mě velmi bavila a jsem velmi zvědavá, jak to bude pokračovat, i když názvy dalších dílů zřejmě dávají tušit co nás čeká...

Hodnocení 4*/5*

TheEvelyn
20.09.2021 5 z 5

Ach jo. Tohle jsem asi potřebovala. Prostě nějaký příběh, u kterého si dokážu odpočinout a těšit se z něj. Jindy si knížky neberu ani do dopravních prostředků, ale u Selekce jsem musela udělat výjimku. Velmi příjemné oddechové čtení.

terakera
01.09.2021 4 z 5

Na selekci jsem se neskutečně těsila a měla jsem obrovská očekávání. Ani jsem nepostřehla že začínám číst a už jsem měla dočteno. Čtivost rozhodně nechybí! Už od začátku se mi to četlo skvěle a rychle, v celku jsem to přečetla za jeden večer a tak moc mě zajímalo jak to dopadne že jsem zůstala vzhůru asi do 3 ráno ale bohužel jsem byla mírně zklamaná. Ano, byl to roztomilý příběh, super postavy ale nic wau to nebylo, žádny zvrat, žadné velké změny. Já osobně nesnáším milostné trojúhelníky a America byla ještě k tomu opravdu nerozhodná a místy mě fakt štvala ale měla jsem ji ráda. Doporučuji pro čtenáře 10-14 let :)

Klarv
01.09.2021 3 z 5

Co dělat, když začnete dojíždět do nové práce a 2 hodiny denně strávíte v autě? Aby mi ten čas nepřišel takový zabitý, začala jsem poslouchat tuto knihu. Oddechovka, nemusela jsem přemýšlet, dávat až takový pozor. Taková pohádka pro náctileté. Asi už jsem na to stará.. :) Nebylo to špatné, ale tato Popelka už mi nemá moc co dát.

sarka2260
22.08.2021 4 z 5

Čte se to velmi rychle a děj hezky utíká. Jen mám pocit, že se toho v první knížce moc závratného nestalo.

SimonaM86
18.08.2021 3 z 5

Fajn pohádka a oddechovka, ale ten wow efekt se nedostavil. Asi si budu muset přečíst jak to dopadne, ale nic to ve mě nezanechá.
Někdo to přirovnává k Hunger games, ale o kleštěné o všechno a zbyde jen romanticka linka, pak možná, i když HG je TOP.

kindlova42
15.08.2021 5 z 5

Na Selekci jsem v knižním světě slyšela jen chválu a proto jsem si koupila rovnou celou sérii. Po prvním dílu jsem ráda, že se hned můžu pustit do dvojky :)
Kniha je velmi čtivá, krásně plyne a člověk ji nechce odložit. Hlavní hrdinka je sympatická, i když nerozhodná (neví přesně co chce). Trochu mě to při čtení štvalo, ale na druhou stranu já bych na jejím místě taky nevěděla :D Líbí se mi, že je k ostatním upřímná.
Co se vytvořeného světa podle kast týče a krátkého nahlédnutí do historie země, jsem zvědavá co dalšího se bude dít. V druhém díle se podle mě bude řešit více i politika a problémy s útoky rebelů.
Selekce není nic převratného, ale rozhodně neurazí a člověk si její čtení užívá, můžu doporučit :)

jancapen
10.07.2021 5 z 5

Rozhodně jedna z nejčtivějších knih, která se mi v poslední době dostala do rukou. Nabídla mi přesně to, co jsem očekávala - nenáročnou romantickou zápletku, příběh popelky, která se "omylem" dostala do seznamovací reality show, příběh o intrikách a milostném trojúhelníku. Souhlasím s názorem, že v skrytu duše, by se každá žena chtěla, třeba jen na jeden den, proměnit v popelku a bojovat o srdce svého prince :-).

Vjeerus
09.07.2021 5 z 5

Tak tohle je takový holčičí bizárek. Jinak se to asi nazvat nedá. Vezměte Hunger Games, osekejte z toho to drsný a krutý v aréně a účastníky navlečte do krásných šatiček a vyleze vám Selekce. Hlavní hrdinka neví, co se svými city a chce pro celý svět rovnost a mír. A taky mi přišla tak strašně ufňukaná. Obě hlavní mužské postavy mají naproti tomu v citech docela jasno, ale každý je svázaný jinými povinnostmi a každý musí ukazovat tu tvář, která je potřeba. (Sakra i charaktery postav z hlavního milostného trojúhelníku jsou téměř totožné s těmi z HG)
ALE... panebože, to se tak dobře čte. Stránky při čtení doslova ubíhají pod rukama a ani se nenadějete a koukáte na text "konec prvního dílu".
Další plus je, že kniha opravdu plní to, co slibuje a v 15 bych z toho byla asi úplně v sedmém nebi. Jen to označení fantasy mi tam úplně nesedí, spíš bych to zařadila do nějakého hodně lehkého odvaru dystopie.
Takže, pokud hledáte něco na vypnutí, kde se vrátíte do dob svého mládí a ideálů, směle do toho. Stejně jako bych tuto knihu doporučila mladým slečnám, protože na stránkách Selekce se plní sen mnohých z nás - ucházet se o neskutečně sexy bohatého prince.

Fortuna7
24.06.2021 5 z 5

Ani napodruhé jako audiokniha Selekce nezklama :-)

tereza1198
12.06.2021 2 z 5

(SPOILER) Dlouho jsem přemýšlela, jestli mám hodnotit hvězdami, protože tohle bylo asi úplně mimo moji věkovou skupinu. Ale četla jsem i jiné young adult a tohle z nich bylo nejhorší. Příběh je strašně naivní. Celý ten kastovní systém mi přijde jako blbost a ani jsem nepochopila proč ho mají. Selekce je něco mezi Amerika hledá topmodelku a reality show o tom kdo si vezme milionáře. To bych ale překousla, protože jsem se těšila na nějaké intriky a tak. K ničemu takovému téměř nedochází. Pár blbých poznámek a utržený rukáv šatů neberu jako drama. Hlavní hrdinka je taková dokonalá holka, která chce pro všechny jen to nejlepší. Čistá duše z které bude jistě výborná královna - až si udělá pořádek v citech. Takže jako postava byla nudná. Maxon měl zase svatou trpělivost a od čtvrtky knížky bylo jasné, že on už si vybral. Maxon byl vlastně nejlepší. Kniha je pro mě tedy zklamaní, ale až se někdy dostanu k dalším dílům, tak je dočtu, protože co kdyby mě naši hrdinové překvapili. A taky chci vědět o co jde rebelům

trudoš
26.05.2021 2 z 5

Nemůžu románu upřít čtivost, nedokážu se však přenést přes pochybnou zápletku. Příběh o tom, jak se z pětatřiceti dívek vybírá ta nejlepší pro královského následníka, mi přijde stejně přínosný, jako kterákoliv tematicky podobná reality show. A přestože v průběhu děje sem tam vystrčí růžky nějaká nesrovnalost, naznačující, že možná, opravdu možná, půjde ve finále o něco úplně jiného, minimálně v prvním díle trilogie Kiera Cassová hru nijak nepromění. Uznávám, že sofistikované intrikování mezi kráskami může být pro někoho napínavější než leckterá akční podívaná Michaela Baye, já se ovšem po většinu vyprávění nudil. Autorka se snaží dát událostem dystopický přesah, když poukazuje na morální úpadek smetánky, jenže ve svém důsledku neříká nic, co by jiní nepopsali lépe a uvěřitelněji. Literární kritici mě ukamenují, ale celé mi to přišlo jako některá z knih Jane Austenové, jen pro modernější obecenstvo. Jenže zatímco za sto let na Selekci každý zapomene, Pýcha a předsudek bude pořád kult.

Little.deer
20.05.2021 3 z 5

Tenhle nápad není určitě jako téma k zahození, ale z nějakého důvodu mě kniha přestávala hned po setkání dívek v selekci trochu bavit, možná tomu musím dát ještě šanci... celkem příjemně namluvená je audiokniha.. jen mi kniha celkově připadá taky trochu průměrná a asi jsem si jí vybírala víc podle obálky. Trochu mě mátly ty kasty, i když jsem přemýšlela, jestli to není spíš sci-fi daleké budoucnosti... pokud ano, tak nic příjemného :-)

june.flower
16.05.2021 2 z 5

Pravděpodobně budu jedna z mála, která hodnotí takto, ale Selekci beru jako velice průměrnou knihu. Řekla bych, že na ní není vyloženě nic hrozného. Jedná se o takové oddechové čtení na večer.

Zápletka a děj je velice předvídatelný a v celé knize se v podstatě nestane absolutně nic překvapivého. Téměř všechny postavy kromě hlavní protagonistky se chovají hodně teatrálně. Sama America je taková ta typická hlavní postava, která není ničím originální, je slušná, chytrá, odvážná, oblíbená, nebojí se otevřít pusu.....takový Harry Potter v plesových šatech.

Co se týče hlavní zápletky a motivu...no dobrá, necháme to být. Mám trošku problém s world buildingem. Myslím, že čtenář musí být zmatený, kdy se příběh odehrává. Na jednu stranu se příběh odehrává v paláci, kde všichni nosí téměř jen plesové šaty, jsou tam stráže s kopím. Na druhou stranu je tam televize, kamery, mobily. Země je rozdělena do jakých si kast, které nemálo připomínají kraje v Hunger games. A opět jsou tam zmíňky o dávné minulosti a svátcích a Bílém domě.

Co se týče stylu psaní, přijde mi to s prominutím jako nějaký příběh třináctileté dívky z Wattpadu s drobnými rysy opravdové knihy. Nejsem nijak zvláště velký čtenář a proti takovým příběhům nic nemám, ale přijde mi to opravdu průměrné. Za mě je ale hrozně overrated a nevím, jestli se chci pouštět do dalších dílů, uvidíme.

Zruza
12.05.2021 5 z 5

Selekce je podle mě už skoro nutnost. Nemá to nějakou extra skvělou zápletku, ale je to milé čtení. Postavy mám ráda.